Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2014., 15:39   #1621
Psiha se stabilizira kod krav mage.
Ljutnja se pretvara u logičnost.
Skerdilaida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 17:33   #1622
Moj odgovor Beljki:

Quote:
Pa svakako ima koristi ali je pitanje ekonomije ulozenog i dobivenog.
Misliš na pitanje isplativosti, ne ekonomije, ekonomija je nešto drugo. http://hr.wikipedia.org/wiki/Ekonomija
Quote:
takodjer je jasno da netko moze imati drugce ciljeve i benefite - od sportskih do jednostavno ljubavi prema borilackim vjestinama. Masu hobija imamo od kojih nema pregmaticne svrhe ali ima neke subjektivne.
Zar nisi s ovime sam sebi odgovorio!?

Quote:
Ono sto mislim jest da je to sve upitno ako je pitanje ciste samoobrane, a osoba se profesijom, mjestom zivljenja ili drustvom u kojemu se krece ne nalazi izlozena vecem riziku.
Ipak ne bih usporedio sa pozarnim stepenicama jer je to pasivna mjera koja ne trazi veci angazman (mogao bi ju recimo usporediti sa kupnjom protuprovalnih vrata ili sokera). To bi bilo usporedivo sa odradjivanjem protupozarnih vjezbi i drilova dva puta tjedno. Ima smisla ako si vatrogasac, strucnjak za protupozarnu sigurnost ili zivis u okolnostima gdje je iz nekog razloga (specificne gradnje, orkuzenja, baratanja zapaljivim supstancama isl) povecana opasnost od pozara.
Ovdje pretpostavljaš definiciju rizika, svoje znanje kada opasnost može naići i tvoje sposobnosti predviđanja slučajnih uzoraka. Da je sve to tako lako kao što kažeš ne bi nikada nitko došao u opasnu situaciju, ali kao što svi znamo život je malo nasumičniji od toga.

Quote:
Za vecinu nas koja ce zivot prozivjeti da pozaru nikada niti ne svjedocimo, kamoli dozivimo, a niti ne zivimo nuzno u neboderu tolka kolicina vjezbe za nesto sa tako malom vjerojatnosciu da se desi nije ekonomicno trosenje vremena
Onda najbolje da ne učimo o bilo čemu što nećemo raditi ili vidjeti za našeg života. Zašto pokušavati bili slikar ako radiš na baušteli? Zašto bi nogometaš čitao knjige? Zašto bi netko želio biti u formi ako će ionako jednog dana umrijeti? Koji su čudaci ti likovi što žele znati i postiči više! Svašta!
I nije ekonomično, već efikasno trošenje vremena (kao što sam ranije naglasio ekonomija je nešto drugo)
Ziryab is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 15:07   #1623
Pozdrav svima!
Molim iskustvene krav maga-še ako mi mogu odgovoriti na pitanje, koliko krav maga baca "težište" borbi na podu (na klipovima se prvenstveno pokazuje stand up, pa...)

Unaprijed hvala na odgovorima i pozdrav svima!!!
znatizelja33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 15:26   #1624
Quote:
znatizelja33 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Molim iskustvene krav maga-še ako mi mogu odgovoriti na pitanje, koliko krav maga baca "težište" borbi na podu (na klipovima se prvenstveno pokazuje stand up, pa...)

Unaprijed hvala na odgovorima i pozdrav svima!!!
Radi se i borba na podu za slučaj da ti se dogodi da završiš na podu, ali cilj je riješiti situaciju u stand-upu jer na podu imaš puno manju šansu izvuć povoljan rezultat. Pogotovo ako je u pitanju više napadača i/ili napad oružjem.
__________________
Live and let live.
theOwtcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 16:11   #1625
Hvala
znatizelja33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 21:16   #1626
Ide jedan malo duži post od mene, za one koji bi se možda upisali ili traže iskustvo.
Dakle nikada se nisam bavio borilačkim sportom, nikada se nisam tukao. Jednom sam bio "napadnut" di mi je došao lik i primio me za ruku i rekao ajmo prazni novce.
Od opreme trebate gumu za zube(50-100 kn) i suspenzor za muda(70 kuna ako se ne varam?). Crna majica i crne hlačice. Dakle, nije prevelika investicija. Guma od 70 kn ima više slojeva, jeftinija je nego jedan zub
Treniram u Zagrebu, evo tek 6 mjeseci. Trening je koncipiran ovako. Prvo se posloži linija i klasični pozdrav. Nakon toga kreće nekakvo zagrijavanje. Ili slow fight, ili npr serija vježbi - 20 sekundi sklekovi, 20 čučnjevi... ili klasično istezanje. Onda ide trening. Radi se određena tematika. Ili su to direkti, gušenja, nož(u vrat, trbuh, prijetnja na grlu, prijetnja inisko, visoko...). Trener pokaže vježbu, i radi se u paru. S tim da se često mijenjaju partneri s ciljem da se naučite nositi s mrgama, višim i nižim napadačima. Ako trebate pitati dignete ruku, trener(ica) dođe pokaže. Tehnika je u detaljima, nije isto hvat za zglob, za prste...
Dosta se brzo uči. Kada recimo radimo headlockove, već instiktivno ti nije da se slediš, nego pomisliš - hvat za prste!(http://www.youtube.com/watch?v=PE7wju1Fdwg počinje na 0.10 tek toliko da shvatite poruku)
Radi se u više grupa, ovisno o stupnju. Već i ovi početnički rade najčešće napade(prijetnja nožem, ubod, gušenje, direkti).
Radi se polako, u pravilu bez fizičkih kontakata(udarci mislim) i "markiraju" se. Za to treba jedno vrijeme, jer kada radite brzo a da nekoga ne zveknete u zube - nije baš lako
Nekako se više rade napadi na nogama, nego na podu. Jer ih je i više u praksi jasno. Radili smo par puta i dok smo na podu a nož je pod vratom.
U početku se treba malo pohvatati, ali za par mjeseci se osjećate barem malo sigurnije.
Treninzi su ponekada teži ponekada lakši. Subotom, kada je 2 sata, meni je majica mokra da ju mogu cijediti
Rade se razne "igre". 2-3-4 napadač, i napadaju vas po nekoliko minuta. Jedan ima nož, jedan palicu, jedan "gole" šake. Snađi se. Malo vas zavrte, da vas dezorijentiraju!
Ponekada se vode i besplatni seminari - evo nedavno smo u bazenu imali - malo vas potope, kada nemaš zraka van i na tebe krene - nema brisanja očiju i tako to.

Naravno da si nemojte zamisliti da će te doći, za par mjeseci sve naučiti i onda se mlatiti po cesti... Bit je uvijek prevencija, to i oni naglase. Ako vidiš da na jednom čošku stoji onako 4 krkana s kapuljačama i nekaj drže u ruci(jedan palicu) a ostali čikaju da nećeš ono pokraj njih, nego ćeš fino preči cestu

Eto, možda se netko zainteresira Uglavnom ako se želite naučiti malo nositi s stresom u napadu, ako želite se naučiti braniti od divljaka dođite.
Radimo ponekada i specifične napade kao čupanje kose(posebno za cure to vrijedi...)
plavokoki_Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 00:34   #1627
Htio bi upisati u zagrebu, jel moze netko reci jel muskarci mogu uopce upisati tecaj? Nije mi jasno jel postoji tecaj za muske. Na stranici krav-maga.hr samo pise vojska, policija, security, djevojke. Znaci ne postoji tecaj za muske?
ATX11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 00:52   #1628
Javiš se voditelju treninga u bilokojem klubu Krav Mage i to je to.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 21:57   #1629
Ima li koji klub oko Kvatrića ili u tom dijelu grada?
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 22:46   #1630
Quote:
Marl kaže: Pogledaj post
Ima li koji klub oko Kvatrića ili u tom dijelu grada?
Sezona počinje 9.9. u dvorani Osnovne škole Silvija Strahimira Kranjčevića u 18 h Bogišićeva 13 , upis i uvod - za sve članove !!
Treninzi utorak i četvrtak
18-19,30h i 19,30 -21h
Obavezno čiste tenisice dvoranskog tipa.
Info 097 695 11 21
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 11:53   #1631
SEMINAR s Branimirom Tudjanom MOSS - Multiple opponents survival system - Seminar je isključivo usmjeren na razvijanje potrebnih fizičkih i mentalnih atributa za stvarno nasilje i više napadača.

vrijeme: 21.9.2014. od 10 do 14 sati
mjesto: Zagrebački velesajam, paviljon 25, ulaz u ŽKK Medvešćak
cijena: 200 kuna upiti i prijave: [email protected] i 098616062
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 20:56   #1632
Postavio bih pitanje praktikantima Krav Mage! Da li osjecate neku bespomocnost protiv praktikanata drugih borilackih sportova kao npr. BJJ, Judo, Hrvanje...? Razumijem da vi imate tehnike koje se baziraju na neku brzinu nešto rješiti i bježati ali da se nađete u situaciji gdje se doslovno idete potuči s nekim iz ovog ili onog razloga, a ne želite bježati kako bi ste tu prošli po vašem sudu?
Tirolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 00:00   #1633
Quote:
Tirolko kaže: Pogledaj post
Postavio bih pitanje praktikantima Krav Mage! Da li osjecate neku bespomocnost protiv praktikanata drugih borilackih sportova kao npr. BJJ, Judo, Hrvanje...? Razumijem da vi imate tehnike koje se baziraju na neku brzinu nešto rješiti i bježati ali da se nađete u situaciji gdje se doslovno idete potuči s nekim iz ovog ili onog razloga, a ne želite bježati kako bi ste tu prošli po vašem sudu?
ja treniram hrvanje i garantiram da bi srušio svakog tko trenira krav magu, a ne hrvanje. sad kolko me moze na podu ispikat u oči ili štajaznam šta, mislim da je ta krav maga overrated kad se tučeš s nekim high level hrvačem ili boksačem, mma da ne govorim, ona je više namijenjena za neatletične klošare koji traže kasnonoćne sukobe. sad, kolko te to može spasit ili ne, nisam stručnjak, ali po meni je to traćenje vremena. Opet, bolje to nego sjedit doma i igrat kompjuter, ali za to vrijeme treninga se moze puno vise naucit na hrvanju ili bjj-u. Judo je po meni sra*e jer ga ja shvaćam kao dio hrvanja i trebo bi se radit bez kimona. Sva bacanja koja judasi rade bez kimona ja sam naučio na hrvanju i još ih bolje radim nego oni. Šta ti vrijedi što nekog mozes bacit u kimonu.
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 16:50   #1634
ha gle ljudi po ulici hodaju u odjeći (naročito po zimi) tako da judaš ima za kaj primit.

Neki KM praktikant koji to radi koju godinu te ima i znanja iz neke udaračke sigurno ima puno bolje šanse nego bilo koji nogometaš ako me shvaćaš.
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 12:28   #1635
Rade se na Km i neke osnovne obrane od rušenja, double lega, single lega i sl. Ja sam Km radija 3 godine. Sad malo boksam, odem na koji trening JJ-a, Km-a, uglavnom svaštarim sebi za gušt. Općenito se slažem da će prakticant km teško izać na kraj sa hrvačem i boksačem. Ali netko ko radi Km i nadopunjuje je s boksom (iako km ima dosta elemenat boksa i kicka u svojim drilovima) i osnovama u parteru, će svakako bit težak zalogaj za boksača i hrvača. Šanse su mi tim veće ako neko radi isključivo hrvanje bez elementarnih znanja u stojci ili da neko boksa, a da nema pojma kako obranit najjednostavnije rušenje. Nije baš lako srušit nekoga na otvorenom prostoru ako taj ima osjećaj za distancu, i koristi šake i noge. Tako da je to gubljenje vremena je preteška riječ. Sve je to dobro, ali treba u svakom trenutku bit svjestan da ako znaš par tehnika, nisi superman. Recimo ja znam jednog judas koji radi malo grappling i lik je zvir. Nemoš ga rušit, ako i dođete dole, zna držat poziciju. Ljudi kojima je baza judo, a malo su proširii vidike su u principu jako opasni. Toliko o mom skromnom iskustvu.
cavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 22:15   #1636
Gdje trenirati

Pozdrav,
zanima me gdje bi mogao poceti lagano trenirati (posto nisam bas u nekoj formi) KM u Zg, bitno mi je da dvorana ima parking posto nisam iz Zg .
ivicak_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 12:37   #1637
Quote:
cavac kaže: Pogledaj post
Rade se na Km i neke osnovne obrane od rušenja, double lega, single lega i sl. Ja sam Km radija 3 godine. Sad malo boksam, odem na koji trening JJ-a, Km-a, uglavnom svaštarim sebi za gušt. Općenito se slažem da će prakticant km teško izać na kraj sa hrvačem i boksačem. Ali netko ko radi Km i nadopunjuje je s boksom (iako km ima dosta elemenat boksa i kicka u svojim drilovima) i osnovama u parteru, će svakako bit težak zalogaj za boksača i hrvača. Šanse su mi tim veće ako neko radi isključivo hrvanje bez elementarnih znanja u stojci ili da neko boksa, a da nema pojma kako obranit najjednostavnije rušenje. Nije baš lako srušit nekoga na otvorenom prostoru ako taj ima osjećaj za distancu, i koristi šake i noge. Tako da je to gubljenje vremena je preteška riječ. Sve je to dobro, ali treba u svakom trenutku bit svjestan da ako znaš par tehnika, nisi superman. Recimo ja znam jednog judas koji radi malo grappling i lik je zvir. Nemoš ga rušit, ako i dođete dole, zna držat poziciju. Ljudi kojima je baza judo, a malo su proširii vidike su u principu jako opasni. Toliko o mom skromnom iskustvu.
km nije koncipirana kao takmicarska vjestina
slazem se da u ringu praktikant km nema sanse sa boksacem
na ulici je nesto drugo
km ne preporucuje fajt u smislu ajmo se saketat
niti je uopce pozeljno po km da se upustano u borbu na parteru
nadam se da je netko vec razumio da je km pola tehnika
pola gluma
ako treba i plakat
placi
da bi dosao u poziciju da uputis udarac koji ce omesti protivnika
ni jedna tehnika u km nije duza od 10 seksundi
niti se preporucuje
nakon toga po pravilu bjezis
ne ostajes da se izivljavas
edi_bosanceros is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 17:41   #1638
Ma ne bi se bas slozio da km praktikant ima sanse s boksacem na ulici. Ima ali su jako male...
cavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 18:35   #1639
Quote:
cavac kaže: Pogledaj post
Ma ne bi se bas slozio da km praktikant ima sanse s boksacem na ulici. Ima ali su jako male...
glupo mi je potenciranje price da su susretnu dva borca na ulici koji bi bio bolji
ovom pricom ispadamo nasilnici koji jedva cekamo da odmjerimo snage na ulici
rijetkoooo
stvarno rijetno ce te cuti da je u nekoj ulicnoj tuci ucestvovao neki praktikant BV
po pravilu to svi izbjegavamo
edi_bosanceros is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 17:14   #1640
Quote:
Gyonin kaže: Pogledaj post
SEMINAR s Branimirom Tudjanom MOSS - Multiple opponents survival system - Seminar je isključivo usmjeren na razvijanje potrebnih fizičkih i mentalnih atributa za stvarno nasilje i više napadača.

vrijeme: 21.9.2014. od 10 do 14 sati
mjesto: Zagrebački velesajam, paviljon 25, ulaz u ŽKK Medvešćak
cijena: 200 kuna upiti i prijave: [email protected] i 098616062
dok je branimir tudjan vježbal i podučaval krav magu ovi današnji krav magLa instruktori ni pišat iza grma nisu znali. a sada poplava klubova i instruktora... ccc..
sulemari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.