Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2007., 15:53   #41
Quote:
sun tzu kaže: Pogledaj post
...e a kaj bi bilo da se recimo brusli pojavi recimo danas, u vrijeme kad se večina svih stvari može vidjeti iz sobe sa računala, sada, u vrijeme kada ti nemora dolaziti netko iz kine da bi naučio neke stvari, danas kada je puno lakše doći do određenog znanja...i sad, naprimjer sretne jednog šmirgl gija od 95 kila iz evrope...

...ja mislim da taj brus li koji bi se rodio danas bi fulao vrijeme, odnodno on više nebi bio ni b od brus li što su od njega činili onda...on je bio samo jedan malo bolje istrenirani kinez koji je mogao dominirati samo posredstvom boljih poznavanja tehnika, to danas više ne prolazi...
ima tu istine, ali on je trenirao minimalno 8 sati dnevno, sada pogledaj u kojem svjetu zivimo, nemamo toliko vremena posvetit treninzima.(ja bih volio da imam, ali uz faks, tesko). u principu ljudi treniraju do 8 sati tjedno. e, sad kad bi netko tko trenira toliko mogao bit bolji od nekoga tko u istom vremenskom periodu (tjedan dana) trenira 56 sati, zamisli sto bi postigao da on trenira 56h tjedno.

a vi koji tvrdite da je on samo glumac, i nitko i nista, jeste procitali isjecke iz wikipedije koje sam postavio i interview? jos uvijek imate misljenje da je on samo glumac, da se nikada u zivotu nije potukao?
Wolverine1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 16:16   #42
pa wikipediu pišu takvi kao ti koji vjeruju svemu
Afrofeet is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 16:36   #43
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Kakav impuls prenosiš na protivnika? Ako neki objekt određene mase juri oređenom brzinom on posjeduje određenu energiju. Kada udari u zapreku uzmimo da se zaustavi i njegova m*0^2= E = 0. Gdje je otišla E i što je impuls?
Impuls ili količina gibanja p je umnožak mase i brzine. Impuls je veličina koja se prenosi kod elastičnog sudara. Elastičan sudar je sudar kod kojeg ne dolazi do deformacije objekta koji se sudara. Naprimjer biljarske kugle. Ako imaš dvije kugle iste mase i jednom pogodiš drugu količina gibanja nakon sudara je ista kao i količina gibanja prije sudara, to se zove zakon očuvanja količine gibanja.

Ako povećaš masu za duplo prve kugle a brzinu ostaviš jednaku, impuls će biti duplo veći. Isto tako ako povećaš brzinu za duplo a masu ostaviš jednaku također će impuls biti duplo veći, a ne četiri puta, jer nema kvadrata u toj formuli.

Auto kada se zabije u zid svu kinetičku energiju pretvori u toplinsku, ali to ne znači da je svu energiju predao zidu. Zato jer je to neelastičan sudar. Pojednostavljeno, karoserija auta se zgužva, te dio energije ode na deformaciju karoserije, lim "popije" energiju.

Zato se kod sudara (elastičnog) koristi prvenstveno zakon očuvanja količine gibanja, jer energija nije veličina koja se prenosi s jednog tijela na drugi na taj način. U našem slučaju, sudar je elastičan, jer se ne deformira ni šaka ni glava. Ako uspiješ deformirat glavu, onda nije ni bitno što i koliko si prenio, lol.

Također, energija nije ono što ti želiš prenijeti u borbi. Primijeti, zamisli da guraš čovjeka 10 sekundi, ili da ga opališ jednom. Više energije si prenio gurajući ga, ali s tim si dobio ništa, dok si ga možda jednim udarcem uspio noakutirat to nećeš uspijeti gurajući ga koliko god energije mu ti dao.

Zakon očuvanja energije, na koji si ciljao, ima jednu drugu posljedicu. Pošto energija ne može nestati ni nastati, energija koja je potrebna da se tvoj udarac ubrza dvaput je četiri puta veća, ali to ne znači da si prenio četiri puta veću energiju na protivnika nego da si ti generirao četiri puta veću energiju. Energija mora od nekud doći, a to je enegija koju si ti "proizveo", preciznije, kemijsku energiju svojih mišića pretvorio u mehaničku. Znači, ti si morao utrošit četiri puta veću energiju da se brzina tvog udarca poveća "samo" dvaput.

Snaga, to je jednostavno sposobnost stroja ili ljudskog tijela da obavi rad u što kraćem vremenu, to nikako nije veličina koja se prenosi, nego veličina koja kaže da ti moraš biti snažan da bi to učinio.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 16:48   #44
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
pa wikipediu pišu takvi kao ti koji vjeruju svemu
bas sam u zajebanciji rekao frendu da jedva cekam da netko kaze- samo zato sto je u enciklopediji, ne znaci da je istina.
bravo inteligencijo, svaka cast.
Wolverine1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 17:20   #45
Na wikipediji piše da je ivica dinković svjetski prvak u Full Contact Wing Chunu povezanim sa tehnikama hrvanja i jiu jitse, jel to istina?
Sudo_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 17:24   #46
Quote:
KungFuMonkey kaže: Pogledaj post
Snaga, to je jednostavno sposobnost stroja ili ljudskog tijela da obavi rad u što kraćem vremenu, to nikako nije veličina koja se prenosi, nego veličina koja kaže da ti moraš biti snažan da bi to učinio.
Evo i iz blesave teme može proizaći ovako interesantan post!
Wrebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 17:25   #47
Quote:
Sudo_19 kaže: Pogledaj post
Na wikipediji piše da je ivica dinković svjetski prvak u Full Contact Wing Chunu povezanim sa tehnikama hrvanja i jiu jitse, jel to istina?
No results found. For help on searching within Wikipedia, please see Wikipedia:Searching.
Wolverine1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 17:27   #48
po kojem principu vi znate da bi recimo jedan mirko dobio bla? stvarno mi nisu jasne te vase metode razmisljanja..? zbog toga sto je imao 60kg? jer je glumio u filmovima? ne kuzim.. dajte mi neke razloge..
uzmite u obzir da jako malo znate o Bruceu cim ovako pricate o njemu...
__________________
"As more Bruce Lee films are shown not only in acting ability but in physical skills as well they will see the difference. Of course; it is only movie making people will say. But I'm sure that the audience (real martial artists) are not so insensitive; as to not be able to see and judge by them self and compare these man speed, power, rhythm, coordination, versatility etc. etc."
- Bruce Lee -
BruceLee87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 17:41   #49
Quote:
BruceLee87 kaže: Pogledaj post
po kojem principu vi znate da bi recimo jedan mirko dobio bla? stvarno mi nisu jasne te vase metode razmisljanja..? zbog toga sto je imao 60kg? jer je glumio u filmovima? ne kuzim.. dajte mi neke razloge..
uzmite u obzir da jako malo znate o Bruceu cim ovako pricate o njemu...
ja se potpuno slazem s tobom. to su ljudi koji su pogledali par filmova, misle da je sve puno specijalnih efekta, poistovjecuju ga s danasnjim sarlatanima koji glume u borilackim filmovima...
ujedno, nemaju pojma o kome pricaju.
i nisu svjesni principa po kojem se BL borio. u boksu sve ide na snagu, tipa netko ide na kruzni udarac nogom ti blokiras udarac, i naravno da netko tko ima 100 kila i jacinu udarca moze "slomit" covjeka od 60kg zajedno s njegovim blokom. ali u onome cim se on bavio (ne wrebox i ostali, ne mislim na glumu) tezina nije bila vazna. jes se udarci ne blokiraju, sila se preusmjeruje. koliko god netko bio jak, ako ide na direkt udarac, uvijek njegovu ruku mozes pomaknut u stranu. ako ti udarac ide u glavu pokusas mu skrenut putanju, a ne stitis glavu jer ako je covijek puno jaci od tebe, njegov udarac ce proci kroz tvoj blok, ali ako mu gurnes ruku u stranu svejedno ti je koliko je udarc bio jak, kad te fulao, a to moze napravit i prosjecna zena.
Wolverine1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 17:50   #50
Quote:
BruceLee87 kaže: Pogledaj post
po kojem principu vi znate da bi recimo jedan mirko dobio bla? stvarno mi nisu jasne te vase metode razmisljanja..? zbog toga sto je imao 60kg? jer je glumio u filmovima? ne kuzim.. dajte mi neke razloge..
uzmite u obzir da jako malo znate o Bruceu cim ovako pricate o njemu...
BruceLee87 je nezadovoljan s razvojem topica i zahtjeva daljnju raspravu,ali ja odustajem.Poražen sam na samom početku rasprave i ako nastavim,mislim da će me ubiti preteška riječ.Možda se i predomislim,pa ako i dalje budete provocirali,poslat ću vam Radoša s ultimate-fight foruma da vas zgazi sa svojim postovima.
Wrebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 19:28   #51
Quote:
Wolverine1112 kaže: Pogledaj post
No results found. For help on searching within Wikipedia, please see Wikipedia:Searching.
Nešto si krivo upisao.. Mora biti!
Sudo_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 19:28   #52
Quote:
Wrebox kaže: Pogledaj post
BruceLee87 je nezadovoljan s razvojem topica i zahtjeva daljnju raspravu,ali ja odustajem.Poražen sam na samom početku rasprave i ako nastavim,mislim da će me ubiti preteška riječ.Možda se i predomislim,pa ako i dalje budete provocirali,poslat ću vam Radoša s ultimate-fight foruma da vas zgazi sa svojim postovima.
Sudo_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 20:52   #53
Quote:
Sudo_19 kaže: Pogledaj post
Nešto si krivo upisao.. Mora biti!
ne, otisao sam na copy/paste
Wolverine1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 01:23   #54
Quote:
Wolverine1112 kaže: Pogledaj post
ne, otisao sam na copy/paste
Ne znam, nešto si zeznuo sigurno....
Sudo_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 02:36   #55
Quote:
Sudo_19 kaže: Pogledaj post
Ne znam, nešto si zeznuo sigurno....
For more information about searching Wikipedia, see Wikipedia:Searching.
ivica dinković
No page with that title exists.
Wolverine1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 14:35   #56
Quote:
KungFuMonkey kaže: Pogledaj post
U našem slučaju, sudar je elastičan, jer se ne deformira ni šaka ni glava. Ako uspiješ deformirat glavu, onda nije ni bitno što i koliko si prenio, lol.
izjava godine...kung fu monkey svaka čast na postu...
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 23:22   #57
Quote:
Wolverine1112 kaže: Pogledaj post
For more information about searching Wikipedia, see Wikipedia:Searching.
ivica dinković
No page with that title exists.
još ti nije jasno da to ne postoji, damn it.
pa zafrkavam te.
Sudo_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 00:15   #58
Quote:
Sudo_19 kaže: Pogledaj post
još ti nije jasno da to ne postoji, damn it.
pa zafrkavam te.
pa, mislio sam si da je netko tu lud

jer sam prvi put cuo izraz full contact WT... onda neko tko se preziva sa-ić, u WT-u nikada nista nije osvojio(odnosno napravio za WT,( jer ne postoje natjecanja) osim truntić-a), i WT se nikada ne mjesa s nicim.


al, dobro je, fala Bogu nisam lud...al si me zabrinuo


Wolverine1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 19:47   #59
Quote:
Wolverine1112 kaže: Pogledaj post

a vi koji tvrdite da je on samo glumac, i nitko i nista, jeste procitali isjecke iz wikipedije koje sam postavio i interview? jos uvijek imate misljenje da je on samo glumac, da se nikada u zivotu nije potukao?
To tvrde samo balavci.
Treba vidjeti njegove filmove, tamo se vidi njegova snaga, brzina...
Današnji borilački filmovi su sranje a glumci nebi znali ni jednonogu babu istuč. Šteta je da mladi nemogu gledati pravi borilački film.


Ima li tko Bruce Lee filmova? cijena nije u pitanju.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:31   #60
Jeste procitali B.Leejev TAO OF JEET KUN DO ? Zakon knjiga. Toliko savijeta: za vjezbe snage, izdrzljivosti, tajminga, flrksibilnosti, poboljsanje tehnike... po meni obavezno stivo za praktikante borilackih vjestina!
__________________
"Explorateur dans les régions supplémentaires de l'expérience. Démon à certains. Ange à d'autres." P.LeMarchand
Gogor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.