Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2012., 13:33   #221
NoStress - koju kontracepciju ti koristiš?
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 19:11   #222
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
NoStress - koju kontracepciju ti koristiš?
Upravo zavrsila sa 2.kutijom Diane 35.Prije toga sam koristila Yaz a jos prije Yasmin.Ti?
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 19:52   #223
Quote:
NoStress kaže: Pogledaj post
Upravo zavrsila sa 2.kutijom Diane 35.Prije toga sam koristila Yaz a jos prije Yasmin.Ti?
Pila sam Diane nekih 6 godina, napravila pauzu od godinu dana (tijekom kojeg mi je lice postalo katastrofalno) i sad sam na Yazu nekih mjesec dana. Stanje se već malo poboljšalo.
Iako nemam pojma jesam li pogriješila što sam ih promijenila.

Jesi se prebacila na Diane jer ti Yaz nisu bile dovoljno dobre (za lice) ili...?

Zadnje uređivanje *soul*mate* : 26.02.2012. at 19:59.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 20:23   #224
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
Pila sam Diane nekih 6 godina, napravila pauzu od godinu dana (tijekom kojeg mi je lice postalo katastrofalno) i sad sam na Yazu nekih mjesec dana. Stanje se već malo poboljšalo.
Iako nemam pojma jesam li pogriješila što sam ih promijenila.

Jesi se prebacila na Diane jer ti Yaz nisu bile dovoljno dobre (za lice) ili...?
Tako sam i ja radila neke pauze izmedju Yasmina i Yaza (velika greska jer ni stvari ne bi dobila) i sve bi mi odma izbacilo po ledjima i dekolteu pa kad sam pocela pit Yaz nakon 1.5-2 miseca je sve nestalo tako rec preko noci.A lice mi se uvik cini da je isto,malo je utjeca Yaz ali vise ne znam jel mi ovaj ostatak od hormona ili nesto drugo sta ne mogu otkrit sta je.Zato mi je dermatolog preporucija kad se vec trujem tabletama nek probam sa Diane jer su one jedine koje u sebi imaju neki dio ciljano za lijecenje akni.Reka je da bi se rezultati trebali vidit nakon 3 miseca tako da sam jos strpljiva pa cemo vidit.
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 11:38   #225
Quote:
NoStress kaže: Pogledaj post
S obzirom na misto di ti izlaze moglo bi se radit o hormonima pa prvo provjeri njih jer su mozda poblesavili ostale pretrage ti moze preporucit neko mudriji od mene pa necu puno klapat
Prestala sam s pilulama,ima nekih 2 mj,diane 35 su u pitanju.Dugogodisnje koristenje..

Hormone mogu provjerit vađenjem krvi uz krvnu sliku ili se ide posebno specijalistu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
dolcenera6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 12:12   #226
Quote:
dolcenera6 kaže: Pogledaj post
Prestala sam s pilulama,ima nekih 2 mj,diane 35 su u pitanju.Dugogodisnje koristenje..

Hormone mogu provjerit vađenjem krvi uz krvnu sliku ili se ide posebno specijalistu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Eto ti uzrok,prestanak koristenja pilula.U vecini slucajeva se akne vrate nakon prestanka koristenja.Imas vise o tome na temi zensko zdravlje-akne i pilule pa procitaj malo.Nekima se ocistilo nakon dugo vrimena (7-8 miseci) a neki su se vratili na pilule.I meni se to dogodilo pa sam se vratila na pilule.Kreme ti nece pomoc za to jer je ipak unutarnji proces i dok se hormoni ne izreguliraju nista od toga.Ili ako imas PCOS ka ja isto nista.
Mozes ic provjerit ponovo hormone (ne znam jesi ih vadila kad si pocela pit al pretpostavljam da nisi kad ne znas nacin) i to ti se provjerava preko krvi al imas tocno dane u misecu ovisno o menstruaciji kad ih mozes vadit pa to provjeri najbolje kod ginekologa.
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 14:51   #227
Quote:
RenataOriflame kaže: Pogledaj post
Meni je vrlo učinkovit korektor s uljem čajevca i pomagao je svima koje znam da su ga koristili...
To ulje čakevca je jedina dobra stvar iz oriflamea za akne i otale adololescenske gamadi. Svi ostali proizvodi su na razini garniera. S tim proizvodima se uopće ne trude kao s pola drugih krema. Neke su im ono doslovno kozmetičke kremice a ostalo dm/konzum kreme


Sent from my iPhone using Tapatalk
lalač is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 21:48   #228
ja sam trenutno na tabletama od pivskog kvasca i caju od korjena cicka.tablete pijem 2 tjedna a sa cajem sam poceo prije tjedan dana te takoder stavljam i obloge na lice od caja.za sad se vidi poboljsanje,neznam jel od caja ili je od kvasca.caj od cicka se pije 3 tjedna ujutro i navecer i to se naziva drenaza jetre,a tablete se mogu kupiti u dm-u i piju se tri dnevno.imam 26 godina i sa aknama se borim od puberteta,prije nekih pola godine sam krenio kod dermatologa i prepisala mi je doksiciklin tablete,dercome kremu,sona gel i jos koje kakve kremice,nista mi nije pomoglo lice mi je samo jos vise buknilo,a prije toga nisam imao takve upale akni,pogotovo u podrucju brade i vrata.odlucio sam prestat sa kremicama i posvetio se njezi iznutra.za sada sam zadvoljan,javim daljnje rezultate...pozdrav svima!
upotrazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 21:57   #229
Cure moze pomoc molim vas

Znam da se u ljekarnama moze kupiti neka mineralna voda u spreju koja je navodno dobra za akne...Pa ako netko zna kako se ta voda zove i opcenito, sva iskustva su dobrodosla
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 10:05   #230
Misliš na termalnu vodu?
tinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 16:12   #231
Moze bit
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 16:37   #232
bolje hidrolat mozda jer to bas ima za masnu kozu tipa neroli , i sl ...
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 18:40   #233
sto onda na kraju? nemam ja puno akni, ali ne bih htjela imati ni ovo malo sto imam u posljednje vrijeme
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 18:50   #234
ja imam avene termalnu al ne pomaze kod pristića ,hidrolate nisam isprobala al znam da je to hvaljeno dosta kao dio njege masne koze....a kaj ti nije mozda bolje uzet neki gel za isusivanje pa stavljat samo na par tih pristica
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 18:53   #235
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto radiš pauzu, al meni je to bila najgora odluka u proteklih godinu dana.
Pila sam Diane 6 godina, bez pauze, zbog PCOS (policističnih jajnika) - a zbog PCOSa mi je ten bio loš.

Pa sam morala napraviti pauzu jer sam vadila neke pretrage za štitnjaču, u međuvremenu nalazi štitne nisu bili dobri, pa sam morala raditi neke druge specijalističke pretrage, tako da diane nisam pila godinu dana.

vjerojatnost je velika da će ti lice kad ih prestaneš piti postati gore.
Meni su prva 3 mjeseca bila ok, no poslje se jako pogoršalo.
bila sam puna akni, fleka i svježih ožiljaka po licu, najviše po čeljusti, bradi, iznad usne i oko izrasta kose (kod ušiju).
A dobila sam i dosta po leđima i ramenima, gdje nisam imala godinama.
Svaku večer sam plakala koliko sam očajna bila, baš sam došla do ruba jer se nisam mogla pogledati u ogledalu, a ni puderi mi više nisu pomagali sakriti što se događa na licu.
Koristila sam retinoide, effeclar, sonu, dercome, cicaplast, sve živo u tih godinu dana i ništa mi nije pomoglo jer su one samo iznova izlazile, pune krvi... a poslje njih samo još više ožiljaka, dirala ih, ne dirala.

Sad sam opet na pilulama (ovaj put isprobavam Yaz) i stanje se polako smiruje.

Iskreno, ne znam kako je kod tebe, al ja ne bih preporučila micanje s pilula. Osim ako nije u pitanju zdravstveni razlog tj. neka nuspojava.
joj Soulmate nakon ovog što sam pročitala
pa evo kad sam ih pila ten mi je bio doslovno kao bebina guza ali nažalost nakupio se celulit kojeg nisam nikad imala al ono baš dosta i po trbuhu i sve i nakupljala sam dosta vode ono baš sam imala trnce u nogama i sve, ginekolog mi je rekao nemoj prestati ali ja sam se panično bojala celulita jer sam uvijek bila ponosna na te svoje nogice i morala sam birati između dva zla ili akne ili celulit, pauzu sam napravila ali nisam izdržala prije 4 dana sam ponovo počela sa Dianama 35 i evo već mi je lice ljepše ali kako ću se sad skinuti u badić....

O Bože koji mene problemi muče

mislim te Diane su mi odlične za akne kad ih pijem lice mogu mazati i običnom plavom Niveom, ali za drugo su užas( bar meni)

Zadnje uređivanje malazara : 29.02.2012. at 19:06.
malazara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 13:36   #236
pozdrav svima nova sam ovdje

moram reći da su mene pilule unakazile. Do početka uzimanja imala sam relativno loš ten,ali sa 17 godina je to apsolutno normalno. nakon uzimanja yasmina, tek neko vrijeme je bilo ok,ali sam ga trebala prestat piti zbog užasnih glavobolja.nakon 2 mjeseca od prestanka situacija je bila katastrofalna, akne po leđima, licu,vratu i otišla na more, pa se vratilo relativno na svoje.

nakon toga, ginić prepisao Diane 35 (zbog PCOS) i rekao da sve negativno(akne,glavobolja,)će nestat s tim pilulama...Vraga...nakon samo 6 mjeseci, dobila sam 10 kila, kosa mi je ispadala, lice mi je bilo prestrašno, imala sam 3 sloja pudera da prekrijem crvenilo i akne, masna koža.... odmah sam prestala i nažalost, ništa se nije povuklo
tek nakon što je prošlo gotovo 3 godine od toga, lice mi se unormalilo, i dalje su jako proširene pore,neujednačnea boja i masna koža,ali barem nije ko prije...
toliko o tome da pilule mogu dobro djelovati na ten i na disbalans hormona
robotouef is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 15:09   #237
Quote:
ajetam kaže: Pogledaj post
ja imam avene termalnu al ne pomaze kod pristića ,hidrolate nisam isprobala al znam da je to hvaljeno dosta kao dio njege masne koze....a kaj ti nije mozda bolje uzet neki gel za isusivanje pa stavljat samo na par tih pristica
pa ne znam sto mi je bolje jer stvarno nikad nisam imala problema s aknama, sad u zadnjih mjesec, dva su mi pocele izbijati
cula sam za tu vodu koja je navodno dobra, ali sad ni sama ne znam
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 18:08   #238
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
pa ne znam sto mi je bolje jer stvarno nikad nisam imala problema s aknama, sad u zadnjih mjesec, dva su mi pocele izbijati
cula sam za tu vodu koja je navodno dobra, ali sad ni sama ne znam
Ja ti termalnom vodom poprskam lice nakon čišćenja lica, a prije stavljanja kreme ili tijekom ljeta kad sam na moru za osvježenje. Djeluje umirujuće i protuupalno tako da u svakom slučaju neće ti odmoć, ali i nije neko riješenje za akne nego više za smirivanje kože i ja je volim! pogledaj malo na internetu, npr. na stranici od Avenea, detaljno je opisana funkcija termalne, što sadrži i čemu služi..
Helou Kiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 19:29   #239
Pozdrav svima,
ovako, ja sam imala pristice/kasnije akne od doslovno 13 godine...Nema sto nisam koristila, od skinorena do zadnje dercome clearea i sone...Jedini period kada nisam imala akne je bio kada sam pila yasmin, i to godinu dana...ali kao sto je problem vec spomenut, morala sam birati, lice ili celulit, pa sam ipak prestala piti...Sve se vratilo nakon neka 4 mjeseca...Dermica na salati mi je rekla da su akne ZAHVALNA upalna bolest koze, te da je izljecenje do max 10 godina...Bas super, pomislim ja. Zadnje sam koristila dercome i sonu, i lice bilo super cisto, u pocetku se gulilo ali to sam rjesila s LRP hydreane legere. Sve do trenutka kad nisam trebala dobiti mengu (inace nemam redovito), kada je lice opet poludilo, bez obzira na dercome i sto je do tada sve bilo savrseno. Zakljucak - kad su hromoni u pitanju, te kremice se mogu baciti u smece.
Onda sam igrom slucaja dosla do one alge spiruline....I prvi put u zivotu imam cisto lice, a da ne moram koristiti svakakve kremice....Pijem je oko 1,5 mj. i stavljam masku od nje 1x tjedno i u tom periodu nisam dobila NITI JEDAN novi pristic...Dan kada stavljam masku, prije ocistim pore....To je pod obavezno...
Eto, javljat cu dalje kakva ce biti situacija :-)
crnasilvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 19:52   #240
Quote:
crnasilvac kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
ovako, ja sam imala pristice/kasnije akne od doslovno 13 godine...Nema sto nisam koristila, od skinorena do zadnje dercome clearea i sone...Jedini period kada nisam imala akne je bio kada sam pila yasmin, i to godinu dana...ali kao sto je problem vec spomenut, morala sam birati, lice ili celulit, pa sam ipak prestala piti...Sve se vratilo nakon neka 4 mjeseca...Dermica na salati mi je rekla da su akne ZAHVALNA upalna bolest koze, te da je izljecenje do max 10 godina...Bas super, pomislim ja. Zadnje sam koristila dercome i sonu, i lice bilo super cisto, u pocetku se gulilo ali to sam rjesila s LRP hydreane legere. Sve do trenutka kad nisam trebala dobiti mengu (inace nemam redovito), kada je lice opet poludilo, bez obzira na dercome i sto je do tada sve bilo savrseno. Zakljucak - kad su hromoni u pitanju, te kremice se mogu baciti u smece.
Onda sam igrom slucaja dosla do one alge spiruline....I prvi put u zivotu imam cisto lice, a da ne moram koristiti svakakve kremice....Pijem je oko 1,5 mj. i stavljam masku od nje 1x tjedno i u tom periodu nisam dobila NITI JEDAN novi pristic...Dan kada stavljam masku, prije ocistim pore....To je pod obavezno...
Eto, javljat cu dalje kakva ce biti situacija :-)
To su tablete pretpostavljam? Gdje ih nabavljaš, kolika je cijena i čemu su zapravo namijenjene? I ta maska me isto zanima
Unaprijed hvala na odg
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.