Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2012., 01:01   #301
Quote:
//LiQuiD SiLEncE// kaže: Pogledaj post
Imam doma Dickov nož i Zwiling santoku iz Interšpara i Zwiling je od prvog dana bio oštriji, tanji je i lakši i bome je oštar. Odrezao sam si s njim u jednom potezu pola nokta
S Zwiling-om nećete pogriješiti.
Hvala na preporuci.
Kuham jednom-dvaput tjedno.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 20:58   #302
Japanese waterstone

Pozelio sam malo paznje posvetiti svojim nozevima (svim,ne samo kuhinjskim ) Narucio sam vodeni brusni kamen King KW-65 #1000/6000, cekajuci postara i posiljku iznenadilo me pisamce iz carine. Poziv po carinskoj prijavi.. eto izgleda da carine sve sto je iznad 160 kn Tako da vas ne iznenadi. Sto dalje, vidjet cu sutra.
Ovdje kupljeno:
http://www.ebay.com/itm/Japanese-wat...ht_1464wt_1348

Ako koristite kozni strop za zavrsno poliranje ostrice Dialux paste su se dobro pokazale. Ima ih za kupiti u HR, cijena zavisno od vrste 55 - 65 kn.
to su ovakve paste:
http://www.gesswein.com/p-9646-dialu...compounds.aspx
__________________
Friends don't let you do stupid things.... alone

Zadnje uređivanje potrošač : 05.06.2012. at 21:06. Reason: ....
potrošač is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:22   #303
ja sam isto svoj narucio s ebaya prije godinu. 200 kn s poštarinom. nista od carine. Frend mi je narucio prek svog acca, ja nemam kreditnu karticu.on stalno nesto uzima, nikad carinu platio nije. Baš ću ga pitat u čemu je kvaka,
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:27   #304
joj i ja si to pikiram

frend mi je u njemačkoj kupio kuhinjski nož od damaska za 15 eura na nekoj akciji čekam da dođe doma i da ga isprobam, makar sam jako skeptičan...
kupio ga je i sebi i kaže da odlično reže, ali svejedno ne znam kaj da očekujem od tog noža (planirao sam kupiti neki nož od damaska i ispod 90 eura nisam našao ništa)... uglavnom javim kad isprobam

edit:
evo slika od noža
http://www.grillsportverein.de/forum...steinbach3.jpg
http://www.grillsportverein.de/forum...steinbach2.jpg
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 22:52   #305
Japanese waterstone 2

Morao sam platiti carinu, carina je 33,40kn ali dotukao me je PDV 25% 91,85kn .
O kamenu sve najbolje, cuda radi s ostricom, moj santoku je ostar kao prvog dana.

Morakniv Classic Original 1, laminirani čelik dao se naostriti vrlo brzo ;-)

Koliko se isplati kupiti kamen on-line, ne znam. Jedan plus je što ima dvije strane. Naniwa kamenje u replikartu bi me doslo vise..
http://www.replikart.com/15-japansko...je-za-ostrenje
__________________
Friends don't let you do stupid things.... alone

Zadnje uređivanje potrošač : 06.06.2012. at 22:54. Reason: ..
potrošač is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 10:01   #306
Prije par dana sam kupio Globalov G-55 nož i ostao sam zapanjen! Nož je oštriji od bilo koje britve, drži oštrinu i savršeno leži u ruci, jednostaqvno fenomenalan, vrijedi svake lipe. Uzeo sam ga preko eBay-a, koštao me (sa poštarinom) oko 550 kuna. A ovo kaj se tiče carine pri kupnji preko eBay-a; samo pošaljite poruku prodavaču da na carinsku deklaraciju koja se lijepi na omot pošiljke napiše nižu vrijednost od realne. Neka napiše da, u ovom slučaju nož, vrijedi nekih 10 dolara. Kada carinik u Branimirovoj vidi da na deklaraciji maloga paketa piše "Kuhinjski nož" i tak neka sitnavrijednost, kurac će se on ići zajebavat dalje sa tim paketom. I još samo malo o tom poštanskom carinjenju; meni su prije nekih 5-6 mjeseci kroz carinu propustili ganc novi iPhone 4S iz SAD-a na čijem je omotu bila jasno napisana deklaracija od 950 dolara bez ikakvih problema, a krenuli su mi cariniti običnu majicu kratkih rukava vrijednosti otprilike 400 kuna. To ovisi kak se koji dan kojem cariniku sprdne i kolko je savjestan u obavljanju svoga posla. Znači, to je pravi mali rulet.
__________________
When you have to shoot, shoot, don't talk.
trololol-Oi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 00:09   #307
evo mojeg novog noža




spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 02:16   #308
to onaj što si spominjao za 15 eura?

fino izgleda, kakav je za rad s njim?
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 09:14   #309
da to je taj
snižen s 50 na 15, malo sam gluglao i kažu da nije fejk, nego je stvar u tome da ga štancaju u tvornici pa je zato jeftiniji. Nije tolko kvalitetan ko "pravi" ali npr. bolji je od Zwillingove 5 star serije koju smo kupovali u Sparu za 200tinjak kuna. Budem danas malo rezao s njim pa javim dojmove
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 09:10   #310


poklon

za sad mi se jako sviđa
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 12:57   #311
uuuu odličan
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:03   #312
Da li netko ima iskustva sa noževima Švicarske firme Royality uzela bi ih za poklon , pa me zanima da li vrijede šta.
__________________
arvveen Galerija korisnika/ce kenai
arvveen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 13:30   #313
Petrolove postaje nude akciju Berghoff noževa u pola cijene za svoje kupce. Jel' to valja čemu obzirom da imam nekoliko kupona?
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 20:29   #314
Ja sam baš nekidan kupila najmanjeg i drugog najmanjeg i oduševljena sam. Koliko će biti oštri, ne znam, ali za sada režu bolje nego dosta skuplje plaćeni noževi - ovaj svaki dođe neka 4 eura.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 20:42   #315
OK Cats, kad je tako onda kupujem i ja
samo ja sam se namjerila na velike noževe, ja s malima ništa pod milimBogom ne znam rezati i sva se unesrećim (izuzev tranžera), ali daj mi veliki nož u ruku - to je divota za gledati, veli moj zakoniti.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 23:00   #316
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ja sam baš nekidan kupila najmanjeg i drugog najmanjeg i oduševljena sam. Koliko će biti oštri, ne znam, ali za sada režu bolje nego dosta skuplje plaćeni noževi - ovaj svaki dođe neka 4 eura.
Ako me sjećanje ne vara, njihovi noževi (set sa stalkom) su ovih dana bili na nekoj od grupnih kupnji, a i ranije se već tako vrtilo njihovo suđe. Vjerojatno će biti opet.
Nisam pratila cijene, možda da pogledate što je isplativije ako vas zanima cijeli set.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 12:31   #317
Koliko nozeva zapravo jedno kucanstvo uopce treba? Rijetko tko treba sve nozeve koji se prodaju u setu.

Svi trebaju honing rod, sipku za ravnanje, ne brusenje. Neki to nemaju, a ne znaju ni razliku, pa fleksaricom svaki put kad se noz zatupi skidaju materijal. Ozbiljno. Ni ja donedavno nisam znala razliku.

Svi trebaju chef's knife jer ne univerzalan.

Nazubljeni noz za kruh, pite i slicno trebaju samo oni koji jedu kruh, pite i slicno. Imam jedan, i sad bih trebala drugi jer dok je noz umrljan nadjevom pite ne mogu njime rezati kruh.

Paring knife trebaju svi, za cistiti povrce i slicno, to je ipak tesko chef's knifeom.

Guljac trebaju oni kojima je tesko guliti paring knifeom.

I to je to. Mozda dobro dodje nazubljeni mali noz za rajcicu, ali izvedivo je i chef's knifeom.

E da, skare. Skarama rezem pizzu i onda ju jedem rukama. Skarama rezem tijesto na komade za ciabatte. Skarama znam rezati svjeze zacine i mladi luk. Skare moraju imati oznaku da smiju doci u kontakt s hranom.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 14:01   #318
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Koliko nozeva zapravo jedno kucanstvo uopce treba? Rijetko tko treba sve nozeve koji se prodaju u setu.

Svi trebaju honing rod, sipku za ravnanje, ne brusenje. Neki to nemaju, a ne znaju ni razliku, pa fleksaricom svaki put kad se noz zatupi skidaju materijal. Ozbiljno. Ni ja donedavno nisam znala razliku.

Svi trebaju chef's knife jer ne univerzalan.

Nazubljeni noz za kruh, pite i slicno trebaju samo oni koji jedu kruh, pite i slicno. Imam jedan, i sad bih trebala drugi jer dok je noz umrljan nadjevom pite ne mogu njime rezati kruh.

Paring knife trebaju svi, za cistiti povrce i slicno, to je ipak tesko chef's knifeom.

Guljac trebaju oni kojima je tesko guliti paring knifeom.

I to je to. Mozda dobro dodje nazubljeni mali noz za rajcicu, ali izvedivo je i chef's knifeom.

E da, skare. Skarama rezem pizzu i onda ju jedem rukama. Skarama rezem tijesto na komade za ciabatte. Skarama znam rezati svjeze zacine i mladi luk. Skare moraju imati oznaku da smiju doci u kontakt s hranom.
Može slika jednih takvih škara? I kakvi su noževi Victorinox?
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 14:09   #319
Nema. Kupila sam ih u JYSK-u za 10 eura. Vazno je da skare (i sve ostalo sto dolazi u dodir s hranom) imaju ovaj znak:



Imam i ove za sitnije stvari:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/20082293/

Njima uglavnom otvaram pakiranja hrane.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 14:16   #320
Ja imam Kai Shun nož za povrće, 9 cm, leži u ruci kao da je izrastao s njom, mali i okretan, nema što ne reže, jedino ne režem s njim kad nema potrebe za tako oštrim nožem, dakle jedan.

Imam keramički guljač za povrće koji mi štedi vrijeme jer s njim samo frrr frr frr i sve gotovo, ni ne razmišljam, ni ne gledam što radim a lakše ide nego sa nožem.

Ostalo (pizze, pite) režem sa nožem iz Zwilling Boheme seta, dakle običnim nožem za svaki dan, s tim da ja kruh ne jedem.

Meni drugi noževi uopće ne trebaju. Sve mogu sa Kai Shunom, i prerezati i filetirati i precizno oblikovati. Dakle u pravilu mislim da nekome treba samo jedan pravi pošteni nož s kojim može raditi sve što mu treba. Neznam kaj bi sa škarama...
__________________
blog |Golden Era of TV, folks. We're in it, and Teen Wolf is part of it~Price
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.