Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2012., 15:17   #3881
molim pomoć oko odabira madraca

.... kupio bih madrac 80 x 200 cm, za djevojčicu od 11 godina. Vidim po postovima da ima raznih vrsta madraca kako po proizvođačima tako i po punjenjima. Može li mi netko pomoći i predložiti kvalitetan madrac za kupnju?

lp
DarekBoy is offline  
Old 02.11.2012., 11:35   #3882
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Meblo tvornica madraca u sloveniji (slavni jogi) više ne radi. U hrvatskoj posluje Meblo Trade, ali to nisu meblo madraci. Madraci koje radi Meblo trade se rade pod brandom "Meblo Ted" tko zna gdje?

Ovo je više rekla-kazala informacija, pa neka potvrdi netko ako zna.
Evo nazvao ih ja, ipak da budem siguran. Uglavnom rekli su mi da oni nisu u stecaju da otkud mi ta informacija, te da je taj jogi bio samo jedan od njihovih dobavljaca madraca cijelo vrijeme. Da on nikad nije imao veze sa Meblom kod nas niti da je to tvornica Mebla. Ovaj madrac sto hocu naruciti ionako nije iz tog jogi programa, a kazu da je kvaliteta madraca jednaka. Vidjet cu jos malo, ali ipak mislim da cu se odlucit za njega pa javim kakav je
Blluezi is offline  
Old 02.11.2012., 12:05   #3883
Quote:
Blluezi kaže: Pogledaj post
Evo nazvao ih ja, ipak da budem siguran. Uglavnom rekli su mi da oni nisu u stecaju da otkud mi ta informacija, te da je taj jogi bio samo jedan od njihovih dobavljaca madraca cijelo vrijeme. Da on nikad nije imao veze sa Meblom kod nas niti da je to tvornica Mebla. Ovaj madrac sto hocu naruciti ionako nije iz tog jogi programa, a kazu da je kvaliteta madraca jednaka. Vidjet cu jos malo, ali ipak mislim da cu se odlucit za njega pa javim kakav je
u ovoj priči je istina samo da firma Meblo trade nije Meblo proizvođač madaca iz slovenije.
Meblojogi prizvođač iz slovenije je firma sa ogromnom tradicijom koja na žalost je u stečaju i proizvodnja ne radi. Meblo trade je firma u hrvatskoj koja je do prije pra dana prodavala madrace Mebelojogi Slovenija. Sad kad je to propalo meblo trade uzima madrace koje za njih radi netko drugi pod brendom Meblo Ted. ...prvo se ograde od Meblojogi Slovenija ,a onda se pohvale da je kvaliteta madraca jednaka!? Malo ga seru. Istovremeno koriste reputaciju koju ima Meblojogi, ali ... "znate to nisu Meblojogi madraci".

Meblo-jogi je brand koji je radio odlične madrace, a Meblo Trade je firma koja dobro koristi tuđu reputaciju.

http://www.delo.si/gospodarstvo/podj...za-stecaj.html

http://www.meblojogi.si/index.php

ne znam tko i gdje proizvodi madrace za Meblo Trade, ali mi je malo ljigavo da koriste reputaciju "Meblo jogi" madraca i prodaju madrace pod nazivom "Meblo Ted" ...pogotovo kad postoji razlika u kvaliteti madraca. ..dovoljno je usporediti presjeke "meblo jogi" i "Meblo Ted" madraca i sve je jasno.
afoj is offline  
Old 02.11.2012., 19:40   #3884
Ljudi, trebam pomoć! 12 godina sam spavao na Hespo Exclusive madracu s njihovom odgovarajućom podnicom. Bio je uglavnom OK, ali je s vremenom "popustio", ja sam spavao sve lošije, a leđa su bolila sve više. Odlučio sam promijeniti madrac, a kako sam osjetljiv i alergičan na sve živo i neživo, odlučio sam da ne kupujem madrac s oprugama jer sam pročitao da veliki broj "zavojnica" pod utjecajem zemljinog magnetskog polja inducira veliki broj magnetskih tokova koji negativno utječu na spavanje. (Baženo neznanje!).

Danima sam obilazio dućane, birao između latexa i HR pjene, ali nakon trećeg probanog madraca svi odjednom postaju isti. Napravio sam uži izbor, zaključio da je nemoguće naći najbolji madrac i da je najsigurnije rješenje kupiti nešto malo skuplje i što je preporučio netko na forumu. I tako sam kupio Optimo Corona i neku podnicu (Silver ??) - EMC hladna pjena gustoće 55, elastična jezgra s posebno oblikovanom površinom u 7 zona, dodatni kanali u zoni ramena, učvršćenje u zoni lordoze i struka, Tencel tkanina.....

http://www.optimo.hr/Optimo-krevetni.../proizvod.aspx

Divno i krasno, i za mene skupo, ali nije beg cicija. Ubrzo su prestali bolovi u leđima i što se toga tiče, i danas, nakon 3 godine, madrac je OK. Međutim, od prvoga dana ja na tom madracu zapravo ne mogu spavati jer imam osjećaj da sam sav naelektriziran, u cijelo tijelo se uvuče neka nervoza i napetost, osjećaj u mišićima kao da imam gripu! Ne boli ništa, ali sam u jutro jednostavno iscijeđen kao limun. Ako uopće odspavam do jutra.

Ima li itko slično iskustvo? Je li moguće da netko ne podnosi hladno lijevanu pjenu? . Onaj stari Hespo je imao najobičniju PU sužvu pa nisam nikada imao takav osjećaj. Ili je stvar u neodgovarajućoj (?) tvrdoći? Moja žena i djeca kažu da im je pretvrd i nitko ne želi na njega, a s druge strane, na točkasti pritisak rukom se prilično ugiba i djeluje mekano. Kada sam probavao po dućanima, odcijenio sam ga kao "sredinu" što se tiče tvrdoće. Mekši madraci su na prvo ležanje svakako udobniji, ali sam išao logikom da imam 90-ak kg i da ipak tijelo treba neku potporu. Bojao sam se "lažnog" osjećaja ugode nakon nekoliko sekundi (ili minuta) ležanja.

Moje drugo pitanje: Je li kod kupnje madraca važna ljubav na prvi pogled?. Kako uopće znati je li madrac pre tvrd ili pre mekan?

Ja sam na kraju utuvio sebi u glavu da je moj problem u toj HR pjeni ("sintetici") pa sada tragam za madracima koji imaju što više prirodnih sastojaka (vuna, kokos, . . . ), ali nije neki izbor. Opet mi je postala simpatična ona đepičasta jezgra. Razmišljam opet o Hespo Exclusive ili Bernarda Futura Medico. Probao sam svojevremeno i Tempur i u dućanu je super, samo što ne zaspem. Već sam ga mislio kupiti. Ali, imao sam Tempur jastuk i dosta sam se na njemu znojio pa se bojim istoga i s madracem. Inače imam dosta problema s kralježnicom i mislim da za mene nije rješenje neki "obični" madrac za sitne novce. A ne mogu si priuštiti metodu uzaludnih pokušaja i bacanja nekolkio tisuća kuna u vjetar. Može li mi netko reći koju pametnu jer ja od šume više ne vidim drvo.
Mican is offline  
Old 03.11.2012., 15:09   #3885
Quote:
Mican kaže: Pogledaj post
Ja sam na kraju utuvio sebi u glavu da je moj problem u toj HR pjeni ("sintetici") pa sada tragam za madracima koji imaju što više prirodnih sastojaka (vuna, kokos, . . . ), ali nije neki izbor. Opet mi je postala simpatična ona đepičasta jezgra. Razmišljam opet o Hespo Exclusive ili Bernarda Futura Medico. Probao sam svojevremeno i Tempur i u dućanu je super, samo što ne zaspem. Već sam ga mislio kupiti. Ali, imao sam Tempur jastuk i dosta sam se na njemu znojio pa se bojim istoga i s madracem. Inače imam dosta problema s kralježnicom i mislim da za mene nije rješenje neki "obični" madrac za sitne novce. A ne mogu si priuštiti metodu uzaludnih pokušaja i bacanja nekolkio tisuća kuna u vjetar. Može li mi netko reći koju pametnu jer ja od šume više ne vidim drvo.
Nadam se da nije problem u sintetici, jer drugog osim slame danas nema. Džepičasti madraci su jednako sintetika kao i vaša Corona. Ako se više znojite, bolje ne uzimati visco pjenu (Tempur i sl.). Madrac koji imate je odličan madrac i podnica na kojoj stoji je isto tako super proizvod. Da ste pogriješili tvrdoću imali bi problem s bolnim leđima , a kažete da toga nema. Prema opisu vaš je problem više psihološke prirode (ne vrijeđam). Možda Vam jednostavno ne odgovara takav način spavanja.

Ne zavaravajte se "prirodnim" materijalima, jer takvi u madracima ne postoje. Svi madraci koje ste naveli su znatno lošiji od Corone.
afoj is offline  
Old 03.11.2012., 16:33   #3886
Meblo Ted, Trade, Jogi, Trend...

Spominjali smo ovih dana Meblo madrace, a i prije sam hvalio Monsun model. Nadam se da nisam nikog zaje....

Jučer sam u jednom trgovačkom lancu koji prodaje madrace isprobavao meblo modele. Između ostalih tu je bio i monsun. Na polici je uredno izložen presjek madraca s jezgrom od Hr pjene s obostrano po par cm visco pjene. Taj mi je madrac bio udoban i bio je korektno napravljen. I tako ja isprobavam i gledam kakva je navlaka i otvorim madrac, a kad tamo od HR pjene ni traga. Običan poliuretan koji još uz sve nije ni iste boje kao na presjeku.
Pričam o madracu koji bi po spec. trebao imati HR pjenu 35kg i visco 55kg: https://shop.meblo.hr/p-65-madrac-monsun-190x90.aspx
Taj madrac je proizvodio MebloJogi: http://www.meblojogi.si/index.php/jogi/12/monsun

S obzirom da je MebloJogi u stečaju hrvatska firma Meblo trade sad ima drugog dobavljača madraca, ali i dalje ima u ponudi madrac Monsun:
http://www.meblo.hr/Madraci%20Meblo%20Jogi
Madrac izgleda potpuno drugačije od MebloJogi Monsun madraca.

Da stvar bude bolja ni jedan od ova dva Monsun madraca nije onaj koji sam nekad isprobavao, a bome ni ovaj koji sam vidio na izlogu.

Naravno da sam pogledao i ostale "meblo" madrace na izlogu i naletio sam na još jedan koji bi trebao biti od HR pjene, a zapravo je od PU pjene. Madrac Akitv 7 http://www.meblo.hr/Default.aspx?art=5290&sec=271 koji je isto običan PU i još je i vakumiran. (HR madraci se ne mogu vakumirati)

Meblo Jogi je riknuo , a Meblo Trade je zadržao imena proizvoda, ali ne i kvalitet.

Pitao sam prodavačicu zašto prodaju PU madrace pod HR? Odgovrila je da ako piše da je HR, onda sigurno i je. Je KUR** !!!

Ovo je najodvratnija prevara s madracima koju sam vidio u poslijednje vrijeme.
afoj is offline  
Old 03.11.2012., 20:37   #3887
Afoj, sad kad čitam ovo o Meblu i PU/HR pjeni počeo me još više izjedat crv sumnje...Naime, naručio sam u Wollbett-u madrac Comfort24 koji stiže drugi tjedan
http://www.wollbett.hr/lateks-madrac...rt24/index.php
presvlaka nema mogućnost skidanja tako da ne mogu znati šta je unutra a gospođa iz firme mi je rekla da ga šalju rolanog i vakumiranog, kad sam rekao da se HR pjena ne bi smjela vakumirati rekla je da ne zna ništa o tome. Ima li mjesta zabrinutosti s obzirom na renome fime? Ja sam ga u stanju malo rasparati da vidim šta je u utrobi samo kako da razlikujem PU od HR pjene?
el kondor is offline  
Old 03.11.2012., 20:45   #3888
Quote:
el kondor kaže: Pogledaj post
Afoj, sad kad čitam ovo o Meblu i PU/HR pjeni počeo me još više izjedat crv sumnje...Naime, naručio sam u Wollbett-u madrac Comfort24 koji stiže drugi tjedan
http://www.wollbett.hr/lateks-madrac...rt24/index.php
presvlaka nema mogućnost skidanja tako da ne mogu znati šta je unutra a gospođa iz firme mi je rekla da ga šalju rolanog i vakumiranog, kad sam rekao da se HR pjena ne bi smjela vakumirati rekla je da ne zna ništa o tome. Ima li mjesta zabrinutosti s obzirom na renome fime? Ja sam ga u stanju malo rasparati da vidim šta je u utrobi samo kako da razlikujem PU od HR pjene?
ja više ne vjerujem nikome. S obzirom na ono što sam sve vidio ovih dana imam dobar razlog za nevjerovati..

Onomu tko poznaje proces nastanka HR pjena kristalno je jasno zašto se ne mogu, točnije mogu se ,ali se ne smiju vakumirati.
Ne vidim smisla kupovanju madraca s navlakom koja se na može skinuti!? Pa upravo je to najveći pomak u industriji madraca!?

Renome firme ne znači ništa i neka puno jača imena od wollbetta su radila takve muljaže.
afoj is offline  
Old 03.11.2012., 21:12   #3889
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
ja više ne vjerujem nikome. S obzirom na ono što sam sve vidio ovih dana imam dobar razlog za nevjerovati..

Onomu tko poznaje proces nastanka HR pjena kristalno je jasno zašto se ne mogu, točnije mogu se ,ali se ne smiju vakumirati.
Ne vidim smisla kupovanju madraca s navlakom koja se na može skinuti!? Pa upravo je to najveći pomak u industriji madraca!?

Renome firme ne znači ništa i neka puno jača imena od wollbetta su radila takve muljaže.
Ne bio ja ja ako ga ne rasparam i poslikam, jel dovoljno par cm da se skuži koja je pjena?
el kondor is offline  
Old 04.11.2012., 11:01   #3890
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Spominjali smo ovih dana Meblo madrace, a i prije sam hvalio Monsun model. Nadam se da nisam nikog zaje....

Jučer sam u jednom trgovačkom lancu koji prodaje madrace isprobavao meblo modele. Između ostalih tu je bio i monsun. Na polici je uredno izložen presjek madraca s jezgrom od Hr pjene s obostrano po par cm visco pjene. Taj mi je madrac bio udoban i bio je korektno napravljen. I tako ja isprobavam i gledam kakva je navlaka i otvorim madrac, a kad tamo od HR pjene ni traga. Običan poliuretan koji još uz sve nije ni iste boje kao na presjeku.
Pričam o madracu koji bi po spec. trebao imati HR pjenu 35kg i visco 55kg: https://shop.meblo.hr/p-65-madrac-monsun-190x90.aspx
Taj madrac je proizvodio MebloJogi: http://www.meblojogi.si/index.php/jogi/12/monsun

S obzirom da je MebloJogi u stečaju hrvatska firma Meblo trade sad ima drugog dobavljača madraca, ali i dalje ima u ponudi madrac Monsun:
http://www.meblo.hr/Madraci%20Meblo%20Jogi
Madrac izgleda potpuno drugačije od MebloJogi Monsun madraca.

Da stvar bude bolja ni jedan od ova dva Monsun madraca nije onaj koji sam nekad isprobavao, a bome ni ovaj koji sam vidio na izlogu.

Naravno da sam pogledao i ostale "meblo" madrace na izlogu i naletio sam na još jedan koji bi trebao biti od HR pjene, a zapravo je od PU pjene. Madrac Akitv 7 http://www.meblo.hr/Default.aspx?art=5290&sec=271 koji je isto običan PU i još je i vakumiran. (HR madraci se ne mogu vakumirati)

Meblo Jogi je riknuo , a Meblo Trade je zadržao imena proizvoda, ali ne i kvalitet.

Pitao sam prodavačicu zašto prodaju PU madrace pod HR? Odgovrila je da ako piše da je HR, onda sigurno i je. Je KUR** !!!

Ovo je najodvratnija prevara s madracima koju sam vidio u poslijednje vrijeme.
potpisujem sve navedeno.
I ja sam bio na korak da kupim monsun ali sam vidio da ga proizvodi tvrtka delibašić poliuretani iz bosne a kad sam njih kontaktirao rekli su mi da oni ne rade sa HR pjenom:-)
pitanje za Afoja:
kako golim okom prepoznati HR i PU pjenu odnosno njihove razlike?
hvala
dalmatinac28 is online now  
Old 04.11.2012., 11:45   #3891
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Nadam se da nije problem u sintetici, jer drugog osim slame danas nema. Džepičasti madraci su jednako sintetika kao i vaša Corona. Ako se više znojite, bolje ne uzimati visco pjenu (Tempur i sl.). Madrac koji imate je odličan madrac i podnica na kojoj stoji je isto tako super proizvod. Da ste pogriješili tvrdoću imali bi problem s bolnim leđima , a kažete da toga nema. Prema opisu vaš je problem više psihološke prirode (ne vrijeđam). Možda Vam jednostavno ne odgovara takav način spavanja.
Hvala na komentaru! Sada na problem gledam iz malo drukčije perspektive. Što podrazumijevate pod "načinom spavanja"? Da li da probam promjeniti nagib podnice? Može li pogrešna visina ili tvrdoća jastuka utjecati na cijelo tijelo? Kako imam problema s vratnom kralježnicom i s time povezanim glavoboljama i vrtoglavicama, može li to biti razlog da se tijelo ne može opustiti i odmoriti? Vjerojatno niste liječnik, ali vidim da imate prilično iskustvo i možda možete nešto sugerirati. I ja se nekako bojim toga "psihološkog" faktora kojeg spominjete. Već sam razmišljao da odem u drugi ekstrem - moja žena spava na najjeftinijem Hespo madracu s velikim federima koj je star 15 godina, a najjeftinija podnica ispod se totalno raspala (pola prečki poispadalo), a ispod i oko sebe smota dupli poplon, nađe neko mjesto na madracu i spava k'o zakl*** (oprosti mi Bože).
Mican is offline  
Old 05.11.2012., 11:26   #3892
Hm... vezano za Monsun madrac... stigao je ovaj vikend Meblo Monsun madrac 160x200 cm... kako su ga starci kupovali, kad sam ga ugledao prvo što sam primjetio je da je navlaka mrvicu drugačija od moje na mom madracu (kupio sam prije cca 2 godine Meblo Jogi Monsun madrac u Maksimirskoj)... Pomislih si, ok, prošlo je vremena, možda su promijenili navlaku... no tada sam vidio na madracu naljepnicu na kojoj je stajalo da je to, kao, Meblo madrac, model Monsun koji je proizveden u BIH?? Što će reći da je istina to što je Afoj naveo i sukladno tome smo dobili madrac koji nije iste kvalitete kao i moj?! ili?
Joachim is offline  
Old 05.11.2012., 11:29   #3893
i da... u međuvremenu su bacili tu naljepnicu u smeće tako da sad ne mogu vidjeti detalje, ali sam 100% siguran da je proizvedeno u BIH...
Joachim is offline  
Old 05.11.2012., 11:57   #3894
Pozdrav!

Zaista nemam vremena čitati sve postove koliko ih ovdje ima pa ako već ima rasprava na tu temu, oprostite mi.

Ali mene zanima kakvi madraci idu na kakvu podnicu?

Naime, u izradi mi je spavaća soba i koliko sam vidjela podnica će biti ravna, puna šperploča ili što već s rupama po njoj, promjera nekih 4-5 cm. Barem sam tako vidjela na izloženom primjerku.

Nisam tome pridavala pažnju sve dok me prodavačica u dućanu madraca nije prvo pitala kakva je podnica jer da na takve pune podnice idu samo madraci s oprugama, a ne i ovi od raznih pjena kakve sam ja ustvari imala na umu.

Pa me sad zanimaju vaša iskustva i savjeti jer ovo mi je prva kupnja madraca i podnica zaista nemam nikakvih iskustava.
bailarina is offline  
Old 05.11.2012., 13:15   #3895
Quote:
bailarina kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zaista nemam vremena čitati sve postove koliko ih ovdje ima pa ako već ima rasprava na tu temu, oprostite mi.

Ali mene zanima kakvi madraci idu na kakvu podnicu?

Pa me sad zanimaju vaša iskustva i savjeti jer ovo mi je prva kupnja madraca i podnica zaista nemam nikakvih iskustava.
Prodavačica vam je sve rekla. Letvičasta podnica je obavezna za sve vrste pjenastih madraca. Na punu podlogu ide samo bonell ili džepičasta jezgra ,ali u slučaju da u gornjem sloju nije latex ili visco pjena.
afoj is offline  
Old 05.11.2012., 13:16   #3896
Quote:
Joachim kaže: Pogledaj post
Hm... vezano za Monsun madrac... stigao je ovaj vikend Meblo Monsun madrac 160x200 cm... kako su ga starci kupovali, kad sam ga ugledao prvo što sam primjetio je da je navlaka mrvicu drugačija od moje na mom madracu (kupio sam prije cca 2 godine Meblo Jogi Monsun madrac u Maksimirskoj)... Pomislih si, ok, prošlo je vremena, možda su promijenili navlaku... no tada sam vidio na madracu naljepnicu na kojoj je stajalo da je to, kao, Meblo madrac, model Monsun koji je proizveden u BIH?? Što će reći da je istina to što je Afoj naveo i sukladno tome smo dobili madrac koji nije iste kvalitete kao i moj?! ili?
ne znam što ste dobili, ali sigurno niste dobili Meblo Jogi monsun. Užas koji je to kurvinski pristup. To je zapravo čista prevara. Stvarno je jadno koristiti nazive Meblojogi madraca i prodavati neko smeće.
afoj is offline  
Old 05.11.2012., 14:10   #3897
A što sad možemo? ništa... podnice su ok...
ali ovo s madracem je stvarno kurvinski...
jedino bi bilo ok ako je iste kvalitete, ali nekako poučen iskustvom sumnjam da je tako...
Joachim is offline  
Old 06.11.2012., 13:35   #3898
Quote:
Joachim kaže: Pogledaj post
A što sad možemo? ništa... podnice su ok...
ali ovo s madracem je stvarno kurvinski...
jedino bi bilo ok ako je iste kvalitete, ali nekako poučen iskustvom sumnjam da je tako...
u zadnjih tjedan dana vidio sam ni manje ni više nego 3 Meblo Monsun madraca od kojih je jedan Meblo Jogi koji se više ne radi (taj je naravno bio najbolji), drugi Meblo Jogi koji je napravljen s PU pjenom (isto ugodan, ali nije to onda ta cijena) i treći Meblo Trade od HR pjene koji izgleda potpuno drugačije i ne valja ništa. Tog trećeg rade Delibašić poliuretani - BIH.
afoj is offline  
Old 06.11.2012., 13:49   #3899
Razlika između HR-PU i PU pjena

Quote:
dalmatinac28 kaže: Pogledaj post
potpisujem sve navedeno.
I ja sam bio na korak da kupim monsun ali sam vidio da ga proizvodi tvrtka delibašić poliuretani iz bosne a kad sam njih kontaktirao rekli su mi da oni ne rade sa HR pjenom:-)
pitanje za Afoja:
kako golim okom prepoznati HR i PU pjenu odnosno njihove razlike?
hvala
nekome tko zna, je vrlo lako razlikovati HR i običan PU.

Na oko se vidi da je HR pjena znatno poroznija od PU pjene. HR ima veće šupljine u strukturi.
PU pjena i visco pjena izgledaju slično, ali se pod rukom odmah primjećuje razlika.

U dućanima često imaju presjeke madraca i bilo bi dobro uzeti jedan za koji ste sigurni da je HR i staviti ga do drugog od PU pjene. Odmah se vidi razlika u strukturi pjene. Možete otići u neki specijalizirani dućan i tamo bi vam trebali znati pokazati razliku.

Postoji i drugi način koji je znatno točniji test, ali to morate napraviti poskrivečki. HR pjena lako puca. Kad povučete prst po HR pjeni i jako stisnete ona će pod pritiskom prsta pucati. Običan PU se pod istim pritiskom samo razvlači i ne puca.

Postoji još jedan trag, ali taj može i ne mora biti točan. HR pjene su gotovo uvijek u nekoj boji (nije pravilo !!!) dok su PU pjene najčešće žute ili bijele (ni to nije pravilo). ...ovo nije najrelevantnija provjera, ali je nešto što na prvu budi sumnju. Kad vidite da je jezgra bijela ili žuta, preporuka je da se provjeri o kojoj se pjeni radi.

Još se veći problem javlja kod krivog deklariranja gustoće pjene. To je gotovo nemoguće provjeriti, ako niste upoznati s porijeklom pjene.
afoj is offline  
Old 06.11.2012., 14:01   #3900
Quote:
Mican kaže: Pogledaj post
Hvala na komentaru! Sada na problem gledam iz malo drukčije perspektive. Što podrazumijevate pod "načinom spavanja"? Da li da probam promjeniti nagib podnice? Može li pogrešna visina ili tvrdoća jastuka utjecati na cijelo tijelo? Kako imam problema s vratnom kralježnicom i s time povezanim glavoboljama i vrtoglavicama, može li to biti razlog da se tijelo ne može opustiti i odmoriti? Vjerojatno niste liječnik, ali vidim da imate prilično iskustvo i možda možete nešto sugerirati. I ja se nekako bojim toga "psihološkog" faktora kojeg spominjete. Već sam razmišljao da odem u drugi ekstrem - moja žena spava na najjeftinijem Hespo madracu s velikim federima koj je star 15 godina, a najjeftinija podnica ispod se totalno raspala (pola prečki poispadalo), a ispod i oko sebe smota dupli poplon, nađe neko mjesto na madracu i spava k'o zakl*** (oprosti mi Bože).
Pod "načinom spavanja" mislio sam na ugođaj spavanja na madracu od pjene.
Jastuk može utjecati na cijelo tijelo.
afoj is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.