Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2010., 21:58   #381
Quote:
brib23 kaže: Pogledaj post
Andrij gdje vidjeti cijene karata vlaka: Chop-Lviv, Lviv-Kijev ili Chop-Kijev? Vidim da se razumiješ u Ukrajinu pa možeš biti od pomoći

A to sa ženama, uvijek ista priča..pusti priče
Ja san platio oko 900 kn, od splita do kieva.
nagibni do zagreba, pa za budimpestu. U ZGu mozes kupit kartu bez problema do kieva, ide do Moskve.
Preporuka, kupi kartu do chopa pa od chopa do kieva, dodje puno jeftinije, nego da uzmes u zagrebu tu relaciju.. ako me kuzis..
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 22:40   #382
aircanada, i mislio sam tako. Do Budimpešte, pa do Zahonja (granični prijelaz) zatim do Chopa pa do Lviva,a od Lviva do Kijeva i tako nazad , kupio bih sve povratne. Andrij, sorry ako imam previše pitanja,ali možeš li mi reći da li su ovo cijene vlaka iz Kijeva,ako znaš Ukrajinski: http://www.uz.gov.ua/index.php?m=ser...a.Place&lng=uk

...nema veze ako traje put ionako bi noćio i u Lvivu i Kijevu.

Od Moskve odustajem na neko vrijeme, zašto zna se...
brib23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 02:45   #383
http://www.uz.gov.ua/index.php?m=ser...a.Place&lng=uk
to ti treba, zadnji je chop, a cijena je 490 grivni, a 1 dollar je oko 7.5 grivni, pa racunaj dakle negdje oko 350-400 kn. Spavaca kola. Ako ides, vjerojatno ce te trazit da platis dodatno plahte, sto je oko 20 grivni, iako su uracunate u cijenu. Tako oni zarade koju kunu.. Posto ne znas jezik, ne isplati se svadjat ako nesto budu srali...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 08:48   #384
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Cuj, reci cu ti ovako: nisam osoba koja bi mogao bilo gdje zivit, volim sunce, volim more ali kad san dosao u kiev, grad me nije odbija, nisam imao neku averziju, i jako brzo sam se snasao. Mogao bi bez problema tamo zivit, s tim da dio zime preskocim ) Ta kombinacija zapadne europe i bivseg SSSRa je predivna, i dosta uocljiva. Lviv mi je prekrasan, ali vise san vezan uz Kiev. Odessa me nije privukla, ali ima lipih mista za vidit. Obisao san ciju ukrajinu, osim dijela di je Donjeck... Ali me taj rudnicki grad nije ni privlacija osim stadiona
Ukrajinci? Djeluju mi dosta povuceni, imam osjecaj da dan danas zive u mislima kako su bili potlaceni od strane rusa. Iako, dosta zajeban narod. Uglavnom ce ti pomoc, ali uvik jednim dijelom misle na svoju korist.

Mogao bi se ja napricat o tome uh uh uh.. Jedino sta mi nije leglo su "probke", ali se jednostavno moras naviknit jer je to jednostavno tako
Kao što i sam vjerojatno znaš, najveći problem u Ukrajini je siromaštvo i to iskvari ljude do srži. Puno pomaže ako govoriš ukrajinski ili možda ruski jer te i ljudi drugačije percipiraju. Ovo za Odesu me ni malo ne čudi jer je Odesa poput slavenskog Amsterdama, oduvijek leglo za prostituciju i ostali kriminal, samo što su to u Amsterdam legalizirali, a u Ukrajini izigravaju neke vjernike odane Moskovskom patrijarhatu. Ruskoj mafiji je lakše operirati u demokratskoj Ukrajini nego u Rusiji pod Putinovom kontrolom - tu upravo leži taj problem s kojim se Ukrajina teško snalazi. Vjerujem da će biti bolje jer su ljudi sve više osviješteni nakon Narančaste revolucije.

Hvala za iskren odgovor, iz aviona se vidi da dosta mudro shvaćaš situacije.
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 09:00   #385
Quote:
brib23 kaže: Pogledaj post
aircanada, i mislio sam tako. Do Budimpešte, pa do Zahonja (granični prijelaz) zatim do Chopa pa do Lviva,a od Lviva do Kijeva i tako nazad , kupio bih sve povratne. Andrij, sorry ako imam previše pitanja,ali možeš li mi reći da li su ovo cijene vlaka iz Kijeva,ako znaš Ukrajinski: http://www.uz.gov.ua/index.php?m=ser...a.Place&lng=uk

...nema veze ako traje put ionako bi noćio i u Lvivu i Kijevu.

Od Moskve odustajem na neko vrijeme, zašto zna se...
Je, to mi se čini kao redni voz ili cjenik. Aircanada ima evidentno iskustva sa putovanjima u Ukrajinu. Ja dosta rijetko idem odnosno nisam veći išao par godina pa ti ne bih znao točno reći da li ima nekih noviteta u voznom redu.

Moj ti je savjet vidjeti Kijev jer mnogi Rusi dolaze živjeti u Kijev koji je puno ljepši i od Moskve, pa čak i od Sankt Peterburga. Ukrajinski Lavov ti vrijedi vidjeti ako te zanima europska kultura. Odesa je posebno dobra za noćni provod, ali tamo se malo bolje i pripazi jer je grad doista multikulturalan i time ujedno opasan. Dnjipropetrovsk u središtu Ukrajine je također jako lijep grad.

Krim je priča za sebe ali ipak neusporedivo s našom obalom. Inače Moskva sama po sebi nije posebno lijep grad, više je zanimljiva kao centar moći bivšeg ogromnog sovjetskog carstva, možda je zanimljivo vidjeti Kremlj i slično. Više ti vrijedi vidjeti Sankt Peterburg, nekada središte Ruskog Carstva. Ipak, Kijev je najstariji i majka gradova svih Istočnih Slavena, najjače kulturno izvorište s europskim duhom .... SRETAN PUT, ne očekuj previše ali se nećeš razočarati!!
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 02:06   #386
Yo, ja planiram ic, daj molim te posalji pm il nesto da se dogovorimo, vec te par dana pokusavam ulovit na forumu!

Pozdrav
Asuriell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 12:37   #387
odlicna ti je ideja..
ima li koja agencija last minute aranzmane ?
i ja bi isto volila vidit to podrucje..
__________________
...
titty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 15:33   #388
http://www.panorama-tours.eu/ukraine...ns/chern.shtml
brib23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 16:12   #389
taj Pripyat zaista zrači nečim posebnim... haha
ratminez is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 18:24   #390
Forumaško putovanje u Pripyat

Kako mi se na PM već javilo troje ljudi kojima se ide u Pripyat najbolje da otvorimo temu pa se javi još ekipe i idemo organizirano (svi skupa jel' ). Nadam se da se moderatori neće ljutiti.

Naravno još sve treba dogovoriti u detalje ali plan je da se krene negdje sredinom 7.mjeseca ( Kad studentima završe ispitni rokovi , zaposleni mogu dobiti godišnji itd ).

Isto tako traže se najpovoljnije opcije al' prema mojim proračunima put bi stajao oko 200€ ( uključujući ulaz u Pripyat , putovanje vlakom i nekakvo normalno trošenje novca po Ukrajini ).

Zainteresirani nek se jave ovdje pa ćemo se dogovoriti premo MSN-a / PM-a ili kako već
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 19:05   #391
Quote:
Piramida kaže: Pogledaj post

Isto tako traže se najpovoljnije opcije al' prema mojim proračunima put bi stajao oko 200€ ( uključujući ulaz u Pripyat , putovanje vlakom i nekakvo normalno trošenje novca po Ukrajini ).


dodao bih još da treba ishoditi vize za Ukrajinu
ratminez is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 20:27   #392
moderator se ne ljuti..slobodno..
i moram priznati, dosad mi je ovo najneobicnija destinacija koja se pojavila ovom pdf
svaka vam cast sto se ne bojite zracenja..nekako ne vjerujem u price da je tamo sad sigurno
a sad sam nasla da ima jos zainteresiranih za pripyat
(medju njima i pokretac ove teme)
https://www.forum.hr/showthread.php?t=473274
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 20:49   #393
Haha, koja slucajnost. Ja sam bas neki dan razmisljao o tome! I ja sam za!!!
Diabq is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 22:07   #394
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
...
i moram priznati, dosad mi je ovo najneobicnija destinacija koja se pojavila ovom pdf
Ovo definitivno

Moram reći da bi stvarno išao po svuda, u najbudalastije zemlje, pentrao se do najviših vidikovaca, plivao sa morksim psima... ali ovo, mislim da je ovo jedna od rijetkih stvari šta ipak ne bi radio.
Nadam se nekakvom izvještaju po povratku
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 22:54   #395
vidite ljudi, ima i najhrabrijih na ovom forumu Stvarno je mjesto posebno i zrači nekom energijom

Ako nas se skupi, zašto ne? Geigerov brojač u ruke i spremni smo za put.

Malo sam skeptičan oko toga koliko NE zrači. Ukrajinci bi uzeli pare i za rođenu majku,a kamoli za ovo gdje se ni najhrabriji putnici još ne usude ići. Mislim da je 25 godina premali period da bi radijacija nestala s obzirom da je bila nekoliko puta jača nego hirošimska bomba. Ja bih do Kijeva sa vašom ekspedicijom a na licu mjesta sa domicilnim stanovništvom popričao o tome, stvarno da jer sam pričao sa ljudima kojima baš i nije ovo zezancija. Zašto? Čestice radioaktivne prašine su u najvećoj mjeri sakupljene baš tamo i postoji rizik najvišeg stupnja od ozračenja ako se ne ide u zaštitnim odjelima u sam Pripyat. Zanmljivo jest da prema pojedinim istraživanjima stručnjaka, biljni i životinjski svijet na tom prostoru počeo se zapanjujuće naglo oporavljati krajem devedesetih godina te je primjećeno da su jako ozračen prostor naselile i životinje koje su bile pred izumiranjem ili potpuno istrijebljene.

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...n_map_1996.svg

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 17.04.2010. at 21:26.
ratminez is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:05   #396
Odmah se sjetim ovoga videa:

Jedna riječ: STRAVA
http://www.youtube.com/watch?v=P4cDD69cTlM
__________________
Keep Jason handsome. Keep Jason making videos. Jason Rupp
@gentSMITH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:51   #397
Ratminez,
citala sam i ja clanak da su se flora i fauna oporavile, mislim da je bilo ili u casopisu "geo" clanak ili u "national geographic"..ali treba biti skeptican.jer s druge strane sam citala da nisu dovoljno zastitili (ono sto su betonirali da sprijeci daljnje zracenje), da to nije upalilo..i da nisu poduzeli sve mjere da se uklone sva zracenja..(zna se kako se to delalo u bivsim sssr zemljama, sve povrsno..kao i kod nas)
a i mislim da bih pala totalno u depru da vidim uzivo napusteni grad itd..
ima jos takvih napustenih gradova (kao ono ljetovaliste u cipru) i same fotke me zbediraju
a vi koji mislite ici, mislite bez zastitnog odjela tamo?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:54   #398
ja ne mogu
al svaka vam čast na ovome, ak se nešto ostvari hoćemo slike, putopise, dojmove itd...itd...
sretno vam bilo
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 11:38   #399
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
..nekako ne vjerujem u price da je tamo sad sigurno
https://www.forum.hr/showthread.php?t=473274

Quote:
ratminez kaže: Pogledaj post
Malo sam skeptičan oko toga koliko NE zrači.

Samo da upozorim da "biti sigurno" nije isto što i "ne zračiti".

Nema teorije da u Pripyatu nema povišene radijacije, a "biti sigurno" je relativan pojam koji, za pojedinu lokaciju, ovisi o vremenu izloženosti (povišenoj) radijaciji.

Ili, drugim riječima: To što je tamo razina radijacije još uvijek (i još dugo će to ostati) previsoka za stalan život, ne znaći da je kraći turistički boravak (od nekolio sati ili čak od cijelog jednog dana) opasan.

BTW, nisam siguran da su ti turistički obilasci koji se nude po Kiivu i još nekim bližim mjestima baš sasvim "legalni", tako da je moguće da cijela stvar pomalo podsjeća na Tarkovskijev film "Stalker".
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 11:53   #400
Kod radijacije se obično gleda izloženost u nekom vremenskom razdoblju. Ako te godine ili par godina nećeš na rentgen ili CT, onda si vjerojatno miran.
Evo recimo linka: http://en.wikipedia.org/wiki/Radiation_poisoning

S drugog linka piše:
A natural concern is whether it is safe to visit Pripyat and the surroundings. The Zone of Alienation is considered relatively safe to visit, and several Ukrainian companies offer guided tours around the area. The radiation levels have dropped considerably, compared to the fatal levels of April 1986 due to the decay of the short-lived isotopes released during the accident. In most places within the city, the level of radiation does not exceed equivalent dose of 1 μSv (one microsievert) per hour.


Daklem, ako si tamo nekih 6-7 sati, to je 6-7 mikro sieverta. Doza za godinu dana za radnika koji radi s radioaktivnosti u UK je 20 mili sieverta. Obični puk je na godinu izložen radijaciji od približno 4 mili sieverta. Daklem, jedna posjeta Pripyatu ti donese nekih 2%.

A ovdje je link na izračun, koliko godišnje primite radijacije, od izvora kojih niste ni svjesni da postoje: http://www.epa.gov/radiation/understand/calculate.html
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.