Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2008., 04:16   #1
Droge - iskustva, ovisnost, štetne posljedice po psihu

Evo zanima me koliko vas konzumira neke droge,necemo o iglama i tezim oblicima ovog poroka vec o klasicnim tipa marihuana,eventualno speed.Ja sam par puta probao marihuanu i speed iz zabave i mogu rec da se ne osjecam nista drugacije nego prije prvog konzumiranja.Sad neki govore da je marihuana zdrava,neki da nije.Zanima me moze li cesto konzumiranje marihuane izazvat neke ozbiljnije zdravstvene tegobe? Zivim u gradu gdje jako puno ljudi konzumira drogu pa cak i zaposleni ljudi koji imaju obitelj i djecu.U pocetku mi je to bilo malo cudno ali onda kad se sjetim da je u Americi normalna stvar svaki dan konzumirat marihuanu,pa cak i na poslu nisam to vise dozivljavao kao nesto neobicno.Također par mojih prijatelja konzumira neke vrste droga,a nisu ni propaliteti ni nista,imaju posao,rade itd ali jednostavno vole taj porok.
Uglavnom mene zanima moze li cesta konzumacija marihuane ozbiljnije narusit psihicko stanje?
cross_that_line is offline  
Old 03.12.2008., 08:50   #2
Probala marihuanu i speed, speed mi se svidio, ali ostala sam na tom jednom putu. A marihuana... osjecala sam se tako strasno glupo slijedeca tri dana svaki put, ono, prazna glava, zaboravljam sta sam htjela reci, kud sam krenula... Ok, sad kad radim stresan posao vidim i prednosti toga, samo sto si ne mogu priustiti da mi mozak ne radi par dana... A nekad bih tako rado...

Ono sto sam htjela napisati je kako sam dozivjela jednog frenda, koji povremeno konzumira tako nesto lakse. Ne znam kakav je bio prije nego sto je ista poceo, ali bas se vidi da mu je mozak malo spaljen. Stalno je usporen, prazan pogled, ceri se na stvari koje bas i nisu smijesne, onako, kao da je stalno pijan npr. Nista ga ne zanima osim nekog trenutnog zadovoljstva, ne moze povesti neki normalan ozbiljniji razgovor... Ne znam jel to trajno (nisam ga dugo vidjela), ali je pomalo
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Old 03.12.2008., 10:30   #3
Quote:
cross_that_line kaže: Pogledaj post
Uglavnom mene zanima moze li cesta konzumacija marihuane ozbiljnije narusit psihicko stanje?
Naravno da može!
Samo što netko ima predispozicije za psihićke poremećeje a bilo kakva vrsta droge samo će doliti ulje na vatru.

Uglavnom droga je sranje, može ti valjati za početak, a kasnije ima svakakve gadne nuspojave i može dovesti do težih droga i ovisnosti. Linija je tanka, a kad se jednom zajebeš, zajeban si.
__________________
tri točkice...
kalei is offline  
Old 03.12.2008., 11:24   #4
ma utječe ne sve!
i svijest, razmišljanja, samu percepciju, pamćenje, motoriku, pažnju i volju. vjerojatno u trenutku uzimanja sve je to iznadprosječno aktivno ( kako kod koje droge), no nakon nekog vremen, osoba postaje prazna. treba se paziti kod takvih stvari. jbg i ja sam uzela koji joint i znam da mi nije trebalo. ne znam je li mi žao. sada sam odustala od toga i kakva god dobra ekipa bila, atmosfera ili bilo sta, odbijam u svakom pogledu!! odvratno je to i samo te može uvući u sranja! slažem se s kalei.
travu nitko ne gleda kao nešto strašno. ma sranje. to su samo velika vrata prema speedu, extasyju i tim kemijama. nedajBože kokainu, cracku ili heroinu.
naravno, takve su osobe u veeeelikoj banani

:-)
Osmica88 is offline  
Old 03.12.2008., 11:51   #5
još bi samo htjela reći da te duže konzumiranje kemijskih droga sasvim sigurno vodi u depresiju.
dok droga djeluje seratonin se pumpa više nego inače, a kad droga prestane djelovati ranizna seratonina je jako mala i osjećaš se jadno i depresivno.
plodno tlo i za ostale psihičke poteškoće.
__________________
tri točkice...
kalei is offline  
Old 03.12.2008., 18:08   #6
prije nekih 15tak godina (jebote koliko je proslo) konzumirao sam marihuanu u enormnim kolicinama (desetak jointa dnevno nekad vise nekad manje) i tako barem 5-6 godina. tu i tamo (rijetko) bi pojeo koji exer. zatim sam odselio iz grada u kojem sam do tada zivio i pusenje trave sam prakticirao (u istim kolicinama) uglavnom kad bi se vratio doma. otprilike desetak dana svako dva mjeseca. u novoj sredini sam to izbjegavao jedno vrijeme ali polako mi je i ovdje to postala svakodnevnica. nije dugo proslo poceo sam sve vise eksperimentisati sa "party" drogama. eh tada sam upoznao djevojku u koju sam se zaljubio do usiju koju droge apsolutno nisu zanimale te sam uz nju prestao i ja. nekih pet godina sam bio gotovo potpuno cist. e onda smo se poceli i ona i ja igrati sa exom i speedom dosta intenzivno. nekoliko puta mjesecno nekih godinu dana i prestali smo s tim. bili cisti gotovo potpuno godinu dana. a onda sranje. prije malo vise od dva mjeseca ona me je ostavila. to me satralo potpuno. ono bas dibidus. cijelo to vrijeme sam u nekoj depresiji (neznam kako bi to drukcije nazvao) jakog i konstantnog intenziteta. kako prvog dana tako i danas. naravno posegnuo sam za drogama. sada je u igri i kokain (speed izbjegavam jer tek onda ne mogu ni da spavam ni da jedem a izmraso sam 15 kg u ova dva mjeseca) i to relativno cesto, gotovo sedmicno. bez ikakvih problema gotovo gram ga povucem u par sati. jebiga, malo me izvuce iz ovog sranja u kojem se nalazim.

eto to bi bila neka kao moja ispovjest sto se tice droga (malo i ljubavi). jap u medjuvremenu sam radio (i sada radim dobar posao). zavrsio sam faks (dosta cijenjen) kupio stan ...
sada, dali me je droga zela, ostaje da vidim. fakat, lose se osjecam ali mislim da je mozda sitnim dijelom zbog eksperimentisanja sa drogama a puno vecim zbog nesretne ljubavi.
ZetonXzeton is offline  
Old 03.12.2008., 18:10   #7
ne, users are losers
 
Old 03.12.2008., 18:14   #8
marihuana, psilocybe i LSD- zakon

hašiš, ok, al mi je trava bolja
speed-nako, niš posebno
extasy- potrošačka droga, not my thing

ostalo nisam probala i ne zanima me.

mislim da su droge dosta različite i različiti ljudi ih konzumiraju iz različitih razloga.
kokain je sigurno droga bogatih, heroin put u pakao, marijuana opušta, a LSD je za psihonaute

ne zaboravimo alkohol, jedan od najgorih opijata
Innocent is offline  
Old 03.12.2008., 18:17   #9
Dok sam bio mladji rekreativno sam konzumirao sve osim dopa ali otkada sam u 2000 imao bliski susret s 2 PP(zamet) otkantao sam sve to.Jedino za chime eventualno zhalim je to da sam mogao pojest 3 vola i sve istopiti na partyu a sada krv pisham da se rjeshim shlaufa.Shto se tiche zdravstvenih tegoba chitao sam neku studiju u kojoj govore da cca 6% redovitih konzumenata marihuane mogu imati tezhe pshihicke posljedice,s druge strane od konzumiranja marihuane nitko nikada nije umro.Dok za primjer govore da od aspirina rokne cca 500 ljudi godishnje.Da ne prichamo o alkoholu,cigarama..
No_Brains_at_all is offline  
Old 03.12.2008., 18:19   #10
Bilo čega previše ne valja.
TincH is offline  
Old 03.12.2008., 18:33   #11
Koji je vama vrag, ljudi ?!?! Hvalite droge kao da je to nesto dobro , daj malo pamet u glavu !!
__________________
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,
Running over the same old ground.
What have we found? The same old fears...
JEDEM ŠKAMPE is offline  
Old 03.12.2008., 18:37   #12
Nevidim bash da smo se ubili od hvaljenja droge mozesh malo detaljnije koji dio smatrash "hvaljenjem"?
No_Brains_at_all is offline  
Old 03.12.2008., 19:04   #13
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
marihuana, psilocybe i LSD- zakon

hašiš, ok, al mi je trava bolja
speed-nako, niš posebno
extasy- potrošačka droga, not my thing
evo naprimjer ovo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,
Running over the same old ground.
What have we found? The same old fears...
JEDEM ŠKAMPE is offline  
Old 03.12.2008., 19:07   #14
Jebiga kompa uvijek ima crnih ovaca.
No_Brains_at_all is offline  
Old 03.12.2008., 20:21   #15
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
marihuana, psilocybe i LSD- zakon

hašiš, ok, al mi je trava bolja
speed-nako, niš posebno
extasy- potrošačka droga, not my thing
daj se skockaj!
ono što je tebi dobro (za sad) drugom može biti pakao. Nikad nisi čuo za vrlo negativna iskustva na LSD-u od kojih ljudi prolupaju?
__________________
tri točkice...
kalei is offline  
Old 03.12.2008., 20:54   #16
Nisam (valjda se vino i kava u ovom slučaju ne računaju). Mislim nisam probao niš' teško niti lako. Iako , koliko sam primjetio, sve osobe koje puše travu, biologija jel', su mi zbunjene, ponavljaju više puta rečenice dok ti idu neš' objašnjavati, oči su im mutne i veličine kovanica od 5kn. Percepcija im je uvrnuta i ne žele prihvatiti da je trava droga i govore uvijek"buuuuuuuuuraz, to ti je zakon, ONO!"
Tako da ne, nisam proabao niti namjeravam, jer ljude koje sam upoznao, nisu mu se svidjeli i ne želim postati jednog dana takav.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Old 03.12.2008., 21:00   #17
Quote:
Osmica88 kaže: Pogledaj post
travu nitko ne gleda kao nešto strašno. ma sranje. to su samo velika vrata prema speedu, extasyju i tim kemijama. nedajBože kokainu, cracku ili heroinu.
naravno, takve su osobe u veeeelikoj banani

:-)


crack je oblik kokaina inace,ali te teze su stvarno debilne i bez pokrica,tako te starci uce kad si dijete -trava pa heroin,tako ti to ide
ontopik: Our national drug is alcohol. We tend to regard the use any other drug with special horror.
__________________
One day we're gonna live in Paris, I promise.
joolz is offline  
Old 03.12.2008., 21:06   #18
Quote:
kalei kaže: Pogledaj post
daj se skockaj!
ono što je tebi dobro (za sad) drugom može biti pakao. Nikad nisi čuo za vrlo negativna iskustva na LSD-u od kojih ljudi prolupaju?
Today a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one conciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only dream, and we are the imagination of ourselves."
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Old 03.12.2008., 21:53   #19
Quote:
joolz kaže: Pogledaj post


crack je oblik kokaina inace,ali te teze su stvarno debilne i bez pokrica,tako te starci uce kad si dijete -trava pa heroin,tako ti to ide
ontopik: Our national drug is alcohol. We tend to regard the use any other drug with special horror.
znam da je crack oblik kokaina (nevjerojatno kako ljudi vole pametovati drugima), a teze nisu debilne. ne volim ovakve komentare
ocito sam i krivo interpretirana. nisam rekla "trava pa heroin" i nisu me o tome starci ucili nego sam htjela naglasiti da ljudi koji ostaju bez kontrole ulaze u takav svijet.
vise od 80 % konzumatora marihuane proba "nesto vise".
e, ako se i tu zapetljaju, tezak je izlaz.
naravno, ne govorim da mora biti..
ljudi probaju zbog pritiska drustva ili jednostavno zato sto su to zaista htjeli probati. drugi ce olucno odbiti jer znaju da nista od toga nije dobro i da ce ih peci griznja savjesti.
ima nas svakakvih

i da--- svijet bi bio puno ljepse mjesto bez droge
Osmica88 is offline  
Old 03.12.2008., 22:49   #20
Quote:
girlnextdoor kaže: Pogledaj post
Today a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one conciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only dream, and we are the imagination of ourselves."
predobro
da, LSD nije za svakoga, zapravo, ništa nije za svakoga, ali ja sam protiv zabrane ičega nakon punoljetnosti. svi imamo mozak i razum i odgovornost za vlastiti život.
ali više o tome, od mene barem, pročitajte na Duhovnosti, na temi o drogama, jer ovdje nemam namjeru pisati o tome podrobno, samo sam odgovorila na naslovno pitanje. ajte bok
Innocent is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.