Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2012., 08:16   #61
pjevanje

treba mi bilo kakav savjet, vježba ili literatura,odnosno, kako "tiše" otpjevati visoke tonove (od granice mojih registra , negdje od D2,E2 ) koje sad mogu izvesti samo JAČIM GLASOM ?
Znam da to ne ide preko noći....
Inače mogu ići do A2,F2....
edinadarev is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.06.2012., 09:30   #62
Quote:
edinadarev kaže: Pogledaj post
treba mi bilo kakav savjet, vježba ili literatura,odnosno, kako "tiše" otpjevati visoke tonove (od granice mojih registra , negdje od D2,E2 ) koje sad mogu izvesti samo JAČIM GLASOM ?
Znam da to ne ide preko noći....
Inače mogu ići do A2,F2....
excuse me? prvo bi trebao krenut od učenja naziva određenih tonova, tj. u kojoj su oktavi. jer ovo kaj si napisao nema nikakvog smisla. znaš li di je a2 (ili A2, svejedno)? nema šanse da si tenor ak ti je to najviše kaj možeš ić. actually ni ne znam kaj si u tom slučaju, ekstremno nizak bas, oktavist? recimo da imaš nekakav opseg od 2, 2 i pol oktave, pa išao bi (u ovom načinu označavanja tonova) skroz do c0. kad naučiš tu najosnovniju stvar onda kreni dalje s drugim.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 23:27   #63
noć me prosvijetlila pa sam skužila da pod a2 misliš na a''. kaj se tiče tvog problema... kad pjevaš visoke tonove pokušaj smanjit protok zraka. nabavi si od Cathrine Sadolin knjigu "Complete vocal techique", žena zna znanje i sve je objašnjeno dosta detaljno, jednostavno i jasno.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 23:50   #64
edinadarev, postoji tema o pjevanju stoga te molim da ne otvaraš svako malo zasebne teme. Hvala.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 18:48   #65
pjevanje slomizacijom

HITNO bih trebala nekog tko zna otpjevati solmizacijom dječje pjesmice Ciklama i Lipa, note imam ja i mogu ih proslijediti! Molim Vas za pomoć...
emma bovary20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 01:30   #66
Hm. Pa šta ti je tu problem ako imaš note?
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 01:37   #67
lol. ne znam u čemu je problem, možda ne zna čitat note? anyway, možeš mi poslat te note pa ti napišem kaj je kaj, al dječje pjesme ne pjevam, sorry.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 02:12   #68
nisam glazbeni obrazovana pa neznam melodiju pjesme. znam pročitat mi re do re... itd. al neznam to otpjevat po melodiji. dovoljno bi mi bilo da netko otpjeva i tekstom.
emma bovary20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 02:20   #69
a kak bi ti netko to otpjevao? ak hoćeš pošalji mi note pa ću ih stavit u guitar pro ili neš da čuješ kak treba ić, sutra na večer ili u subotu do popodne, ovisi za kad ti treba.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 19:58   #70
Vidim da je prvi post od prije 4 godine pa mi to niš ne pomaže, a imam isto pitanje. Htjela bih se upisat na Rock akademiju, al mi je malo previše dal 2000 kn za polugodište
Jel mi netko može preporučit glazbenu školu di me neće previše davit (dakle, privatnu, ali može i državne), a da ima neku blizinu centra ili profesora/icu koji/a predaje privatno, hvala
Ak ne prođe to, kakva su vaša iskustva s Rock akademijom? Jel vrijedi uopče dat tolke novce? Bilo bi super i ak znate neki rock bend koji traži pjevačicu, stvarno volim pjevat, a ti bendovi su mi super, haha. Hvala još jednom
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 21:11   #71
ak tražiš školu di te neće "davit" onda ti je bolje da uopće ne upisuješ nikakvu glazbenu, ti ćeš uštedit novac, a netko tko je spreman znojit krv da nauči i radi na naučenom će imat slobodno mjesto.
o Rock akademiji ne znam baš puno, ak nemaš love klasična glazbena škola je jeftinija, ne znam točne cijene, al čini mi se da je tak između 100, 120 i 150 kuna mjesečno.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 14:31   #72
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
ak tražiš školu di te neće "davit" onda ti je bolje da uopće ne upisuješ nikakvu glazbenu, ti ćeš uštedit novac, a netko tko je spreman znojit krv da nauči i radi na naučenom će imat slobodno mjesto.
o Rock akademiji ne znam baš puno, ak nemaš love klasična glazbena škola je jeftinija, ne znam točne cijene, al čini mi se da je tak između 100, 120 i 150 kuna mjesečno.
Ma nisam baš tak mislila, završila sam 1. razred osnovne i imali smo neku užasnu profu iz solfeggia i nisam išla dalje, znači tražim neke normalne ljude koji buju znali kaj da delaju samnom, ekipu i slično.
Imam love, al ne znam dal bu ta lova dobro uložena, a ostale glazbene su mi sjebane jer ću morat ić 6 godina u osnovnu, Lisinski ni ne prima pjevače mlađe od 17 god. i tak...
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 02:40   #73
postoje dva pripremna razreda za pjevanje, predrazreda, kak se to već zove, možeš na to dvije godine pa onda upisat srednju glazbenu, smjer pjevanje. u klasičnoj glazbenoj školi.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 22:17   #74
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
postoje dva pripremna razreda za pjevanje, predrazreda, kak se to već zove, možeš na to dvije godine pa onda upisat srednju glazbenu, smjer pjevanje. u klasičnoj glazbenoj školi.
Da, al nemam nikakvo znanje o pjevanju. Znam pjevat, ali teorija 0 bodova i ne bih se htjela tak još jače sjebat, da na kraju ne znam ništa. Odlučila sam, idem na akademiju pa kaj bude!
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 00:06   #75
sjetih se da tamo imaju dan otvorenih vrata, pogledaj si na njihovoj stranici kad je to pa odi vidjet i pitat ih kaj te zanima.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 01:29   #76
Ja pjevačica :cerek:

Ovako, odkad znam za sebe želim postati pjevačica i zanima me kako da malo poboljšam glas? Znači obožavam pjevati, ali to mojim ukućanima jako ide na živce. Mogu pjevati i operu. Ali slušam i obično pjevam ovakvu glazbu: Katy Perry, Jessie J, Jedward, Britney Spears, Adele, One Direction, Kelly Clarkson, Victoria Justice, Joan Franka, Loreen, Carly Rae Jepsen, Taylor Swift, Rihanna, Shontelle itd.... Samo kako da svoj glas još poboljšam? Ajde da ovaj topić preživi barem tjedan dana
ticijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 02:10   #77
Quote:
ticijana kaže: Pogledaj post
Ovako, odkad znam za sebe želim postati pjevačica i zanima me kako da malo poboljšam glas? Znači obožavam pjevati, ali to mojim ukućanima jako ide na živce. Mogu pjevati i operu. Ali slušam i obično pjevam ovakvu glazbu: Katy Perry, Jessie J, Jedward, Britney Spears, Adele, One Direction, Kelly Clarkson, Victoria Justice, Joan Franka, Loreen, Carly Rae Jepsen, Taylor Swift, Rihanna, Shontelle itd.... Samo kako da svoj glas još poboljšam? Ajde da ovaj topić preživi barem tjedan dana
tema o pjevanju vec postoji: www.forum.hr/showthread.php?t=330722

opera je glazbena vrsta, a ne nacin pjevanja. tehnicki gledano i Severina moze pjevat operu.

kak da poboljsas glas ne znam jer nisi navela nikakve podatke, to cije stvari pjevas mi apsolutno nis ne govori o tvom glasu.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 23:38   #78
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
tema o pjevanju vec postoji: www.forum.hr/showthread.php?t=330722

opera je glazbena vrsta, a ne nacin pjevanja. tehnicki gledano i Severina moze pjevat operu.

kak da poboljsas glas ne znam jer nisi navela nikakve podatke, to cije stvari pjevas mi apsolutno nis ne govori o tvom glasu.
a kako da ti objasnim? Mogu pjevati visoke i duboke glasove. Uvijek sam imala 5 iz glazbenog Ne znam kako da ti kažem. Pitaj me.
ticijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 00:56   #79
Quote:
ticijana kaže: Pogledaj post
a kako da ti objasnim? Mogu pjevati visoke i duboke glasove. Uvijek sam imala 5 iz glazbenog Ne znam kako da ti kažem. Pitaj me.
pa koje probleme imas? trazis li lekcije ili konkretan savjet o odredjenoj stvari? imala sam i ja 5 iz likovnog pa nemam blage veze o crtanju. glasove? mislis tonove? koliko duboke, koliko visoke? znas li koji si glas? imas li treninga ili si totalni pocetnik? itd.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 03:32   #80
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
pa koje probleme imas? trazis li lekcije ili konkretan savjet o odredjenoj stvari? imala sam i ja 5 iz likovnog pa nemam blage veze o crtanju. glasove? mislis tonove? koliko duboke, koliko visoke? znas li koji si glas? imas li treninga ili si totalni pocetnik? itd.
Samo se želim još poboljšati i istrenirati glas. Nisam počenik, ali nikad nisam išla na poduke i to. Kako misliš koji sam glas?
ticijana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.