Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2022., 09:28   #1
Karaoke mikser

Zdravo svima,

Trebam na kucni audio sistem dodat mikrofon za karaoke. Na pojacalo mi je spojen BT receiver pa se na njega spajam ili telefonom ili laptopom ili tabletom. Ako bi koristio samo laptop, tu nema problema, ubodem vulgaris mikrofon u predvidjeni jack na laptopu i nakon par mjeseci cackanja po windows postavkama za to, imam karaoke.
Ja ocu spojit mikrofon drito na pojacalo, a posto pojacalo tu mogucnost nema, kontao sam ubacit nesto izmedju BT prijemnika i pojacala na sta cu ubost mikrofon. Prvo sam mislio neki mikser sa dva kanala, na jedan dolazi zvuk a na drugi mikrofon (preko pretpojacala za njega). Onda sam se sjetio mikrofonije i odlucio da mi treba bas karaoke hardver, tj. nesto sta u jednom miksa mikrofon i glazbu.
Posto ne planiram preveliki budzet za to, bacio sam oko na aliexpress i vidio sta se nudi. Koliko vidim, vecina ih je usmjerena na streamere nekakve. Npr ovako nesto, ovo je cjenovno dno ponude:
https://a.aliexpress.com/_mq0Z4Bs
Al uz silne feature nabrojane, nisam siguran jeli bi mi sluzio svrsi.
Ako netko ima preporuku za nesto do recimo 300tinjak kn, bez mikrofona, rado bi je cuo.
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2022., 10:18   #2
Poanta je i u mikrofonu, trebaš kardioid inače će stalno brati zvuk iz zvučnika i imat ćeš mikrofoniju.
Ne vidim baš da ti je neka razlika između malog miksera i jeftinog "karaoke" miksera osim što ovaj zadnji ima gumbić "echo" na sebi. No ja sam kupio neki random karaoke set s njuške za male pare i radi bez problema. Prije toga sam probao full jeftini set s bežičnim mikrofonom jer kao da klinac ne navlači kablove...ali to je bio žešći treš jer je bežični prijemnik doslovce hvatao FM signal haha...ako je uopće radio.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2022., 15:58   #3
Ranije sam koristio nekakav jeftini hama mikrofon uboden u laptop i bio je ok sta se mikrofonije tice, osim ako ga bas ne uperis u zvucnik. Bio sam uvjerenja da zvucna karica tu odradjuje sta treba a da je mikrofon manja stavka, ako nije tako, radje bi neki jednostavni mikser, idealno ako moze mikrofon drito u njega da ne moram i pojacalo za njega posebno kupovat.
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2022., 20:27   #4
Mislim da sam nasao sta mi treba:

https://a.aliexpress.com/_mt9nFFU

Jos nekakav mikrofon da je pristojne kvalitete i na konju sam
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2022., 22:10   #5
Mikser odnosno karaoke set ti je preamp za mikrofon. Ne trebaš dodatno pojačalo. Signalni lanac ti je izvor -> mikser/karaoke -> pojačalo. Ti slobodno probaj taj svoj mikrofon i ak to dobro radi ne moraš kupovat ništa drugo...ovo što si linkao će vjerojatno šljakati.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2022., 00:55   #6
Quote:
aspirin kaže: Pogledaj post
Ako netko ima preporuku za nesto do recimo 300tinjak kn, bez mikrofona, rado bi je cuo.
Home Theater Amplifier Music Center Karaoke

Ovo je u stvari izlazno pojačalo s karaoke mixerom za dva mikrofona. Imam ga i za svoju cijenu radio odlično. Nisam ga koristio za karaoke već na njega spajam izlaz iz PC-a ili ga koristim kao BT pojačalo. Ali trebalo bi poslužit za karaoke, to mu piše i u nazivu. Ima audio izlaz pa ga možeš spojit na svoj kućni sustav, ili stavit zvučnike pa ga koristit i kao pojačalo. Isporuka je iz Poljske, EU, pa nema problema s uvozom.
pronto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2022., 08:51   #7
Hvala na preporuci, ali imam lijepo starinsko pojacalo s kojim sam zadovoljan pa ga nebi mijenjao sada. Narucio sam ovo iz proslog mog posta pa cemo vidit oce li odgovarat.
Moram i mirofon sad uzet jer mi je stari krepo.
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2023., 19:46   #8
Evo da raportiram, stigla 'mixeta' sa alija, kupio se mikrofon i to wharfedale (najjeftiniji doduse) i stvar sljaka tocno kako sam zamislio. Dodatni hardver mi ne smeta, kad je mikrofon ugasen smanjim mu glasnocu na 0 pa ne unosi sum koliko ja mogu cuti. Uglabnom, zadovoljan.
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2023., 20:27   #9
Bravo.

Ako si normalan čovjek ispod 39 godina starosti, bit ćeš zadovoljan

Ako si slučajno nezadovoljan onda si audiofil
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2023., 20:31   #10
Pa nebi isao toliko daleko da kazem da sam normalan, a i proso sam tu godinu ima nekoliko, ali zadovoljan jesam. A sta je najvaznije, i zena je.
Jesam audiofil ako volim glazbu al se ne zamaram previse na cemu je slusam?
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2023., 20:33   #11
Nisi Bogu hvala
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2023., 20:37   #12
Uf, sreca...
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2023., 21:53   #13
Da da , sreća

Neće te puno koštat a uživat ćeš daleko više.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.