Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2016., 13:14   #941
Ja mislim da će takve tehnologije tek kasnije zaživjeti kako treba, te će naravno biti i mnogo pristupačnije. Ovo je tek prva generacija virtualne realnosti (koja se za ozbiljno misli nametnuti, ono prije su bile pizdarije), na kojoj će se dosta naučiti tj. koja će se kasnije usavršavati. Evo npr. što nvidia trenutno kemija klik. Naravno to je još u povojima, ne kažem da će baš taj proizvod biti it (ako izađe), ali se počelo raditi na tome da se sve digne na jednu višu razinu.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 13:51   #942
Meni se taj vr ne svidja ni malo. Ajd, lazem, ima neke drazi, al bi vise volio da ga mozes rentat na dan dva neg ga kupit pa naokolo trazit sve te igre i pizdarije koje podrzavaj u i utapat se svakodnevno. Nadam se da nece puno pojeftinit i prec u opcu upotrebu. Eventualno kao neki gimmick za prokurcit se s frendovima u rijedjim situacijama.
Ne znam se najbolje objasnit, al nekak mi je neprirodno. Stavit tu masku na glavu i odljepit se od stvarnog svijeta. Ne bit svjestan svoje okoline.
Ko ekipa koja hoda po ulici s mobom u ruci ko zombi.
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 13:51   #943
ja se ne uzbuđujem previše. još 2 godine minimalno mogu samo sanjat o tome

@Zeggrez - ja se baš nadam da hoće. bilo bi divno nešto kao SW: Battlefront igrat na tome
So Lid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 15:57   #944
Quote:
Zeggrez kaže: Pogledaj post
Meni se taj vr ne svidja ni malo. Ajd, lazem, ima neke drazi, al bi vise volio da ga mozes rentat na dan dva neg ga kupit pa naokolo trazit sve te igre i pizdarije koje podrzavaj u i utapat se svakodnevno. Nadam se da nece puno pojeftinit i prec u opcu upotrebu. Eventualno kao neki gimmick za prokurcit se s frendovima u rijedjim situacijama.
Ne znam se najbolje objasnit, al nekak mi je neprirodno. Stavit tu masku na glavu i odljepit se od stvarnog svijeta. Ne bit svjestan svoje okoline.
Ko ekipa koja hoda po ulici s mobom u ruci ko zombi.
Sjeti se da je nekad Voodoo kartica za 3D bila san mnogih, danas se ista nalazi u svakoj grafickoj, prakticki. Tako da VR ce, prije ili kasnije bit mainstream. Koliko sam danas citao, ispalo da i nVidia radi na svom projektu, sto ce reci da ni AMD nije daleko.

A vec imas dva mega igraca OR/Facebook i HTC/Valve.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 13:35   #945
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Koliko pratim, svi vazniji naslovi koji dolaze podrzavaju OR.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...s_Rift_support
Gledam malo taj popis i većinom su tu razne simulacije vožnje, leta, FPSovi tj. igrice koje su inače rađene za igranje iz prvog lica. Što naravno ima i smisla jer je VR prvenstveno first-person uređaj.
Ne znam kako će pojava VRa utjecati na daljnji razvoj igrica. Za igre iz prvog lica nije toliki problem dodati podršku za VR jer nije potrebna neka velika izmjena sučelja. Ali kako bi igre kao Witcher, Mad Max, Shadow of Mordor... trebale uključiti tu podršku? Čitava borba se zasniva na animacijama iz trećeg lica, to je ogromna promjena i veliki dodatni posao za developere. Da li će se za AAA naslove koji inače funkcioniraju kao third-person dodavati podrška za first-person kao u recimo GTA V pa taj mod onda prilagođavati za VR? Ili će takve igre potpuno ignorirati VR? Ili ćemo možda gledati veći razvoj first-person igrica a third-person polagano izumire?
Za ovo je još malo prerano. Trenutno je to uređaj za entuzijaste koji žele isprobati najnoviju tehnologiju i financije im nisu problem ali još je ipak daleko od šire komercijane upotrebe. Ali dobro je da se razvija. Doći ćemo do toga za par godina. Već se godinama koriste 3d sound slušalice koje daju osjećaj usmjerenosti i udaljenosti izvora zvuka prema položaju igrača. Kad se to upari s VR i još ako razviju one rukavice koje radi Pebbles to je već poštena virtualna stvarnost. To bi zbilja moglo iz temelja promijeniti gaming industriju i općeniti način kako igramo i doživljavamo igre. A možda, ako budemo dobri, jednog dana ugledamo i holodek.
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 14:32   #946
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Gledam malo taj popis i većinom su tu razne simulacije vožnje, leta, FPSovi tj. igrice koje su inače rađene za igranje iz prvog lica. Što naravno ima i smisla jer je VR prvenstveno first-person uređaj.
Ne znam kako će pojava VRa utjecati na daljnji razvoj igrica. Za igre iz prvog lica nije toliki problem dodati podršku za VR jer nije potrebna neka velika izmjena sučelja. Ali kako bi igre kao Witcher, Mad Max, Shadow of Mordor... trebale uključiti tu podršku? Čitava borba se zasniva na animacijama iz trećeg lica, to je ogromna promjena i veliki dodatni posao za developere. Da li će se za AAA naslove koji inače funkcioniraju kao third-person dodavati podrška za first-person kao u recimo GTA V pa taj mod onda prilagođavati za VR? Ili će takve igre potpuno ignorirati VR? Ili ćemo možda gledati veći razvoj first-person igrica a third-person polagano izumire?
Za ovo je još malo prerano. Trenutno je to uređaj za entuzijaste koji žele isprobati najnoviju tehnologiju i financije im nisu problem ali još je ipak daleko od šire komercijane upotrebe. Ali dobro je da se razvija. Doći ćemo do toga za par godina. Već se godinama koriste 3d sound slušalice koje daju osjećaj usmjerenosti i udaljenosti izvora zvuka prema položaju igrača. Kad se to upari s VR i još ako razviju one rukavice koje radi Pebbles to je već poštena virtualna stvarnost. To bi zbilja moglo iz temelja promijeniti gaming industriju i općeniti način kako igramo i doživljavamo igre. A možda, ako budemo dobri, jednog dana ugledamo i holodek.

Budemo svakako vidjeli u kojem ce smjeru krenuti, vjerujem da ce i dalje biti naslova koji nece biti VR, tipa Witcher ili Mordor, jednostavno ne vidim kako bi taj tip igre profitirao od VR seta.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 14:49   #947
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Gledam malo taj popis i većinom su tu razne simulacije vožnje, leta, FPSovi tj. igrice koje su inače rađene za igranje iz prvog lica. Što naravno ima i smisla jer je VR prvenstveno first-person uređaj.
Ne znam kako će pojava VRa utjecati na daljnji razvoj igrica. Za igre iz prvog lica nije toliki problem dodati podršku za VR jer nije potrebna neka velika izmjena sučelja. Ali kako bi igre kao Witcher, Mad Max, Shadow of Mordor... trebale uključiti tu podršku? Čitava borba se zasniva na animacijama iz trećeg lica, to je ogromna promjena i veliki dodatni posao za developere. Da li će se za AAA naslove koji inače funkcioniraju kao third-person dodavati podrška za first-person kao u recimo GTA V pa taj mod onda prilagođavati za VR? Ili će takve igre potpuno ignorirati VR? Ili ćemo možda gledati veći razvoj first-person igrica a third-person polagano izumire?
Za ovo je još malo prerano. Trenutno je to uređaj za entuzijaste koji žele isprobati najnoviju tehnologiju i financije im nisu problem ali još je ipak daleko od šire komercijane upotrebe. Ali dobro je da se razvija. Doći ćemo do toga za par godina. Već se godinama koriste 3d sound slušalice koje daju osjećaj usmjerenosti i udaljenosti izvora zvuka prema položaju igrača. Kad se to upari s VR i još ako razviju one rukavice koje radi Pebbles to je već poštena virtualna stvarnost. To bi zbilja moglo iz temelja promijeniti gaming industriju i općeniti način kako igramo i doživljavamo igre. A možda, ako budemo dobri, jednog dana ugledamo i holodek.
Ne mislim da će VR (ili bolje reći HMD tehnologija) sad baš postati toliki mainstream da će svaki drugi gamer to imati, te da će utjecati na svaki žanr/serijal i sl. Neke stvari će se samo nastaviti po starom. A dotadašnje 3rd person only igre koje će se htjeti bahćati sa hmd će jednostavno ubaciti 1st perseon view, gameplay elementi neće ovisiti o 3rd person licu.

Pitanje je kad/dali će neki ultrapopularni AAA serijal raditi kompromise u igri (bilo zbog lica, gameplay mehanike) SAMO zbog hmd tehnologije. Trebat će još ohoho vremena da do toga dođe. Ako ikad dođe do toga (ako slučajno ispadne samo prolazni trend). Prvo se trebaju probiti iz indie ili bolje reći technology preview igara do AAA.

Ako se sjećate (nisam baš pratio) zadnjih godina se nešto malo furalo na 3d u gamingu (ono 3d monitor + cvike) pa nikad nije baš nešto zaživjelo. Nisam u novije vrijeme nešto čuo o takvim igrama. Pa oni trendovi sa konzola - eye toy, wii palice (svemirski kurci od PS3) i sl. - nit su se nastavili širiti, nit se tako šta probilo kod pc usera, tako da je pitanje i kako HMD proći.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 12:11   #948
Otkazane nadudžbe za igru na PSN-u jer, kako kažu developeri, došlo je do značajnih promjena same igre, pa ko želi može naručiti ponovno. Hm ne zvuči dobro Ako su vratili igrine mehanike Apsolutiona, neka idu u lagani kurac. Nadam se da to nije slučaj.

http://www.hcl.hr/vijest/narudzbe-ps...tkazane-87217/
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 13:30   #949
Mislim da sam negdje vidio da će izlaziti u epizodnom obliku, pa možda zato.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 13:45   #950
Koliko mi je poznato, od kad se pojavio prvi trailer i prve informacije o igri, to je odmah bilo rečeno, tako da ne vjerujem da je to u pitanju.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 15:20   #951
nisam znao za to, čudno...
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 17:21   #952
Izgleda da ipak je, samo što su rascjepkali još i više nego su prvotno zamislili. Svaka misija se posebno plaća. Bože sačuvaj retardiranosti.

http://www.hcl.hr/vijest/hitman-pono...na-igra-87266/
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 18:03   #953
Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post
Izgleda da ipak je, samo što su rascjepkali još i više nego su prvotno zamislili. Svaka misija se posebno plaća. Bože sačuvaj retardiranosti.

http://www.hcl.hr/vijest/hitman-pono...na-igra-87266/
Ako su misije dovoljno duge, meni je to čak i okej. Po Kinguinu i G2play će bit sigurno i po manje od 10 dolara po epizodi. Ovo bi moglo biti vrlo dobro, pogotovo ako nakon prve misije skužiš da ti igra ne paše.
So Lid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 18:37   #954
To bi možda imalo smisla da izađu sve odjednom, pa ono, kao biraš koju ćeš i da li ćeš uzeti. I to bi mi bilo glupo, ali ajde to bi mogao progutati, ali ovako da moraš čekat pola godine da "cijela" igra izađe i da je početni launch samo s jednom misijom, mi je apsourdno. Definitivno sam čvrsto protiv ovakvog modela izdavanja.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 22:29   #955
To s epizodama je po meni idiotizam (općenito). OK razumijem njihove poslovne razloge, ali sa aspekta igrača je bez veze.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 22:37   #956
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
To s epizodama je po meni idiotizam (općenito). OK razumijem njihove poslovne razloge, ali sa aspekta igrača je bez veze.
Slazem se s ovim sto je rekao Discovery, da cijela igra izadje odjednom pa da mozes kupiti jednu EPku i probati, super. Sam kaj je to poslovni model koji mi necemo dozivjeti.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 00:27   #957
Dobro da, to bi bilo dobro, ali istina - taj model nema smisla (s njihove strane)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 11:48   #958
Ako flopne jako i to bi se dalo promijeniti. Samo eto, ljudi ne mogu jednostavno reci ne kada trebaju.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 21:24   #959
ke je bilo s onim nvidia naocala od prie par godina dosta??

bilo je dobra fora, al si imo monitor od 100hz

i moro si svjetlost do kraja pojacat na monitoru da nes vidis...

al bilo je skupo
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 10:43   #960
Ant Simulator Canceled After Team Spends the Money on Booze and Strippers
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.