Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2014., 15:57   #1
Quinckeov edem (angioedem)

Alo ljudi
nova sam na forumu, zaista mi treba pomoć, možda se neko prepozna u ovoj priči, ili se našau u sličnoj situaciji.
Imala sam užasnu reakciju quinckeov edem(oticanje lica) i generalnu urtikariju. U dvadeset minuta sam se sva izobločila, otekla, lice, jezik, grlo, šake, stopala...i koža mi je bila prekrivena plikovima. Navodno neka gadna reakcija. Tri dana sam bila u bolnici na kortikosteroidima. I kada su me otpustili iz bolnice očekivala sa da će mi napraviti alergotest jer ipak je to po život opasno stanje, ali...ništa. taj dan kada se
sve to desilo sam bila kod zubarice i stavila mi je neki lijek u zub, pričala je o nekim datumima vrijednosti lijeka...i da mi lijek koji je već bila stavila nije djelovao...tko zna zbog čega. Izvadila je taj i stavila novi. I nakon 3 sata sam bila u bolnici na ORL. Sada čudno mi je niti jedan doktor nije htio razgovarati sa mnom, čak ni doktor primarne medicine, rekao mi je da budem na dijeti do daljnjeg...dok se ja ne budem osječala bolje. Pitam ga za alergotest, nije potreban...tako da sam ja ostala sa svojom alergijom u neznanju. Šta da izbjegavam? (privatni alergotestovi koštaju jaaako puno), osim toga zašto bi ga ja plačala kada im se uredno plaća dopunsko osiguranje. Sada ili je zubarica nešto zeznula pa se pokrivaju. Molim Vas za savjet, Šta da napravim?
da- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 16:14   #2
općenito se alergotestovi ne rade u trenutku (ni par dana poslije) akutne reakcije, jer ne bi jasno pokazali na što reagiraš. naravno da svog liječnika obitelj. med. možeš zatražiti testiranje - ali upravo tako kako kaže, kad ti se stanje smiri.

no, konkretno u ovom slučaju, odi do te svoje zubarice s papirom i olovkom i zapiši si ime preparata koji je koristila a nakon kojeg si tako buknula. onda će se moći suvislije pričati o uzrocima reakcije.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 19:51   #3
moj doktor je nazvao zubaricu, i rekla mu je koji je to lijek bio, i da nikada nisam imala reakciju...jer mi nisu izvadili taj lijek...kada sam otišla kod njega to se sve vec povuklo...i rekao je da nema alergotesta kojim bi se to dokazalo...
da- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 15:29   #4
Quote:
da- kaže: Pogledaj post
Alo ljudi
nova sam na forumu, zaista mi treba pomoć, možda se neko prepozna u ovoj priči, ili se našau u sličnoj situaciji.
Imala sam užasnu reakciju quinckeov edem(oticanje lica) i generalnu urtikariju. U dvadeset minuta sam se sva izobločila, otekla, lice, jezik, grlo, šake, stopala...i koža mi je bila prekrivena plikovima. Navodno neka gadna reakcija. Tri dana sam bila u bolnici na kortikosteroidima. I kada su me otpustili iz bolnice očekivala sa da će mi napraviti alergotest jer ipak je to po život opasno stanje, ali...ništa. taj dan kada se
sve to desilo sam bila kod zubarice i stavila mi je neki lijek u zub, pričala je o nekim datumima vrijednosti lijeka...i da mi lijek koji je već bila stavila nije djelovao...tko zna zbog čega. Izvadila je taj i stavila novi. I nakon 3 sata sam bila u bolnici na ORL. Sada čudno mi je niti jedan doktor nije htio razgovarati sa mnom, čak ni doktor primarne medicine, rekao mi je da budem na dijeti do daljnjeg...dok se ja ne budem osječala bolje. Pitam ga za alergotest, nije potreban...tako da sam ja ostala sa svojom alergijom u neznanju. Šta da izbjegavam? (privatni alergotestovi koštaju jaaako puno), osim toga zašto bi ga ja plačala kada im se uredno plaća dopunsko osiguranje. Sada ili je zubarica nešto zeznula pa se pokrivaju. Molim Vas za savjet, Šta da napravim?
Nebilo loše se javiti alergologu-imunologu po moggućnosti na KB Sv Duh
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 09:47   #5
evo...opet...nakon ni mj dana od zadnjeg oticanja..opet sam zavrsila u bolnici zbog iste stvari...jos kaze zubarica da se cudi da nije lijek uspio...mozda jer je malo stariji(to je ona rekla)...i nakon upozorenja od doktora i jos sam joj ja napomenula za zadnji put opet mi je stavila taj lijek...
da- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 12:34   #6
Ne smiju ti ponovo dati lijek na koji si tako reagirala!
I javi se svakako ili na Rebro ili na Sv.Duh da raščistiš tu situaciju.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.