Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Vlada nakon 100 dana
odličan (5) 14 5.98%
vrlo dobar (4) 5 2.14%
dobar (3) 7 2.99%
dovoljan (2) 30 12.82%
nedovoljan (1) 58 24.79%
toliko je loše da nema tako niske ocijene 120 51.28%
Glasovatelji: 234. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 12:37   #21
Nema HAsana , placem od juce...
Nego... da Kujundzic, pa idees Plenki
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 20.10.2016., 16:30   #22
Stvarno što će raditi ministar bez portfelja? Zujati okolo? Možda im se učinilo da imaju malo ministarstava, pa dodijelili jednom ministarstvo ničega.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 20.10.2016., 16:48   #23
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Vijesti na radiju sad pocinju sa zvonjavom crkvenih zvona?
Ovo neka zajebancija?
Ozbiljno pitam, hvala.
PETIT-BEURRE is offline  
Old 20.10.2016., 18:10   #24
Quote:
PETIT-BEURRE kaže: Pogledaj post
Ovo neka zajebancija?
Ozbiljno pitam, hvala.
I mene zanima.

Nedavno mi priča stara da više ne može slušati radio Sljeme, a sluša ga dugi niz godina. Navodno su počeli dosta opterećivati vjerskim sadržajima, svako malo nešto ubace.
A moja mama je puno umjerenija od mene u tim stvarima, pa onda kak bi tek meni smetalo...
ViktorViktorija is offline  
Old 20.10.2016., 18:13   #25
Najbolji je danas bio kujundžić kad je rekao da je ministarstvo zdravstva najbolje hrvatsko ministarstvo, ali ima izuzetno velikih problema Najsmiješnije u toj priči je to što je to stvarno istina
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 20.10.2016., 18:56   #26
Mogao bi Plenka imati dobru vladu.

Svi gospodarski pokazatelji rastu, oporbe još nema...

Dobro je da se riješio Hasanbegovića, Šustara, Nakića i Mire Kovača, mada je i Stier karakterno isti Kovač, samo vjerojatno malo sposobniji i manje bahatiji.

Žao mi je šta se riješio časne Bernardice; ona je bila pravi primjer katoličke konzervativke i domoljuba kakvog desničari obožavaju - puna pravednosti i moraliziranja, a živi kako živi.

Ne sviđaju mi se izbori za ministra znanosti i obrazovanja i zdravstva, kao ni potpredsjednici sabora.
Xenoborg is offline  
Old 20.10.2016., 20:00   #27
Dat cu kratak osvrt na sastav Vlade i svakog ministra ponaosob.

Dakle, po meni glavni kriterij da netko bude ministar nekog resora jest da ima poslovnog iskustva, kako li cudno - upravo u tom resoru. Ili da barem iza iza sebe neke rezultate od ranije ako je bio ministar u prethodnoj garnituri. Prema tome, tome cu se i voditi u ovom osvrtu.

Nada Murganic, ministrica za demografiju - nemam pojma tko je ona, nikad cuo za nju, tako da cu se suzdrzati od ocjene njezinog imenovanja.

Gari Cappelli, ministar turizma - nasa je prednost takva da cemo, zahvaljujuci geografskom polozaju kojeg imamo, imati dobar turizam taman da uopce nemamo ministarstvo turizma, tako da smatram da cak nije ni bitno tko je ministar turizma. Kod nas turisti dolaze jer smo hvala bogu, jedna od najljepsih zemalja na svijetu, i to je ono sto je kljucno. Sto se tice ovog ministra, jedino sto o njemu znam jest da je visegodisnji gradonacelnik Malog (ili Velog, sad vise ni ne znam) Losinja i to je to. Inace, cudno mi je da je smijenjen stari ministra Kliman koji iza sebe ima, koliko god on bio ili ne bio zasluzan za to, najuspjesniju turisticku sezonu u povijesti samostalne Hrvatske, a mozda i ikada, racunajuci i razdoblje SFRJ...tako da, ja bih ostavio starog ministra.

Pavo Barisic, ministar obrazovanja - ne znam nista o njemu, navodno iz oporbe dolaze neke optuzbe, ako se pokazu istinitima onda nije bas primjeren izbor za tu poziciju, a ako se pokazu laznima onda mu treba dati sansu, mozda ce bit dobar.

Gabrijela Zalac, ministrica fondova EU - bila je jedna od najuspjesnijih u povlacenju sredstava iz fondova EU kao predstavnica vukovarske zupanije, tako da ocito ima iskustva u tome i zna znanje. Dakle ima reference. Podrska imenovanju.

Davor Ivo Stier, ministar vanjskih poslova - po meni Kovac nije bio toliko los, ali nemam nista ni protiv Stiera. Ima iskustva u diplomaciji i to je bitno. Pruzam podrsku.

Vlaho Orepic, ministar unutarnjih poslova - nije bio los ministar, prema tome po meni je dobro da ostaje.

Damir Krsticevic, ministar obrane - jedno od najzasluzenijih imenovanja. Zasluzan general iz Domovinskog rata, mozemo reci i ratni heroj, zapovjednik 4. gardijske brigade, covjek koji svakako poznaje u dusu obrambeni sustav i stanje oruzanih snaga. Covjek "iznutra" kako se kaze. Puna podrska imenovanju. Iako, ostaje za vidjeti koliko ce moci ostvariti svojih zamisli s obzirom na skresani budzet.

Zdravko Maric, ministar financija - covjek koji je cijeli zivot u financijama, ocito ima iskustva napretek. U njegovom mandatu po prvi puta u 16 godina Hrvatska je, umjesto povecavati, pocela smanjivati javni dug, i to je zasigurno najbolja referenca.

Ante Sprlje, ministar pravosudja - o njemu ne znam nista, iako je bio ministar godinu dana, ne sjecam se niti jednog nekakvog velikog uspjeha ili poteza. Ako su se maknuli i neki uspjesniji ministri od njega, ne znam zasto je on ostao, ali dobro, tko zna, mozda jos ispadne dobar.

Ivan Kovacic, ministar uprave - pojma nemam o njemu, ne znam kakvo iskustvo ima u tome sto ce raditi, vjerojatno se moglo naci i boljih rjesenja.

Lovro Kuscevic, ministar graditeljstva - bio je ministar godinu dana a pojma nisam ni imao da je ministar. Iza njega nije ostalo nista vrijedno spokmena. Vjerojatno je bilo i boljih rjesenja.

Tomislav Coric, ministar rada - ekonomist koji ima dugo godina iskustva u podrucju ekonomije, nadam se da ce biti dobar i u sustavu rada i mirovinskog sustava. Ako nista drugo barem nije neki "lajbek" koji je iz vedra neba pao u ovo ministarstvo, kao recimo Maras u ministarstvo poduzetnistva. S obzirom da je iskusan ekonomist, trebao bi znati voditi i mirovinski sustav.

Nina Obuljen, ministrica kulture - ne znam nista o njoj a i nisam zadovoljan sto je smijenjen Hasanbegovic jer je po meni radio dobar posao. Bit cu zadovoljan ako nastavi njegovim stopama i nastavi ciscenje raznoraznih udruga koje dobivaju proracunski novac u ovoj siromasnoj zemlji u kojoj bi se ti novci mogli puno bolje iskoristiti.

Tomislav Tolusic, ministar poljoprivrede - poprilicno sam iznenadjen sto je imenovan ministrom poljoprivrede jer nema iskustva u toj grani gospodarstva. Iako, bio je dobar u povlacenju sredstava iz EU pa bi onda tom logikom mogao biti i dobar u povlacenju sredstava za poljoprivredu jer znamo da vecina sredstva dobiva poljoprivreda, tako da bi moglo ispasti kao dobro rjesenje.

Slaven Dobrovic, ministar energetike - ne znam o njemu previse toga, niti kakvi su mu rezultati u proslom mandatu. Ostaje za vidjeti sto ce raditi i sto ce ostaviti iza sebe.

Oleg Butkovic, ministar prometa - godinu dana je bio ministar sto je prekratko vrijeme za neke velike infrastrukturne projekte, tako da mu treba dati sansu cetiri godine pa onda vidjeti. Bit cu zadovoljan ako iza sebe ostaviti nekoliko velikih infrastrukturnih projekata.

Martina Dalic, ministrica gospodarstva - zena ima pregrst iskustva u ekonomiji, mislim da ce bit dobra ministrica, iskreno ne pada mi na pamet tko bi mogao biti bolji izbor od nje.

Tomo Medved, ministar branitelja - najvaznije je da li su branitelji zadovoljni svojim ministrom ili nisu, s ovim su bili prema tome to je najbolji pokazatelj. Zadovoljan sam sto ostaje.

Milan Kujundzic, ministar zdravstva - covjek koji dolazi direktno iz sustava zdravstva prema tome poznaje sustav i njegove probleme, tako da je logicno rjesenje. Mislim da bi mogao biti dobar ministar, puno bolji od proslog s kojim nisam bio zadovoljan, a vjerujem i mnogi drugi.

Goran Maric, ministar bez portfelja - ostaje za vidjeti cime ce se baviti. Osobno nisam sretan sto je za njega izmisljena pozicija ministra bez portfelja jer smatram da ionako vec imamo i vise nego dovoljno ministarstava, a vjerojatno i previse. Tako da, po meni nije ga trebalo uzimati u Vladu.


Eto, to je to. Manje-vise sam zadovoljan izborom jer su u velikoj vecini svi oni logican odabir. Nadam se samo da ce ova Vlada nastaviti na tragu Oreskoviceve, da ce nastaviti s gospodarskim rastom, i sto je jos vaznije, sa smanjenjem javnog duga i povecanjem zaposlenosti (dakle ne smanjenjem nezaposlenosti, vec upravo povecanjem zaposlenosti!). Hrvatskoj je sada potrebno najmanje osam mirnih, smirenih, dosadnih godina, bez nekakvih velikih prica, velikih dogadjanja, velikih potresa, kako bi mogla izaci iz agonije u kojoj se nalazi. Treba nam osam godina "suti i radi" sistema. Dakle rada bez prevelike price, bez euforije, bez politicara kao nekakvih zvijezda, "karizmaticnih lidera" i ostaloga. Trebaju nam ljudi koji sute i rade svoj posao. A ne koji su 20 puta na dan na televiziji i blebecu nepotrebne gluposti kojima zamaraju ovaj narod.

Zadnje uređivanje John_Wayne : 20.10.2016. at 20:40.
John_Wayne is offline  
Old 20.10.2016., 20:16   #28
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Bit cu zadovoljan ako nastavi njegovim stopama i nastavi ciscenje raznoraznih udruga koje dobivaju proracunski novac u ovoj siromasnoj zemlji u kojoj bi se ti novci mogli puno bolje iskoristiti.
To što je ušteđeno na frljiću nije ni jedan posto od onog koliko nas deru katolička crkva i braniteljske pivo-kladionica udruge.

Radi se o zanimarivo maloj svoti koja nije dovoljna za ništa
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 20.10.2016., 20:47   #29
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
....
Sličan dojam o Vladi imam i ja.

Dobro su jučer izgledali na primopredaji

Najslabije karike su mi dvojac pravosuđe-uprava iz Mosta, s obzirom da su to prevažni resori, a oni imaju slabašne reference. No vidjet ćemo.

Butković moguće nije najbolje rješenje, al s obzirom da sam Riječanka i moram malo biti lokalpatriot, nadam se da će povući malo za regiju, tj da će možda ti infrastrukturni prometni projekti koji se spominju desetljećima doći na red.


Dojma sam i da smo konačno dobili obrazovanu desnu vladu (ne nacionalistički desnu, već pravo desnu ).


I nakon jučerašnjeg Otvorenog imam totalni crush na Marića
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Old 21.10.2016., 05:08   #30
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Vidjet cemo.

Naravno, kad se odjebu kamenjarci i ustasoidi poput Hasana, Kovaca, Bernardice covjek ne moze biti nezadovoljan. Srecom su malo bili na vlasti pa nisu stigli bas sve unazaditi, jedino je potrebno pod hitno rijesiti ovog dilerskog kompanjona s HRTa i vratiti nekog normalnog. Vijesti na radiju sad pocinju sa zvonjavom crkvenih zvona? Zasto, ako su sve vjerske zajednice jednake po Ustavu, ne cujemo i mujezina? Prestrasno.

Koliko se pisalo, uskoro ćemo imati i trominutnu molitvu u svakom dnevniku.

Eto, vidiš, upravo TO i TAKVE treba jednom zauvijek odjebati.
Smotani2 is offline  
Old 21.10.2016., 05:12   #31
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
A za Barišića? Mislim, jedna dnevnica sim-tam, nije to sad nešto, mislim pa nije čovjek Sanader.
Nekak mi se čini da je on Plenkovićevo žrtveno janje; ustupak koji je napravio kamenjarskoj desnici u stranci, a s obzirom na repove koje dotični vuče za sobom, velike su u šanse da mu politička karijera završi ko u Crnoje.
Onda Plenković može reći: "pokušao sam, ali..."


Jedino me, osim Barišića, smeta Kujundžić. Taj je top svoje vrste. nešto kao obrazovani Bulj.

NO, jedno mi i dalje bode oči:

Na potezu od Dubrovnika do Rijeke imamo 8 ministara.

Sa sjevera Hrvatske niti jednog.

Eh, sad, koliko je jug uspješan u gospodarstvu, a koliko sjever, ne moram objašnjavati.
Smotani2 is offline  
Old 21.10.2016., 07:12   #32
Dobro je što više nema Kovača, Hasanbegovica i Bernardice. Loše je što ima previše ministarstava, posebno loše što se moralo izmisliti ministarstvo za nekoga. Svaka Vlada mijenja vlastiti ustroj, konačno bi se trebale stranke sastati i dogovoriti kako to treba izgledati u malo dužem periodu. Za ostalo, bumo videli.
funes is offline  
Old 21.10.2016., 07:44   #33
Imam samo potrebu se izjasniti da unatoč činjenici što neshvaćam u potpunosti koncept desnoga svjetonazora, prema ovoj vladi ne osićam neku averziju, u odnosu na onu s Karamarkom koju nisam mogao probaviti.
Sretno Plenksi.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
oukazadar is offline  
Old 21.10.2016., 08:11   #34
Po meni ovo je vlada opasnih namjera. Zašto? Najavljuju poreznu reformu, a rade je da više uđe u državnu blagajnu, ne manje. Namjera im je uzeti građanima više.

U samoj vladi ima nekoliko nesposobnih tipova, ne znam zašto su tamo, podržavam Krstičevića, Marića ne, iako je stručan, on je čovjek krupnog kapitala privremeno na radu u vladi. Jasno je da ne namjerava čitav život biti u vladi, čeka ga opet radno mjesto kod krupnih kapitalaca. Ostali iz HDZa nisu vrijedni spomena(ajde, ona MMF Dalićka je stručna, ali za koga će raditi to je pitanje, sramota Plenkovićeva da je pobjeguljama dao takva mjesta), a o MOSTovcima da ne govorim.

Šteta što nema Hasanbegovića, on je radio dobar posao u svom resoru, nadam se da će kroz parlament ukazivati na probleme koje je primijetio kao ministar.
Kexx is offline  
Old 21.10.2016., 10:44   #35
PREDSJEDNIK hrvatske Vlade i HDZ-a Andrej Plenković je u noći na petak, nakon prvog dana summita EU-a u Bruxellesu, izjavio kako nije primijetio masovno nezadovoljstvo u HDZ-u time što Zlatko Hasanbegović nije ponovno imenovan ministrom kulture, istaknuvši kako Hasanbegović kao saborski zastupnik ima svoj politički prostor za djelovanje.

"Nisam primjetio da je nezadovoljstvo masovno. Vrlo sam jasno rekao da je na mandataru da izabere ministre. Kolega Hasanbegović je izabrani zastupnik u Hrvatskom saboru, ostvario je respektabilan rezultat, ima svoj politički prostor za djelovanje i ja u biti ne vidim nikakav problem", odgovorio je Plenković na pitanje novinara.

Komentirao je i svoj izbor HDZ-ovca Gorana Marića kao ministra bez portfelja zaduženog za koordinaciju državnih ureda, agencija i fondova.

"Gospodin Marić je ministar u Vladi, zadužen za koordinaciju rada središnjih državnih ureda i agencija. Jedna od tih agencija primjerice je DUUDI, što je bitno za imovinu u Hrvatskoj. Želimo najprije snimiti stanje kako bi na kvalitetniji način nego do sada koordinirali rad tih ureda i agencija i nakon toga ćemo razmotriti dodatne opcije", rekao je Plenković.
__________________
Confluence of sounds

Zadnje uređivanje manchild : 21.10.2016. at 10:57.
manchild is offline  
Old 21.10.2016., 10:57   #36
17 novih ploča, 139 nova pečata, 15 štambilja i promjena podataka za 48 službenih vozila – zbog promjene imena Ministarstva zdravlja u Ministarstvo zdravstva, država će potrošiti 36.000 kuna. No nije to sve što se mora mijenjati, tu su i promjene službenih memoranduma, obrazaca, potvrda, naloga, i to ne samo za jedno već za sedam ministarstava koja mijenjaju ime.

Jedno od njih je i ministarstvo kojem je na čelu Oleg Butković, a koje se donedavno zvalo Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture. Zbog promjena ‘mora’ u ‘pomorstvo’, morat će se naručiti 92 nove ploče s natpisima da državne institucije.

Cijena ploča varira između 350 i 500 kuna po komadu bez PDV-a, piše Novi list. Znači da će samo ovo ministarstvo, i to samo na ploče, potrošiti oko 50.000 kuna.

toliko o uštedama
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 21.10.2016., 11:52   #37
ČIJA JE VLADA ANDREJA PLENKOVIĆA?

Martina Dalić
Upravo je danas izašlo da je na zadnjim parlamentarnim izborima Martina Dalić financijski pomagala stranku PAMETNO sa 4.000,00 kn.

http://www.maxportal.hr/hdz-ova-mini...jski-pomagala/

Nina Obuljen
Članica upravnog vijeća HAVCA koje nakon što je produkcijska kuća Nukleus vratila pare za skandalozan film koji podupure srbijansku propagandu, dodjeljuje ponovno lovu toj istoj produkcijskoj kući za film "Zašto je kino Zvezda prazno?".

Valjda hrvatski porezni obveznici moraju plaćati odgovor na pitanje "Zašto je kino Zvezda u Beogradu prazno"....

Oleg Butković
Poznati lobist koji tada kao gradonačelnik Novog Vinodolskog radi izmjenu prostornog plana za formiranje marine u Novom Vinodolskom kojim se izlazi na ruku poznatom švicarskom poduzetniku Vanji Špiljku u a sve u jeku afere Rješavanje slučaja ubojstva Đurekovića u organizaciji UDBAŠA Perkovića i Mustaća. Još samo da se vidi tko je bio nalogodavac.
http://www.vecernji.hr/hrvatska/vanj...evljeni-971669



Ljudi koji su bili uz čitavo vrijeme uz HDZ su zgurani u špajzu.


Tomisalv Čorić (ekspert za gospodarstvo-financije)
zguran u mirovinski sustav,

Ivana Maletić (financije)
vraćena u Brisel (nije htjela prihvatiti lisnicu bez portfelja),

Goran Marić (ekspert za ekonomiju),
zguran u ministarstvo bez portfelja

Zlatko Hasanbegović
Ostao bez minstarskog mjesta
KonakDino is offline  
Old 21.10.2016., 14:51   #38
Quote:
KonakDino kaže: Pogledaj post
ČIJA JE VLADA ANDREJA PLENKOVIĆA?

Martina Dalić
Upravo je danas izašlo da je na zadnjim parlamentarnim izborima Martina Dalić financijski pomagala stranku PAMETNO sa 4.000,00 kn.

http://www.maxportal.hr/hdz-ova-mini...jski-pomagala/
Nije danas nego je to staro i poznato ima godinu dana
Quote:
Dalić i Šonje donirali stranci Pametno
http://www.tportal.hr/vijesti/parlam...u-Pametno.html
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 21.10.2016., 15:22   #39
Zašto je (i) Plenković složio preveliku Vladu: Dovoljno je 7 ministarstava!

http://www.vecernji.hr/hrvatska/dovo...rstava-1122640


Odličan članak, kao i remainder u kakvoj hebenoj prčiji mi živimo...
Jadnici kakve je teško naći imaju najveći broj ministarstava u cijeloj EU.

"Nekompetentna Grčka ima 16 ministarstava, moćne Sjedinjene Američke Države imaju ih 15, efikasna Njemačka 14, impresivna Estonija 11, a problematična Mađarska ima osam ministarstava"

"Poruka koju su trebali čuti strani ulagači glasi: imamo kompetentnu i efikasnu administraciju koja želi surađivati s vama. Umjesto toga, svi su dobili istu poruku: „Moja je Vlada posve ista kao sve ostale prije nas. Usredotočeni smo prije svega na zadovoljavanje vlastitih političkih apetita“."

" 13 ministarstava predstavlja odgovor na politički pritisak, a sedam upravljanje ključnim državnim poslovima – što znači da 65% talentiranih ljudi, resursa i energije ove Vlade otpada na zadovoljavanje političkih apetita, dok se tek 35% alocira na rješavanje naših ključnih problema. "

Milan Račić.
Svaka mu ko Njegoševa
pinzgauer is offline  
Old 21.10.2016., 17:05   #40
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jedino me, osim Barišića, smeta Kujundžić. Taj je top svoje vrste.
Da, jučer je bio u Otvorenome, ako ništa - strašno neelokventan čovjek, vrtio je 3 šuplje fraze u krug, kao neće se primjetiti.

Nemam pojma kakav je kao liječnik i ima li znanja za vođenje ministarstva, al ne bi ga trebalo previše davat na tv


I dalje moju punu podršku imaju svi koje prozivaju za "pogodovanje krupnom kapitalu"
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.