Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2017., 09:36   #541
Savjet

Pozdrav!

Svaka pomoć je dobrodošla. Naime, ja se s fibroadenomima borim već pet godina, ali sad je situacija postala ozbiljnija. Nakon svih punkcija, biopsija, i ultrazvuka u ovih pet godina, nakon zadnjeg ultrazvuka, onaj najveći fib kojeg imam u gornjem dijelu lijeve dojke je narastao s 2 cm, na 3, a uz njega se stvorio još jedan, te se doslovno preklapaju, a zajedno čine preko 6 cm. Do sada sam ultrazvuke, biopsije, punkcije i kontrole obavljala na Rebru, što nikako nikome ne preporučam, barem iz svog iskuststva, prije godinu dana sam bila na Institutu kod dr. Gulana, koji me uputio da napravim novi ultrazvuk te ako se odlučim za operaciju, da dođem natrag njemu. Tada su bila samo dva fibroadenoma, u svakoj dojci po jedan. Sada kad se situaciaj pogoršala, otišla sam privatno na pregled kod dr.Nole, koji mi je kad je vidio stanje odmah preporučio operaciju. Objasnio mi je kako bi to on napravio, i iskreno on je bio prvi dr.koji mi je konačno rekao svoje mišljenje, i dao konkretan savjet. Naravno da mi je financijski puno za obaviti operaciju kod dr.Nole, pa me zanima da li itko ima savjet kuda? Sa svih strana sami savjeti, a svi svoje govore. Jedni za Institut, drugi protiv, jedni za Nolu, drugi protiv. Navodno je tim na KBC Dubrava jako dobar, da li netko ima iskustva s njima?
Puno hvala svima unaprijed
Thexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 21:39   #542
Meni su prvi put radili operaciju u vinogradskoj, i nisu sve izvadili, tako tako da mi je nakon operacije, curio taj sekret van, sto je i bilo gore od one kvrge koju sam imala. Drugi put sam bila na sv. Duhu, i tu su sve izvadili, ali iako je bila plasticna operacija, ostao mi je jako veliki i ruzan ozuljak. Doktor je na prvoj kontroli mi rekao da nije zadovoljan s estetikom i da bi on ponovio zahvat, ali nisam isla. Proslo je sad vec 10 godina, nove kvrge mi se nisu pojavile.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 18:48   #543
Zna li netko koliko bude nadoplata za vađenje fibroadenoma za one koji nemaju dopunsko? Tj. isplati li se sređivati dopunsko prije zahvata?
Orithyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 18:01   #544
nedavno sam platila oko 130kn, lokalna anestezija
@nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 18:57   #545
Super, hvala na informaciji.
Orithyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 15:26   #546
Pozdrav!
Imam 35 god.i 6 godina pijem oralnu kontracepciju.U obitelji nemam oboljelih od karcinoma dojke.Jucer sam napravila svoj prvi UZV dojke i nalaz je sljedeci: u.gornjem lateralnom kvadrantu lijeve dojke dvije ovalne hipoehogene lezije duzine 5 i 6 mm,susp su na fibroadenom.Podrucje aksila urednih osobina.Dr me narucila za punkciju za 3 tj.i.preporucila da operiram fibroadenome jer u rijetkim slucajevima mogu postati maligni.
Mene je najvise strah da to nisu fibroadenomi,vec nesto gore.Kolike su sanse da je dr.pogrijesila iako me uvjerava da nije nista maligno.?Gerta,je li moguce tako nesto?
Znam da samo punkcija daje tocan odgovor,ali ja umirem od brige trenutno.Tko ce docekati nalaze😭
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 15:15   #547
pozdrav, imam fibroadenom jedno 8mjeseci, možda malo više -
prije 6mjeseci je bio 5x3mm a sada 8x4mm. Nalazi se točno između dojki tako da je na oko vidljiv odmah. nalazi se odmah ispod kože, pa me ginkologica poslala na skidanje torakalnom kirurgu, jer pokazuje tendenciju da raste, a apošto sam mlada - bolje da ga skine odmh dok je mali i ožiljak će biti manji... Imam zakazan termin kod torakalnog kirurga u petak. To je također i prvi susret sa kirurgom. Zanima me kolike su šanse da odmah on to sjecne? ili će me samo pregledat i dati mi termin?

Zbog toga što je tako blizu površine i mali - ginekologica je rekla a će to biti zahvat pod lokalnom a ne općom anestezijom - dali to znači da odmah mogu kući?

hvala
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 17:46   #548
https://nutritionfacts.org/video/ant...breast-cancer/
Ako koristite deziće sa aluminijem, najpametnije vam je odmah prestati.

Imam mali fibroadenom još od srednje škole u gornjem lateralnom kvadrantu, lokaciji koja je prema statistici pojave raka dojke najzastupljenija u posljednje vrijeme, kao što se navodi u videu, a direktno je povezana sa dezićima koji sadrže aluminij.

Otkako sam već preko godinu dana vegan, fibroadenom mi se malo smanjio (po opipu), zbog ove prehrane definitivno neće rasti niti ću ikad dobiti rak (naime mliječni proizvodi su zbog raznoraznih hormona koje sadrže najgori i povezani sa rakovima dojke kod žena i prostate kod muškaraca, a životinjske bjelančevine dokazano hrane sve vrste raka).

Pozdrav
__________________
...Za bolji svijet
Empire of dirt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 09:12   #549
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
pozdrav, imam fibroadenom jedno 8mjeseci, možda malo više -
prije 6mjeseci je bio 5x3mm a sada 8x4mm. Nalazi se točno između dojki tako da je na oko vidljiv odmah. nalazi se odmah ispod kože, pa me ginkologica poslala na skidanje torakalnom kirurgu, jer pokazuje tendenciju da raste, a apošto sam mlada - bolje da ga skine odmh dok je mali i ožiljak će biti manji... Imam zakazan termin kod torakalnog kirurga u petak. To je također i prvi susret sa kirurgom. Zanima me kolike su šanse da odmah on to sjecne? ili će me samo pregledat i dati mi termin?

Zbog toga što je tako blizu površine i mali - ginekologica je rekla a će to biti zahvat pod lokalnom a ne općom anestezijom - dali to znači da odmah mogu kući?

hvala
Neće te nitko operirati kad prvi put dođeš.
Pogledat će tebe i nalaze i dogovoriti ćete se za termin za operaciju.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 01:32   #550
Quote:
zija kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam 35 god.i 6 godina pijem oralnu kontracepciju.U obitelji nemam oboljelih od karcinoma dojke.Jucer sam napravila svoj prvi UZV dojke i nalaz je sljedeci: u.gornjem lateralnom kvadrantu lijeve dojke dvije ovalne hipoehogene lezije duzine 5 i 6 mm,susp su na fibroadenom.Podrucje aksila urednih osobina.Dr me narucila za punkciju za 3 tj.i.preporucila da operiram fibroadenome jer u rijetkim slucajevima mogu postati maligni.
Mene je najvise strah da to nisu fibroadenomi,vec nesto gore.Kolike su sanse da je dr.pogrijesila iako me uvjerava da nije nista maligno.?Gerta,je li moguce tako nesto?
Znam da samo punkcija daje tocan odgovor,ali ja umirem od brige trenutno.Tko ce docekati nalaze��
Odgovaram umjesto Gerte.
Moguće je.
Ništa nije 100% sigurno osim vađenja i naknadnog patohistološkog nalaza. Punkcija zna davati lažno negativne rezultate, tako da nije istina da ona jedina daje točan odgovor. Biopsija isto ne mora dati stopostotni odgovor iako je puno sigurnija od punkcije (jer se dobije veći uzorak).
Vađenje fibroadenoma ima svoje pro i kontra i ako prema UZV-u sve izgleda dobro, tvorba ne raste, nema negativne obiteljske anamneze, mislim da nemaš posebnog razloga za paniku.

Zadnje uređivanje choupette : 14.05.2017. at 01:44.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:01   #551
Ima li ovdje nekoga iz Rijeke, a da se naručivao za iglenu biopsiju? Koliko ste čekali da vam jave termin?
Orithyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 02:38   #552
Iz RI sam.
Kako si došla do uputnice za biopsiju, ako nije tajna?

Ja čekam na termin za biopsiju od prošle srijede.

Zadnje uređivanje choupette : 16.05.2017. at 02:48.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:16   #553
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Iz RI sam.
Kako si došla do uputnice za biopsiju, ako nije tajna?

Ja čekam na termin za biopsiju od prošle srijede.
Da sam prije pitala, prije bi došlo. Jučer par sati nakon posta stigla kuverta s terminom.

Uputnicu sam dobila od svoje liječnice opće prakse, jer sam prije toga bila na punkciji i nalazi nisu baš kako treba, u nalazu su napisali da moram obaviti biopsiju.

Ja sam se naručila 4. ili 5.5., došlo jučer, onda će i tebi vjerojatno kroz koji dan.
Orithyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:59   #554
Quote:
Orithyia kaže: Pogledaj post
Da sam prije pitala, prije bi došlo. Jučer par sati nakon posta stigla kuverta s terminom.

Uputnicu sam dobila od svoje liječnice opće prakse, jer sam prije toga bila na punkciji i nalazi nisu baš kako treba, u nalazu su napisali da moram obaviti biopsiju.

Ja sam se naručila 4. ili 5.5., došlo jučer, onda će i tebi vjerojatno kroz koji dan.
Meni su danas javili telefonski nakon konzilija. Ali ja se nisam sama naručivala, nego su to oni obavili interno, preko kirurga i internih uputnica.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 14:31   #555
Neki dr bi to sve vadili,drugi su mišljenja da ako se ne mijenja,ne treba. Moj fibrom je već 8 g nepromijenjen, nedavno sam radila i punkciju. Neću ga vaditi.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 14:32   #556
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Meni su danas javili telefonski nakon konzilija. Ali ja se nisam sama naručivala, nego su to oni obavili interno, preko kirurga i internih uputnica.
I koliko ces čekati? Samo sam znatiželjna
Zadnji put zbog obiteljske i osobne anamneze nisam doslovno ništa čekala za punkciju, iznenadila sam se

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 00:34   #557
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
I koliko ces čekati? Samo sam znatiželjna
Zadnji put zbog obiteljske i osobne anamneze nisam doslovno ništa čekala za punkciju, iznenadila sam se

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Suspektne rezultate punkcije jednog fibroma dobila sam u prošli utorak. Odmah sutradan sam imala kirurga/onkologa koji mi je izdao uputnice za MR, mamografiju i core biopsiju. Prekjučer sam obavila biopsiju, do ponedjeljka imam ostalo.
Ide sve jako brzo.

E sad što se tiče vađenja, kirurg kaže da bi on to sve hitno van s obzirom na obiteljsku anamnezu i suspektan nalaz punkcije jednog fibroadenoma (i to bez obzira na naknadne rezultate biopsije i dr. nalaza). On kaže da i fibroadenom koji je već dva puta punktiran i prema citološkim nalazima benigni najbolje vaditi van jer punkcija ide tankom iglom i izvlače premalo materijala zbog čega se mogu dobiti lažno negativni rezultati.
Citolog kaže da se vadi samo suspektni fibrom.
Žena koja mi je radila biopsiju mi kaže da ako rezultati biopsije budu ok da je to oko operacije moja odluka i da razmislim.
Do sada sam ih kontrolirala godinama jer su svi preporučivali samo kontrolu, ali iskreno sve više ih želim van.

A sad malo istinitih horor priča.
Od moje najbolje prije mama je godinama kontrolirala fibroadenom i kako je na kraju ušla u menopauzu i bilo joj dosta kontrola i punkcija (koje su bile uvijek ok) inzistirala je da joj vade fibroadenom van. Otišla žena na operaciju fibroadenoma i probudila se bez dojke i limfnih čvorova. Iza fibroadenoma se razvio uznapredovali karcinom koji nikad ranije nisu uočili (zbog fibroadenoma koji ga je zaklanjao).
Mojoj majci su dvije godine kroz nekoliko različitih mišljenja tvrdili da ima otečenu mliječnu žlijezdu, a kako je žena paničar inzistirala je na biopsiji koju su napravili tek dvije god nakon što je napipala tzv. promjenu. Biopsija je pokazala drugi stadij invazivnog duktalnog karcinoma. Izvadili su joj dobar dio limfnih čvorova i još uvijek se grize što nije sama odmah privatno išla na biopsiju.

Stvarno sam na mukama vaditi ili ne. Vidim iz iskustva da sve te kontrole mogu biti zakurac.
Za sada naginjem više opciji za.
Čula sam da "vani" ženama s pozitivnom obiteljskom anamnezom savjetuju vaditi fibrome van. Ali to je neprovjerena info.

Zadnje uređivanje choupette : 20.05.2017. at 01:17.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 10:03   #558
A u americi im odmah rade duplu mastektomiju. Na tvojem mjestu bi ja vadila. Ja sam imala drugih onkoloških problema i sad sam trudna i dojiti ću pa sigurno još dulje vrijeme neću vaditi ali nakon toga ću vidjeti

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 22:15   #559
Ja isto preporučujem vađenje, naslušala sam se i ja horor priča.
Od "mliječnih ploča" i fibroadenoma koji zaklone karcinom do "nije to ništa" a na kraju belaj.
Ja sam malo manje od 20-tak godina pratila ciste.
Pune su ih dojke bile.Sve je bilo ok, dok mi MR nije pokazao da su se tri upalile u lijevoj dojci.
Odmah sam išla na operaciju, izvađene su i kao i okolno tkivo.
Nalaz bio uredan,
Doktorica mi tad predloži da ih ukloni sve iz obje, kao i svo tkivo i ugradi implantate.
Išla sam kod najbolje dr u mom gradu, međutim odem kod još jedne u obližnji gradić, na glasu kao jedan od najboljih radiologa u BiH.
Ona mi kaže da kod mene nema sumnji na ca, i obiteljska anamneza mi je bez toga, međutim imam jako gusto i tvrdo žljezdano tkivo i ciste se motaju oko njega i prave grozdove.
Tako da sam ja krajem oktobra prošle godine to i uradila.
Troiposatna operacija, izuzetno bolna...nemoć, pomoć drugih oko svega, 17 dana drenovi...ma...ali sve je prošlo ok.
Nalazi iz obje uredan.
Pazusi su uvijek bili uredni.
Eto, moj slučaj, ako vas šta zanima detaljnije slobodno pitajte.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 21:37   #560
Cure zna li mi netko mozda objasniti koja je razlika izmeđi fibroadenoma i necega sto se kod mene naziva "hipoehogena tvorba"?
Naime imam vec tri tjedna jake bolove,zarenja,pecenja,bol gotovo kao ziva rana u lijevoj dojcu...Prvo samo na jednom dijelu a kasnije se i prosirilo na cijelu dojku,pri jednom pokusaju da napravim skok samo par cm u zrak ,tako jaaaka bol da sam skoro zaplakala..
A nalaz je ovakav: Palpatorno blaže difuzno zadebljanje I kvadranta lijeve dojke,jasnih se rezistencija ne diferencira.
Juvenilni tip parenhima uz blaže naznačene mljekovodne kanaliće obostrano u širem retromamilarnom području,sa hipoehogenom promjenom u III kvadrantu lijeve dojke,koja mjeri oko 9X5mm, imponira kao gušća cista.
Bez suspektnih cističnih tvorbi. U aksilama bez suspektnih limfonodula. Kontrola za godinu dana,po potrebi i ranije.

I inače ima msvih ovih godina jake bolove ali samo uvijek na istom mjestu,tamo gdje sa mimala ciste.No za ove tvorbe, kad sam pitala jesu li to ciste je rekao izricito da to nisu ciste...A na nalazu je ipak napisao "imponira kao gušća cista"
Nije mi bas nista jasno, ja sam sama zakljucila da je to mozda fibroadenom samo se on nije tako izrazio?

Inace ,ima m38 god ,a rekao je da imam izrazito mladenački tip dojki,jako guste i žlijezdane,kao da imam 20 god.A citala sam negdje da to u stvari nije dobro jer da je teze "vidjeti" sto imamo unutra..Naravno pisem laicki,, Ako tko zna ista vise ili kuzi moj nalaz..pliiz da mi napise komentar...
HVALA najljepša!!!!!!
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.