Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2010., 17:54   #181
Quote:
Halliwell kaže: Pogledaj post
Neuhvatljiva da si i prvi put procitala moj post u cijelosti, ne bi doslo do ovog.. pa normalno da cu otici doktoru da ce mi odrediti dioptriju! Necu sam sebi odrediti! Nego pitao sam moze li mi NAKON STO ODREDI DIOPTRIJU (sry ti si ovdje dijete ispala dati leće.

Bubica hvala na odgovoru!
Nisam procitala ili sam bila umorna pa sam letimicno pogledala.A sto se tice leca,otidji da ti provjere jer postoje oci koje ne podnose lece.Recimo moja je drugarica dala pare za lece a nije ih mogla nositi jer su joj suzile oci!I ja bih ti radije preporucila da pored leca imas i naocale
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:58   #182
ma kakve leće...pojedi 5 kila mrkve svaki dan i vidjet ćeš ko sokol.
Grenoble is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:55   #183
Quote:
Grenoble kaže: Pogledaj post
ma kakve leće...pojedi 5 kila mrkve svaki dan i vidjet ćeš ko sokol.
Nije istina,mrkva ni vitamini nemaju nikakve veze sa dioptrijom.
Kokošje sljepilo uzrokovano nedostatkom A vitamina(kojeg ima mrkva) nije u nikakvoj relaciji sa dioptrijom.
Jolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 20:48   #184
RP - retinitis pigmentosa

Premda sam već i prije pretraživala forum - zdravlje, tek sada sam otkrila da netko spominje RP.
Na žalost, ja sam također jedna od oboljelih od te makularne bolesti. Dijagnosticirana mi je prije 10 godina, ali tek zadnjih 1-2 god. je naglo nastupila progresija. Sada već imam tunelasti vid i zamučenu sliku.
Imam 47 godina i ne mogu si zamisliti život bez vida.
Pronašla sam neke informacije na internetu o genskoj terapiji, ali samo da se radi o pokusima tj. ispitivanjima, te da će proći još dosta vremena dok to ne bude odobrena metoda liječenja. Za sada je uspješno dokazano na životinjama.
Pronašla sam još neke informacije o ERES predstavništvu u ZG za kliniku iz St. Peterburga i Moskve, radi se o mikrokirurgiji, dr. Fjodorov. Oni kažu da su jedina klinika koja može na neko vrijeme zaustaviti progresiju RP, laserskom operacijom i vitaminskim injekcijama.
Zanima me da li netko ima iskustva s tim ili posjeduje bilo kakve informacije o tome! Čekam!
barbara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 22:19   #185
Quote:
MaxB kaže: Pogledaj post
Ja sam k okulistu isao samo po naocale - bio sam prvo u Getaldusu u Ldbu, a onda u optici Markovic (ima aparat kojim ti odredi dioptriju). Mada, ako ti je problem jednak mojem (ako imamo isti 'osjecaj', istu percepciju prostora), okulist ti ne bu nist pomogel.

E, da... Zaboravih napomenuti jednu stvar: prije sam imal velike probleme s fokusiranjem na daljinu - odnosno, kad sam radil neko vrijeme za monitorom, pa sam onda pogledal u daljinu trebalo mi je mozda 5 ili cak vise sekundi da bi mi se oci prilagodile. Znas kak sam rijesil taj problem? Maknuo se s CRT monitora (17" Flatron 1024x768@85) na 17" LCD (1280x1024). Tak da mislim da probleme s fokusiranjem uzrokuje treperenje monitora, a svi CRT-ovi trepere, noviji manje, ali ipak trepere, dok LCD-ovi ne.
E ovako: Dobar okulist bude najvjerojatnije pomogao. Samo je takvog specijalistu oftamologa tesko naci. Ja sam pola godine (minimalno) obilazila okuliste, ljudi slijegali ramenima kad su culi za moj slucaj (a bio je barem 90% kao i vas). Doslo je na kraju dotle da su me proglasili emocionalno vezanom za naocale i da zbog toga umisljam (sluzbena dijagnoza je bila ta). Sreca, mjesec dva nakon te lude dijagnoze naletim na okulistu koji mi je nakon 5 minuta rekao da mi vise ne trebaju naocale s dioptrijom buduci da mi je dioptrija koja je bila - nestala usljed potresa mozga, ali da mi trebaju naocale s prizmama i svim mogucim foto zastitama, ukljucujuci i zastitu za komp. Otkako sam dobila te naocale s prizmama i zastitama, meni je doslovno svanulo, a ja problema vise nemam

P.S. CILINDRI I PRIZME NISU JEDNO TE ISTO (mnogi izjednacavaju to dvoje i misle da su to 2 naziva za jednu te istu stvar)
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 15:41   #186
Pozdrav. Nosim naočale već 10-12 godina, astigmatizam.
Od prije par dana me boli lijevo oko, nije da boli već je nekakvi
čudan osjećaj. Smeta kad ga zatvorim, i kad ga otvorim. I imam
osjećaj kao da boli poviše oka, dakle, između trepavica i obrva (tako
nekako). Nije me nikad prije boljelo, nego bi znalo možda jednom godišnje,
a u zadnjih par dana sve češće. Nije neka bol, kao da je napeto, lagana
nelagoda. Uzbuna za oftalmologa?!?
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 09:13   #187
Problem sa vidom..

Kao prvo sve vas lijepo pozdravljam. Molim za pomoć, prije dva dana zamijetio sam kada gledam da mi se ponekad u vidnom polju pojavljuju kao ¨ prozirne crte odnosno točkice ¨ koje nestanu kada trepnem, oštro vidim na daljinu i blizinu, o čemu bi se moglo raditi? Btw, naručio sam se okulisti za idući tjedan..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 19:18   #188
Draga barbara1,
pročitala sam vaše pitanje vezano uz retinitis pigmentosu, i imam dobru vijest: u Zagrebu postoji potpuno nova metoda terapije koja može pomoći da vam se zaustavi bolest i značajno popravi vid. Ako vas zanimaju detalji javite se.
Pozdrav
biserka 7
biserka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:16   #189
Kako

Quote:
biserka7 kaže: Pogledaj post
Draga barbara1,
pročitala sam vaše pitanje vezano uz retinitis pigmentosu, i imam dobru vijest: u Zagrebu postoji potpuno nova metoda terapije koja može pomoći da vam se zaustavi bolest i značajno popravi vid. Ako vas zanimaju detalji javite se.
Pozdrav
biserka 7
kako vas mogu kontaktirati? zanima me nešto u vezi sa RP
cesukacivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 22:03   #190
retinitis pigmentosa

Quote:
cesukacivi kaže: Pogledaj post
kako vas mogu kontaktirati? zanima me nešto u vezi sa RP
u privatnoj poruci je adresa gje me možete kontaktirati no bilo bi dobro da opišete što vas zanima vezano za vaš slučaj RP
Mils is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 22:27   #191
Reetinitis pigmentosa

Quote:
cesukacivi kaže: Pogledaj post
kako vas mogu kontaktirati? zanima me nešto u vezi sa RP
Pitajte što vas konkretno zanima u vezi s RP. Možete me kontaktirati na privatni post.
biserka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 22:37   #192
Quote:
barbara1 kaže: Pogledaj post
Premda sam već i prije pretraživala forum - zdravlje, tek sada sam otkrila da netko spominje RP.
Na žalost, ja sam također jedna od oboljelih od te makularne bolesti. Dijagnosticirana mi je prije 10 godina, ali tek zadnjih 1-2 god. je naglo nastupila progresija. Sada već imam tunelasti vid i zamučenu sliku.
Imam 47 godina i ne mogu si zamisliti život bez vida.
Pronašla sam neke informacije na internetu o genskoj terapiji, ali samo da se radi o pokusima tj. ispitivanjima, te da će proći još dosta vremena dok to ne bude odobrena metoda liječenja. Za sada je uspješno dokazano na životinjama.
Pronašla sam još neke informacije o ERES predstavništvu u ZG za kliniku iz St. Peterburga i Moskve, radi se o mikrokirurgiji, dr. Fjodorov. Oni kažu da su jedina klinika koja može na neko vrijeme zaustaviti progresiju RP, laserskom operacijom i vitaminskim injekcijama.
Zanima me da li netko ima iskustva s tim ili posjeduje bilo kakve informacije o tome! Čekam!
Probajte ovo što postoji u Zagrebu a može pomoći da zaustavite napredovanje bolesti i poboljšate stanje.
biserka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 13:27   #193
da li netko ima kakvih informacija kakva je to nova metoda koja se primjenjuje za oboljele od PR-a?

ako netko nešto više zna, molim Vas javite mi se na pm
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 20:53   #194
Ovako.
Koristim Frequency meke lece, vec tri godine. Do pre tri nedelje nisam imala nikakvih problema. Odjednom, u desnom oku mi se javlja osecaj prisustva stranog tela. Odem kod oftalmologa, sa ocima sve u redu. Napravim pauzu sa lecama cetiri dana. U medjuvremenu onaj osecaj prisustva stranog tela menja burning sensation! Sada oci gore! Odem opet doktoru, sa ocima opet sve u redu.

Evo sad vec dve nedelje ne nosim lece uopste, i osecam bol u ocima, narocito u predelu donjih kapaka. S vremena na vreme, osetim i "bockanje" i probadanje" u ocima, ali glavni problem je sto osecam kao da mi oci gore sve vreme, kao da su iziritirane sapunom. Glava me konstantno boli, uglavnom ceoni i slepoocni deo.

Dakle, je l´ neko mozda imao iskustva sa ovakvim stanjem? Da li je moguce da je do leca, nedostatak kiseonika, jer sam ih poprilicno dugo nosila, 16 -18 sati dnevno. Bilo sta ljudi, ako imate slicnih simptoma, pomagajte, jer ovo je nepodnosljivo.
Da napomenem da sam trenutno pod stresom... Ispiti, jos neke gluposti se nakacile... Kapiram da je mozda i na psiholoskoj osnovi. Svaki savet je dobrodosao...
Kelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 09:24   #195
ZAGREB-NOVA METODA TERAPIJE RETINITIS PIGMENTOSE

Quote:
vozač kaže: Pogledaj post
da li netko ima kakvih informacija kakva je to nova metoda koja se primjenjuje za oboljele od PR-a?

ako netko nešto više zna, molim Vas javite mi se na pm
Molim nazovite Biserku na tel 630-4270 od 09 do 15 radnim danom. Rijetko imam vremena za pregledavanje i dopisivanje na Forumu pa molim zovite me na navedeni broj za više informacija.
biserka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 19:40   #196
Da ne otvaram novu temu,pitat ću tu.Ovako,u petak popodne sam sa etiketom od majce okrznula rožnicu,završila na Rebru na hitnoj jer moj oftamolog nije radio.
Nakapali su mi oči i stavili kremu,stavili povez i tu počinju moji problemi.Pošto se užasno bojim svega što ima veze s očima i sve mi se to jako gadi i strah me doktora,možda mi je rekla a možda i nije da se idući dan javim doktoru da mi izda recept za terapiju koju su mi tamo odredili.Pošto nisam to čula nego sam samo zapamtila da se nakon 3 dana trebam javit svom oftamologu oko je bilo zatvoreno 3 dana bez terapije!!Kad su to doktorice čule počele su se derati da jel sam normalna i ja sam se skoro rasplakala Danas sam dobila tu terapiju i mene zanima dal me može netko utješiti da mi kaže da neću ostat bez oka i da neće bit trajnih posljedica zbog te moje gluposti...
Jer sad me lagano zateže,nemogu baš micat u svim smjerovima pa me zanima dal je to zato jer je bilo zatvoreno 3 dana ili će biti nekih trajnih posljedica
mushaboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 12:23   #197
Problemi s očima

Pozdrav svima! Evo ovako, negdje otprilike u zimi 12. - 1. mjesec primijetio sam pri krajnjem pogledu ulijevo da imam problema s vidom, tj pojavile su mi se dvoslike. Nisam obraćao previše pažnju na to jer sam mislio da je to od umora. Negdje u 5. mjesecu stanje se pogoršalo i kod pogleda ulijevo vidim dvostruko.

Otišao sam kod doktorice po uputnicu za oftamologa. 29.6. sam otišao kod okuliste na pregled i on me uputio na test na dvoslike i kod neurologa.

6.7. sam bio naručen na test na dvoslike koji je pokazao da imam nekakvu parezu mišića. naručio sam se kod neurologa i termin dobio TEK 21. uz objašnjenje da je gužva.

21. 7. sam išao kod neurologa, čekao sam 3 sata na pregled od 10 minuta, nisam bio upućen čak niti na slikanje već mi je doktor samo rekao da imam parezu lijevog abducensa i da moram "vježbati oko" ()

26.7. sam išao opet kod oftamologa i on mi je rekao da moram ići na pregled na ORL i kod stomatologa da se utvrdi da žarište nije negdje drugdje. Kad sam došao kod svoje doktorice ona mi je rekla da to nema nikakve veze i da pričekam do !!!9. MJESECA!!! i da zanemarim sve što mi je rekao oftamolog i da će me uputiti k nekom drugom oftamologu koji od 9. mjeseca radi na uputnice da ćemo potražiti drugo mišljenje. u međuvremenu mi se javilo cviljenje u uhu i ponekad dvoslike kad pogledam desno...
dioptrija na oba oka mi je uredna.

molim vas recite mi šta da radim ja više ne mogu ovako, želim znati šta se samnom događa. svaki doktor trubi nešto svoje a nitko mi ne daje odgovore. neznam šta da radim, pomozite mi molim vas. šalju me na pretrage načekavam se ovdje i ondje a možda se nešto ozbiljno događa

imam 20 godina
kramo_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 11:08   #198
Naruči se u neku privatnu polikliniku za oči, komplet pregled ti je cirka 400 kuna, pa češ znati na čemu si..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 12:23   #199
ako mislis na Fundus, (sirenje zjenica) ja sam platio 150kn i jos su i tlak mjerili.
to je za pozadinu oka ako hoces i ultrazvucni pregled prednjeg dijela oka onda dodje sve skupa 250, ali to obicno ne rade ako je sa Fundusom sve ok odnosno ako nema prijetecih promjena na oku(roznica, mreznica,makula...).
pozdrav
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 13:55   #200
Ja imam dvoslike (nemam, ali ih mogu postići svojim očima ukoliko ih postavim na neki način koji ne znam objasnit) i imam astigmatizam (zakrivljenje rožnice), ako ti to išta znači...
Imaš dobru i jeftinu kontrolu očiju u poliklinici Svjetlost u Heinzleovoj, ako si u Zagrebu.
I da. Učini kontrolu kod neurologa... Čitao sam da tumor na mozgu počinje upravo tako (simptom). Nije da te strašim, ali sam pročitao...
Ugl., uputnice u ruke i na kontrole. Sa zdravljem se ne treba igrati! Sretno.
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:18.