Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 08:24   #3521
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
Heidelberg je super, posebno u usporedbi s plebejskim Mannheimom i Ludwigshafenom gdje imalo obrazovanijoj, kulturnijoj i profinjenijoj osobi nije mjesto. Doduse, ima i tamo lijepih kutaka - ali vlastitu nekretninu bih trazio na slicnom mjestu kao i Mrs Gahan.
Pa Heidelberg i Mannheim su skoro i jedan Grad mislim ono između bi se da nije autoputeva 5 i 6 između njih i spojilo. A nije ni Mannheim toliko radnički kao Ludwigshafen.

Svak ima svoj ukus i svoje prednosti u izboru, netko bi na more itd. I ima kao i u Hrvatskoj sigurno i u Njemačkoj 100 ili više divnih mjesta koje još nisno vidjeli.

Ali evo neovisno o novcu bi mi ovaj pogled iz moje kuce na bio san (vidi na slici)

Druga strana rijeke, na malom brdu. Nažalost ispod 1 mio tamo nema kupiti ništa i to za 1 mio je više manje samo građevinska zemlja jer je nekretnina u takvom stanju da ti treba još par 100.000 za graditi ili za novo graditi.
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 13:10   #3522
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
sirijci, ostali arapi i opcenito neeuropski narodi su izmislili moderni svijet. vrijeme je da europljani to priznaju i oduze im se prepustanjem svojih zemalja. oni sami ionako ne bi znali iskopat kumpir ispod noga. arapi posebno predvode svijet u progresivnim bracnim obicajima tako da su u siriji i iraku dosegli stope od 30% brakova medju prvim rodjacima, dok se europljani jos drze svojih barbarskih obicaja i ubracuju se s potpunim strancima.
Tvoja ignorancija jednaka je tvom neznanju. A sad natrag na temu.
rolandus is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:30   #3523
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa Heidelberg i Mannheim su skoro i jedan Grad mislim ono između bi se da nije autoputeva 5 i 6 između njih i spojilo. A nije ni Mannheim toliko radnički kao Ludwigshafen.
Nazalost, Heidelberg i Mannheim su nebo i zemlja po svemu - mentalitetu, sastavu stanovnistva, sadrzajima i zivotnim perspektivama vecine pucanstva. U redu, Ludwigshafen je stvarno shupak tog kraja, selendra u kojoj autoput vozi iznad ogromnih BASF - ovih pogona, dok u Mannheimu ima dijelova koji podsjecaju na bolje minhenske kvartove... I ja bih na sjevornoj strani Neckara u Heidelbergu jednu kucicu.
pesdewschegg is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:54   #3524
Ali ima u Mannheimu i lijepi kvartova i centar se dosta razvio, u ludwigshafenu nisam još vidila neki lijep kvart.
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.