Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2007., 20:49   #1
Potkožna tvorba na vulvi

Bok! Imam jedan problemčić, koji sam otkrila prije nekih 10 dana. Kad sam se tuširala napipala sam malo tvrđu potkožnu 'kuglicu' veličine graška lijevo od usmina tamo gdje ima dosta lojnih žlijezda. NIŠTA se izvana ne vidi, pomična je na dodir, ne boli, ali kad je pritisnem javlja se neugoda. Među prstima čak mogu osjetiti gdje su joj granice. Bila sam na godišnjem pregledu kod ginekologa, uzeo mi papa test i kaže da je sve ok, da nema nikakvih upala i da će rezultat pape bit isto dobar. No to je bilo prije mjesec dana i ne bih sad opet išla...ako je ovo nešto normalno i prolazno. 100% sam sigurna da nije posljedica neke spolne bolesti, tako da to zanemarite. Prvo sam mislila da je nekakav prišt koji će izaći na površinu,ali nije... Malo sam zabrinuta, ne previše i čekam da me netko odbrine, netko tko je imao nešto slično pa se povuklo... Hvala.
Red_calibra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 22:12   #2
Moguće je da se radi o upali bartolinijeve žlijezde. Bio je topic o tome nedavno tu.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=249564

Odi kod dr. ukoliko se poveća i počne te boljeti i ne prođe samo od sebe kroz koji dan.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 11:53   #3
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Moguće je da se radi o upali bartolinijeve žlijezde. Bio je topic o tome nedavno tu.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=249564

Odi kod dr. ukoliko se poveća i počne te boljeti i ne prođe samo od sebe kroz koji dan.
Mislim da se ne radi o toj žlijezdi jer... vidjela sam na netu na crtežu da je ista baš pokraj usmina... a ovo moje čudo je dalje od usana, bliže nozi, ali još uvijek na vulvi
Red_calibra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 12:07   #4
urasla dlačica?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 13:25   #5
Ne znam sta je to, ali imam i ja vec preko 2 god. Ne raste, ne boli, ne stvara mi nikakav problem pa ju zanemarujem.
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 01:06   #6
slicno sam ja prije 2 god imala ispod pazuha...nije mi smetala...i nakon godinu dana se upalila...pa se malo smirila...mislila sam, proci ce...al se jos povecala i bolovi se pojacali....zavrsila na kirurgiji...nis strasno...vele od depilacije...kak sam si,kornjaca, cupala s depilatorom...cupnulo mi dlaku do krvi...i neka bakterija dosla..pa nesto limfni cvor ovo ono...nikad mi nisu rekli tocno sta je bilo....
-VjeV- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 01:23   #7
ja imam u preponi kvrzicu.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 02:35   #8
Quote:
Red_calibra kaže: Pogledaj post
Bok!No to je bilo prije mjesec dana i ne bih sad opet išla...ako je ovo nešto normalno i prolazno.
A kako mi to možemo znati kad ni ginekolog ne bi postavio dijagnozu nekome kome ne vidi ni lice, a kamoli

GO-SEE-DOCTOR
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 11:21   #9
svako malo se pojavi neka tema o kvržici na pazuhu ili preponama u 99%slučajeva se radi o upaljenoj žlijezdi i potpuno je bezopasno. najbitnije je da se ne prčka po tome pincetom i slično.

ako je bas jako velika treba ici doktoru da da mast ma zapravo bolje otici doktoru opce prakse da on pogleda. oni vecinom daju antibiotike ili masti kao terapiju pa to prode
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:03   #10
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
ako je bas jako velika treba ici doktoru da da mast ma zapravo bolje otici doktoru opce prakse da on pogleda. oni vecinom daju antibiotike ili masti kao terapiju pa to prode
Mislim da mast ne pomaže jer se NIŠTA ne vidi na koži... a ne ne, moju malu ne pokazujem doktorima opće prakse
Red_calibra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:06   #11
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
A kako mi to možemo znati kad ni ginekolog ne bi postavio dijagnozu nekome kome ne vidi ni lice, a kamoli

GO-SEE-DOCTOR
Nisi dobro pročitala moj post... ovdje se na forum ljudi javljaju najčešće bez odlaska doktoru jer puno takvih pojava je prolazno i ne iziskuje poseban liječnički tretman! Zato sam i pitala ima li tko sa sličnim problemom... na sličnom mjestu Vidiš da nisu svi odgovorili kao ti, već sa malo smisla... svejedno hvala
Red_calibra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 14:41   #12
Te kvržice na preponama i pazuhima ne moraju biti niti upaljene dlačice, već natečeni limfni čvorovi uslijed nekog upalnog procesa u organizmu. Ja ipak nebih tu previše filozofirala i debatirala oko toga što je ako me toliko mući, nego bi posjetila svoj liječnika, jer ako se radi o nekoj upali, treba je otkriti.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 14:50   #13
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Te kvržice na preponama i pazuhima ne moraju biti niti upaljene dlačice, već natečeni limfni čvorovi uslijed nekog upalnog procesa u organizmu. Ja ipak nebih tu previše filozofirala i debatirala oko toga što je ako me toliko mući, nego bi posjetila svoj liječnika, jer ako se radi o nekoj upali, treba je otkriti.
meni nikad nisu otkrili zasto, od cega.... isla sam na dosta pretraga i nista. doktorica mi je rekla da i ona sama ima dvije kvrzice na vratu vec godinama i da se ona s tim ne zamara.
ja bih naravno bila nasretnija i najmirnija kad bi mi ih izvadili, jer nekima ih vade, odnosno punktiraju.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 14:57   #14
a sto ako se ne otkrije zasto, od cega, a postoji neka upala?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 16:07   #15
Quote:
-ana- kaže: Pogledaj post
a sto ako se ne otkrije zasto, od cega, a postoji neka upala?
Teško da ti krv neće ukazati na neku upalu. Vjerojatno su onda jednostavno takve ili samo onda kad ti padne imunitet pa tako reagiraju. Ali to ne znači sad da ovi koji nisu bili provjeriti zašto je to tako, da to ne učine.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 17:06   #16
Da je upala bolilo bi. Zatvori se kanal od lojne zlijezde i onda se nakuplja unutra pa izgleda kao okrugla tvorba pomična pod kozom. Koja nije upaljena. Kad se upali onda boli i treba ici doku
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 17:43   #17
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
Da je upala bolilo bi. Zatvori se kanal od lojne zlijezde i onda se nakuplja unutra pa izgleda kao okrugla tvorba pomična pod kozom. Koja nije upaljena. Kad se upali onda boli i treba ici doku
Da nebi bilo zabune pišeš o upali lojne žlijezde, a ne o upali nečeg u tijelu što se manifestira povećanim limfnim čvorovima.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 17:54   #18
limfe mogu nateci iz puno razloga - kod mene su prvi mislili da je zbog umnjaka, onda smo to iskljucili, pa su sumnjali na zub, odnosno korijen zuba, pa nije bilo niti to, pa su me slali na zarazni odjel, pa niti tamo nista. na kraju sam isla u zagreb - na odjel za uho, grlo nos. na tom odjelu me doktor pital dal imam doma macku, psa, dal mi se netko bavi lovom. i bila sam taj isti dan na odjelu za transfuziju, gdje me doktorica cijelu isprepipala i rekla da to nist nije. cak se i smijala i iskomentirala nesto tipa - tebi je doktorica zbog toga dala dvije uputnice za zg?
ova na vratu mi je jako malecka kvrzica. manja cak i od zrna graska, a u preponi je velicine zrna graska.
a prije svega toga sam naravno isla na punktaciju. moram priznat da nije bas ugodan osjecaj kad ti se gura igla u vrat.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 17:58   #19
i moram pohvaliti doktora sa odjela za uho, grlo nos i doktoricu sa transfuzije. bili su jako ljubazni. nazalost ne sjecam se njihovih imena i prezimena, bilo je to davno, jos u srednjoj skoli.


tu, u mom gradu ljubaznost doktora je SF.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 18:07   #20
Quote:
Red_calibra kaže: Pogledaj post
Nisi dobro pročitala moj post... ovdje se na forum ljudi javljaju najčešće bez odlaska doktoru jer puno takvih pojava je prolazno i ne iziskuje poseban liječnički tretman! Zato sam i pitala ima li tko sa sličnim problemom... na sličnom mjestu Vidiš da nisu svi odgovorili kao ti, već sa malo smisla... svejedno hvala
Tako sam ti odgovorila jer sam i ja znala ovdje pitati, a onda na kraju ispadne nešto sasvim stoto...

I imala sam sličan problem i nije odgovor bio niti jedan od ponuđenih ovdje.

Zato sam napisala da je najpametnije da odeš doku.
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.