Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 09:00   #10321
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Od idealiziranih boraca za slobodu su postali osvajači u službi američkog imperijalizma.
Ali što su oni trebali napraviti? Bili bi u nezavidnoj poziciji da je pao Kobane, koji nije pao zbog Američke pomoći. Nije tada bilo druge pomoći, no eto ajmo im zamjeriti gledanje svoga opstanka.
Također ne bi valjalo da su Kurdi stali jer bi se onda ovdje pisalo kako Kurdi ne napadaju ISIL sa sjevera jer ne žele napadati svoju "drugu Američku braću".

I da, na drugoj strani bi bili kao "borci za slobodu", a ne u službi Ruskog imperijalizma, jer eto Rus je kao pravedan.

Kurde bi prodali baš svi tamo zbog svojih interesa, al eto prosjećni forumaš zna što je njima najbolje, tisuće kilometara daleko. :klap:
JohnnieWalker is offline  
Old 31.08.2017., 12:02   #10322
Taj brod suosjećanja i oslobađanja svojih ognjišta davno je prošao onog časa kada su se počeli širiti na pretežno arapski etnički prostor. Nije naodmet ni biranje te demokratske ekipe u etnički šarolik kišobran pod američkim patronatom. Ono, kao da smo zaboravili da su se s istima sukobljavali još u davnim počecima rata.
Imran is offline  
Old 31.08.2017., 14:52   #10323
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
Taj brod suosjećanja i oslobađanja svojih ognjišta davno je prošao onog časa kada su se počeli širiti na pretežno arapski etnički prostor. Nije naodmet ni biranje te demokratske ekipe u etnički šarolik kišobran pod američkim patronatom. Ono, kao da smo zaboravili da su se s istima sukobljavali još u davnim počecima rata.
Njihovo širenje nije ni čudno pošto im je dobro imati nešto za pregovore, jer zašto bi oni ako su bili ostavljeni sami sebi sada predali odmah sve za što su se borili? Prije će dobiti nekakvu autonomiju ili što već imajući Raku nego ne imajući.
Ratovali oni za Ruse ili Amerikance i dalje moraju obavljati što isti od njih traže, samo Rusa im nije bilo dok su se borili za opstanak.

Nitko ne spori neke njihove odluke, no prozivati ih da su sluge jednih jer nisu sluge drugih mi nema smisla, pogotovo jer su bili praktički ostavljeni sami sebi. Imaju oni svojih mana kao i svi, no ne vidim ih toliko lošim kao što se ovdje prikazuju, jer nije da ih se prije rata držalo kao kapljice vode na dlanu pa su sada okrenuli leđa.
JohnnieWalker is offline  
Old 31.08.2017., 15:40   #10324
Quote:
JohnnieWalker kaže: Pogledaj post
Njihovo širenje nije ni čudno pošto im je dobro imati nešto za pregovore, jer zašto bi oni ako su bili ostavljeni sami sebi sada predali odmah sve za što su se borili? Prije će dobiti nekakvu autonomiju ili što već imajući Raku nego ne imajući.
Ratovali oni za Ruse ili Amerikance i dalje moraju obavljati što isti od njih traže, samo Rusa im nije bilo dok su se borili za opstanak.

Nitko ne spori neke njihove odluke, no prozivati ih da su sluge jednih jer nisu sluge drugih mi nema smisla, pogotovo jer su bili praktički ostavljeni sami sebi. Imaju oni svojih mana kao i svi, no ne vidim ih toliko lošim kao što se ovdje prikazuju, jer nije da ih se prije rata držalo kao kapljice vode na dlanu pa su sada okrenuli leđa.
Sigurno da je Kurdima mnogo zajebana pozicija od samog pocetka do danas... da ne idemo dalje u proslost.

Ja se slazem da nisu imali neke mnogo casnije izbore... odozgo ih Turci gnjece, u sukobu su bili sa Asadom i jos pre rata, ISIL je hteo da ih unisti i pocisti... izbor da postanu americki pesadinci im je objektivno bio jedini nacin da prezive... jbg, oni i dan danas masovno ginu u Raki, tuku se i sa Turcima... ne moze se reci da rade neke jako lose stvari...

Ono sto je kod mene problem u vezi njih je to sto ce Ameri naplatiti te svoje usluge... ili ce biti njihova marioneta u pregovorima, pa ce sluziti za parcanje te drzave... ili jos gore po njih, mogu da ih nahuskaju na sukob sa SAA, pa da tu bukne pozar... a najgore od svega je da ih puste niz vodu, pa da ih Turci onda demoliraju...
DzonziBG is offline  
Old 31.08.2017., 15:41   #10325
Dva SAA ''pimpeka'' penetriraju u džep koji je još pod kontrolom crnih fašista.

Planina Bishri pod potpunom kontrolom SAA. Bitka za DeZ je počela...

Alahu Akbar!
bizon_9 mm is offline  
Old 31.08.2017., 15:57   #10326
Quote:
bizon_9 mm kaže: Pogledaj post
Dva SAA ''pimpeka'' penetriraju u džep koji je još pod kontrolom crnih fašista.

Planina Bishri pod potpunom kontrolom SAA. Bitka za DeZ je počela...
BIc euskoro zelenih buseva cini mi se. Selo po selo dok ih se ne stjera u cosak.

Ako je istina da su uzeli cijelu planinu Bishri, onda je do DeZ-a ostalo malo, uglavnom nenastanjene pustinje. Sto znaci mogli bi SAA vidjet tamo u roku od tjedan dana!

Izgleda ipak su se odlucili na pravac iz Suknaha, a u priobalju Eufrata ostavili pozadince i plemenase da cuvaju (sto bas i ne funkcionira najbolje koliko vidimo). Ionako ce se od tamo morat povuci kako ce se SAA priblizavat Zoru. Zapravo receno, natjerat ce ih da se prebace na drugu stranu rijeke i ostave svu opremu ako prodor prema Zoru bude dovoljno brz.
Resurrected is offline  
Old 31.08.2017., 16:56   #10327
rekao sam ja u tjedan dana je to gotovo
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Old 31.08.2017., 17:07   #10328
Tigrovi na 37 km od DEZ kontrolne točke... dakle udaljenost finalnog juriša
https://twitter.com/CivilWarMap/stat...56614723080193

Mislim d sad slijedi nešto utvrđivanje položaja, jer sa ovog područja bi se po mom trebalo upravljati na probojnom udaru
Taman toliko da i ovi iz Suknaha dostignu sličnu poziciju...
roumpell is offline  
Old 31.08.2017., 17:50   #10329
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
zato sada ameri salju helice na podrucje Deir ezora. treba spasit odabrane isilove zapovjednike s familijama. trebat ce im iskusnog kadra za neke nove ID-e Tipujem na novu islamsku drzavu u Libiji i sjevernoj africi,tamo vec imaju prethodnicu.
Ja tipujem da ce ih bacit u Libijsku ili neku drugu postinju , mozda i po srid Sredozemlja, sa jedno 300-400m visine.Bar bi ja tako napravia. Posluzili su svrsi i to je to.
kuhinja is offline  
Old 31.08.2017., 18:07   #10330
Quote:
JohnnieWalker kaže: Pogledaj post
Ali što su oni trebali napraviti? Bili bi u nezavidnoj poziciji da je pao Kobane, koji nije pao zbog Američke pomoći. Nije tada bilo druge pomoći, no eto ajmo im zamjeriti gledanje svoga opstanka.
Također ne bi valjalo da su Kurdi stali jer bi se onda ovdje pisalo kako Kurdi ne napadaju ISIL sa sjevera jer ne žele napadati svoju "drugu Američku braću".

I da, na drugoj strani bi bili kao "borci za slobodu", a ne u službi Ruskog imperijalizma, jer eto Rus je kao pravedan.

Kurde bi prodali baš svi tamo zbog svojih interesa, al eto prosjećni forumaš zna što je njima najbolje, tisuće kilometara daleko. :klap:
Radi takvih gluposti i jesam u svadji sa tvojim sefom.Uzdizete Kobane do zvjezda , a od svega toga je bilo 99% PRa i ostalo borbi.Mozda sam samo u par postotaka falia.Ako nekom nije jasno zasto pricam ovako....onda stvarno nije pratia ni medije ni stanje na terenu.

Pardon , ali ima ljudi koji jos vide na svoja dva oka.

Pitaj svog sefa , koliko se nakon Kobanea pojavilo Kurdskih rambozoida.I Holywood bi ima posla da se usere, da sve to snime.
kuhinja is offline  
Old 31.08.2017., 18:22   #10331
Ak je ovo točno, SAA je na korak do Deir ez-Zoira.
https://twitter.com/souria4syrians/s...22959636189184
Bishri je ogromna planina na četrdesetak kilometara od samog grada.
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=35...t%20bishri

Ovak danas izgleda karta džepa istočno od Salamiyah:
https://muraselon.com/en/2017/08/syr...yah-offensive/

Zanimljivo da vodeći i najodvratniji američki propagandi servisi akutno kritiziraju vladu SAD-a zbog masovnih ubojstava civila u Raqqi. Baš me zanima koji je cilj ove kampanje:
http://foreignpolicy.com/2017/08/31/...ling-in-syria/

Američki džihadistički plaćenici iz Tanfa obavili svoju pravu misiju vezanu za ISIS, preprodali su američko oružje Islamskoj državi.
http://www.vesti.ru/doc.html?id=2927001

Kaj se tiče Kurda, priča je jednostavna. Da nisu u startu koketirali sa džihadistima i natjerali SAA da se povuče sa dobrog dijela sjevernosirijskih kurdskih teritorija kako bi izbjegla sukobe, ISISa i dobrog dijela ovih sranja u Siriji nebi ni bilo. Ovak su ispali korisne budale koje su za dežurne gutače propagande prikazane kao nevine žrtve bezgrešnije od Pape i sad su u šakama glavnog organizatora rata u Siriji, sa Turskom na vratu i potencijalom da ih se iskoristi za produbljivanje sukoba nakon što se ISIS marginalizira. Ameri su ih natjerali da idu osvajati etnički čiste arapske teritorije koje ni u kojoj varijanti neće moći zadržati, samo se mogu sukobiti sa SAA i njihovim saveznicima radi toga i u konačnici najebati od svih.

Assad je još 2011. vratio državljanstvo kurdskim ilegalcima kojima je bilo oduzeto.
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-12995174
Nudio im je i razna politička prava, uz cjelokupne ustavne reforme koje je proveo. Ovi su i dalje odlučili biti lutkice stranih sila i agresora na Siriju te su se doveli u vrlo neizvjesnu situaciju uz ogromne žrtve.
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom

Zadnje uređivanje Angel_of_Death : 31.08.2017. at 18:32.
Angel_of_Death is offline  
Old 31.08.2017., 19:12   #10332
Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
Ja tipujem da ce ih bacit u Libijsku ili neku drugu postinju , mozda i po srid Sredozemlja, sa jedno 300-400m visine.Bar bi ja tako napravia. Posluzili su svrsi i to je to.
Ali to su navodno američki špijuni, zaslužna čeljad. Ja bih prije rekao da će dobiti nove identitete i da će, skupa sa Bin Ladenom, pijuckati Mojito na Floridi.
žerac76 is offline  
Old 31.08.2017., 20:12   #10333
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Sigurno da je Kurdima mnogo zajebana pozicija od samog pocetka do danas... da ne idemo dalje u proslost.

Ja se slazem da nisu imali neke mnogo casnije izbore... odozgo ih Turci gnjece, u sukobu su bili sa Asadom i jos pre rata, ISIL je hteo da ih unisti i pocisti... izbor da postanu americki pesadinci im je objektivno bio jedini nacin da prezive... jbg, oni i dan danas masovno ginu u Raki, tuku se i sa Turcima... ne moze se reci da rade neke jako lose stvari...

Ono sto je kod mene problem u vezi njih je to sto ce Ameri naplatiti te svoje usluge... ili ce biti njihova marioneta u pregovorima, pa ce sluziti za parcanje te drzave... ili jos gore po njih, mogu da ih nahuskaju na sukob sa SAA, pa da tu bukne pozar... a najgore od svega je da ih puste niz vodu, pa da ih Turci onda demoliraju...
Ali demoliraju ih svi više manje stalno. Mislim da kada si u situaciji da ne možeš razmišljati što će biti za godinu dana već što će biti sutra ne biraš puno i ne možeš gledati dugoročno.

Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
Radi takvih gluposti i jesam u svadji sa tvojim sefom.Uzdizete Kobane do zvjezda , a od svega toga je bilo 99% PRa i ostalo borbi.Mozda sam samo u par postotaka falia.Ako nekom nije jasno zasto pricam ovako....onda stvarno nije pratia ni medije ni stanje na terenu.

Pardon , ali ima ljudi koji jos vide na svoja dva oka.

Pitaj svog sefa , koliko se nakon Kobanea pojavilo Kurdskih rambozoida.I Holywood bi ima posla da se usere, da sve to snime.
U svađi si ti sa svojom glavom ako vidiš neke šefove.

Tko uzdiže Kobane? Kažem da smatram da bi ga izgubili da nisu Ameri pomogli sa zračnim napadima (i logistikom). To nema veze sa nikakvim Rambo pretjerivanjima. Da su izgubili Kobane možda ih tada skoro pa ne bi ni bilo.

A i da znaš ljudsko oko je vrlo lako prevariti, na banalne načine, nevezano uz ovu temu.
JohnnieWalker is offline  
Old 31.08.2017., 20:21   #10334
Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
Assad je još 2011. vratio državljanstvo kurdskim ilegalcima kojima je bilo oduzeto.
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-12995174
Nudio im je i razna politička prava, uz cjelokupne ustavne reforme koje je proveo. Ovi su i dalje odlučili biti lutkice stranih sila i agresora na Siriju te su se doveli u vrlo neizvjesnu situaciju uz ogromne žrtve.
Ok. Ali kakva im je bila situacija prije? Svašta se tu pisalo. Tako da nekakva ponuđena prava ne mogu nekome nadomjestiti i kupiti zaboravljivost kada je "vuk pred vratima".

Mislim da je puno lakše odlučivati i smatrati što je ispravno i što su trebali iz fotelje, nego što je lako biti Kurd tamo i donijeti odluku na mjestu.

Također, sigurno su i oni bili pod raznim manipulacijama i propagandama. A znamo što miroljubljivi europljani sve mogu kada krene propaganda.
JohnnieWalker is offline  
Old 31.08.2017., 20:39   #10335
Quote:
bizon_9 mm kaže: Pogledaj post
op, op, op damage control na djelu
a viđe ovo:

"Victory for Assad looks increasingly likely as world loses interest in Syria

States that were until recently committed to toppling the Syrian leader are now resigned to him staying."



i dala bi stotku da sam negdje u proteklih tjedana dana negdje na netu vidjela napisano da je merkel izjavila nešto u stilu kako je, koliko god ona to ne željela, za priznati da je assad ipak prejak..tako nešto..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 31.08.2017., 21:36   #10336
Pušten pilot onog mig-21 oborenog blizu Jordanske granice prije par tjedana. Nezna se što su dobile američke lutkice za njega. O pilotu SU-22 što ga je oborio američki Stršljen još nema vijesti novih vjesti. Zadnje je bilo, još davno, da ga drže Kurdi.
žerac76 is offline  
Old 31.08.2017., 21:37   #10337
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
a viđe ovo:

"Victory for Assad looks increasingly likely as world loses interest in Syria

States that were until recently committed to toppling the Syrian leader are now resigned to him staying."



i dala bi stotku da sam negdje u proteklih tjedana dana negdje na netu vidjela napisano da je merkel izjavila nešto u stilu kako je, koliko god ona to ne željela, za priznati da je assad ipak prejak..tako nešto..
Evo Mutti
Na DE je, treba gtranslate.

A ovi gore ko petogodišnjak kad izgubi u graničaru. Kao nije im više zanimljivo, pa eto nek Assad pobjedi.

Al u maunama, guzobol je stvarna.
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Old 31.08.2017., 23:08   #10338
https://www.youtube.com/watch?v=ULtNYSUqYHw

Ovako izgleda razgovor izmedju "umerenih"... fina gospoda, ko bi rekao da je moguc ovako fin dijalog izmedju navijaca FSA i Nusre...

p.s. Al Jazeera Balkans... preporuka...
DzonziBG is offline  
Old 31.08.2017., 23:31   #10339
Tema je došla do tehničkog limita i zaključana je, stoga smo otvorili novu:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1026721
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.