Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 17:50   #5901
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Naućnici sami tvrde da bi ćovjek mogao żivjeti dosta dulje uz ispunjavanje nekih uvjeta.
Oni se isto śale?
Kojih uvjeta?
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:54   #5902
Hebi ga, mislim da nitko ne zapamti sve śto ćuje ili proćita, pogotovo ako ga to ne interesira previśe -ne bih htio żivjeti "predugo".

Nije vrlina ismijavanje ili kritiziranje, nego tolerancija različitosti drugih ljudi i njihovih pogleda.
-vlastita Majmun, makar i u odijelu, ostane majmunom -vlastita Knjige daju znanje, ali ne čine čovjeka -vlastita Postupci, a ne riječi, govore istinu -vlastita U vezi mojih kvačica
benny is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:09   #5903
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Hebi ga, mislim da nitko ne zapamti sve śto ćuje ili proćita, pogotovo ako ga to ne interesira previśe -ne bih htio żivjeti "predugo".
benny, nisu ljudi kornjače pa ne mogu živjeti dosta dulje.
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:10   #5904
Izvinjavam se śto ću si dozvoliti protiviti Tvojem neogranićenom znanju sa svih polja ali u tom artiklu pisalo je sigurno preko 130 godina (jer sada ćovjek żivi ćak do 120 -naravno da malo njih) a koliko neću izmiśljavati.

Neću ni spominjati da je neki naućnik istrażivao na tom polju, da kada bi ćovjek izbacio neśto iz svoje dijete, da bi mogao żivjeti par puta dulje.

A sada Te molim da se s eventualnim reklamacijama obratiś njima, jer evo prenosim śto oni każu a sada sam napadan, da smijem "povjerovati" naućnicima. Kada im ne vjerujem isto nije dobro.
Nikad da se Vas neke ovdje zadovolji.

Nije vrlina ismijavanje ili kritiziranje, nego tolerancija različitosti drugih ljudi i njihovih pogleda.
-vlastita Majmun, makar i u odijelu, ostane majmunom -vlastita Knjige daju znanje, ali ne čine čovjeka -vlastita Postupci, a ne riječi, govore istinu -vlastita U vezi mojih kvačica
benny is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 00:15   #5905
=Marec;
Quote:
ZAŠTO MI NE ŽIVIMO 150 GODINA
Uz sirovu hranu, mnoge šumske biljke se nazivaju "biljkama koje daruju dugovječnost" , jedna od njih je Anđelika. u Lici su stari pradjedovi žvakali lišće te aromatične i ukusne biljke mjesto duhana i redovo živjeli 90-120 god.
Quote:
Pri upotrebi suhog voća treba dodatno piti vodu, jer je to previše koncentrirana hrana za organizam i na koži se može pojaviti crvenilo. Sve prolazi ako pijete dovoljno vode pri upotrebi suhog voća.
Ovo sa vezom crvenila kože i suhoga voća mi nije jasno.
Zna li tko objašnjenje.
Zimi redovno tamanim velike kolićine, ali velike suhih šljiva i lješnjaka (uz koju kockicu dark chocholate hbga..) , no nisam primjetio kožne probleme.
Quote:
Piti toplu vodu treba 15 minuta prije obroka, da se ne razvodni želučani sok sa vodom, inače je moguć proljev, jer oprati od prljavštine 100% sušeno voće nije moguće. Topla voda brzo proleti kroz prazan želudac u crijeva, a hladna ostane tamo dok se ne zagrije do temperature tijela – 36,7 °C. To se mora uzeti u obzir.
Pijenje hladne vode nije loše po zimi, ali po malo, ko na kapaljku, i grijati je u ustima, nikako eksirati hladnu vodu. Onaj koji navikao.piti samo topli ćaj i mlaku vodu, od pijenja hladne vode lako dobije upalu grla.
A vezano iz to je i izlaganje niskim temperaturama cjeloga organizma-hidroterapija, čelićenje i prekaljivanje.
Quote:
Ljudsko tijelo hrani samo meso ZRELIH PLODOVA: voće, bundeve i suho voće.
Pokušaj da se jedu sjemenke, orasi i zrnca, ili korijenje (same biljke) dovodi do, kao minimum, do demineralizacije organizma, jer su puni fitinske kiseline - 1-3 % po masi (1 molekula fitine kiseline izvlači iz crijeva i prevodi u neusaglašeno stanje do 6 atoma minerala - P, Mg, Ca, Zn, Fe, Co, Cu, itd.). Nedostatak minerala dovodi do toga da je organizam za popunjavanje gubitka minerala primoran da dostavi minerale iz zuba (karijes) i da smanji potrošnju minerala za rast kose (u početku tijelo onemogućuje proizvodnju boje - sijedi kosa, a zatim i zaustavlja rast kose - ćelavost)
.
Boldano, ima raznih mišljenja i teorija.
Ovo napisano bi podržavalo frutarijansku teoriju, kojoj bismo trebali težiti, no ja osobno nisam uvjeren da je to baš tako, osim eventualno kod onih koji žive i borave u subtropskim i tropskim krajevima, gdje ima sezonskog voća kroz cjelu godinu.
Kod nas sezonskog voća uglavnom nema od 10.-tog do 5-tog mj. Nešto malo mušmula, zimskih kasnih jabuka, kruški.., no opet period od 12-tog do 4-tog je dug, bez sezonskog voća.
Zatim, oprećna su mišljenja.
Zašto R.Brojs i C.Gerson govore o dobrobiti povrtnih sokova od korijenja povrća ?
A znamo da su rezultate pokazali višestruko.
Zašto se baš najjača ljekovitost krije baš u korijenju, npr. maslačka..-i sad pazi, to je sve korijenje dostupno usred ciće zime i cikla i hren i maslaćak i peršin i mrkva...
Zatim po legendi, kraljević Marko je dobio nadljudsku snagu, po legendi, žvačući lišće drena
Da li je teorija frutarijanstva apsolutno ispravna, ja osobmo ne mogu tvrditi da je.
Ali sam siguran, da se modernim prilaskom u literaturama o vegetarijanstvu i zdravoj prehrani, ne spominje ni malo, a nutritivno najvrednije i najljekovitije, a to je lišće šumskoga drveća.-hrast, vrba, breza, dren trnina, lišće voćki.....

Quote:
Penzioneri uzalud pokušavaju nadoknaditi kalcij upotrebom termički i kemijski obrađenoga mlijeka i sira iz njih - tamo nema enzima, a kalcij se bez njih ne apsorbira. Štoviše, kuhano mlijeko, i sir od njega, zakiseljuju organizam, a za alkalizaciju krvi tijelo ponovo troši kalcij iz kostiju. Kao rezultat toga, takvo mlijeko i sirevi povećavaju osteoporozu. Kalcij se apsorbira samo iz svježeg mlijeka (nekuhanog), koje sadrži enzime, ali gdje da ga pronađemo u gradu?
Mlijeko niti kalcij suplementi kod osteoporoze ne pomažu, baš kako je opisano, već samo rade probleme.
Rezultate pokazuje list celera i peršina kod starijih ljudi, plus mobilnost zglobova, manja ukoćenost i smanjenje oticanja i bolova ako ih ima(koljeno, kuk, križa...)
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 08:12   #5906
Rorion slažem se sa tvojim komentarom teksta. Ni meni dosta tog ne odgovara iz njega ali mi se pričinio interesantan
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 10:08   #5907
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
=Marec;
Uz sirovu hranu, mnoge šumske biljke se nazivaju "biljkama koje daruju dugovječnost" , jedna od njih je Anđelika. u Lici su stari pradjedovi žvakali lišće te aromatične i ukusne biljke mjesto duhana i redovo živjeli 90-120 god.
Wrong! Anđelika ima i neke kontraindikacije, prevelika količina biljke izaziva kožni osip jer ima fotosenzibilizirajuće svojstvo. uz to nikako se ne preporučuje dijabetičarima.

Quote:
Zašto se baš najjača ljekovitost krije baš u korijenju, npr. maslačka..-i sad pazi, to je sve korijenje dostupno usred ciće zime i cikla i hren i maslaćak i peršin i mrkva...
Aha, kad se temperatura spusti na -15° izvadi ti korijen iz smrznute zemlje.

Quote:
Da li je teorija frutarijanstva apsolutno ispravna, ja osobmo ne mogu tvrditi da je.
Ali sam siguran, da se modernim prilaskom u literaturama o vegetarijanstvu i zdravoj prehrani, ne spominje ni malo, a nutritivno najvrednije i najljekovitije, a to je lišće šumskoga drveća.-hrast, vrba, breza, dren trnina, lišće voćki.....
Ne možeš tvrditi dali je nešto točno ali si siguran...malo kontradikcije nije na odmet.
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.