Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2011., 01:43   #1
Golf V - razni problemi

Ok, Golf V 1.9 tdi, 2007.

Prošli tjedan već treći put promjenjen akumulator - vele da mi nigdje ne guta struju jer njihovi instrumenti ne pokazuju bilo kakv gubitak. Kaj, nosim akumulator u stan kad mi ne treba za auto?

Ni jedne godine ne prođe na tehničkom zbog eko testa -i svaki put kad dođem frajer mi kaže da mi je to zbog gradske vožnje. Prve godine, ajde ok, druge godine, kak opet, treće godine - veli frajer - ja mislim da vam serijski nekaj ne štima s autom. I kaj da ja sad mislim?

Guta ulje ko lud. Ili sam ja luda pa mi oni šupci u Zub... toče samo pola litre ulja kad dođem na servis?

Dođe mi da se zaletim tim istim autom u poslovnicu u kojoj sam ga kupila.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 01:59   #2
Sto se akumulatora tice nadam se da si platila samo jedan, a ne sva tri. Fino se svaki put vratis u isti servis i reklamiras popravak pa nek se malo bolje potrude.
Ako dobro racunam vec na drugoj registraciji nije prolazio ecotest? I nisi to reklamirala kod Zubaka? I kolko to ulja trosi?
nevven is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 01:59   #3
malo nam opisi kako vozis dok je hladan,prvh 15 min,na kolko saltas, ubrzavas lagano ili

pa cemo dalje...
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:08   #4
Quote:
_slatk_i kaže: Pogledaj post
malo nam opisi kako vozis dok je hladan,prvh 15 min,na kolko saltas, ubrzavas lagano ili

pa cemo dalje...
suvišno pitanje, u prvom postu ti je napisala da bi najradije u zid s njim, tako ga valjda i vozi.
Baba + turbina =
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:16   #5
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Ok, Golf V 1.9 tdi, 2007.

Prošli tjedan već treći put promjenjen akumulator - vele da mi nigdje ne guta struju jer njihovi instrumenti ne pokazuju bilo kakv gubitak. Kaj, nosim akumulator u stan kad mi ne treba za auto?

Ni jedne godine ne prođe na tehničkom zbog eko testa -i svaki put kad dođem frajer mi kaže da mi je to zbog gradske vožnje. Prve godine, ajde ok, druge godine, kak opet, treće godine - veli frajer - ja mislim da vam serijski nekaj ne štima s autom. I kaj da ja sad mislim?

Guta ulje ko lud. Ili sam ja luda pa mi oni šupci u Zub... toče samo pola litre ulja kad dođem na servis?

Dođe mi da se zaletim tim istim autom u poslovnicu u kojoj sam ga kupila.
Guta struju a oni nemogu utvrdit gdje.... onda stvarno nemaju pojma o elektriki. Posto sam u elektrotehnici doma, mogu ti potvrditi da se akumulator jako rijetko isprazni SAM od sebe . Promijeni majstora.

Ekotest... pa moze biti los zbog ceste gradske voznje. Autocesta, 4a,5a brzina i gas do kraja.To moze pomoci. A i kako ovaj na tehnickome mjeri. Nekad pomaze ici i na drugu STP,pa ti se frajer malo vise potrudi.

Guta ulje... nista posebno. Na sluzbenome Caddyu 2.0 TDI ulijevamo i po litru propisanog ulja 505.01 (tak nesto) sami, medju servisnim intervalima. To da VW TDI trosi ulje..... cudo je ako ga ne trosi
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:24   #6
Ovo za eko-test se nemoj ni zabrinjavati. Ja stvarno neznam nikoga a da mu bar jednom na teh.pregledu nisu rekli kako mu je auto zagušen i da nemože proć eko test.(što se tiće dizel motora).

Ovo za potrošnju ulja. Mislim da audi u takvim motorima tolerira potrošnju od 1l/1500km kao normalnu.(Znači za 6000-7000km izmjeniš komplet ulje )
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 09:44   #7
Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
suvišno pitanje, u prvom postu ti je napisala da bi najradije u zid s njim, tako ga valjda i vozi.
Baba + turbina =
Sumnjam da je ona jedina zena koja vozi takav auto. Ili treba biti F1 vozac da se to vozi? Ja sam vozio gnoja 2.0tdi koji je bio ispuhivan svaki dan, ali je dimio katastrofa. A ulje trosio nenormalno. Ili je problem u tome sto je na vw neki problem? Pa je sigurno vozac kriv.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 12:15   #8
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Sumnjam da je ona jedina zena koja vozi takav auto. Ili treba biti F1 vozac da se to vozi? Ja sam vozio gnoja 2.0tdi koji je bio ispuhivan svaki dan, ali je dimio katastrofa. A ulje trosio nenormalno. Ili je problem u tome sto je na vw neki problem? Pa je sigurno vozac kriv.
Ovo što se njoj događa je sasvim normalno, osim ovog s akumulatorom.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 12:26   #9
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ovo što se njoj događa je sasvim normalno, osim ovog s akumulatorom.
Auto star 4 godine ne prolazi na tehnickom, i to je normalno?
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 12:26   #10
Nek nam autorica topica malo objasni kak onda vozi taj auto, tj. na kolko mijenja brzine i sl.
I kolko ulja guta od izmene do izmjene?
Jer ti motori nisu baš pozati po velikoj potrošnji ulja kao 2.0, meni ne potroši gotovo ništa na 15kkm
dmikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 12:47   #11
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Auto star 4 godine ne prolazi na tehnickom, i to je normalno?
Da, jerbo nijedan dizel neće proć ekotest ako je zagušen gradskom vožnjom.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 13:00   #12
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Da, jerbo nijedan dizel neće proć ekotest ako je zagušen gradskom vožnjom.

Pa velim ti da smo vozili 2.0tdi koji je bio gazen ali je dimio da je to bilo uzas. Svaki dan autocesta ali opet. Inace se slazem da je normalno ak je zagusen da ne prolazi. To ljudi ponekad kupe dizel jer mora biti dizel a uopce im ne treba.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 13:05   #13
S tvojim primjerkom nešto nije bilo u redu.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:37   #14
Nisam očekivala ovakvu navalu...

Ok, baba sam, i kaj sad? Najdraži su mi takvi

Što se tiče akumulatora, to je velika misterija jer oni tvrde da nigdje ne pušta struju. Ne znam šta više reći u vezi toga...

Što se tiče eko testa. Prve godine kad sam išla na tehnički, eko test je bio loš, malo sam se provozala po autoputu pa je kao bilo bolje, ali nedovoljno za prolaz, pa me čovjek pustio. Druge godine je opet bio loš, i opet sam se vozala po autoputu, ali ne možeš to ispuhati. Istina je da se ja više manje vozim gradom po gužvama, ali ne vozim samo ja auto.

Kad se muž vozi, on ga ne vozi ko tetka, vidi čuda.
Uvijek ga ispuše, jer mi i on sam sere da se je auto zaštopan.
Nego mene muči što je od prve godine eko test loš i što mi je frajer na tehničkom rekao da možda nešto serijski ne valja s autom.

Bila sam u 6 mjesecu na redovitom servisu i od tada smo prošli oko 5000 km i nema više ulja u autu. I ne curi mi ulje, čudno da to ni jednom pametnom muškarcu nije palo na pamet...


Btw. možda jesam žensko i u neke stvari se ne kužim toliko, ali zato i je tu forum da pitam, a ne da se sprdaš sa mnom jer sam žensko. To je za onu mašinicu.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:45   #15
Ne, to nije moguce, to je Das auto!

Za ovakve probleme uvijek je bolje pronaci neovlasteni servis, specijalizirani ili neki u kojem radi netko poznati.

Ovlasteni cak i ako uspije otkloniti kvar, napravit ce 3 nova ili naplatiti 3 puta vise dijelova koje su zamijenili a to nije bilo potrebno...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:45   #16
Ali mogla si onda bar napisati da auto voziš na 1200-1600 okretaja, pa bi odma svima bilo jasno zbog čega je takav ekotest (ako ga stvarno tako voziš onda ubrzo očekuj da bude i zamašnjak gotov)

A ulje je na minimumu nakon 5000km ili se već upalila lampica?
5000km ne provjeriti ulje a u uputstvima stoji da je normalna potrošnja do 1l/1000km
dmikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:47   #17
Quote:
dmikul kaže: Pogledaj post
Ali mogla si onda bar napisati da auto voziš na 1200-1600 okretaja, pa bi odma svima bilo jasno zbog čega je takav ekotest (ako ga stvarno tako voziš onda ubrzo očekuj da bude i zamašnjak gotov)

A ulje je na minimumu nakon 5000km ili se već upalila lampica?
5000km ne provjeriti ulje a u uputstvima stoji da je normalna potrošnja do 1l/1000km
ma ne vozim auto na tak mali broj okretaja, pa kaj vam je.
ubije ga ona gužva ujutro na slavonskoj metar po metar.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:49   #18
Daj provjeri dali ti se gese sve lampice i interijeru. Jednom mome znancu se događalo da mu se aku prazi, i otkrilo se da mikroprekidači ne gese svijetla u recimo vratima, ladici... To naravno ne bi trebalo potrošiti aku samo tako, ali kreni od toga. Možda je i prekidač koji pali grijače stakla u komi...
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:51   #19
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Daj provjeri dali ti se gese sve lampice i interijeru. Jednom mome znancu se događalo da mu se aku prazi, i otkrilo se da mikroprekidači ne gese svijetla u recimo vratima, ladici... To naravno ne bi trebalo potrošiti aku samo tako, ali kreni od toga. Možda je i prekidač koji pali grijače stakla u komi...
Jel može biti nekaj s radiom da guta puno struje?
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:51   #20
Quote:
dmikul kaže: Pogledaj post
Ali mogla si onda bar napisati da auto voziš na 1200-1600 okretaja, pa bi odma svima bilo jasno zbog čega je takav ekotest (ako ga stvarno tako voziš onda ubrzo očekuj da bude i zamašnjak gotov)

A ulje je na minimumu nakon 5000km ili se već upalila lampica?
5000km ne provjeriti ulje a u uputstvima stoji da je normalna potrošnja do 1l/1000km

Ne razumijem zasto netko odluci kupiti auto, kojem u uputstvu pise da je normalna potrosnja ulja do 1l/1000km?

Ja iz te recenice citam "tko vas jebe kupci nasih vozila, ucinit cemo sve da izbjegnemo odgovornost ak nekaj ne stima s autom"

A takav stav me apriori tjera nekome tko to nema tako nesto u user manualu.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.