Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 11:06   #7821
Moj ima 3 puta operirana crijeva i nije mi nikad niti na pamet palo dajem staro mlijeko

Slazem se s Kavopijom u potpunosti

Tze,ja sam si jako zeljela taj grijac ali mi je bio malo preskup
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 12:57   #7822
Ja sam planirala kupiti grijač ali onda - mlijeko ne smijem dugo tako grijati, a vodu isto tak mogu držati u termosici. Pa sam odustala od kupnje
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 11:24   #7823
Kakva iskustva imate s Babylove AD-om iz DM-a? S prvom curicom sam koristila Bebimil, imala je strašne grčeve koji nisu stali ni kad smo pokušali s Hipp Combiotik pa smo nastavili Bebimil. Sad gledam Babylove za drugu bebu koju očekujemo pa se dvoumim!
Enigma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 11:44   #7824
Ja sam svojoj dala 2-3 probne bocice, sve bilo ok. Kad potrosi Nan 1 kojeg sad pije, nastavljamo s Babylove. I to onaj zeleni, Babylove Bio.
Da je lakse za novcanik, je.
A ako nema nikakvih reakcija tioa grcevi, napuhivanje, jako bljuckanje itd ne vidim zasto ne koristiti i tu jeftiniju, mainstream hranu
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 12:16   #7825
Ja sam sa Nana presla na zeleni Baylove. Ne sjecam se detalja, ali znam da sam usporedivala ta dva mlijeka i nije bilo velike razlike.
Imas i plavi Babylove, ali zeleni je s probiotikom.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 07:15   #7826
Mi smo presli sa Milumil 2 na plavi Babylove, onaj od 10. mjeseci.

Mokraca joj ima tako gadan i jak miris, na momente mi zasmrdi pelena na antibiotik. Bas grozno.

Jel netko primjetio slican problem? Vjerujem da to je od ad-a, dohranu nisam mijenjala.
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 08:00   #7827
a da probas davati malo vise tekucine izmedju obroka?(voda, caj, itd).
Pa da vidis onda dali je urin i dalje toliko koncentriran da smrdi ili ne.
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 09:11   #7828
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja sam planirala kupiti grijač ali onda - mlijeko ne smijem dugo tako grijati, a vodu isto tak mogu držati u termosici. Pa sam odustala od kupnje
Jedino što je kod grijača zgodno što je voda uvijek točne temeprature, kod termosice to ipak zahtjeva provjeru ili se beba može probuditi ranije dok je voda još uvijek prevruća, a meni po noći to nije bio baš neki poduhvat koji bi mi uspio

Samo treba paziti i kod grijača, većina ih je da drži temperaturu samo 1-2 sata a onda se gasi, ja sam imala Mebby koji drži temperaturu dok ga ne ugasiš

Koristila sam ga zadnjih par mjeseci dok je jeo po noći, i to samo za noć, znao se buditi u vremenu između 1 u noći i 5 u noći pa ono...

Zgodna stvarčica stvarno, samo je taman i krepao u vrijeme kad nam skoro više nije ni trebao jer je mali izbacio noćno hranjenje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 09:16   #7829
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Mi smo presli sa Milumil 2 na plavi Babylove, onaj od 10. mjeseci.

Mokraca joj ima tako gadan i jak miris, na momente mi zasmrdi pelena na antibiotik. Bas grozno.

Jel netko primjetio slican problem? Vjerujem da to je od ad-a, dohranu nisam mijenjala.
Ne bih se igrala s tim mirisom urina, radije zatražite uputnice od pedijatra za urin i urinokulturu.
Enigma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 11:26   #7830
Pozdrav svima. Imam bebicu od dva mjeseca. U prvom mjesecu smo bili na kombinaciji AD i dojenja (Novalac AC jer je dobila grceve) i onda smo poceli postepeno smanjivati AD kad smo vidjeli da je dobila kilu prvi mjesec i postepeno presli samo na dojenje. Onda sam se sokirala kad sam vidjela da je dobila uzasno malo u drugom mjesecu i moram ju sad poceti sopati.
Od soka sam odmah otisla u ducan i uzela Nan (laksi za novcanik od novalaca koji nam nije pomogao s grcevima a Nan koristilo par mojih frendica).
Uglavnom, bebica i dalje ima grceve a dr mi je rekao da zbog ponovnog uvodjenja AD mogu potrajati.
Zadnja dva dana ju hranimo Nanom i zna par puta bljucati poslije jela... Nekada cak i sat-dva nakon. Naravno, najgorr je u lezecem polozaju i ako se previsr smije ili mlatara rukama i nogicama. Moja pitanja:
1. Da li da mjenjam AD ili da pricekam kontrolu za tjedan dana da vidim kako napreduje? Ona ne povraca ali bljuca kojih pet puta nnakon jela cak i kad podrigne.
2. Da li bi mi mogli savjetovati s kojim AD ste bile zadovoljne da nije bilo bljucanja ili da su se grcevi smanjili?
3. Kako dajete AD u toku dana i da li imate nocni obrok?
4. Da li dajete caj ili vodu? Istina, ja jos uvijek dojim ali sudeci koliko je ona popila u ova dva dana AD, imam malo mlijeka i samo je pitanje dana kad ce nestati.
ellzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 21:34   #7831
Hej

Ovako, moja mala je bila na Bebimilu. Nikad nije imala grceve, ali je bljucala. I to dosta. Ja sam bila uvjerena da u njoj ne ostane apsolutno nista jer je isto tako znala povratit i po sat-dva nakon obroka iako je podrignula, ali je jednostavno takvo dijete bila. Dobivala je uredno na gramazi i od svog 2.mjeseca je pocela spavat noc u komadu od ponoci do 6/7 ujutro bez budjenja.

Pila je kako pise na kutiji, koliko je stara toliko je dobivala. Nekad bi popila cijelu bocicu, nekad bi ostavila 10-15ml. Jela je svaka 3h.

S obzirom da je bila ljetna beba, davala sam joj vode malo, ali nekad je htjela, nekad ne. Onda je prestala vodu piti skroz kak je zahladnilo pa sam pitala pedijatricu i ona je rekla dok god ne uvedemo dohranu (kasice) da ne brinem jer se AD priprema s vodom.

Danas s 9 mjeseci, spava od 20.30 do 7 ujutro bez budjenja, ima 2 kruta obroka (sad cemo treci), ostalo pije bebimil 2.

Ne znam koje bocice koristis, ali probaj si nabaviti one anti-colic. Mi smo imali tomee tippee i pokazale su se dobre jer kazem nismo nikad imali grceve.

Moja preporuka je da pricekas pregled kod pedijatra jer grcevi mogu biti od mijenjanja ADa, mogu biti od vitamina D, a mogu biti i jer se beba jednostavno naguta zraka dok papa.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 09:51   #7832
po mom iskustvu grčevi moraju proći sami od sebe
i nisu od ad-a, ili vitamina d ili ne znam čega još
možda ih malo muči, ali klasični grčevi se ne javljaju od tih stvari

probaj nan sensitiv
biogaju
sabsimplex

ili ne moraš ništa, jer mi smo sve bočice na tržištu probali i svašta radili, dok nije samo prošlo slaba je to pomoć
u biti je pomoć tebi jer znaš da si napravila sve

sa 2 mjeseca je jeo svakih 3 sata, i po danu i po noći

moj je jesenska beba i nisam davala ništa osim mlijeka
gnjavila sam gastrićku sa pitanjima da li treba vode davati uz ad (jer su me svi maltretirali da OBAVEZNO) pa mi je rekla da ne treba, osim ako nije +40C


za bljuckanje su ti ona ar mlijeka, ali pazi znaju stvrdnuti stolicu
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 16:38   #7833
Zene,hvala na odgovorima
Sto se bocica tice, imam te anti colic i mislim da ne guta na njima zrak a i cicu dobro primi. Eventualno na dudi il kad place/vristi se naguta zrakA.
Danas sam u vodu za AD ubacila par zrna kima i procijedila, mozda joj to pomogne malo.
ellzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 15:40   #7834
Pozdrav zene, opet ja
Mucimo se s grcevima vec tri mjeseca po cijele dane (aerokolike)i odlucila sam umjesto Nan 1, uvesti maloj Nan sensitive. Prvi i drugi dan je jos bilo relativno ok, ali jucer i danas je koma koliko se grci. Jos je stolicu imala jednu u ova tri dana (na Nan 1 je imala jednom dnevno). Naravno, postepeno sam ga uvela, danas cemo bit skoro cijeli dan na sensitiveu, samo ce zadnji obrok dobit Nan 1.
Pa zar ne bi Sensitive trebao biti laksi za probavu? A njoj je postalo jos gore. Sad ne znam da li da ju ostavim jos par dana na Sensitiveu i potrosim kutiju ili da ju odmah krenem vracat na Nan 1? Danas je vristala od ujutro do popodne kad je klonula od placa i umora vjerojatno.
ellzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 16:06   #7835
A da ti to odes kod peda provjerit, makar po neki savjet? Ovak mozes skakat s hrane na hrane dok ne nadjes pravu, a dotle ce se ona namucit
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 09:51   #7836
Cure help :/


Mala ima skoro 10 mjeseci i 3 kruta obroka. Normalno ih sve pojede. U zadnja dva dana imamo problem s mlijekom. Pije ujutro i navečer i jednu bočicu dnevno. Problem je što sad ujutro od svojih 270 koje je pila bez beda cijelu popila 30 ml. Sinoć isto tako, od 270 je popila ni pola i zaspala. Prek dana kad je trebala piti bočicu je isto popila 30ml i počela gurat van jezikom i negodovat. Kak je prije toga spavala i prošlo više od 5h od zadnjeg obroke, uplašila sam se da je gladna pa sam joj krenula davat voćnu kašicu i nju je smazala bed beda.

Šta sad? Premala je da ima sve krute obroke, a mlijeko neće. Mislim da probam s nekim drugim ADom? :| Oduvijek je na bebimilu i odgovarao joj je. Pa sad da mijenjam mi je čudno? Help jel to faza?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 10:06   #7837
Question

Pozdrav,

nova sam i ovdje i u svijetu majčinstva. Sin je 2 mj i već mjesec i pol smo na adaptiranom mlijeku. U početku je bila kombinacija s mojim izdojenim, ali ga više nema pa je sad čisto adaptirano. Davala sam mu PRE Hipp i onda smo prije tjedan i pol prešli na 1. Tjedan dana je bilo OK, ali se onda osipao po stomaku i leđima. Pedijatrica je rekla da je to normalni novorođenački osip i da će nestati, ali ja mislim da je to ipak do hrane.

Ne znam da li je najbolje da se vratimo na PRE ili da pređemo na drugu.
dijana13051986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 10:28   #7838
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Cure help :/


Mala ima skoro 10 mjeseci i 3 kruta obroka. Normalno ih sve pojede. U zadnja dva dana imamo problem s mlijekom. Pije ujutro i navečer i jednu bočicu dnevno. Problem je što sad ujutro od svojih 270 koje je pila bez beda cijelu popila 30 ml. Sinoć isto tako, od 270 je popila ni pola i zaspala. Prek dana kad je trebala piti bočicu je isto popila 30ml i počela gurat van jezikom i negodovat. Kak je prije toga spavala i prošlo više od 5h od zadnjeg obroke, uplašila sam se da je gladna pa sam joj krenula davat voćnu kašicu i nju je smazala bed beda.

Šta sad? Premala je da ima sve krute obroke, a mlijeko neće. Mislim da probam s nekim drugim ADom? :| Oduvijek je na bebimilu i odgovarao joj je. Pa sad da mijenjam mi je čudno? Help jel to faza?
Ma faza da, ne brini - proći će Može biti od zubića da joj ne odgovara toplina mlijeka pa radije pojede hladniju voćnu kašicu! Pokušaj joj praviti neke žitne kašice s ad-om da vidiš jel do ad-a
Enigma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 11:04   #7839
Quote:
Enigma7 kaže: Pogledaj post
Ma faza da, ne brini - proći će Može biti od zubića da joj ne odgovara toplina mlijeka pa radije pojede hladniju voćnu kašicu! Pokušaj joj praviti neke žitne kašice s ad-om da vidiš jel do ad-a
ma žitne kašice jede bez problema s ADom, ali ad neće. probali smo sve varijante toplo/hladno, ali nije htjela.

sinoć sam joj dala bebimil 3 (koji ide od 10 mjeseci, a ona će 10 za tjedan dana) i njega je popila skoro cijelog :|
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 12:39   #7840
Beba ima 8 mjesexci i jos dojimo. Ali htijela bi mu uvest mlijeko zbog zeljeza i tak. Ugl paoa povrtne i vocne kasice i malo mesa. Sad sam kupila aptamil 3 i malo popije ( naravno bocixu nece). Napravim mu zitnu kasicu s njim. Pojede. Ali tak aptamil ima riblje ulje i pribala sam piti pa to je uzasno. Jel to tiblje ulje dobro za bebe? Koje vi bebama mlijeko dajete? Jel bolji milumil? Vidim da ima i s okusom vanilije?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.