Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2014., 19:54   #141
Zatvaranje j.d.o.o.-a

Da li netko ima iskustva sa zatvaranje jednostavnog d.o.o.-a?

Znam da je procedura jednaka kao i sa klasičnim d.o.o., dakle prvo trebam ići kod JB da sastavi odluku, pa tek onda na trgovački sud, ali svejedno bi me zanimale informacije glede kunica, mislim koliko će me to sve koštati s obzirom da me je osnivanje koštalo (cca) 1000 kn - pa onda troškovi zatvaranja ne bi smjeli biti jednaki onima d.o.o.-a, već sukladno onima j.d.o.o.-a, što ne? Ali koliko je to?

Unaprijed hvala na odgovoru/ima.
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 00:36   #142
Zasto bi zatvarala?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 12:08   #143
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Zasto bi zatvarala?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Službeni razlog: Odluka članova društva.
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 19:25   #144
E, u vezi ovog zatvaranja d.o.o.-a, čula sam da je promijenjeno ono o automatskom prestanku postojanja firme nakon 3 godine neaktivnosti. Zna li netko nešto o tome ili barem gdje bih se mogla informirati?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 10:34   #145
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
E, u vezi ovog zatvaranja d.o.o.-a, čula sam da je promijenjeno ono o automatskom prestanku postojanja firme nakon 3 godine neaktivnosti. Zna li netko nešto o tome ili barem gdje bih se mogla informirati?
Iako sam i ja u teškim problemima , i želim pokrenuti likvidaciju , ovo sam našla , pa ako pomogne ...

http://www.poslovni.hr/tips-and-tric...naditi-235256#
supernona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:06   #146
Oduzimanje imovine direktoru d.o.o.

Moja firma ( d.o.o.) je 25 godina solidno poslovala ,nismo bili dužni nikada državi ni radnicima. Poslovali smo sa jednim jakim inozemnim brendom ( prodaja vozila i servis) . Njihov menanžment me pred dvije i pol godine doslovce prisilio da kao garanciju potpišem ovršni dokument na svojoj nekretnini . Nakon godinu i pol su mi nenajavljeno spustili blokadu i prijedlog ovrhe. Da izbjegnem dodatne troškove , poduzeće je ostalo bez zaposlenika, ja sam tukao nezaposleni direktor. Kroz prodaju postojećih zaliha stvorio se dug PDV-a od 70 000 kn. Brzo se pojavila porezna i popisala moje pokretnine te sam odmah morala predati za dražbu mali dostavni auto ( star 15 godina) . Knjigovodstvenom omaškom , sve pokretnine u vlasništvu firme su već trebale biti likvidirane , a nisu . No iako znaju u poreznoj za moju situaciju ne žele se upisati na nekretninu kao drugi vjerovnici , već su mi saopćili da imaju mogućnost da mi kao odgovornoj osobi plijene moju privatnu imovinu ?! Što to znači , može li se to činiti bez sudskog postupka ? Da li da pokrećem stečaj, pa da se ova agonija završi ? Molim odogvor od nekog sa iskustvom iliodvjetnika,jer preguglala sam stotine linkova i nisam puno pametnija . Hvala
supernona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 12:30   #147
Quote:
supernona kaže: Pogledaj post
Moja firma ( d.o.o.) je 25 godina solidno poslovala ,nismo bili dužni nikada državi ni radnicima. Poslovali smo sa jednim jakim inozemnim brendom ( prodaja vozila i servis) . Njihov menanžment me pred dvije i pol godine doslovce prisilio da kao garanciju potpišem ovršni dokument na svojoj nekretnini . Nakon godinu i pol su mi nenajavljeno spustili blokadu i prijedlog ovrhe. Da izbjegnem dodatne troškove , poduzeće je ostalo bez zaposlenika, ja sam tukao nezaposleni direktor. Kroz prodaju postojećih zaliha stvorio se dug PDV-a od 70 000 kn. Brzo se pojavila porezna i popisala moje pokretnine te sam odmah morala predati za dražbu mali dostavni auto ( star 15 godina) . Knjigovodstvenom omaškom , sve pokretnine u vlasništvu firme su već trebale biti likvidirane , a nisu . No iako znaju u poreznoj za moju situaciju ne žele se upisati na nekretninu kao drugi vjerovnici , već su mi saopćili da imaju mogućnost da mi kao odgovornoj osobi plijene moju privatnu imovinu ?! Što to znači , može li se to činiti bez sudskog postupka ? Da li da pokrećem stečaj, pa da se ova agonija završi ? Molim odogvor od nekog sa iskustvom iliodvjetnika,jer preguglala sam stotine linkova i nisam puno pametnija . Hvala
Ako ste u takvoj situaciji,obavezno stecaj...odite kod javnog biljeznika i sve vam objasni...likvidacija je za firme bez dugovanja...ali vasa prica govori stecaj....cak ispadne jeftinije od likvidacije...
0511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 14:10   #148
Pozdrav
Da li neko zna jeli stupio na snagu novi zakon o likvidaciji poduzeća?
Antiratar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 08:58   #149
Je li netko radio prigovor Trgovačkom sudu zbog pokrenutog postupka brisanja zbog nepredaje financijskih izvještaja? Imam vlasnika stranca koji nije bio u RH nekih 5 godina, i sada je navodno pronašao kupca za tvrtku (tvrtka ima u vlasništvu građevinsko zemljište). Sada sam predao GFI-e za javnu objavu za razdoblje 2011-2014, i platio Fini naknade. Čim unesu izvještaje u registar, od Fine moram zatražiti Izvatke iz registra za svaku godinu, koje prilažem Prigovoru Trgovačkom sudu. Na kraju pitanje: ima li netko primjer tog prigovora da ga je voljan proslijediti?
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 23:08   #150
Quote:
Antiratar kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Da li neko zna jeli stupio na snagu novi zakon o likvidaciji poduzeća?
Očekuje se da izmjene stupe na snagu početkom 10mj.

Nacrte možeš pogledati ovdje:

https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/...04%20-%206.pdf

https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/...04%20-%201.pdf

https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/...04%20-%205.pdf
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 14:39   #151
Ima netko informacije kada bi ove izmjene zakona trebale stupiti na snagu?

Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
derekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 15:45   #152
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._110_2127.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._110_2132.html

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._110_2134.html
- kod zatvaranja jdoo javni bilježnici ne naplaćuju radnje vezane za zatvaranje...

Izmjene objavljene stupaju na snagu od 01.11.2015.

Zadnje uređivanje devilgirl : 24.10.2015. at 22:50.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 10:35   #153
Dal ovdje ima koji knjigovođa koji je prošao kroz postupak likvidacije pa da mi odgovori na neka pitanja....Naime imam u postupku likvidaciju d.o.o.-a koje nema nikakva dugovanja tj.obveze...

Također, zanima me samo knjigovodstveno zatvaranje recimo temeljnog kapitala i gubitka koji se vuće iz ranijih godina, odnosno dali se gubitak može pokriti sa pozajmicom (koje se davatelj iste odriče) i sa temeljnim kapitalom?
__________________
...Trag u beskraju...
vanilla sky is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 09:19   #154
Quote:
vanilla sky kaže: Pogledaj post
Dal ovdje ima koji knjigovođa koji je prošao kroz postupak likvidacije pa da mi odgovori na neka pitanja....Naime imam u postupku likvidaciju d.o.o.-a koje nema nikakva dugovanja tj.obveze...

Također, zanima me samo knjigovodstveno zatvaranje recimo temeljnog kapitala i gubitka koji se vuće iz ranijih godina, odnosno dali se gubitak može pokriti sa pozajmicom (koje se davatelj iste odriče) i sa temeljnim kapitalom?
Itko ?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 10:55   #155
Postupak likvidacije

Možda je malo kasno, no Recupero je dosta dobro opisao kako teče sam proces likvidacije poduzeća.... nadam se da koristi...
ninasimonne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 16:55   #156
Pozdrav svima. Neznam jesam li na ispravnoj temi ali ipak ću probati.

Ovo radim iz usluge - prijateljica je zatvorila obrt (knjigovežnicu) 2014.god.
Sada želi zatvoriti račun u banci tog istog obrta, no međutim banka je traže potvrdu o zatvaranju obrta

pošto ona ne može pronaći tu potvrdu pitanje glasi - Gdje se u Zagrebu može ishoodovati potvrda o zatvaranju obrta ?

Hvala i pozdrav.
mikhael is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2018., 08:42   #157
likvidacija doo

Poštovani,

Moj suprug je otvorio prije godinu i pol doo za djelatnost prijevoza robe. U istu firmu je stavio oko 100 000 kn početnog kapitala. Ta firma je prestala poslovati bez igdje ikakvih dugova suprug je otišao raditi u drugu firmu. Svoju firmu je planirao zatvoriti no problem na radi taj kamion koji nemozemo prodati. Vrijednost istog je nekih 6-7 tisuca eura.

Znaci jedina imovina firme je vec dugo na prodaji no jednostavno je nemoze prodati. Imamo tekuce troskove placanja knjigovođe koja je po mome isto bacanje novca u vjetar.

Ako mi mozete pomoci kakve su nam mogucnosti?

Je li moguce imati doo da ne placate knjigovođu? Ima li šanse likvidirati doo ako imas imovinu? Imamo li mogucnost prepisati taj kamion na supruga u vidu povrata pozajmice ili pak nesto trece?
Mirta Mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2018., 14:50   #158
Quote:
Mirta Mirta kaže: Pogledaj post
Je li moguce imati doo da ne placate knjigovođu?
Još uvijek nema propisa koji kaže da moraš imati (certificiranog) knjigovođu. Knjige može voditi bilo tko - jedini uvjet je da zna što radi. A po meni, ni profesionalni knjigovođe nerijetko ne znaju baš što rade. Tako da ne preporučujem tu opciju, često bude skuplja nego knjigovodstvena usluga nekog pristojnog knjigovođe.

Quote:
Ima li šanse likvidirati doo ako imas imovinu?
Zašto ne. Da vidimo što o tome kaže Zakon o trrgovačkim društvima:

Članak 124.

(1) Nakon što se podmire dugovi društva, likvidatori moraju preostalu imovinu podijeliti članovima srazmjerno njihovim udjelima u kapitalu društva što se utvrđuje na temelju konačnih financijskih izvješća.


Quote:
Imamo li mogucnost prepisati taj kamion na supruga u vidu povrata pozajmice ili pak nesto trece?
Povrata pozajmice? Ima i to? Zar nisi rekla da je temeljni kapital 100 000 kn? Dobro, nebitno. Uglavnom, recimo da prepišeš kamion na muža,opet ostaje aktualan problem, jer ako ga ne možeš prodati kao firma, teško ćeš ga prodati i kao fizička osoba.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2018., 10:22   #159
Ljubazno molim pomoc.
Suprugov otac je bio vlasnik firme, suprug je u istoj direktor.
Otac je umro, vlasnistvo firme je sad na mom suprugu koji je ujedno i direktor.
Sve ove godine suprug nije sudjelovao u radu firme niti je ista potpisivao niti ga je to zanimalo.
Bilanca firme pokazuje da su svi dugovi prema drzavi placeni. Potrazivanja od drugih nema. No postoje zalihe i pozajmice iz firme koje je njegov otac dizao iz firme ali nikada nije vratio. Stanje racuna je nekih mizernih 5tis kn.
Suprug zeli zavtoriti firmu pa molim vase misljenje koji je najbolji nacin za to ucititi? Moraju li se zalihe prodati prije zatvaranja? Ima li moj suprug sad obvezu povrata pozajmica firmi ili kako to ide...?
Kako smo i suprug i ja iz druge branse slabo o ovome znamo pa bismo cijenili bilo kakav savjet.
Hvala unaprijed.
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2018., 15:28   #160
Quote:
tamarina kaže: Pogledaj post
Bilanca firme pokazuje da su svi dugovi prema drzavi placeni.
Trebat će pogledati i što knjigovodstvena kartica kod Porezne uprave kaže o tome.

Quote:
Suprug zeli zavtoriti firmu pa molim vase misljenje koji je najbolji nacin za to ucititi?
Nema puno izbora. Likvidacija ili stečaj. Stečaj ide ako su dugovi veći od imovine firme, a ako je imovina veća od dugovanja ide likvidacija.

Quote:
Moraju li se zalihe prodati prije zatvaranja? Ima li moj suprug sad obvezu povrata pozajmica firmi ili kako to ide...?
Da, treba zatvoriti sva dugovanja i potraživanja i unovčiti imovinu firme. Zalihe treba prodati, pozajmicu treba vratiti ili kompenzirati sa zadržanom dobiti ako je ima.

Ako niste u tome poslu, nije dobra ideja da to sami radite, kao likvidator će vamtrebati netko tko se razumije i to i ima nešto iskustva.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.