Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2012., 17:18   #1
Dijeljenje reklama u školama

Jel to rade i u školi vašeg djeteta?...još je moja prvašić...Ne radi se samo o onima usko vezanim za dječje aktivnosti (iako, tim oglasima je mjesto na oglasnoj ploči) a ne da se uvaljuju klincima prije nego idu van. Jučer sam se suzdržavao da ne odem u školu...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 20:48   #2
da,za kojekakve časopise,škole stranih jezika,sportove u obližnjim dvoranama...
marre30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 22:13   #3
Po školama nude razne časopise i sportske aktivnosti. Za sportske aktivnosti obično imaju prezentaciju ukoliko ima zainteresiranih. Za časopise po učionicama ne smiju ići prodavaći nego smiju dati učiteljima pa na eventualno na roditeljskom sastanku ponuditi roditeljima bez prisile na kupnju.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 17:45   #4
Da! Svakodnevno dolazi sa novim papirićem. Prvi osnovne.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 13:53   #5
i? problem je u...?

baciš, odbiješ, zahvališ se, kažeš ne, ne obraćaš pažnju.

ako si baš tako protiv bilo kakve reklame koja bi mogla doći u ruke djetetu, onda moraš izbaciti tv iz kuće, ne smiješ dijete odvesti u kino jer gle hereze, prikazuju se reklame prije filma, ne smiješ mu dati da sluša radio, ne smije ni blizu internetu, a po ulici ga moraš voditi s povezom preko očiju jer reklame su posvuda, a što ćeš s ljudima koji dijele razne letke na ulici ovisi o stupnju tvoje agresivnosti - ili ćeš ih redom bacati pod tramvaje, ili ćeš voziti slalom u širokom luku oko njih.

drugim riječima - reklame je u ova moderna vremena teško izbjeći, pa se pokušaj izbjegavanja kontakta djeteta i istih čini malo nerazuman. daleko je razumnije i odnos prema reklamama uključiti u proces odgoja (i obrazovanja valjda). pa se čini pametnije naučiti dijete kako se treba odnositi prema svim tim finesama koje naizgled samo padaju s neba, kako provjeriti, kako odlučiti i naravno - kako reći ne. pametnije i jednostavnije nego se razletiti na sve strane sprječavajući potencijalne oglašivače da ti tutnu nešto u ruke.
kim possible is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 14:17   #6
Quote:
kim possible kaže: Pogledaj post
i? problem je u...?
Problem je u tome što reklama koja je djetetu uvaljena u ruke u školi ima u djetetovim očima drugačije značenje od te iste reklame uvaljene u poštanski sandučić ili reklame odgledane između dvije epizode "Baksuza i Ašik-Džezve".

Sâma činjenica da je reklama "puštena" u školu nosi (neizrečenu) poruku da škola podržava predmetnu aktivnost - dijete nerijetko dođe s osjećajem kako se to, jel'te, skoro pa "mora".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 15:07   #7
Nisam za djeljenje reklamnih letaka po školama, mislim da je danas na raspolaganju cijela paleta marketinških mogućnosti i da odgojno obrazovne ustanove (vrtići i škole) nisu mjesto za reklamiranja bilo koje vrste.

Quote:
kim possible kaže: Pogledaj post
bit će da onda ja imam nešto inteligentniju djecu od vaše, jer moja to nikad nisu shvaćala pod moraš,

Ne radi se o tome koliko je koje dijete inteligentno, nego kako on gleda na školu i koliko ozbiljno inače doživljava ono što čuje u njoj. Također bitan je način na koji mu je uručen letak i uz koji popratni tekst (vrlo često te letke djele zaposlenici tih tvrtki)..dakle ne stoje oni tamo na nekoj polici kao mrtva puhala, već uz njih često ide i cijela priča - dakle klinci nam u školi dobiju punu uslugu i vrate se doma s idejom kako je za niihovu uspiješnu budućnost neophodno da pohađaju tečaj francuskog u određenoj privatnoj školi...
Sad zamislimo da isti takvi stričeki i tete dolaze i u dječje vrtiće.

@ mislim da nam je Lord to jako lijepo objasnio.


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sâma činjenica da je reklama "puštena" u školu nosi (neizrečenu) poruku da škola podržava predmetnu aktivnost - dijete nerijetko dođe s osjećajem kako se to, jel'te, skoro pa "mora".
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 01:57   #8
pa sad, činjenice nekako vuku u prilog tome da za budućnost, onu kvalitetniju, je bolje da se uče strani jezici, kako vrijeme odmiče svakome je sve jasnije da za kvalitetniju budućnost (onu koja se zove treća dob) je važno da dijete stekne naviku zdravog života, kretanja, bavljenja sportom, a kako se stvari kreću u zdravstvu, samo nas još kratko vrijeme dijeli od privatnog zdravstvenog osiguranja, pa će i to biti aspekt koji će ići u prilog tome da je važno...

itd.

no važno je i to da smo danas bombardirani reklamama, pričama i "kompletnim uslugama" bez prestanka i da djecu treba odmalena učiti kako se s time nositi, a ne ih štititi, štititi i štititi, a onda u nekom trenu zaključiti "klik, sad ih možemo izložiti". i šta onda bude? to da se roditelji žale kako se te pokvarene kompanije orijentiraju svojim reklamama na djecu jer djeca sve hoće. naravno da žele, kad ih nitko nije privikavao od malih nogu da je to smišljeno da ih namame na kupnju nečega što im zapravo ne treba. i to u gotovo 100% slučajeva.

obzirom na agresivnost reklama i reklamiranja, držim da bi tome trebalo prići kao i učenju djece kako se prelazi cesta. nitko djecu ne prenaša preko ulica i raskršća do, ne znam, dvanaeste godine, a onda im kaže "sad možeš i sam". uči ih se praktički od prvih koraka po gradu.

tako treba i s reklamama. a nije na odmet naučiti dijete ni činjenici da ni iz škole ne dolazi uvijek samo sve najbolje i najispravnije. nije pogrešno naučiti ih da i u školi može biti neprihvatljivih stvari.

a ono o inteligenciji je ipak trebalo shvatiti samo onako kako je i napisano - vrlo ironično, bez pretenzija da dobije nagradu za ozbiljnost sadržaja
kim possible is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 11:01   #9
A ne znam, sve dok škola filtrira takve "reklame" pa mi doma ne dolazi s idejama da bi se priključila Hare Krišnama, nisam protiv :žrtva reklamnih kampanja:

Zato što kada ja predlažem i obrazlažem aktivnosti za koje mislim da bi joj bile korisne, ona čuje samo "bla bla bla bla..." kada to isto čuje u školi, pa još ako idu i Marina i Hildegard iz razreda, više se zainteresira.

Upravo se na temelju takvog jednog letka upisala na izviđače, uživa u tome i ja sam presretna pa lako moguće da nisam objektivna
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 11:06   #10
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
A ne znam, sve dok škola filtrira takve "reklame"...
Bilo bi sjajnobajno kada bi škola filtrirala reklame prema kvaliteti onog što reklamiraju, a ne prema rođačko-poslovnim vezama s onima koji od tih reklama imaju korist, ili prema nekim drugim kriterijima (ne)podobnosti.

Nisam baš siguran da je svaka škola stranih jezika (ili neki drugi komercijalni sadržaj - tu ne spadaju izviđači, osim ako je članarina u iznosu prosječne alimentacije) jednako dobrodošla sa svojim reklamama u svakoj školi.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 15:57   #11
Quote:
kim possible kaže: Pogledaj post
da djecu treba odmalena učiti kako se s time nositi
Moje dijete uglavnom više ni ne donosi te reklame kući, ili ih odmah vrati, ili ih baci.
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 17:50   #12
Pitao sam odvjetnika i osobu iz policije. Ti letci se ne smiju dijeliti djeci. Točka. BTW to ej sad prestalo jer su već neki to spomenuli na roditeljskom. Dakle ne pišem o letcima za vanškolske aktivnosti (iako je i tim mjesto na oglasnoj ploči). Uvaljivanje reklama djeci u ruke je zabranjeno. Netko je već napisao da te reklame djeca uzmu misleći da se radi o nečemu što moraju uzeti jer su DOBILI U ŠKOLI. Zloupotreba škole.

@Hausfrau - fora je u tome da nema što netko tvom djetetu turati u ruke reklame...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 11:44   #13
Mene su isto te reklame raspizdjivale u prvim tjednima. Narocito zato sto mi klinka dodje kuci sva nabrijana na to jer je ova njena prijateljica rekla da ce ovo, ona druga je rekla da ce ono, pa onda krene drama jer "svi ce nesto, samo ona nece nista"..Naravno, sve se jos pretvorilo u svadju kad sam ja pred svekrvom prosvjetarkom komentirala to vrbovanje djece...

Srecom, sad je vec mir. A do kada...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 15:49   #14
U školi se ne bi smjeli reklamirati usluge ni proizvodi. Uobičajeno je da se roditeljima (a ne djeci) ponudi osiguranje preko škole, što također smatram problematičnim - neka se osiguraju kako tko zna, te da se ponude dječji časopisi s odobrenjem MZOS-a, a koji imaju odgojno-obrazovni karakter, što također smatram lošim - neka kupe sami ako žele na način na koji žele.
Izuzetak su posjeti kazalištu, muzejima i dr. ustanovama koje pridonose ostvarivanju plana i programa, s jasnim dopuštenjem MZOS-a.
Ostalo je zabranjeno.

Mi u školi ne puštamo akvizitere da šeću po školi. Ako koji pokuša, ostaje na porti ili, u najboljem slučaju dospije do ravnatelja koji ga lijepo isprati iz škole.
Ako učitelj akviziter djeci prodaje stvari i usluge, tužite ga ravnatelju. To se ne smije. Tužite ih.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 23:05   #15
Eto ti vraga! Danas mi dijete dođe iz škole s letkom za neke IGRICE. Edukativne jelte. I sad djed ga pokupio u školi i odmah mu izvadio 40kn za to "jer je dijete to dobilo u školi". O tome vam pričam.....iskorištavaju školu za svoje biznise (imamo tih edukativnih CD- na bacanje i mogu se kupiti bilo gdje). I sad smo svom djetetu jedva objasnili da to nije obavezno i da nije po školskom programu. E, ovako više neće ići, OŠ Špansko oranice....
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 15:32   #16
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
@Hausfrau - fora je u tome da nema što netko tvom djetetu turati u ruke reklame...
Znam, ali to je samo još jedna dobra prilika da se nauči nečemu korisnome u školi. Kako će počesto u životu biti izložena raznim markentinškim trikovima i kako joj i zašto to ne treba... i tako...
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 16:30   #17
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Znam, ali to je samo još jedna dobra prilika da se nauči nečemu korisnome u školi. Kako će počesto u životu biti izložena raznim markentinškim trikovima i kako joj i zašto to ne treba... i tako...
U životu će često biti izložena i dilanju droge - treba li onda pustiti i Marka Šrafcigera u dvorište preko velikog odmora, onako da djeca nauče reći "Ne"?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 17:08   #18
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U životu će često biti izložena i dilanju droge - treba li onda pustiti i Marka Šrafcigera u dvorište preko velikog odmora, onako da djeca nauče reći "Ne"?
Pa taj lik se već motao oko vrtića, ne znam jesi ti iz lalalanda stigao?


Inače, pitanje ti ima logičku pogrešku.
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.