Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2016., 08:25   #81
ja ću probat kombinirat, dok vidim da je na meniu nešto što ne jedu nikako, ubacit ću im nešto u torbu. MUž se protivi, jer nek jedu šta ima
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 08:27   #82
Nije ni moj sretan ali stvarno ne zelim da su mi djeca gladna 8h u skoli

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 08:28   #83
Ja citala meni i jucer nije bilo ono sto je pisalo na meniju....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 08:51   #84
moja jede vecinom, i fino joj je, ali joj je premalo obroka to i slaba joj je uzina najcesce
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 09:05   #85
Naši već dugo povremeno dobiju voćke, donese im navodno čistačica kutiju u razred. I žali se da je većinom voće polutrulo, zmuzgano, svakakvo... Mandarine znaju biti pljesnive... Radije si ponese svoje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 10:29   #86
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Taj program( donacije voca i eu ) zivi vec dvije godine .Djeca dobijaju voce ,mislim 2-3 puta tjedno pretezno jabuke ,kruske, nekad zavisi od sezone mandarine ,breskve )moj sin je meni to objasnio kao pomoc Europske unije .)

.Moji idu u redovan program ,imaju opciju marende (neki pekarski proizvodi,tipa buhtla ,krafna ,slanac ... )ali nisam se za to odlucila nego im ja ako su jutarnja smjena napravim integralnu bublicu sa tuna/avokado pastetom ,ili kajganu u bublicu ili malo prsuta ,pancete .A popodne jedan integralni keks ili voce neko jer i tako doma rucaju prije skole a odmor je poslije 2 sata u 15.35,veceraju doma i doruckuju prije skole .i boca vode obavezno nose uvijek .
Ovako je i u našoj osnovnoj školi, moja je sad drugašić. Cijeli prvi razred dobivali su 1-2x tjedno neku voćku, uvijek svježu,, jer bi nekad i donijela doma, ako je nosila svoju u školu.
Isto imamo opciju marende/užine, al ne uzimam jer su sve pekarski proizvodi, a moja pola toga ne jede (ne voli ništa s čokoladom, ne jede salamu u sendviču, itd.).
Kad je škola ujutro nosi sendvič od sira ili toast, nekad kiflice ako napravim, štrudel od sira (slani)... kad je popodne, ruča doma i isto nosi isključivo voće ili integralni keks (obožava elvita i sl.). Danas ima 5h, ponijela je tost i jabuku, doma je u 12.20, ručak će biti u 13h.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 12:48   #87
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
moja jede vecinom, i fino joj je, ali joj je premalo obroka to i slaba joj je uzina najcesce
Moji pojedu rucak....ali jucer su rekli da je bas bio bljak pa su pojeli malo.....
Moji su jos onako bas djecje iskreni....kazu totalno sve i vide da mm i ja to cijenimo pa nadam se da nebudu uskoro poceli muljati 😊
A dorucak i uzinu pojedu ako nije mlijecno nista

Mene vise brine sin koji je ipak malo tezi na jelu a 3x tjedno ima hard treninge pa ono - stvarno MORA jesti radi izdrzljivosti, tako da kad dodje doma stvarno gledam da pojede neki pravilan omjer masti i bjelancevina da moze izdrzati treninge.....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 13:41   #88
Evo jelovnika u našoj školi - nije savršen, ali nema ni pizza i ćevapa

JELOVNIK ZA PRODUŽENI BORAVAK
U TJEDNU OD 12.09. DO 16.09.2016.
DAN U TJEDNU DORUČAK RUČAK UŽINA
PONEDJELJAK Kajzerica, trokut sir,
mlijeko
Špageti bolonjez, salata od rajčice
Jabuke
UTORAK Sendvič sa salamom,čaj
Mahune varivo s hrenovkama, keksi
Puding
SRIJEDA Pahunjice, mlijeko ili jogurt
Rižoto od junetine, salata
Kompot od breskve
ČETVRTAK Griz na mlijeku
Krumpir gulaš, krastavci salata
Jogurt, voćni kruh
PETAK Klipić, jogurt
Juha, tjestenina s tunom
Banane


Naš ne nosi nikakvu hranu u školu, ali svako jutro prije škole pojede doručak - zobene s bananom i medom. Ne znam kako jede u školi, izbirljiv je. Kući dolazi oko 4 i često pojede kod kuće još 2 obroka prije spavanja (1 kuhani čim dođe+kruh s nečim navečer).
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 14:09   #89
Ovo je sramotno da u državi poput naše gdje bi hrane, a osobito voća trebalo biti na izvoz i na "bacanje" da djeca za užinu ne mogu dobiti normalnu voćku. U ovoj drzavi nista ne funkcionira, ali ovaj dio di živimo na zavidno plodnom i obradivom tlu mi uvozimo jabuke. Al to je druga tema. Ovo sa školom je samo još jedan od pokazatelja. Da smo normalna drzava klinci bi imali u skolama košare s voćem i posluživali se kad požele. Bljah...

Ja svome napravim onaj lunchbox sa sendvičem, sokom, stavim mu obično onu energetsku pločicu corny sa zitaricima i neku vocku.
Uvijek idem linijom manjeg otpora tamo di se može jer fakat nemam volje mislit si u glavi jel mi gladan u školi. A mislim... i on je razmažen po tom pitanju pomalo iako ne znam kako sam ga na to ne-navikla kad u nasem frizideru uvijek ima svakakvih pizdarija. Dok je isao u vrtic obavezno sam mu pripremala kompletan dorucak prije nego bih ga odvela. Nije naviknut uglavnom ni na što s menija za užinu... ali ajde barem rucak pojede... variva, bonjez, salatu... to hoce.

Nego... kako ja njemu dva manja sendvica slozim jer je do 4 u skoli pa da mu je jedan u jutarnjem terminu, a drugi popodne... on tako podijeli to s prijateljem nekim. Nekad s ovim nekad s onim. I sad si ja mislim jbt ... mozda ti roditelji koji salju klince bez užine u školu imaju neki svoj osobni razlog ili stav o tome pa samo cekam da ne najebem od nekoga jer im moj klinac poremeti pravilnik. Evo npr jedna forumasica gore je napisala da njezin muž kaže "nek jede šta ima". I meni je to sasvim u redu jbg da ja nemam traume iz gladnih dana u školi možda bih i ja imala čvršći stav.
Sad ako dobijem po pičci jer ovaj moj stalno dijeli sendvice i keksice...a nece mi bit bas dobro.

Kako bi vi, da imate stav "neka jede sta ima", reagirali kad bi saznali da vase dijete dobije od drugog djeteta ono sto nije na meniju u skoli? Jer znamo da samo pola cokoladice prije rucka moze poremetiti njegovu prehranu tako da lakse odbije za rucak ono sto mu bas i nije po volji.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 14:14   #90
ja bih pričala sa svojim djetetom i rekla mu da ne uzima klopu od drugih, a s druge strane bih mu spakirala dodatno jelo ak mu ovo u školi nije dovoljno. ne vidim zašto bi drugi roditelji bili krivi kaj su svojem djetetu spakirali hranu. pa nije da oni hrane moje dijete.
mi i sada vodimo takve razgovore jer mi se ne sviđa da jede svakakvo smeće kaj mu se ponudi u parkiću, a toga ima na tone svaki dan.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 14:55   #91
Forumašica (ja jelete) sam napisla da je muž stava nek jede šta ima, u smislu nek se naviknu na nešto drugo, šta inače ne vole, da ne budu izbirljivi kakvi sad jesu. . Moja djeca su prve dane (kad kuhnja nije radila) podijelila svoje sa prijateljima koji nisu ništa ponijeli, da bi njegova mama rekla pa eto nismo ništa stavili, jest će doma. Također sam pitala kak učiteljice gledaju na to nošenje od kuće, jer eto ne mogu svi ni nositi, nemaju, ne žele, ili bilo koji drugi razlog. Nisam do sad imala školarce i blage veze nemam da li učiteljice gledaju blagonaklono na to, ili ne.
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 15:00   #92
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ja bih pričala sa svojim djetetom i rekla mu da ne uzima klopu od drugih, a s druge strane bih mu spakirala dodatno jelo ak mu ovo u školi nije dovoljno. ne vidim zašto bi drugi roditelji bili krivi kaj su svojem djetetu spakirali hranu. pa nije da oni hrane moje dijete.
mi i sada vodimo takve razgovore jer mi se ne sviđa da jede svakakvo smeće kaj mu se ponudi u parkiću, a toga ima na tone svaki dan.
Da. Ali u parkicu ga kontroliras. U skoli nemas vise kontrolu.

Ja se pitam kazu li ova djeca uopce roditeljima da su u skoli od xy kolege dobili sendvic ili sokic ili cokoladu.

I hej... nemoj govoriti "smeće". Sad si me uvrijedila. Pa ne mora užina koju mi roditelji spremimo djeci nužno biti smeće. Barem se ja trudim da to bude nešto nutricionistički vrijedno. A i sok koji mu spremam obicno je 100% jabuka domaci. Ima za kupiti na nekim mjestima i mislim da je u redu da to pije iako je po meni voda izbor broj jedan, ali sok ionako ne smatram pićem kao pićem za utažavanjem žeđi nego više kao neki vitaminski dodatak u obliku tekućine.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 15:04   #93
Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post
Forumašica (ja jelete) sam napisla da je muž stava nek jede šta ima, u smislu nek se naviknu na nešto drugo, šta inače ne vole, da ne budu izbirljivi kakvi sad jesu. . Moja djeca su prve dane (kad kuhnja nije radila) podijelila svoje sa prijateljima koji nisu ništa ponijeli, da bi njegova mama rekla pa eto nismo ništa stavili, jest će doma. Također sam pitala kak učiteljice gledaju na to nošenje od kuće, jer eto ne mogu svi ni nositi, nemaju, ne žele, ili bilo koji drugi razlog. Nisam do sad imala školarce i blage veze nemam da li učiteljice gledaju blagonaklono na to, ili ne.
Nasa uciteljica je ok s tim.
Obzirom da moj ide u boravak i receno nam je da donosimo tekuci sapun, papir za brisanje ruku i slicno (jer im toga cesto fali) ... kad sam to donijela dofurala sam i nekoliko paketa čokoladnih keksića i pitala uciteljicu je li to u redu da im podijele kad su u boravku i kad od rucka vec prodje neko vrijeme i onda kad se istrose sa pisanjem zadace pa se prebace na igru i zajebanciju. Ona je rekla da je ok i prihvatila je. Ne bih se ljutila da me je zamolila da to ne cinim.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 15:18   #94
Kod nas je mala područna škola,i nema kuhinje tako da moje curke svaki dan nose sendviče,neki keksić i nešto od voća,najčešće bananu ili krušku.
Jednom tjedno u školi dobiju jabuku,a neki dan je najavljeno da će dobivat jednom tjedno i mlijeko
ili jogurt.
To isto kao financirat će eu.
Inače na webu od glavne škole nema menija,pa nemam pojma šta tamo djeca jedu,znam samo da u drugu područnu školu voze hranu učenicima,dok našim ne žele
Prošle godine starijoj kćeri su brzo dosadili sendviči,pa onda moram izmišljat što će ponijeti,iako obavezno jedu prije škole.
Sad su njih dvije u suprotnim smjenama,tako da ručaju zajedno.

Kod učenika iz 3-4 razreda najviše vidim da kupuju gluposti u dućanu za gablec,tipa smoki,čips ili sok.

Prošle godine kad je starija bila prvi razred,imali smo situaciju gdje jedna curica mojoj svaki dan otela sendvič ili bi ga sama uzela iz torbe
No nakon što mi je kćer to rekla,otišla sam kod učiteljice i ona je to riješila.
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 16:17   #95
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Da. Ali u parkicu ga kontroliras. U skoli nemas vise kontrolu.

I hej... nemoj govoriti "smeće". Sad si me uvrijedila.
u parkiću on već sam kaže :"hvala, neću." ili me event. pita. nije baš da ga kontroliram jer mu ne visim nad glavom cijelo vrijeme.
pod "smeće" sam mislila na slatkiše koje nose u parkić, a ne na tvoju hranu (pažljivije čitati ). uostalom većina i u školu ponese takve stvari za gricnuti.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 22:20   #96
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Jbm....za njih dva placam skoro 1000kn da bi bili gladni ������
kak placas skoro 1000kn?

200+200 (iako bi ti trebala placat manje) je cijena produzenog boravka, bez hrane.

cijena hrane je cca 12kn/dan, i mogu ju uzet i djeca koja nisu na boravku, al uzmu jutarnji obrok i rucak.
(nama je rucak 6,5kn, ostala dva obroka su 3 i 2,5 ili tak nes, ne znam di mi je ugovor).
za tu cifru, mjesecno ne mozes bog zna kaj napravit doma za jelo (a i probaj doma uzet cuvalicu plus hranu za tu lovu)

meni se cini da je hrana bolja nego u vrticu
al kak god okrenes, jedno i drugo je institucijska prehrana.

ono sto mi je jedna kolegica danas skrenula paznju, vidite da vam djeca nisu gladna zato jer ne spavaju dosta (cak ne mora znaciti da idu prekasno spavat,a rano se bude, neki klinci u uzbudjenju oko novog razdoblja zivota, naprasto lose spavaju, puno se bude.....).
takvi nenaspavani su gladni, i energiju uzimaju iz hrane, sto uopce ne mora imat veze s prehranom u skoli, i ne bi im trebalo trpati svasta u torbu, jer to vodi u lose navike prehrane,a onda i pretilost (pogotovo ako su pekarski proizvodi u torbi)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 23:14   #97
240kn x2 je hrana 9 mj, 200kn+ 150kn je boravak =830kn....bome nije ni daleko od 1000kn....

Vrtic sam placala 150kn +112.5kn pa nisu bili gladni i mogli su o za dorucak i rucak i uzine dobiti jos jer je uvijek bilo....
Ovdje je uciteljica rekla da djeca NEMOGU dobiti "repete" od nijednog obroka.....a placam skolu vise nego vrtic.....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 23:16   #98
U utorak su moja djeca dobila pola hrenovke i snitu kruha za dorucak, jedno jutro puding....to ti je bolje????
Uzina keksi?????voce dosad nisu uopce dobili....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Moji su vec u pola 9 u krevetu tako da spavaju dovoljno....nekad se znaju pokupiti i ranije u krevet....
I da djeca su mi rekla da su gladna i da su trazili bili jos pa im je uciteljica rekla da nema vise.....rucak jedu osim sad jedan dan kad su pojeli malo jer im nije bio fini (ali su probali), i sto dorucak i uzinu ako je mlijecna nece jer stvarno ne jedu mlijecno od kad su ostavili bocice....

Tako da mi ne pada na pamet ostavit ih gladne svih 8-9sati pa primam prijedloge sto im spremiti a da nije pekara i uvijek kupovno nesto....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.

Zadnje uređivanje Monstera : 15.09.2016. at 23:43.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 23:35   #99
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
240kn x2 je hrana 9 mj, 200kn+ 150kn je boravak =830kn....bome nije ni daleko od 1000kn....

Vrtic sam placala 150kn +112.5kn pa nisu bili gladni i mogli su o za dorucak i rucak i uzine dobiti jos jer je uvijek bilo....
Ovdje je uciteljica rekla da djeca NEMOGU dobiti "repete" od nijednog obroka.....a placam skolu vise nego vrtic.....
a jbg, razmazio vas bandic sa cijenama vrtica
ja sam vrtic placala 600kn, pa mi je ovih 430-460 zapravo i jeftinije, a kak moramo doc do 07:50, onda i dorucak jede (sto u vrticu nije jer je dolazila kasnije), pa je i isplatljivije

kolko znam, uzina je uvijek na komade/broj ucenika, i mozes ju dobit repete samo ako nekog djeteta nema (sto je u vrticu cesto), u skoli malo manje; ili ak ti neko dijete da svoj komad.
rucak se cesto moze dobiti repete, pogotovo ako imaju sistem da si sami stavljaju, pa ne ostaju viskovi po tanjurima.
ako im kuharica podijeli po porcijama, onda jbg, dobijes sto te zapadne i vjerojatno se hrpa hrane baci od klinaca kojima se ne svidja, ne mogu tolko pojest itd.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 00:01   #100
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
U utorak su moja djeca dobila pola hrenovke i snitu kruha za dorucak, jedno jutro puding....to ti je bolje????
Uzina keksi?????voce dosad nisu uopce dobili....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
mi niti u vrticu niti u skolu nismo dobivali hrenovke
mislim da po standardu ne mogu dobiti pola hrenovke, tak da pitaj zasto su dobili samo polovice. ako je istina.

isto tak ne dobivaju puding za dorucak , i dost se vrti oko mlijeka ili jogurta za dorucak.
nasi nemaju meni na stranici, il ja ne nalazim, prema onome sto ona prica, dobiavju voce svaki dan, bude ili varivo za rucak ili neko meso sa povrcem i jos prilog salata.
gladna nije, puno smo vani nakon boravka, ide i na trening 2x tjendo, ne trazi nesto znacajno (vise ja guram prije treninga, da ne moram nakon)
danas smo svratili na dane burgera, jela je burger koji je inace vec jela (i znala pojest cijeli), pojela je pola, da je gladna pojela bi sigurno cijeli


niti smo bili isti vrtic niti smo ista skola, ocito se i kuhari i ravnatelji koji raspolazu budgetom razlikuju, al sam ti htjela reci da se za tako malo love zapravo dost dobije.
mozes ili napraviit akciju da vise placate i poboljsaju hranu, ili djeci spakirat da nesto nose.
ili da uopce ne ostaju na boravku


Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Moji su vec u pola 9 u krevetu tako da spavaju dovoljno....nekad se znaju pokupiti i ranije u krevet....
I da djeca su mi rekla da su gladna i da su trazili bili jos pa im je uciteljica rekla da nema vise.....rucak jedu osim sad jedan dan kad su pojeli malo jer im nije bio fini (ali su probali), i sto dorucak i uzinu ako je mlijecna nece jer stvarno ne jedu mlijecno od kad su ostavili bocice....

Tako da mi ne pada na pamet ostavit ih gladne svih 8-9sati pa primam prijedloge sto im spremiti a da nije pekara i uvijek kupovno nesto....
sendvic sa sirom/prsutom/kobasicom, pa uz to kombiniras povrca razna: naribana mrkva, zelena salata, i namaze: od humusa, abc sir,...cuda mozes staviti.
mozes ispeci "zdrave" kekse (zobene pahuljice, suho voce)
slane kiflice, strukle, mramorni kolac, obican biskvit, cimet rolice
stavis im oraside ili suho voce u kutijicu
dorucak im daj doma, ap mozda niti ne morate jesti mlijecni obrok koji je samo sat i pol kasnije, ako ne jedu mlijeko, pa vam je to usteda.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.