Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2009., 20:56   #1
Sezonski poslovi 2012 - preporuke i iskustva

Pozdrav

Evo baš me nešto zanima. Da vidimo kako se kontinentalci znaju snaći.

Jel netko uspio pronaći posao 'na moru' sa osiguranim smještajem i internetom?

Gledajući razne oglase tj. ponude poslova na internetu jako, jako, jako rijetko se može naći oglas u kojem se nudi smještaj - pogotovo kada nije sezona. A opet ne može biti istina da se ondje može samo konobariti, mora biti još poslova koji se mogu raditi kroz cijelu godinu. A tu je i internet, ima dosta ljudi sa raznim hobijima ili poslovima na webu pomoću kojih zarade još koju kunu pa je onda nezahvalno vagati. Ako za ništa drugo, internet može služiti za komunikaciju sa svijetom - prijatelji, obitelj,...

Žele li stvarno poslodavci naći radnu snagu, pa makar ona bila iz drugog dijela RH ili se ipak gleda na to da radnik bude iz 'susjedstva' ?
 
Old 04.01.2009., 21:55   #2
Quote:
Stana kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Evo baš me nešto zanima. Da vidimo kako se kontinentalci znaju snaći.

Jel netko uspio pronaći posao 'na moru' sa osiguranim smještajem i internetom?

Gledajući razne oglase tj. ponude poslova na internetu jako, jako, jako rijetko se može naći oglas u kojem se nudi smještaj - pogotovo kada nije sezona. A opet ne može biti istina da se ondje može samo konobariti, mora biti još poslova koji se mogu raditi kroz cijelu godinu. A tu je i internet, ima dosta ljudi sa raznim hobijima ili poslovima na webu pomoću kojih zarade još koju kunu pa je onda nezahvalno vagati. Ako za ništa drugo, internet može služiti za komunikaciju sa svijetom - prijatelji, obitelj,...

Žele li stvarno poslodavci naći radnu snagu, pa makar ona bila iz drugog dijela RH ili se ipak gleda na to da radnik bude iz 'susjedstva' ?
Zasto bi ti netko nudio smjestaj? Oglasnik u ruke, pa si nesto unajmi. Internet? To ce ti dati neki od ISP-ova, a ne poslodavac, osim ako ti net nije prijeko potreban za posao, ali u tom slucaju bit ce i ogranicen. Da ne bi mozda jos i tajlandsku masazu? Uostalom, zelis li ti postenu placu, ili minimalac, a ostalo u naturi - smjestaj u garazi na vojnickom krevetu, za prehranu ostanjci sa gazdinog stola od jucer, za prijevoz bicikl dede Pantelije i slicno...
Neznadar is offline  
Old 04.01.2009., 22:17   #3
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Zasto bi ti netko nudio smjestaj? Oglasnik u ruke, pa si nesto unajmi. Internet? To ce ti dati neki od ISP-ova, a ne poslodavac, osim ako ti net nije prijeko potreban za posao, ali u tom slucaju bit ce i ogranicen. Da ne bi mozda jos i tajlandsku masazu? Uostalom, zelis li ti postenu placu, ili minimalac, a ostalo u naturi - smjestaj u garazi na vojnickom krevetu, za prehranu ostanjci sa gazdinog stola od jucer, za prijevoz bicikl dede Pantelije i slicno...
1.) Hmm, da. Baš me zanima gdje naći smještaj na moru za vrijeme sezone. Ako onda nije sve zauzeto onda nije nikada. A i sada preko zime je teško naći nešto povoljno. Prije će vlasnik nekog objekta uzimati svaki dan 15€ od gosta i tako cijeli mjesec nego od npr. mene koji bi dao možda 2000kn za cijeli mjesec. A možda je i moguće naći smještaj, jer oglasnike još nisam gledao, jedna mala soba je sasvim dovoljna. Recimo, uz posao npr. perača automobila i uz plaću od 2500kn je nemoguće imati smještaj, hranu tj. da se nekako živi s tim.

2.) Internet da, masaža ne. Internet je danas većini potreban - to više nije luksuz, a masaža je luksuz.

3.) Poštena plaća ili minimalac i smještaj, vojnički krevet, Pantelijin bicikl - u sadašnjosti dođe na isto.

I da se opet vratim općenito na temu. Poznajem nekoliko osoba koje kroz nekih mjesec dana idu raditi u nekim hotelima. Smještaj će imati, kao i hranu jer barem toga ne nedostaje u hotelskoj kuhinji. Samo što takve osobe skrivaju te poslove kao zmija noge.
 
Old 04.01.2009., 22:25   #4
pajdo onaj koji ti osigura smještaj kad budeš iša dole radit u sezoni, naplatit će ti to, i pretplatit, tako da ćeš se naradit kao konj, kad god mu budeš trebao tu si mu dostupan da te zovne...
luzer is offline  
Old 04.01.2009., 22:30   #5
Quote:
luzer kaže: Pogledaj post
pajdo onaj koji ti osigura smještaj kad budeš iša dole radit u sezoni, naplatit će ti to, i pretplatit, tako da ćeš se naradit kao konj, kad god mu budeš trebao tu si mu dostupan da te zovne...
E vidiš, nisam o tome razmišljao. A opet ako bi sve bilo plaćeno nema problema, neka zove. Iako je 99.995% vjerojatnost da bi bilo dosta neplaćenog prekovremenog.
 
Old 04.01.2009., 23:09   #6
točno tako.
ako misliš konobarit ili kuharit najbolje ti je ostati u unutrašnjosti, konjskog rada i izrabljivanja od nekog našeg privatnika koji će stalno kukat kako mu je malo para i prometa, nije to vrijedno da bi vidio ovo malo našeg mora.
a hoteli kao početničku plaću nude k.. od ovce.
za druge poslove ti baš ne znam koliki je uopče broj radnih mjesta, za recepcionera se teško zaposle i ljudi iz dalmacije, malo je recepcija...
luzer is offline  
Old 04.01.2009., 23:19   #7
Quote:
luzer kaže: Pogledaj post
točno tako.
ako misliš konobarit ili kuharit najbolje ti je ostati u unutrašnjosti, konjskog rada i izrabljivanja od nekog našeg privatnika koji će stalno kukat kako mu je malo para i prometa, nije to vrijedno da bi vidio ovo malo našeg mora.
a hoteli kao početničku plaću nude k.. od ovce.
za druge poslove ti baš ne znam koliki je uopče broj radnih mjesta, za recepcionera se teško zaposle i ljudi iz dalmacije, malo je recepcija...
Nije za svakog ni konobarenje. Sve što je oko nas neki čovjek proizvede, dostavi, popravi... - e treba naći odakle to kreće i to raditi.

Imao sam prilike dosta biti na moru ovako turistički i jedan mi se grad posebno svidio pa nekako želim da se maknem odavdje na nekoliko mjeseci i budem sam sa sobom. Nije meni do mora kao mora, za kupanje i sl., nego treba se malo maknuti iz ove močvare. Gledajući ponude poslova na kontinentu i na moru primjetio sam veliku razliku - na inernetskim stranicama npr. SD županija 8 stranica sa ponudama poslova i VS županija sa 3 stranice. Ovdje većina poslova otpada na građevinu na koju je sada još teže upasti zbog tzv. krize.
 
Old 04.03.2011., 23:42   #8
Sezonski poslovi 2012 - preporuke i iskustva

nije to neka tajna pa ispljunite (kuhari, konobari, pomočni itd)
koliko zaradite lijeti??

ja 6000-7000 + trinkgeld
sasa001 is offline  
Old 05.03.2011., 10:26   #9
Servir u hotelu 2300, bilo dosta davno

Sankerica u restoranu 5500
taraa24 is offline  
Old 17.03.2011., 12:37   #10
Ova teme je zamrla i prije nego je započela. Zašto?

Koliko je uopće nezaposlenih na forumu spremno za takav potez??
taraa24 is offline  
Old 17.03.2011., 13:25   #11
Quote:
taraa24 kaže: Pogledaj post
Ova teme je zamrla i prije nego je započela. Zašto?

Koliko je uopće nezaposlenih na forumu spremno za takav potez??
za kakav "potez"?!
zaposliti se sezonski?
SamaraMorgan is offline  
Old 17.03.2011., 15:24   #12
Ne mislim na takav potez

Već po promašaju teme, ispada da je većini to debelo ispod časti? Na to sam ciljala.

Ili se ljudi srame biti sezonci?
taraa24 is offline  
Old 17.03.2011., 15:31   #13
sa placenim odvojenim zivotom, u trgovini prehrane, 6000-7000 kn
Venera23 is offline  
Old 17.03.2011., 15:35   #14
Neka rađe neko kaže kako dobit sezonski posao na moru.
Ja sam zvao dosta ovih šta traže pomoćnike u kuhinji ali
svi oni zahtjevaju barem nekakvo iskustvo u tim poslovima
darko rr is offline  
Old 17.03.2011., 15:36   #15
Quote:
taraa24 kaže: Pogledaj post
Ne mislim na takav potez

Već po promašaju teme, ispada da je većini to debelo ispod časti? Na to sam ciljala.

Ili se ljudi srame biti sezonci?
evo ja se spremam na sezonski rad,iako sam všs vjerovatno cu ici za pomocnog kuhara jer za drugo nemam nikakvu vezu,znat cu vise za 10ak dana
__________________
jebem skoro svaki dan 1950
euskal is offline  
Old 17.03.2011., 16:06   #16
Quote:
SamaraMorgan kaže: Pogledaj post
zaposliti se sezonski?
Jesi li probala ikad?

I ja sam všs, a sezonu sam prakticirala redovito kad sam mogla dok nisam dobila stalni posao.

Darko ne znam što savjetovati osim zovi, ja sam zadnju sezonu uzela oglasnik, okrenula broj i dobila posao, nikad nisam radila za šankom, bili su razumni rekli naučili su svi prije tebe i ti ćeš.
Svidjelo im se što sam već radila sezone i što znam što me čeka, to mi je bila prednost. Osim toga, nezaposlena mogla sam započeti čim sam im zatrebala.
taraa24 is offline  
Old 18.03.2011., 03:13   #17
Quote:
darko rr kaže: Pogledaj post
Neka rađe neko kaže kako dobit sezonski posao na moru.
Ja sam zvao dosta ovih šta traže pomoćnike u kuhinji ali
svi oni zahtjevaju barem nekakvo iskustvo u tim poslovima
ja sam nasla na stranicama moj posao i posao...poslala zamolbu vec negdje u cetvrtom mjesecu, aki se poslovicno jave tjedan do dva prije nego bi trebali doci...
Venera23 is offline  
Old 20.03.2011., 20:40   #18
Ja sam poslao preko e-maila oko 20 zamolbi, pa valjda će mi se bar netko javiti. Jel mi može netko napisati kada će mi se javiti poslodavci, jer nisu napisali kada je početak rada? I šta ako nisam primljen, jel pošalju neku odbijenicu?
mr.x-19 is offline  
Old 21.03.2011., 12:02   #19
Quote:
Venera23 kaže: Pogledaj post
sa placenim odvojenim zivotom, u trgovini prehrane, 6000-7000 kn


JBT... znam ljude koji taj posao rade za 2000 kn cijelu godinu...

računica kaže...
12 * 2000 = 24000 (za cijelu godinu)
4 * 6000 = 24000 (samo 4 mjeseca )

Ispada da su svi trgovci što rade po kontinentalnoj HR kreteni jer za iste novce moraju cijelu godinu crnčit, a mogli su to za 4 mj zaradit i 8 mj hladit jaja ili radit nešto drugo.

Sezonski posao se definitivno isplati ljudima koji rade slične poslove.

__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Old 21.03.2011., 14:36   #20
Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post


JBT... znam ljude koji taj posao rade za 2000 kn cijelu godinu...

računica kaže...
12 * 2000 = 24000 (za cijelu godinu)
4 * 6000 = 24000 (samo 4 mjeseca )

Ispada da su svi trgovci što rade po kontinentalnoj HR kreteni jer za iste novce moraju cijelu godinu crnčit, a mogli su to za 4 mj zaradit i 8 mj hladit jaja ili radit nešto drugo.

Sezonski posao se definitivno isplati ljudima koji rade slične poslove.



nazalost, ovako dobro placen posao bude na max dva mjeseca...jer uzimaju samo sedmi i osmi mjesec...u drugoj trgovini u kojoj sam radila sam zaradila 5500kn plus placen smjestaj!
Venera23 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.