Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2017., 15:43   #1921
Jednodnevni posjet Dubrovniku

Bok. Pokušavam isplanirati jednodnevni posjet Dubrovniku krajem srpnja, pa me zanima kolike su gužve za razgledvanje zidina. Koliko se otprilike čeka za kupnju karte, koliko za ulazak na zidine u tom periodu u špici sezone? Znam da ovisi da li je pristao kruzer ili ne, ali eto čisto da znam što mogu očekivati.

Isto me zanima za žičaru na Srđ, koliko se čeka na blagajni, koliko za vožnju?

Jel se mogu ulaznice za jedno i drugo kupiti online?

Pokušavam nekako sve isplanirati unaprijed, ako bude moguće da ne provedem taj jedan dan čekajući u redovima, obzirom da prvi put idem u Dubrovnik.

Unaprijed hvala puno na odgovorima
cleunaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:51   #1922
Quote:
cleunaaa kaže: Pogledaj post
Bok. Pokušavam isplanirati jednodnevni posjet Dubrovniku krajem srpnja, pa me zanima kolike su gužve za razgledvanje zidina. Koliko se otprilike čeka za kupnju karte, koliko za ulazak na zidine u tom periodu u špici sezone? Znam da ovisi da li je pristao kruzer ili ne, ali eto čisto da znam što mogu očekivati.

Isto me zanima za žičaru na Srđ, koliko se čeka na blagajni, koliko za vožnju?

Jel se mogu ulaznice za jedno i drugo kupiti online?

Pokušavam nekako sve isplanirati unaprijed, ako bude moguće da ne provedem taj jedan dan čekajući u redovima, obzirom da prvi put idem u Dubrovnik.

Unaprijed hvala puno na odgovorima
'vako, ako dolaziš na samo jedan dan, onda prvo pođeš na http://www.portdubrovnik.hr/girica1.php i pogledaš raspored kruzera. na "crvene" dane ni ne pokušavaš prići Gradu, "žuti" su 50-50, "zeleni" se daju preživjeti. također, meteo.hr, ako je najava oblačnog vremena, očekuj dodatnu navalu šetača i razgledavača koji bi inače bili na plaži.

karta za žičaru za srđ možeš kupiti online http://www.dubrovnikcablecar.com/buy-tickets/ ili https://www.ulaznice.hr/web/ctl_evt....=1&p=6489&t=52 . koliko se čeka - nemam pojma, ovisi o horoskopu, trenutku i gužvi, ali ide svakih 10 minuta. Upotrijebi lakte i proguraj se :P

iako na stranicama dubrovačkih zidina ima link za online kupnju, isti, naravno, ne radi. predlažem ti jednodnevnu dubrovnikcard http://www.dubrovnikcard.com/product/one-day-card/ , online dođe 171kn (ulaznica za zidine je 150) a uključuje, osim zidina, i ulaz u 5-6 muzeja i 24 sata besplatnog autobusa. Ovo zadnje ti je jako zgodno ako dolaziš autom - bolje ga je ostaviti negdje po "periferiji" na jeftinom ili čak i besplatnom parkingu i do grada poći busom, nego se gužvat oko Grada i plaćat sat parkinga 40kn i naviše. (usput, bus karta je 15kn i vrijedi sat vremena)

također, ako imaš ovu karticu ne moraš ulaziti na zidine na glavni ulaz, na kojem je uvijek gužva. možeš na ostale, jedan je kraj akvarija i pomorskog muzeja, drugi pokraj dominikanskog samostana. a kako turisti uglavnom ne znaju za te - manja do nikakva gužva na ulazu :P
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 22:00   #1923
Pozdrav Dubrovčanima iz Vukovara.

Imam pitanje. Želio bih provesti jedan dan idući tjedan u Dubrovniku. Dolazim automobilom. Pošto ne bih htio platiti dnevnu kartu (vidim da košta 480 kn) http://www.tzdubrovnik.hr/lang/13/us...7_01042017.pdf
pa ako mi možete dati savjet. Gdje da parkiram. Da li npr. mogu parkirati kod LIDL-a i uzeti gradski bus pa doći do stare jezgre? da li mo možete reći gdje da parkiram besplatno i uzmem gradski autobus prema jezgri?

Hvala.
danube is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 23:23   #1924
Kod Lidla ti ne vozi gradski bus, nego prigradski. I najfrekventnija od njih (10) se ne spušta prema poslovnoj zoni nego vozi pravo magistralom.

Svugdje je gužva. Probaj naći u naseljima na Rijeci mjesto, Sustjepan, N.Mokošica, Prijevor, Rožat... i otamo na (gradski) bus br. 1.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:07   #1925
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Kod Lidla ti ne vozi gradski bus, nego prigradski. I najfrekventnija od njih (10) se ne spušta prema poslovnoj zoni nego vozi pravo magistralom.

Svugdje je gužva. Probaj naći u naseljima na Rijeci mjesto, Sustjepan, N.Mokošica, Prijevor, Rožat... i otamo na (gradski) bus br. 1.
Hvala na odgovoru Lyman. kad kažeš "na Rijeci" si mislio na četvrt Rijeka dubrovačka?

Ovdje piše da mogu parkirati i u četvrti "Babin kuk" i uzeti liniju broj 6 do Pila gate. Jel točno onda da na babinom kuku je besplatni parking također?
http://www.dubrovnik-travel.net/gett...ovnik/parking/

Također, ona ovoj karti,
http://www.sanitat.hr/hr/parking/parkirne-zone
ako sam dobro razumio, sve što je označeno žuto, zeleno, ljubičasto, crveno i plavo su mjesta gdje se naplaćuje parking po njihovoj tarifi za svaku dotičnu zonu? To znači da ako parking u drugim ulicama (svim ostalim, npr. na Babinom kuku), tamo je besplatan parking?
danube is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:44   #1926
Mislio sam na naselja na rijeci, da. Ja ne znam gdje baš na Babinu kuku - ono malo parkinga što ima je ili za buseve ili za goste hotela.

To što nema naplate znači da ne postoji označen parking jer za isti nema mjesta, nego se ljudi parkiraju na divlje...jako divlje.

Poslao sam te dalje od centra, ali na mjesta gdje ćeš bezbolnije naći parking, gdje imaš daleko manji rizik popit kaznu za nepropisno parkiranje i daleko manji rizik da ti netko u toj gužvi ošteti auto.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 14:36   #1927
Quote:
crash1004 kaže: Pogledaj post
Da, to ti je malo problem ovdje. Grad je mali i prakticki se svi znaju, ono upoznas kroz srednju skolu i izlaske skoro sve iz svoje generacije i plus/minus par godina,kao i u ostalim gradovima vjerojatno. Stvarno ne znam sto bi ti rekao, pogotovo za 30+, ovima mlađima je opet lakše kroz izlaske i tako i kad vec imaju nekog svoga pa je lakse nego pojedincu.

Mozda bi ti najbolje bilo krenut od ekipe s posla, bilo izlasci uvecer bilo kave ujutro i tako, al opet ti kazes da ti nije tako uspjelo pa stvarno ne znam sto reci, osim da se nadam da ces uspjet nesto iskombinirat
Hvala na odgovoru, nadam se i ja da ću uspjeti naći prijatelje ovdje jer stvarno želim
fitoval is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:51   #1928
Evo za Babin kuk besplatno ostavit moze se pokusat u ulici Vatroslava Lisinskog google maps 42.660537,18.073592 kad se krene od ovog kruznog prema kampu Solitudo pa odmah desno preko puta ovih zgrada ako se nadje slobodno. I onda se vratit u ulicu Iva Dulčića gore i odmah je tu autobusna stanica, ima bus 6 svakih 10 min

Zadnje uređivanje crash1004 : 17.07.2017. at 18:26.
crash1004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:52   #1929
Quote:
fitoval kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, nadam se i ja da ću uspjeti naći prijatelje ovdje jer stvarno želim
Vjerujem da hoces
crash1004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:25   #1930
Quote:
danube kaže: Pogledaj post
Pozdrav Dubrovčanima iz Vukovara....ako mi možete dati savjet. Gdje da parkiram.
Konzumovo parkiralište pokraj autobusnog kolodvora. Besplatno, veliko, ako i bude gužve čekat ćeš max 10 minuta da netko izađe. 50m do najbliže autobusne stanice za stari dio grada.
42°39'41.8"N 18°05'03.7"E
42.661616, 18.084368
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 22:31   #1931
Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
Konzumovo parkiralište pokraj autobusnog kolodvora. Besplatno, veliko, ako i bude gužve čekat ćeš max 10 minuta da netko izađe. 50m do najbliže autobusne stanice za stari dio grada.
42°39'41.8"N 18°05'03.7"E
42.661616, 18.084368
Upravo zbog ovog boldanog, tj. činjenice da je to parkiralište debelo premalog kapaciteta (jedva 50 mjesta), ga nije uputno poslati tamo. Ne radi njega, nego radi ljudi koji dolaze u Konzum autom.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 09:15   #1932
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Upravo zbog ovog boldanog, tj. činjenice da je to parkiralište debelo premalog kapaciteta (jedva 50 mjesta), ga nije uputno poslati tamo. Ne radi njega, nego radi ljudi koji dolaze u Konzum autom.
fyi: parking je registriran na 64 mjesta, kreativnim razmještajem stane 70+ vozila. gužve je bilo samo subotom ujutro; a otkad je Gazda popušio na popularnosti, više nije ni tad.
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:04   #1933
Ako ne nađeš kraj Konzuma ili na Kuku besplatno ovo ti je najjeftiniji parking u gradu .Autobusi koji idu bas tu nisu bas cesti ali blizu je stajalište cetvrtice koja ide svakih cca 15 min


http://parkingtim.hr/images/cijenik/...ARKING_TIM.jpg

Konzum ti ako ostajes uvecer ne bi preporucila jer znaju dici rampu po noci pa da ne ostanes do ujutro neplanirano.Ali imas drugi Konzum koji nema rampu i koji je 10 min pješke od zidina ali je malo teze naci mjesto tu.

Zadnje uređivanje Trickie Q. : 24.07.2017. at 20:36. Reason: spajanje postova
ivkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:44   #1934
Gdje u DBK bi mogao gledati Osijek - PSV, jer Hajduk igra u 20:30, pa znam da će gotovo biti nemoguće naći mjesto gdje se Osijek gleda...
Sunny Ways is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 10:46   #1935
Molim za malo help!!

Pozdrav ljudi u Dubrovniku tražim malo helpa što se tiće jeftinijih automehaničara pošto je Eurodaus itd previše skup hvala unaprijed!!
Grginov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 09:23   #1936
Quote:
casillas kaže: Pogledaj post
zna li netko gdje se preselio intersport trgovina u dubrovniku iz vukovarske ulice?
nedavno se otvorio Intersport iznad Thommija na mjestu Planet Obuca u istoj ulici gdje je bio samo malo nize
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 16:05   #1937
U Dubrovniku sam turisticki nekoliko dana. Sta da radim kuda da idem? Plaza, aktivnosti, klopa.

Planinario malo jesam, tamo gdje je onaj amer poginuo, vidi se kriz sa Soline. Ako je tko za kavu, planinarenje... neka se javi.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 16:38   #1938
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
U Dubrovniku sam turisticki nekoliko dana. Sta da radim kuda da idem? Plaza, aktivnosti, klopa.

Planinario malo jesam, tamo gdje je onaj amer poginuo, vidi se kriz sa Soline. Ako je tko za kavu, planinarenje... neka se javi.
Plaze imas poput Banja, Copacabane i Cave (koju moraš platiti), restorani su posvuda od lokalnih do bosanskih (Taj Mahal) te Meksičkih i Japanskih (Take Noko, Shizuku). Revelin, Sky i Lazareti su noćni klubovi
__________________
When life gives you lemons, make a lemon cake and show it that you can have your cake and eat it, too!
PattieBoyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 18:32   #1939
Pitao sam se gdje su klubovi, na tripadvisoru nije niti jedan. Hvala.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:57   #1940
Pitao cure ispred Lazareti, rade tek od 23. Spava mi, jos ako sta popijem, pa vozit po onoj cesti do Soline :horor

Nego, dubrovcani se cine dobri ljudi, ko ljudi u zg u jugoslaviji. Trazim na benzinskoj da mi da kovanice za parking, a blagajnica kaze probaj tamo naci parking besplatno je. A u starom gradu kupujem slaju i dobim ogromnu kuglu ili dvije cak za 10kn, u finom restoranu kava sa mlijekom 10 kn, ne deru nase
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.