Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2007., 10:44   #1
Unhappy Djevojcica od 13 godina

http://www.vecernji.hr/newsroom/blac...03989/index.do

a najjaca mi je ova izjava na kraju clanka...

"Dugo sam s dječacima razgovarala o slučaju. Bilo je to više igra, a onda je preraslo u zlostavljanje. Tvrdili su da ih je djevojčica ranije izazivala... To su lijepi dječaci, djeluju bezazleno i ne možete vjerovati da su to napravili. Kažu da nisu ništa loše mislili, da su htjeli biti face kaže pedagoginja Ljubica Pofuk."
Naravno ovo je samo jedan clanak i topic se temelji na njemu...i naravno da ce se prica odvijati..

Ovakve stvari su se desavale i kad sam ja bila tih godina...uvjek je bila jedna "zrtva" koja je bila poligon za "pipanje" i "isprobavanje"...a islo se na cure i coporativno...jednom takvom prilikom hrpa osmasa je napala curice iz 5 razreda, na sred skolskog hodnika pipkajuci ih i dovodeci ih u neugodne situacije...sve zavrsilo sa roditeljima u skoli istog trena..ispitivanjem od strane direktora i pedagogice i suocavanjem sa napadacima...kako su ih kaznili vise se i ne sjecam..ali definitivno takve stvari nisu isle u javnost...
Ispalo je da su se decki zabavljali na racun curica koja su tek krenule na predmetnu nastavu (5 osn.), valjda su se nadali da ce se toliko uplasiti i da nece nikome nista reci... na njihovu nesrecu strah od njih je bio veci...

Ali ajmo raspraviti, sto vi mislite o tome...moze li se to dogoditi i vasoj djevojcici?(Boze sacuvaj)
Mislite li da djevojcice od 13 godina izazivaju? Ocekujete li da ce i vasa curica "izazivati" i kako odgojate svoje curice da izbjegnu ovakve situacije?Kome da se obrate za pomoc u skoli?Sto govorite svojim djecacima?

Zadnje uređivanje happygoose : 17.06.2007. at 11:21.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 11:30   #2
Ovo je živa sramota. Prvo djeca ne izazivaju, a drugo ovo meni smrdi na onu šovinističku "pa sama je tražila, bila je obučena tako i tako, u kasno doba...". Najžalosnije je taj osvrt dala pedagoška radnica i to u školi. Ja ne mogu (mogu, ali neću) zamisliti da netko ima 0%znanja iz svoje struke i da radi u struci. da je roditeljima imalo stalo do odgoja i obrazovanja djece tražili bi da se baba makne. Neka o ljepoti dječaka razmišlja kad neće imati za kruh.

Djevojčice treba naučiti da imaju policiju na brzom biranju, da prijavljuju takve kretene i da se ne osjećaju krivima za napad. Sina bih učila da je ne "ne" a mislim da bi ove trebalo pošteno kazniti, ali od toga ništa jer će se njihovoi roditelji postaviti vjerojatno na sve četri da pokažu i dokažu bezgrešnost svojih dečkića. Škola ima pravo kod teške povrede discipline premjestiti učenike u drugu školu, žalosno je da majci djevojčice to pada na pamet a ne školi (pedagoginji) za te klipane.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 11:45   #3
Ne znam kako je kod vas,ali u Srbiji se za ovo ide u popravni dom,izbaci se iz skole,maloletni silovatelji imaju velikih problema da kasnije nadju posao,roditelji placaju kaznu,i dobiju TRAJAN dosije u policiji!

Zadnje uređivanje putnica : 08.11.2007. at 17:56. Reason: q
vojvodina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 12:21   #4
sam da velim koju u vezi "dobrih starih vremena": moju tadasnju najfrendicu su 3-4 decka spopala u wc-u. malo su je maltretirali, pipali, ljubili, zajebavali i pustili. pozvali su roditelje, roditelji su ih doma namlatili, stavili u kaznu ili sto vec, a otac od frendice zaprijetio da ce ih sljedeci put sam namlatit ako se ponovi.
i sjecam se da su decki obavezno zaslatali curicu u prolazu, "popili" samar i onda se kesili kao da su neznam sto veliko napravili. curice su se kao bunile, al zapravo im je bilo drago. ne sjecam se da je itko radio problem oko toga.

ja u ovom slucaju boldam par stvari lijepi djecaci, cim se pedagogici svidjaju ocito nisu neka sirotinja nego fina srednja ili bogatinja klasa, sigurno i dobri ucenici, curica pohadja nastavu po posebnom programu, dakle curica s posebnim potrebama, majka siromasna, bez oca su - idealna zrtva za sve
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 12:38   #5
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
sjecam se da su decki obavezno zaslatali curicu u prolazu, "popili" samar i onda se kesili kao da su neznam sto veliko napravili. curice su se kao bunile, al zapravo im je bilo drago. ne sjecam se da je itko radio problem oko toga.
I namjeravam odgojiti svoje dijete da se zna braniti od takvih stvari, a ako je netko dirne...ne bih mu bila u koži.
__________________
Family Happiness Rules...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 14:53   #6
Bome...ov je jedna velika sramota.
Žao mi je male...mame...
Dečkima treba jedna dobra lekcija o ponašanju i sexualnosti...ja da sam joj majka ti dječaci bi se bojali otiči u školu kao što se boji i njena kčer.
Ja imam sina...ali da saznam da je tako nešto napravio...ne znam kako bih se nosila s ti...iskreno...mislim da bi bilo bolje da ga nevidim neko vrijeme...mislim da bi ga ubila.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 15:58   #7
Lov na vještice otvoren.
Drugovi i drugarice, pa mi ovdije govorimo o djeci od 13 do 15 godina.
Pa nijedno od tih djece muško/žensko nezna ni što znači riječ zlostavljanje a kamo li da zlostavljanje preformulira u nešto što bi razumijeli njihovi vršnjaci.
Ni odralasli ljudi neznaju još točno što znači riječ zlostavljanje.
Ja sam isto tako roditelj i ima kćer od 10 godina i nemora mi nitko govorit ovo ili ono.
Evo malo materijala za razmišljanje.
Mnogi od vas čitaju novine kao što ih i ja čitam i danas svako dijete može otići na kiosk i listati novine kakve želi i sad si zamislite kako je nekomu kome hormoni luduju i što se desi sa njim kad vidi ovakve novine koje su sve samo ne siromašne sa slikama i opisima kojekavih sexualnih činova.
A da ne spominjem internet i kad u tražilicu ubacite riječ sex što vam sve neće izaći a treba li spomenuti da polovica roditelja se nezna ni koristit internetom dok djeca aktivno surfaju i traže ono što im treba.
Dijeca su najmanje kriva, a krivi smo mi roditelji jer nemamo vremena za dijete zato što moramo radit i imati karijeru, a dijecu nam odgajaju, škola(ovo je pozitivno), ulica internet i televizija.
I što do njih očekivati nego da ima padaju na pamet kojekave stvari ovog tipa.
Dijeca nemogu biti zla bar ne do svoje 16/18 godine, ali znaju i te kako interpretirati radnje sa TV-a Interneta, sa ulice itdd.
Jeste li kad čuli sleng kojim dijeca ponekad pričaju??? Znate li o kojim temama pričaju vaša djeca kad se druže sa prijateljima i prijateljicama.
Tko je najbolji a tko najgori prijatelj prijateljica vašeg djeteta.
Znate li što muči vaše djete u zadnjih 15 dana.
Koliko sati ste proveli sa svojim djetetom u izlasku u zadnjih mjesec dana.
Kad ste pojeli zadnji put sladoled sa djetetom u šetnji..
Ima toga mnogo..
Da netko neshvati krivo. Prije nego izbljujemo vatru na učitelje, nastavnike, odgajatelje koji svakodnevno rade sa stotinama djece, prvo se zapitajmo što smo mi to propustili u zadnjih 10-ak godina.
Malo je onih koji će ovo priznati a još manje onih koji će se suočit sa ovim.
Lako je lupit šamar, zabranit izlazak, TV, druženje sa prijateljima, ali teško je i dugo traje svoje dijete educirati i naučit ga toleranciji te ga poslati koloiko toliko spremnog u život i među ljude.
Lakše je osudit, kaznit ga kad skrivi, nekog drugog okrivit za ono što se nama događa a tad je već kasno jer se već dogodilo.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 16:12   #8
imash djecu...sta bi ti napravio da ti kcer dodje kuci uplakana, da su je tamo neki klipani izdvojili iz grupe...bacili na pod i poceli se izivljavati nad njom...?

Bi li bi joj ti smireno objasnio kako ona ne zna sta je to zlostavljanje i da su se decki eto malo zezali, kako rece "pedagogica"......"nisu nista lose mislili, samo su htjeli biti face"

Oni mozda ne razumiju sto je to "zlostavljanje", ali znaju oni jako dobro kad idu na nekoga manjeg i slabijeg od sebe
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 16:28   #9
Mislim da Fancy ima pravo. Jedno je šta bi napravio da mi neko napadne dijete (da ga imam) a drugo je objektivno gledanje cijele situacije.

Štos je da realnost nije baš savršena. Hodat u ultra minicama i sl fore jednostavno daju signal (Pogledajte medije koji odgajaju vašu djecu pa će vam biti jasno) da se želi neš. To naravno nije poželjna situacija ali je realnost svijeta. Kao što ja ne idem na trg i počnem vikat srpske parole (ili šta već pali ljude) tako je i ovo stvar koje obično treba naučit. Teorija da se možeš ponaša sexualno a da to niko ne primjeti je debilna. Određeni tip ponašanja/oblačenja/govora daje određene signale a na žalost danas djecu odgajaju mediji (koji su prepuni sexa) tako da nije čudo da se ovakve stvari dešavaju.

Ipak je to na kraju na roditeljima kojima je dužnost posvetit se svojoj djeci. Krivljenje drugih je standardna fora ali ako roditelji neće odgojit djecu malo je teško onda se žalit naknadno kad su to napravili mediji (sumnjam da škola ima i blizu tako velik utjecaj).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 17:38   #10
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
imash djecu...sta bi ti napravio da ti kcer dodje kuci uplakana, da su je tamo neki klipani izdvojili iz grupe...bacili na pod i poceli se izivljavati nad njom...?

Bi li bi joj ti smireno objasnio kako ona ne zna sta je to zlostavljanje i da su se decki eto malo zezali, kako rece "pedagogica"......"nisu nista lose mislili, samo su htjeli biti face"

Oni mozda ne razumiju sto je to "zlostavljanje", ali znaju oni jako dobro kad idu na nekoga manjeg i slabijeg od sebe
Kao što Ami reče jedno je moja reakcija a drugo realnost.
Ali sigurno nebih uzeo pravdu u svoje ruke, nego bih tražio da roditelji te djece budu kažnjeni zbog nemara nad svojom rođenom djecom.
A dakako sukladno tome i djeca bi bila kažnjena ali na onaj način da im se ukaže da to što rade niti je lijepo niti se smije radit.
Negdje sam već pisao da osobno poznam osobe u ovom slučaju samohrana majka koja svojoj djevojčici od 10-ak godina dozvoljava da se ljubi sa dečkomu u sta u njenoj kući na 10-om rođendanu i da se mala oblači ni manje ni više neko kao kakva fufica a radi se djetetu koje nije ni svijesno da joj je minica toliko kratka da kad hoda da joj se vide gaćice.
To dijete nezna ni što znači riječ sex a kamo li koje poslijedice mogu proizići iz takvog čina, bilo da se radi o trudnoći ili nečemu drugom.
A tko je kriv?
Hajde reci realno da se tebi vide gaćice ispod minice prilikom šetnje gradom, što bi to trebalo biti po tvome, sloboda kretanja, sloboda pokazivanja, sloboda izražavanja i jesi li spremna prihvatit poslijedice takvog čina, ovdije mislim na zvižduke, dobacivanja a tko zna možda te netko i tresne po dupetu..Ti kao odrasla osoba bi se i znala obranit, a ova curica, što ona zna osim soo cool,, YOOO MEN itdd..
Želje su jedno, stvarnost je nešto drugo a da ne spominjem našu mentalnu sposobnost prosudbe oko ovakvo osjetljivih stvari.


Sjeti se prvog Njutnovog zakona..Sila akcije i reakcije. ovo je mala šala..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 18:42   #11
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post

Sjeti se prvog Njutnovog zakona..Sila akcije i reakcije. ovo je mala šala..

Khm pravilo akcije i reakcije kažeš. Je, imaš prav, tako sam ja jednog mulca koji me u osnovnjaku zašlatao tako maznula torbom po nosu da mu je pukla hrskavica. Morali mi starci doći u školu. A bila sam sklona i uloviti gušterice pa ih ubaciti umajicu onima koji su mislili da me mogu gnjaviti
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:09   #12
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Hajde reci realno da se tebi vide gaćice ispod minice prilikom šetnje gradom, što bi to trebalo biti po tvome, sloboda kretanja, sloboda pokazivanja, sloboda izražavanja i jesi li spremna prihvatit poslijedice takvog čina, ovdije mislim na zvižduke, dobacivanja a tko zna možda te netko i tresne po dupetu..Ti kao odrasla osoba bi se i znala obranit, a ova curica, što ona zna osim soo cool,, YOOO MEN itdd..
..
1. po meni može netko, nije uvjet da bude muško ili žensko, hodat i bez gaća i to apsolutno nikoga na ovome svijetu ne opravda da ga/ju napadne
2. za milog Boga odkud tebi da je ta djevojčica bilo koga na bilo koji način izazivala
ili je po tebi dovoljno da je žensko??? a dječacima hormoni rade pa nek se poigraju

bravo za mamu koja nije izlaz našla u tome da se skriju u mišju rupu jer to obično tako i završava
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:12   #13
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Khm pravilo akcije i reakcije kažeš. Je, imaš prav, tako sam ja jednog mulca koji me u osnovnjaku zašlatao tako maznula torbom po nosu da mu je pukla hrskavica. Morali mi starci doći u školu. A bila sam sklona i uloviti gušterice pa ih ubaciti umajicu onima koji su mislili da me mogu gnjaviti
Što sve radi kontekst, ne čitaš ono ŠALA?????
Meni u školi nije ni pamet palo tako nešto radit djevojčicama, ja od ženskih nisam mogao pobijeći..tako da nije bilo potrebe za ovim što si navela.
Da si samnom išla u školu i da je bilo neke kemie ja bi te pridobio šarmom bez naglih pokreta..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:16   #14
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Kao što Ami reče jedno je moja reakcija a drugo realnost.
Ali sigurno nebih uzeo pravdu u svoje ruke, nego bih tražio da roditelji te djece budu kažnjeni zbog nemara nad svojom rođenom djecom.
A dakako sukladno tome i djeca bi bila kažnjena ali na onaj način da im se ukaže da to što rade niti je lijepo niti se smije radit.
Negdje sam već pisao da osobno poznam osobe u ovom slučaju samohrana majka koja svojoj djevojčici od 10-ak godina dozvoljava da se ljubi sa dečkomu u sta u njenoj kući na 10-om rođendanu i da se mala oblači ni manje ni više neko kao kakva fufica a radi se djetetu koje nije ni svijesno da joj je minica toliko kratka da kad hoda da joj se vide gaćice.
To dijete nezna ni što znači riječ sex a kamo li koje poslijedice mogu proizići iz takvog čina, bilo da se radi o trudnoći ili nečemu drugom.
A tko je kriv?
Hajde reci realno da se tebi vide gaćice ispod minice prilikom šetnje gradom, što bi to trebalo biti po tvome, sloboda kretanja, sloboda pokazivanja, sloboda izražavanja i jesi li spremna prihvatit poslijedice takvog čina, ovdije mislim na zvižduke, dobacivanja a tko zna možda te netko i tresne po dupetu..Ti kao odrasla osoba bi se i znala obranit, a ova curica, što ona zna osim soo cool,, YOOO MEN itdd..
Želje su jedno, stvarnost je nešto drugo a da ne spominjem našu mentalnu sposobnost prosudbe oko ovakvo osjetljivih stvari.


Sjeti se prvog Njutnovog zakona..Sila akcije i reakcije. ovo je mala šala..
ja nisam nigdje spomenula da treba uzeti pravdu u svoje ruke...zapravo, majka te djevojcice je napravila ono sto se u nasem drustvu rijetko desava u ovakvim slucajevima, izasla je u javnost...i svima nama otkrila toplu vodu..jer ovo se desava u svakoj generaciji...samo se danas puno vise o tome razgovara.

nego sam te lijepo pitala..... sta bi ti rekao svojoj curici koja je lijepo odgojena i ne hoda u minici..a opet (ne daj Boze) bude napadnuta od strane nekolicine 15-godisnjaka?
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:23   #15
Ma fancy svaka tebi čast na tvom razmišljanju..iskreno se nadam da ga tvoj sin ne zna...ako se prisjetiš i malo razmisliš..današnji 15-godišnjaci nisu isti kao oni iz tvog, mog vremena...oni su zreliji...upuičeniji..i svjesniji...NIJE ISTINA da ne znaju što je zlostavljanje...radila sam s djecom...i to baš tineđerima...svi oni jaaako dobro znju što je ispravo a što ne...to je zlostavljanje a što nije...da recimo tvoju kčer napadnu mulci od 12 godina i pokušaju silovati...drpati svejedno..ona bi dobro znala da je to zlosdtavljanje..ali jel muškići od 15 ne znaju po tvom što je to...ma daj molim te lijepo...budi realna. Ako 15-godišnjci razumiju da ih profesor ne smije udraiti...opsovati ili dirati po intimnim djelovim tijela ..onda razumiju da to ne valja i ako to ne valja onda to ne smiju ni oni drugima raditi..pa toga su svjesna djeca već s 7-8 godina samo ne znaju reagirati kao što ZNAJU 15-godišnjaci...to što su dečki napravili...je loše..zabranjeno...i nedopustivo da je to njima učinjeno...a njima se to opravdava od ljudi poput tebe i dok god ima takvih roditelja koji misle da njihova djeca još ne razumiju takve i slične stvari...treba ih obrazovati...eto koliko ti misliš da treba kazniti njihove roditelje zbog nemara...ja bih i takve poput tebe ne kaznila..nego obrazovala da budeš svjesna mogučnosti i svijesti svog djeteta.
Ja s 10 godina nisam govorila niti me je zanimala tuđa sexualnost...današnju djecu to zanima već s 7 godina....to nisam izmislila to su neke od anketa provedenih u Hrv. osnovnim školama....kod nas su klince u 5-om razredu uhvatili u muškom WC-u kako curice tjeraju na oralni sex...ne shvačaju u potpunosti što je to ali su htjeli probati jer ih več dobrano zanima što je to.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:24   #16
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
1. po meni može netko, nije uvjet da bude muško ili žensko, hodat i bez gaća i to apsolutno nikoga na ovome svijetu ne opravda da ga/ju napadne
2. za milog Boga odkud tebi da je ta djevojčica bilo koga na bilo koji način izazivala
ili je po tebi dovoljno da je žensko??? a dječacima hormoni rade pa nek se poigraju

bravo za mamu koja nije izlaz našla u tome da se skriju u mišju rupu jer to obično tako i završava
Slažem se potpuno ja sam za to da svi hodamo goli ali iz higijenskih razloga to baš i nije nekakvo društveno dostignuće, pogotovo kod žena. Ali zato bez problema trebamo svi hodati bez majica i grudnjaka i ja sam za to 100%.

Gledaj možemo se pravit glupi, ali možemo i biti glupi. Ako noj zabije glavu u pijesak to neznači da sunce ne sja. Tako je i sa ovim. Sve je stvar interpretacije. To dijete mene sigurno ne provocira i još 2 milijarde drugih, ali ima sigurno u ovih 6 milijardi sigurno milijarda koju bi to provociralo i naravno da bi pomislio na kojekave stvari a ako bi imalo priliku i iskoristilo bi ju.
Želim reći da mentlani sklop ljudi nije ni blizu te granice koja bi omogućivala da 6 milijardi ljudi razmišlja hladane glave kad vidi nkakvu 16- godina golu kako hoda gradom.
To neznači da treba zabranit da se oblače ovako ili onako to je ipak stvar ukusa a o ukusima se ne raspravlja.
Isto tako se neslažem kad ovi mlatimudani što voze bicikle po gradu stanu u inim biciklističkim a muda mu se kao u vepra ocrtavaju i jeli to slika koju želiš da vidi tvoja djevojčica koju vodiš iz vrtića a stara od 5 ili koliko već godina godina i da pita mama što je ono kod onog čike među nogama?
Što bi joj odgovrila??
Prilično sam slobodumna osoba u svim mogućim pogledima, ali postoje stvari koje grnaniče sa normalnošću i dobrim ukusom
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:24   #17
Ispričavam se fancy...mislila sam da si žensko.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:37   #18
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Slažem se potpuno ja sam za to da svi hodamo goli ali iz higijenskih razloga to baš i nije nekakvo društveno dostignuće, pogotovo kod žena. Ali zato bez problema trebamo svi hodati bez majica i grudnjaka i ja sam za to 100%.

Gledaj možemo se pravit glupi, ali možemo i biti glupi. Ako noj zabije glavu u pijesak to neznači da sunce ne sja. Tako je i sa ovim. Sve je stvar interpretacije. To dijete mene sigurno ne provocira i još 2 milijarde drugih, ali ima sigurno u ovih 6 milijardi sigurno milijarda koju bi to provociralo i naravno da bi pomislio na kojekave stvari a ako bi imalo priliku i iskoristilo bi ju.
Želim reći da mentlani sklop ljudi nije ni blizu te granice koja bi omogućivala da 6 milijardi ljudi razmišlja hladane glave kad vidi nkakvu 16- godina golu kako hoda gradom.
To neznači da treba zabranit da se oblače ovako ili onako to je ipak stvar ukusa a o ukusima se ne raspravlja.
Isto tako se neslažem kad ovi mlatimudani što voze bicikle po gradu stanu u inim biciklističkim a muda mu se kao u vepra ocrtavaju i jeli to slika koju želiš da vidi tvoja djevojčica koju vodiš iz vrtića a stara od 5 ili koliko već godina godina i da pita mama što je ono kod onog čike među nogama?
Što bi joj odgovrila??
Prilično sam slobodumna osoba u svim mogućim pogledima, ali postoje stvari koje grnaniče sa normalnošću i dobrim ukusom
ajde molim te vishe napisi sto ti to tocno zelis "reci" .... napisao si vise postova..i nije mi jasno sto zelis reci.

Sto to tocno komentiras u slucaju ove 13 godisnjakinje.
1.Sama si je kriva, decki se ne znaju kontrolirati..
2.Sama si je kriva, decki ce uvjek biti decki..
3.Sama si je kriva, izazivala ih je, ima samo 13, ali ona zna izazivati, jer je zensko, (Pa pobogu zene izazivaju samo tako) jer je neodgojena, jer zivi sa jednim roditeljem, a decki ne znaju sto je to dobro, a sto lose...
4.Sama si je kriva, jer je zensko...
5.Sama si je kriva, jer je zensko, dijete sa posebnim potrebama,dijete savrsena meta i zrtva za decke koji su fini i krasni i nitko nebi niti pomislio da su oni sposobni uciniti to sto su ucinili..
6.
7.
.
.
.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 20:28   #19
A mene bas zanima koliko je tih djecaka vec bilo u kontaktu s pornografijom, gdje je ponizavanje zena integralni dio spolnog cina. Ali da i nisu svejedno su opravdanje nasilja nad zenama mogli dobiti i iz mainstream kulture, sto medija, sto drustvenih stavova.
To sto se ovdje radi o prividno seksualno motiviranom cinu je, kao i kod svakog silovanja, nebitno.
lollo rosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 20:32   #20
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/newsroom/blac...03989/index.do


Ovakve stvari su se desavale i kad sam ja bila tih godina...uvjek je bila jedna "zrtva" koja je bila poligon za "pipanje" i "isprobavanje"...a islo se na cure i coporativno...jednom takvom prilikom hrpa osmasa je napala curice iz 5 razreda, na sred skolskog hodnika pipkajuci ih i dovodeci ih u neugodne situacije...sve zavrsilo sa roditeljima u skoli istog trena..ispitivanjem od strane direktora i pedagogice i suocavanjem sa napadacima...kako su ih kaznili vise se i ne sjecam..ali definitivno takve stvari nisu isle u javnost...
Ispalo je da su se decki zabavljali na racun curica koja su tek krenule na predmetnu nastavu (5 osn.), valjda su se nadali da ce se toliko uplasiti i da nece nikome nista reci... na njihovu nesrecu strah od njih je bio veci...
Cijeli osmi razred decki su grupno maltretirali cure u garderobi, pod izlikom slatanja, ali uvijek sa aurom i agresivnijih posljedica u nedostatku kooperacije. Danas mi je nevjerojatno da nitko od nastavnika na to nije reagirao i da se za to nije znalo.
lollo rosso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.