Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2013., 23:03   #2001
ima ko sjeme peruvian white habanera za prodat/razmjenit u jesen
buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 17:13   #2002
pozdrav ljudi imam dileme
imao sam oko 4 mj incidrnt sa sadnicama gdije ih je dosta naje* ostalo je samo 5 stabiljki koje jako sporo rastu, zasadeno je u 2 mj a do sada je najveca narasla kojih 15 cm u sirinu i nekih 20 cm u visinu, po mom misljenju je to bilo zbog uvjeta jer u pocetku nisu dobivale dovoljno topline i svjetla biljke nemaju nikakve cvjetice nit su ih imale a cini mi se da ih tako skoro nece imati, sjeme je bilo sa semillas.de,neznam kakva iskustva imate s njima?
koju stranicu preporucate za sjemenke i dali bi bilo dobro da se sada zasadiza iducu godinu? ove godine bih napravio adekvatnu rasvjetu i grijanje, ove biljkr koje imam su mi se izmjesale talo da nemam blage koja je koja vrsta ali bi ih ostavio isto pa sta bude bude
Grizli9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 22:02   #2003
Quote:
Grizli9 kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi imam dileme
imao sam oko 4 mj incidrnt sa sadnicama gdije ih je dosta naje* ostalo je samo 5 stabiljki koje jako sporo rastu, zasadeno je u 2 mj a do sada je najveca narasla kojih 15 cm u sirinu i nekih 20 cm u visinu, po mom misljenju je to bilo zbog uvjeta jer u pocetku nisu dobivale dovoljno topline i svjetla biljke nemaju nikakve cvjetice nit su ih imale a cini mi se da ih tako skoro nece imati, sjeme je bilo sa semillas.de,neznam kakva iskustva imate s njima?
koju stranicu preporucate za sjemenke i dali bi bilo dobro da se sada zasadiza iducu godinu? ove godine bih napravio adekvatnu rasvjetu i grijanje, ove biljkr koje imam su mi se izmjesale talo da nemam blage koja je koja vrsta ali bi ih ostavio isto pa sta bude bude
Stavi koju sliku biljki. Nekima je ta veličina biljke sasvim normalna, na jendoj slične veličine se kod mene klatari 30 komada čistog otrova

Što se tiče Semillasa i sjemena tiče pročitaj malo unatrag nekih desetak stranica. Također ima i dosta preporuka siteova za kupovinu sjemena.

Adekvatnu rasvjetu za cjelogodišnji rast je po meni neisplativo kupovati. Ona koja je fakat adekvatna skupo dođe, a sa sadnjom iz sjemena u siječnju/veljači i rast uz štednu žarulju, te seljenjem van kad zatopli imat ćeš lijepe biljke i dovoljno plodova ljeti.

I što se umjetne rasvjete tiče i o tome se puno razglabalo pa malo pogledaj.

Što se tiče gore spomenutog otrova...
Bhut Jolokia Indian Carbon


Zaboravio sam staviti nešto za usporedbu veličine, dugačka je 5-6 cm. Iako neki kažu da bi veličinom trebala biti nešto manja od običnjače Jolokie, meni se čine da su otprilke iste veličine. Doduše, među nekoliko zrelih polodova ovaj mi je izgledao kao najreprezentativniji, i veličinom i oblikom.


Krcata je sjemenkama, u ovoj sam izbrojao 58 komada.

A krcata je i kapsaicinom. S jednog komadića koji sam odrezao odmah je počelo kapati


Eh, sad... Mirisom mrvicu podsjeća na Habanero. Što se okusa tiče, ne mogu nešto pretjerno reći jer sam bio šokiran ljutinom. OPAKO LJUTO!

Ovaj gore komadić sam si ostavio za degustaciju, no nakon što mi je pri rezanju kapljica kapsaicina spricnula drito na usnicu, shvatio sam da sam precjenio vlastite mogućnosti i probao na kraju jednu malu mrvicu od tog komadića

Kapsaicin na usnici je bio toliko jak da sam prvi put u životu proveo deset minuta ispod pipe hladeći usnicu vodom. Kad se napokon malo smirilo probao sam i komadičak papričice. Ljutina djeluje instantno, odmah se pojavilo i žarenje u ustima. Najžešći osjećaj do sad, definitivno.
O okusu ne mogu nešto previše reći, po prvi puta sam osjetio samo ljutinu.

Po nekakvim procjenama Indian Carbon ne bi trebala biti toliko ljuća od obične Jolokie koju sam probao nekoliko puta i puno lakše podnio. Zato mi se čini da ovu ljutinu treba pripisati i ekstremnim vrućinama. Čak i neke mild papričice poput Poblana imaju neuobičajenu žestinu, a i Jalapenosi mi se čine žešći nego prošlih godina.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 00:59   #2004
konacno ono kaj se ceka od pocetka

jamaican red, od zelenih, poluzrelih do zrelih spremnih za zderanje




i scorpio, imam ukupno 8 plodova na 2 biljke...

mikislavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 20:13   #2005
Iako je sezona krenula za mene poražavajuće, ipak sam nakon povratka s mora osjetio radost . Dakle, ovo bi trebale biti Red Habanero i Scotch Bonnet, s time da sam prije slikanja ubrao par zrelih plodova. Po plodovima mi se čini da je sve skrižano, ali po ljutini bi rekao da su taman kako bi trebale biti. Imam nekih 30-tak papričica na 3 biljke, malo, ali ipak dobor kak sam mislio da će biti. S time da mi je đubre od gusjenice pojelo pola lišća i jučer je dobila zasluženu smrt. Jalapeno, bird eye i pati fire koje je uništila neka šuga i koje su bile posjećene skroz do sam stabiljke su polako bacile novo lišće, ali sumnjam da će šta biti od njih. Jalapeno se nije izvukao i bacam ga u kompost, skupa sa zemljom.







Na moru ništa nije opstalo što mi govori da ipak paprike ne mogu bez vode . Za slijedeću godinu ću smanjiti kolekciju biljaka na samo 3 sorte i to ću posaditi u 3 kante pa što bude bude. Ovaj sport sa malim teglicama na balkonu je prepizdast i ne daje nikakve rezultate . Kupio sam u Bauhausu par samonavodnjavajućih kap po kap sistema za boce i nakon male prerade spoji na spremnik od 50 litara vode i na 10 kapaljki na moru je stvar kapljala skoro 3 tjedna na broju 4 od 12 i tlo je bilo zadovoljavajuće vlažno. Uz pomoć majke prirode i par kišnih dana bi to slijedeće godine trebalo biti dobro i za Chilli pa će na moru zaigrati jer ove godine od 10 biljki ni jedna nema ploda .

Zadnje uređivanje pklicov : 20.08.2013. at 20:20.
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 12:30   #2006

Aconite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 01:04   #2007
evo mojih Bhut Jolokia. Okusio sam 1mm ploda i stvarno je opaka,ali ima lep šmek :-)
stivpkiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 01:17   #2008
evo i kod mene ima nesto sitno nagabona, za pocetak!

grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 01:31   #2009
Bas je sve lepo rodilo! Ja sam vec pobrala neke papricice ali ih nisam slikala Neke se pstavljene da se suse, neke su vec u sosovima, neke ce tek da pripremam. Sto se ljutine tice, mislim da je MisterNo u pravu. Visoke temperature su "krivac" jace ljutine. Dobila sam sadnice koje ljudi uzgajaju vise godina i kazu da su "bas onako, malo pikantne" narocito dok su jos zelene. I ja, prozdrljivac, zagrizem jednu i... sta da vam pricam Nisam osetila nikakav ukus samo ljutinu koja je bas dugo trajala. Pojela sam kilo kiselog mleka i dalje je bilo ljuuuuuuuuuuto.
E, sad. Onu moju (mozda) cherry vrstu sam ubrala i za par dana sam primetila da krecu nove grancice sa pupoljcima. Je l 'to normalno? Mislila sam da ce polako da se smiri i da cu uspeti da izvadim trogodisnje tablo iz one metalne posude u kojoj sam je kupila.
Mary Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 01:51   #2010
To je normalno, biljka ce producirati obilje plodova sve do prvog mraza.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 10:38   #2011
dakle semilas nula bodova, koji su pouzdani webshopovi za sjemenke?
mikislavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 17:19   #2012
pepper lover ak imaš malo viška novaca
http://www.volimljuto.com/ prodaje sjemenje u proljeće kolko sam vidio nezz dal prodaje u jesen i zimu (najvjerovatnije da prodaje) nisam vidio pritužbe prodaje i sadnice (nema baš velik izbor)
buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 17:37   #2013
The Hippy Seeed Company je uvijek bio moj prvi izbor.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 18:04   #2014
andrej a kolki je shipping iz Australie
buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 19:01   #2015
pise na stranici hippyseeda. Neil je legenda, mozda bi mogli njegov chocolate scorpion uzeti. Cini se da su on i kompic izmislili nagabon
mememe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 20:00   #2016
hvala, narucio sam sa pepperlovera 5 manje ljutih sorti, ukupno $10, odnosno 56kn, shipping je free.

Anaheim $1.00
Ancho/Poblano $3.00
Early jalapeno $1.00
Large hot cherry $2.00 x2
Tabasco $1.00

uz ovih 5, iduce sezone sadim i jamaican red i butch-t, show must go on
mikislavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 20:07   #2017
isuse mi smo danas probali (dragi i ja) TSBT mrknuli smo cetvrtinu jednog ploda, bogme fino pece brutalno, i to ne odmah nego nakon par minuta. aroma je blaza od ovih turbo habanero aroma ali ok. fora stvarcica, al bolji mi je douglah i jonah, cisto zbog arome.
Aconite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 22:32   #2018
mememe nemogu nigje nać cjenu poštarine
također me zanima chocolate scorpion
buto2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 23:46   #2019
Ma cijena ti je 4 dolara do 10 vrečica sjemenki, bar je meni bilo. Jedino što dosta dere na sjemenkama, a klijavost im i nije tako visoka kako sam si mislio .
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 00:37   #2020
Malo prije gricnuo sam vrh jednog ne pretjerano velikog Douglaha i dozivio tako brutalan napad ljutine kakav jos ne pamtim u cijeloj karijeri uzgoja -trnu usne i desni, te doslovno lupa u glavu

Idealna papricica za preodgoj hrabrih, ali isto tako treba biti oprezan s izborom zrtvi jer bi netko mogao od ovoga i nastradati.

Danasnji ulov jalapenosa raznih:


Ljuta ekipa:
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.