Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2007., 22:19   #21
Quote:
chabad kaže: Pogledaj post
već načine podučavanja i slično.
tocno to.
tradicionalna metodologija je vazna jer gravira u misicno pamcenje sve sta treba, ali trebalo bi integrirtati sto vise dinamike u treninge da ljudima ne dosadi trenirati nakon tjedan/mjesec/godinu/5 godina dana...
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 22:33   #22
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
tocno to.
tradicionalna metodologija je vazna jer gravira u misicno pamcenje sve sta treba, ali trebalo bi integrirtati sto vise dinamike u treninge da ljudima ne dosadi trenirati nakon tjedan/mjesec/godinu/5 godina dana...
ma nisam mislio baš na dosadu, više na to da kroz dinamičniji i "realniji" trening možeš lakše provjeriti što valja a što ne.
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 22:35   #23
Quote:
chabad kaže: Pogledaj post
ma nisam mislio baš na dosadu, više na to da kroz dinamičniji i "realniji" trening možeš lakše provjeriti što valja a što ne.
bez "realnijeg" treninga ljudima dosadi. pogotovo ako im netko ne objasni detaljno sta, zasto i kako treba raditi.
znam da bi meni dosadilo...
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 23:11   #24
Za sada ste počeli vrlo korektno s temom...baš me interesira koliko će to trajati?
Iskreno,meni su vinčunaši najsimpatičniji forumaši jer volim njihova prepucavanja...
Wrebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 23:21   #25
4 osobe koje nejdu u hrackanje na prvo citanje je svojevrsni rekord sto se wing chuna tice.

al zato svaki drugi post mora biti o pljuvanju...pa sad nek netko kaze da ljudi nisu spamozedni...


jooj, joooj....
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 13:15   #26
http://wingchunfightclub.org/joomla/...d=38&Itemid=52

Odlican filmic, cisto zato jer pokazuje koliko je tesko ostati sabran i postupiti po odredjenim naucenim principima/tehnikama (na ovaj udarac reagiraj ovako, na onaj onako - to neide, sparing je glavni test) kada na tebe svom silom krene netko s relativno jednostavnom i brutalnom udarackom tehnikom ; )
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 16:34   #27
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
http://wingchunfightclub.org/joomla/...d=38&Itemid=52

Odlican filmic, cisto zato jer pokazuje koliko je tesko ostati sabran i postupiti po odredjenim naucenim principima/tehnikama (na ovaj udarac reagiraj ovako, na onaj onako - to neide, sparing je glavni test) kada na tebe svom silom krene netko s relativno jednostavnom i brutalnom udarackom tehnikom ; )
bah!
ne rade mi kodeci. zreo je za formatiranje komp...
kroz obrise crvenog na zelenom sam vidio kako se netko zaljece u nekoga drugoga i prebija cistom agresivnoscu.
al kolko vidim s ovim kodecima, moze biti i partija saha.


trebalo bi trenirati kao vjestinu.
raditi drilove kao sto se tradicionalno rade.
ali takodjer bi trebalo testirati sportski da znamo na cemu smo.
a to se, nazalost, ne radi.

ja bi napravio 2 vrste sparinga. jedna bi u biti bila simulacija seljackih napada.
ono sa 2-3 osobe sto sam objasnio nemadugo, a druga bas pravi sparing "sa svime sta imas" po nekakvim mma pravilima.
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 11:21   #28
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
bez "realnijeg" treninga ljudima dosadi. pogotovo ako im netko ne objasni detaljno sta, zasto i kako treba raditi.
znam da bi meni dosadilo...
pa i meni, to mi je preduvjet za treniranje.
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 11:25   #29
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
ja bi napravio 2 vrste sparinga. jedna bi u biti bila simulacija seljackih napada.
ono sa 2-3 osobe sto sam objasnio nemadugo, a druga bas pravi sparing "sa svime sta imas" po nekakvim mma pravilima.
ja bih se (bez obzira na vještinu kojom se bavim) više koncentrirao na sparinge s praktikantima drugih sportova/vještina jer dosta njih ima drugačije pristupe i sl. pa je zanimljivo znati kako se nosiš s tim.
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 11:31   #30
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
http://wingchunfightclub.org/joomla/...d=38&Itemid=52

Odlican filmic, cisto zato jer pokazuje koliko je tesko ostati sabran i postupiti po odredjenim naucenim principima/tehnikama (na ovaj udarac reagiraj ovako, na onaj onako - to neide, sparing je glavni test) kada na tebe svom silom krene netko s relativno jednostavnom i brutalnom udarackom tehnikom ; )

meksikanac se borio kao da nikad ništa nije trenirao.
čini mi se da nema previše sparinga iza sebe.
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 12:07   #31
Quote:
chabad kaže: Pogledaj post
ja bih se (bez obzira na vještinu kojom se bavim) više koncentrirao na sparinge s praktikantima drugih sportova/vještina jer dosta njih ima drugačije pristupe i sl. pa je zanimljivo znati kako se nosiš s tim.
pa to spada pod onaj sparing po mma pravilima, ne?
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 12:16   #32
Quote:
chabad kaže: Pogledaj post
ja bih se (bez obzira na vještinu kojom se bavim) više koncentrirao na sparinge s praktikantima drugih sportova/vještina jer dosta njih ima drugačije pristupe i sl. pa je zanimljivo znati kako se nosiš s tim.
Pametno

Inače, ne mogu vidjeti onaj clip. Može kratki sadržaj

Nego, što je sa ovim topicem? Već druga stranica a nema šore! Počinje biti dosadno Ajmo. Koji je wing chun si fu najbolji u Hrvatskoj?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 13:31   #33
bok!

iz postova ne mogu isčitati sparirate li sa drugim vještinama ili samo hipotetski razmatrate tu opciju?

ukoliko sparirate, pobjeđujete li ili gubite?
ukoliko gubite, ljuti li vas to i znači li to da je wing chun loš sam po sebi, da je vaše treniranje ili vaš trener loš ili da ste vi taj dan bili loši?

nedavno smo pokušali sljedeće, više kao eksperimentiranje, manje kao oficijelni tradicionalni trening.. okreneš mi leđa i ja stojim iza tebe, znaš da će biti nekih problema. vrijeme ide, sekunde sporor prolaze, ništ se ne dešava, tenzija raste. recimo, prođem pored tebe, zakačim te ramenom, 'pa daj pazi, jebemu..'
ti reagiraš kako hoćeš, ja reagiram kako hoću, sve ide, od 'sori' do odma u glavu. probajte jednom, po mogućnosti vani i to kad je noć.
odlična vježba.

s druge strane, sporim tempom odraditi 10 puta za redom fokusirano prvu formu je također odlična vježba.

pozdrav!
conquer_yourself is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 13:39   #34
ja trenutno ne treniram wc (na zalost ), ali se sve cesce nalazim s frendom/frendovima i nabrijavam ih na vjezbe koje sam opisao gore... nadam se da bude nesta iz toga...
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 13:40   #35
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Pametno

Inače, ne mogu vidjeti onaj clip. Može kratki sadržaj

Nego, što je sa ovim topicem? Već druga stranica a nema šore! Počinje biti dosadno Ajmo. Koji je wing chun si fu najbolji u Hrvatskoj?
Inače,osobno ne bih trebao komentirati o wing chunu jer tu vještinu ne poznajem,ali ja glasujem za si fua i ekipu iz Dubrave jer sam lokalpatriot,a koliko sam upoznat,njihov si fu se bavio i hrvanjem kao klinac što mi je dovoljno da mu dam svoj glas.
...a sada bez zajebancije,nema čovjeka kojeg poznajem a koji ujedno poznaje i Biljanića da ne hvale njegove sposobnosti i znanje.
Wrebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 13:53   #36
s obzirom na to kolko wing chun klubova ima u Hrvatskoj, mislim da svaki si fu ili svatko ko je uložio 10-15-20 godina u svoj trening i razvoj zaslužuje pohvalu i poštovanje.
jel tan sao stoji ovak ili onak, jel udarac ulazi pod manjim ili većim kutem, to je apsolutno nebitno.
nešto što u svom nazivu ima 'art' mora dozvoliti određenu slobodu u interpretaciji, ukoliko interpretacija slijedi bazičnu ideju.

pozdrav!
conquer_yourself is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 14:23   #37
Quote:
conquer_yourself kaže: Pogledaj post
s obzirom na to kolko wing chun klubova ima u Hrvatskoj, mislim da svaki si fu ili svatko ko je uložio 10-15-20 godina u svoj trening i razvoj zaslužuje pohvalu i poštovanje.
jel tan sao stoji ovak ili onak, jel udarac ulazi pod manjim ili većim kutem, to je apsolutno nebitno.
nešto što u svom nazivu ima 'art' mora dozvoliti određenu slobodu u interpretaciji, ukoliko interpretacija slijedi bazičnu ideju.

pozdrav!
agreed!

ljudi se po netu uglavnom kolju oko toga cija je linija (pod-stil, jel...) bolja, pisu ovo, pisu ono. jedni krivo rade ovo, drugi krivo rade ono...
kao da ne vide da se sve sastoji od istih principa i tehnika i da ih svatko prilagodi sebi. to sto neciji ucitelj vise stavlja naglasak na jedno, a manje na nesta drugo nije razlog za svadje nego - normalno.
znati sve, a koristiti ono sto ti odgovara. hvala bozima, u wing chunu ima dovoljno toga da svatko moze naci nesto sto mu odgovara...
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 14:37   #38
Quote:
conquer_yourself kaže: Pogledaj post
s obzirom na to kolko wing chun klubova ima u Hrvatskoj, mislim da svaki si fu ili svatko ko je uložio 10-15-20 godina u svoj trening i razvoj zaslužuje pohvalu i poštovanje.
jel tan sao stoji ovak ili onak, jel udarac ulazi pod manjim ili većim kutem, to je apsolutno nebitno.
nešto što u svom nazivu ima 'art' mora dozvoliti određenu slobodu u interpretaciji, ukoliko interpretacija slijedi bazičnu ideju.

pozdrav!
Engleski naziv marital art je pogrešan; naš borilačka vještina je puno bolji
Umjetnost je nešto što ovisi o pogledima i ukusima svakog čovjeka dok se vještina (eng. skill) s druge strane može vrlo lako eksperimentalno provjeriti iliti može se vidjeti čiji je si-fu/sensei/majstor/učitelj/trener jači Kao što je već negdje napisao jedan poznati pokojni wingchunovac...

wrebox - da bi reč rekel
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 14:45   #39
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Umjetnost je nešto što ovisi o pogledima i ukusima svakog čovjeka dok se vještina (eng. skill) s druge strane može vrlo lako eksperimentalno provjeriti
to je i wong shun leung rekao i u potpunosti se slazem.






evo jedan klipic za kojeg znam da je nekad davno vec bio.
mislim da puno bolje prikazuje kako je wing chun zamisljen od svih onih chi sao klipova...
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 14:48   #40
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
agreed!

ljudi se po netu uglavnom kolju oko toga cija je linija (pod-stil, jel...) bolja, pisu ovo, pisu ono. jedni krivo rade ovo, drugi krivo rade ono...
kao da ne vide da se sve sastoji od istih principa i tehnika i da ih svatko prilagodi sebi. to sto neciji ucitelj vise stavlja naglasak na jedno, a manje na nesta drugo nije razlog za svadje nego - normalno.
znati sve, a koristiti ono sto ti odgovara. hvala bozima, u wing chunu ima dovoljno toga da svatko moze naci nesto sto mu odgovara...
Da, gotovo se svi sastoje od istih principa i tehnika, isvatko ih koliko toliko prilagodi sebi. Ali isto tako to ujedno ne znači i da su učitelji iz svih tih linija dobro naučili/akceptirali/uvježbali stanovite/sve tehnike i da ih pravilno prenose na svoje učenike...
Znati sve a koristiti što ti odgovara je odlična metoda ali opet ostaje činjenica da nisu svi majstori naučili sve stoga i imaju puno manje manevarskog prostora za podučavanje... analogno bi bilo da netko "zna" napraviti "sve" tehnike u hrvanju ali nije u stanju pronaći balans...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.