Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 21:52   #1
Passat B6 1.9 tdi 2007 Motor nemirno radi

Dobra vecer svima, ovako motor u Passata mi je poceo od jucer jako nemirno raditi, trokira, imam osjecaj kao da radi na tri cilindra. Jednostavno nesto lupka u motoru. To mi se dogodilo i prije mjesec dana, ali je samo od sebe prestalo, isto tako i kad sam bio kod majstora, ali medutim nakon 10 km je opet pocelo. Na dijagnostici nije nista pokazivao, vrijednosti od dizni su uredne. Na vecim obrtajima isto se jako cuje, a sa paljenjem nema problema Ima li neko ideju o cemu bi se moglo raditi?
tonymafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 21:55   #2
Da nije onaj motor kojem klipnjaca voli provirit kroz blok?
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 21:57   #3
E to ne znam, moguce.
tonymafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 21:58   #4
1.9 tdi 77 kw, cudno mi je samo kako odjednom pocne normalno raditi, i to bas kod mehanicara.
tonymafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 00:30   #5
a vrijednost diza je mjereno kako?
Intel_85 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 09:14   #6
Vjerojatno strujna letvica od dizna ako se povremeno popravlja stanje.

Ovako se može samo nagađati, a i šta ti vrijedi da ti netko kaže što bi bilo kad neznaš sam složiti.
Odvezi lijepo nekome tko zna.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 11:12   #7
Vrijednost dizna je mjerena preko dijagnostike, VCDS-a, u tome i je stvar, vozio sam dosta dobrom majstoru koji ni sam nije siguran sta bi moglo biti.
tonymafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 11:35   #8
Imao sličan problem na petici (isti motor), a tvoj problem u budučnosti će biti ovakav:
na početku "stresa se" ponekad, onako neprimjetno (tvoja faza)
nakon nekog vremena poći će da se stresa/trza blago/nemiran- zovi kako hoćes, na semaforima dok čekas zeleno, nakon duže ture....
i na kraju ti rikne dizna

Rješenje problema je u čišćenju/zamjeni dizni, ali problem sa diznama nisi mogao vidjeti jer je mjerenje rađeno na vrućem motoru, gdje ECU već vrši kompenzaciju "problematične" dizne.
Napravi mjerenje na hladan motor (ostavi da prenoći pa probaj), znači poveži vdcs pa pali motor, otvorite blok 14 (11 ne znam vise koji) i videt ćeš koja dizna ide +/- 2 pa naviše, i u njoj je problem.
Nakon toga pusti da motor radi da i sam vidis kako ECU ispegla problematičnu diznu.
Skini problematičnu diznu, sonično čisčenje/ ili kako god se zove, i sve OK.
donsedin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 10:51   #9
Quote:
tonymafia kaže: Pogledaj post
Vrijednost dizna je mjerena preko dijagnostike, VCDS-a, u tome i je stvar, vozio sam dosta dobrom majstoru koji ni sam nije siguran sta bi moglo biti.
Ništa od toga
Intel_85 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:25   #10
Quote:
donsedin kaže: Pogledaj post
Imao sličan problem na petici (isti motor), a tvoj problem u budučnosti će biti ovakav:
na početku "stresa se" ponekad, onako neprimjetno (tvoja faza)
nakon nekog vremena poći će da se stresa/trza blago/nemiran- zovi kako hoćes, na semaforima dok čekas zeleno, nakon duže ture....
i na kraju ti rikne dizna

Rješenje problema je u čišćenju/zamjeni dizni, ali problem sa diznama nisi mogao vidjeti jer je mjerenje rađeno na vrućem motoru, gdje ECU već vrši kompenzaciju "problematične" dizne.
Napravi mjerenje na hladan motor (ostavi da prenoći pa probaj), znači poveži vdcs pa pali motor, otvorite blok 14 (11 ne znam vise koji) i videt ćeš koja dizna ide +/- 2 pa naviše, i u njoj je problem.
Nakon toga pusti da motor radi da i sam vidis kako ECU ispegla problematičnu diznu.
Skini problematičnu diznu, sonično čisčenje/ ili kako god se zove, i sve OK.
Govoris o oscilacijama vecim od +-2 za pojedinacnu diznu u mjernim blokovima ?
emissary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:17   #11
Motor ovako nekako radi kao na videu
https://www.youtube.com/watch?v=i0lGeQ67Cvo
tonymafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 16:03   #12
Ovaj na videu ima pohabanu bregastu i hidropodizače. To je taj zvuk 100%.
Točno se čuje udaranje.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 18:12   #13
Moze li se s tim vozit jos nekih 1000 km, ili da se ne igram? U Njemackoj sam, a ne znam ovdje nikakvog pouzdanog majstora, a sutra bi morao za Hrvatsku?
tonymafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 19:59   #14
To je vjerojatno bregasta, poznat problem. Kad su dizne u pitanju zvuk je obično reskiji.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 20:32   #15
To je tako kada se auto održava po kojekakvim šupama i dobiva neodgovarajuće ulje..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 22:30   #16
Iz onog videa nije problem u glavi motora sa razvodnim mehanizmom, nego buka dolazi dolje sa radilice motora. Poderani je leteći ležaj klipnjače i vjerojatno i površina radilice u svakom slučaju problem je na klipnjačoj velikoj pesnici na spoju sa radilicom gdje ima zračnost i tu lupa i ima duboki tupi zvuk, dok kod razvodnog mehanizma je više kliktavi visokofrekventni zvuk kada je neka zračnost, a to na ovom videu nije.

Ali taj video nije tvoj, pa je pitanje što ti točno čuješ. Snimi pa okači da čujemo.

Zadnje uređivanje PREDSJEDNIK : 03.08.2017. at 23:20.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 23:35   #17
Kod mene je bio leteći ležaj klipnjače u banani i nije bio takav zvuk, nego jače izraženo i reskije čekićanje. Ne zvuči mi ovo kao leteći.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:15   #18
Neka napravi još 500-1000 kilometara pa će se čuti kao i tvoj. Što ima više zračnosti to će se sve brže pohabati i imati sve veću zračnost i jače lupanje. Počne lagano, a onda za kratko vrijeme sve jače. Ako ispusti ulje i vidi bakrene svjetlucave sitne čestice špena kao sitne šljoke to je od potrošenih letećih ležajeva.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:17   #19
Pa ne znam, dijagnostika po zvuku je uvijek nagađanje, ali ni na početku se nije ovako čuo. Čak su neki mehaničari tvrdili da su dizne. Ovako se čulo: https://www.youtube.com/watch?v=HWrzlJWh2kU
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:35   #20
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, dijagnostika po zvuku je uvijek nagađanje, ali ni na početku se nije ovako čuo. Čak su neki mehaničari tvrdili da su dizne. Ovako se čulo: https://www.youtube.com/watch?v=HWrzlJWh2kU
Ovo ti je isto leteći ležaj klipnjače na radilici što se čuje lupanje.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.