Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2017., 17:08   #1401
Pozz svima. Ja imam dvt cijele lijeve noge ( pisala sam ranije). Jučer sam bila nakon pola godine na kontroli, dr me skinuo sa martefarina. Color dopler moram napraviti uskoro. On kaže da se inače u praksi martefarin i sl. tablete piju od 6 mj do godine dana nakon tromboze. Danas nisam popila i malo me frka.. Čarapu mi je rekao da nosim jos i dalje bar do proljeća. oblačenje čarape je meni vrlo jednostavno, kupljena je u dućanu Otos u Vinogradskoj. Jednu sam kupila a drugu dobila od hzzo. Uz čarapu sam dobila bijelu svilenu navlaku koju stavim na stopalo i onda obucem gumene rukavice i lagano potezem prema gore. Moja čarapa je skroz od stopala do bedra. Kupanje u moru - sa carapom. Skinula ju kad sam legla na lezaljku i dotle se čarapa osušila. Gledali su me ko da imam kugu, ali bar sam imala mjesta u moru hahaa. Eto, to je ukratko...
danchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:18   #1402
Quote:
EdwardGreat kaže: Pogledaj post
@polar bear

Ja sam isao avionom prije zadnje kontrole. Ali let je trajao sat i 15.
Ja sam na Xareltu. Kad sam pitao doktora za putovanja avionom ili duza putovanja autom, rekao je da nema nikakvih problema, samo da carapu nosim.

U svakom slucaju pitaj svog obiteljskog lijecnika i probaj do svog doktora doc i pitat ga za savjet.
Fala Edwarde - isto mi rekla doktorica na kontroli-- da je tromboza bila prije i da nosim čarapu i ponesem lijekove.

A ionako bi išao na jedan dan!
Old 08.09.2017., 10:25   #1403
Quote:
danchibananchi kaže: Pogledaj post
Pozz svima. Ja imam dvt cijele lijeve noge ( pisala sam ranije). Jučer sam bila nakon pola godine na kontroli, dr me skinuo sa martefarina. Color dopler moram napraviti uskoro. On kaže da se inače u praksi martefarin i sl. tablete piju od 6 mj do godine dana nakon tromboze. Danas nisam popila i malo me frka.. Čarapu mi je rekao da nosim jos i dalje bar do proljeća. oblačenje čarape je meni vrlo jednostavno, kupljena je u dućanu Otos u Vinogradskoj. Jednu sam kupila a drugu dobila od hzzo. Uz čarapu sam dobila bijelu svilenu navlaku koju stavim na stopalo i onda obucem gumene rukavice i lagano potezem prema gore. Moja čarapa je skroz od stopala do bedra. Kupanje u moru - sa carapom. Skinula ju kad sam legla na lezaljku i dotle se čarapa osušila. Gledali su me ko da imam kugu, ali bar sam imala mjesta u moru hahaa. Eto, to je ukratko...

a je kod ženskica je to nezgodno. Ja čarapu u teretani (kao dio fizioterapije) ne skidam kad se tuširam jer je ionako od znoja a usput--znate kako je obalčiti čarapu do stegna kada koža nije suha kako treba...

Kaj se tiče faljivanja tableta --- važnije ti je doba dana kada se uzima i to što zovu "titranje". Znači ako si jedan dan falila, drugi dan uzimaš kao da nisi falila, tj regularno. I trudiš se u isto doba dana uzimati.
Čak su mi rekli (doktori ) da ako uzimam ujutro i "sjetim se" navečer da je bolje ne piti.

Mene je prošla jesen zezazla- nikako nismo mogli pogoditi PV pa sam bio svaka 2 tjedna na KBC SM umjesto 1 mjesečno.

Good luck and don't worry!
Old 12.09.2017., 20:52   #1404
Meni je to svileno pomagalo izdržalo čitavih 13 dana.
Nakom mjesec dana je tehnika došla na svoje i više se ne mučim pri oblačenju.
Dobro kaže kolega, truditi se piti uvijek u isto vrijeme tablete.
Krenio na fizikalne, isto čarapa cijelo vrijeme na nozi...
Živcira me to neko lagano trnjenje(žarenje, peckanje) koje se javlja s vremena na vreme u vanjskom dijelu lista..
EdwardGreat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.