Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2010., 10:41   #21
Isao sam u prodavnice gdje sam trazio neko namjensko sredstvo za skidanje naljepnica sa auto-laka. Gdje god da sam pitao, uvijek su mi nudili sredstvo za skidanje papirnih naljepnica sa stakla i keramike, i svi trgovci su mi uvijek tvrdili da je to sredstvo i za skidanje plastificiranih naljepnica sa auto-laka. Na kraju sam popustio i kupio jednu dozu, i naravno nista se nije desilo. Naljepnica je i dalje ostala neostecena tamo gdje je i bila.

Kako vise nisam imao strpljenja da se natezem sa trgovcima, uzeo sam fen, i nakon par minuta naljepnica je vec mogla polako da se skida. Nakon sto sam je skinuo, jos sam malo fenom zagrijavao mjesto gdje je bila naljepnica a ostalo ljepilo od nje, i mekom krpom istrljavao po tom mjestu.

Rezultat: Naljenica je skinuta bez ikakvog ostecenja. Treba voditi racuna kako je napisao kolega @home edition, da se naljepnica zagrijava malo duze, da se ne zuri i da se ne grebe noktima.

Ovo pisem jer se nadam da ce ovo iskustvo pomoci jos nekome ko ima isti problem kakav sam ja imao.
progDVB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 18:29   #22
Skidanje naljepnice sa bojanog lima

Ima li tko kakav prijedlog kako da skinem 40 -tak slova veličine 20x10 cm s bojanog Al lima. Naljepnice su flouroscentne. Danas sam probavao grijati fenom, špricao WD-om, lagano preko krpe i naljepnice sa acetonom, ali učinak nikakav. Samo se mrvi i jako slabo skida. Ima li koje sredstvo koje otapa naljepnicu?

Zadnje uređivanje Gac : 07.01.2011. at 18:38.
Gac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 18:41   #23
nešto tu ne štima. treba ići samo fenom. jako zagrijati. poslije se ostatak očisti razređivačem (nitro), te po potrebi malo spolira.

odi nekom limaru ili lakireru da ti skine. pa ne košta to bogatstvo.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 19:43   #24
Kemija

http://www.tcpglobal.com/autobodydepot/adhremove.aspx

Strojno

http://www.youtube.com/watch?v=scF0G...eature=related

Zadnje uređivanje agw : 07.01.2011. at 19:49.
agw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 21:07   #25
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
nešto tu ne štima. treba ići samo fenom. jako zagrijati. poslije se ostatak očisti razređivačem (nitro), te po potrebi malo spolira.
Ma kakvi, neka čudna folija stara je oko 3 godine. Kad ju zagrijem fenom samo se mrvi, nikako ju ne mogu uhvatiti u komadu.

Zadnje uređivanje Gac : 07.01.2011. at 21:32.
Gac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 22:01   #26
Probaj nauljiti krpicu i brisati. Ulje dobro skida ostatke ljepila na limu.
A80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 22:17   #27
Quote:
A80 kaže: Pogledaj post
Probaj nauljiti krpicu i brisati. Ulje dobro skida ostatke ljepila na limu.
Meni je problem skinuti naljepnicu. Do ostataka ljepila još nisam ni stigao.
Gac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 22:29   #28
ima ti wurth sredstvo za skidanje naljepnica, možda da probaš sa tim

mislim da se zove sabesto industrijski čistač ili tako nešto
daidza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 22:44   #29
ima kupit kod nas taj disk gumeni ili plastični što se montira na neznam točno bušilicu ili brusilicu, pogledat u dućanima za autolakirerski materijal
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 10:29   #30
Hoćeš iskustvo iz prve ruke? Pošto radim u firmi koja se između ostalog bavi i oslikavanjem stvari sa folijama.... Refleks folija je gad, sranje, koma i za lijepit i za skidat, jer ima jače ljepilo od obične, i ak ju ne namjestiš točno nejde više dolje...... a za skidanje....... ne volim se podsjećati na to.
Da, trebalo ti bude puuuuno strpljenja, jedan dobar skalper i fen, može i onaj obični za kosu sušit, naravno, bolje bi bilo da imaš profi ko mi, jer je i s njim hebanje....
Da, pucat će ti, tu pomoći nema, zato ak kak možeš, u toplu garažu ili se strpit do toplih dana, ono ostavit to kaj već imaš na suncu i lakše ide.
Da, postoje sredstva za skidanje naljepnica, samo moje iskustvo s njima na refleks foliji je šipak...... nema do ručnog rada.
I na kralju uljni razrjeđivač pobere sve ostatke ljepila koji ostanu. Uljni / sintetički razrjeđivač, a ne nitro.......
Sretno stari, i nimalo ti ne zavidim.
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 15:51   #31
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Hoćeš iskustvo iz prve ruke? Pošto radim u firmi koja se između ostalog bavi i oslikavanjem stvari sa folijama.... Refleks folija je gad, sranje, koma i za lijepit i za skidat, jer ima jače ljepilo od obične, i ak ju ne namjestiš točno nejde više dolje...... a za skidanje....... ne volim se podsjećati na to.
Da, trebalo ti bude puuuuno strpljenja, jedan dobar skalper i fen, može i onaj obični za kosu sušit, naravno, bolje bi bilo da imaš profi ko mi, jer je i s njim hebanje....
Da, pucat će ti, tu pomoći nema, zato ak kak možeš, u toplu garažu ili se strpit do toplih dana, ono ostavit to kaj već imaš na suncu i lakše ide.
Da, postoje sredstva za skidanje naljepnica, samo moje iskustvo s njima na refleks foliji je šipak...... nema do ručnog rada.
I na kralju uljni razrjeđivač pobere sve ostatke ljepila koji ostanu. Uljni / sintetički razrjeđivač, a ne nitro.......
Sretno stari, i nimalo ti ne zavidim.
Uljepšao si mi dan.
Idem još probati sa vodenom parom.
Gac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 10:12   #32
kipuca voda iz kuhala?
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 10:57   #33
Puno sreće....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 19:06   #34
Tako sam skidao frendu folije sa stakla, gotovo bilo sve u trenu
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 20:15   #35
Samo si budeš prste suril na taj način, jer je to refleks sranje jaaako osjetljivo i puca..... ali komadić po komadić i gotov si, jest da traje....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 17:43   #36
Katastrofa, da mi je netko pricao ne bi vjerovao. Tamo gdje je lim gladak zagrijao sam industrijskim fenom i sastrugao plastičnom špahtlom za skidanje leda.
Ljepilo koje je ostalo s ničim ne ide. Probao sa sintetičkim razređivačem, acetonom ništa. Tek kad sam nabavio specijalno sredstvo za skidanje ljepila, katrana je otišlo i to je ok. Problem je natpis koji se nalazi na dijelu lima koji je reljefni (kamp kućica) to je zahebancija. Sad pristajem i na lakiranje samo da to sranje skinem. Ne mogu vjerovari da ne postoji nikakva kiselina koja to može rastopiti, pa nek ode i boja i folija.
Gac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 17:50   #37
Jel sam ti lepo rekel da je refleks jedno obično sranje? Ak je kamperica u pitanju, moreš probati i s Nitrom, al u manjim količinama.
Ili u Wurthu kupiš industrijski čistać, mada sumnjam da i s njim ide, jedino pozitivno je da ti ruke mirušu na limun nakon njega
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 17:55   #38
Da li bi pjeskarenje pomoglo???
Gac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 18:30   #39
A nisu one od nekog tipa plastike? Mislim, kak bi to podneslo, jer nemam kampericu i ne kužim se u njih....
Bi, al onda pjeskariš sve..... a ne samo taj dio, jer kolko ja znam, pjesaranje skida sve do kraja....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:07   #40
skidanje reklame s auta

s obje strane nakeljena reklama na bočne strane, probao vrućom vodom, spužvicom i špahtlom za struganje leda, ide po 3mm u minuti za jedno slovo

neću završit tjedan dana.

ima li tko savjet čime to natopit da se lakše sastruže a ne ošteti boju ispod, bar ne dublje?
hvala
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.