Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2014., 10:44   #541
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Apsolutno ti se više isplati kupovati noževe vani, ¸veći izbor i manje cijene. S markama kao Zwilling, Wusthoff ili F.Dick ne možeš pogriješit.



Da. S tim da ne postoji "nož za meso" već nož određene namjene. Pretpostavljam da te zanima nož općenite namjene, takozvani Chefs knife.
kako ste uspjeli narucit dick nozeve iz njemacke kad ne salju u hrvatsku?
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 11:02   #542
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
kako ste uspjeli narucit dick nozeve iz njemacke kad ne salju u hrvatsku?
Jedino što sam naručio preko weba je japanski s ove stranice iz SAD-a. Platio sam carinu (možda sto kuna, ne sjećam se davno je bilo).

Ostalo sam kupovao u Austriji, tipa set od tri Zwilling noževa za 99 EUR, a u ZG samo jedan iz tog seta košta toliko.

Eh da, lažem, kupio sam jednom u Lesnini Wuesthoff nož za kruh, bio neki popust za neku obljetnicu, 25% na sve, pa si rekao "k vragu sve"..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 11:27   #543
Ja bi s ebaya sad dobila set dick nozeva sto kuna jeftinije nego tu...ako je isto uspio kupit s ebaya nozeve nek mi molim vas napise, pa jel jesmo u evropi jebemu..
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 01:54   #544
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Ja bi s ebaya sad dobila set dick nozeva sto kuna jeftinije nego tu...ako je isto uspio kupit s ebaya nozeve nek mi molim vas napise, pa jel jesmo u evropi jebemu..
Za sto kuna se baš i neisplati nešto kalkulirati, jer ak stiže iz Amerike ide carina garant. Al ak stiže iz EU mislim da ide PDV zbog veće cifre od one cifre koja se neoporezuje. Kako god bolje da se posavjetuješ na temi ebay da ti vele više o tome. Ja nisam nikad kupovao robu vrijedniju od 200kn tako da na to nikad nije išla carina niti pdv.

Po meni su ti za po doma najvažnija tri noža u kuhinji. Jedan mali višenamjenski oštrica dužine svega oko 12cm, zatim santoku za rezuckanje povrća i jedan veliki za kruh i meso i to je uglavnom to. Ako si voljna potrošiti malo više love možda bih ja na tvom mijestu čak bacio oko na japanske noževe i prodavači su baš iz japana, početna cijena im je od 30$ naviše. Kod jeftinijih japanskih noževa nisu upitanju materijali od običnog čelika kao kod kineza tako da nemaš frke.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 19:57   #545
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Al ak stiže iz EU mislim da ide PDV zbog veće cifre od one cifre koja se neoporezuje. Kako god bolje da se posavjetuješ na temi ebay da ti vele više o tome. Ja nisam nikad kupovao robu vrijedniju od 200kn tako da na to nikad nije išla carina niti pdv.
Nema davanja na robu iz EU. Nikakvih. Ni na koju vrijednost robe. Ne prolazi carinski postupak.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 09:16   #546
Da niste me shvatili ocito, sve je to ok, ima divnih nozeva al izvana nozeve NE SALJU..zato pitah ako je ko nabavio kako?..sto se tice carine, nema carine ima shipping..al sta vredi kad ne salju
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 11:25   #547
napalili ste se na te nozeve kao da ce vas to napraviti boljim kuharima..najbolji noz koji sam ikada imao je 5 eura kuhinjski noz iz masovne produkcije fine tanke i vrlo fleksibilne ostrice. Cak ga mogu izjednaciti s damast nozevima koje imam i sto je ustvari samo razvikana stvar kao i keramicki nozevi za koje tvrde da su vjecito ostri sto je laz, nozevi uostalom.. ni jedan noz nece od vas napraviti znalca.. ako znas kuhati mozes meso i sve ostalo i satarom izrezati...a satara je bitni dio kuhinje....teorija i praksa se dragi moji u kuhinji jako razlikuju
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 15:40   #548
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Da niste me shvatili ocito, sve je to ok, ima divnih nozeva al izvana nozeve NE SALJU..zato pitah ako je ko nabavio kako?..sto se tice carine, nema carine ima shipping..al sta vredi kad ne salju
Otkud ti to da ne šalju? Šalju jer su forumaši davno pisali o nabavi izvana.

Čisto sumnjam da se situacija promijenila nakon ulaska u EU.

Nemoj me pitati koji seller šalje jer to ne znam, nisam kupovala preko neta, već u Austriji, što i drugima preporučujem.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 01:52   #549
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Da niste me shvatili ocito, sve je to ok, ima divnih nozeva al izvana nozeve NE SALJU..zato pitah ako je ko nabavio kako?..sto se tice carine, nema carine ima shipping..al sta vredi kad ne salju
Kak misliš nešalju izvana ?
Malo prije sam gledao na ebay Japanske noževe ručne izrade prema tradiciji iz Japana vrhunske kvalitete i oštrine (damascus), i piše šalje u Hrvatsku cijena skup sa poštarinom oko 40$ naviše !
Vidio sam da šalju u Hrvatsku i Japanske mačeve iz Japana kak je katana, ak šalju katanu koja je preko 1m duga onda nevidim zašto nebi slali tam nekakve pišljive kuhinjske noževe naspram mača koji spada pod čisto hladno oružje.
Ne šalju samo iz Japana te vrhunske damascus kuhinjske noževe već šalju čak i iz Izraela ! Tu si nešto bila pobrkala.


Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
napalili ste se na te nozeve kao da ce vas to napraviti boljim kuharima..najbolji noz koji sam ikada imao je 5 eura kuhinjski noz iz masovne produkcije fine tanke i vrlo fleksibilne ostrice. Cak ga mogu izjednaciti s damast nozevima koje imam i sto je ustvari samo razvikana stvar kao i keramicki nozevi za koje tvrde da su vjecito ostri sto je laz, nozevi uostalom.. ni jedan noz nece od vas napraviti znalca.. ako znas kuhati mozes meso i sve ostalo i satarom izrezati...a satara je bitni dio kuhinje....teorija i praksa se dragi moji u kuhinji jako razlikuju
E tu se slažem za domaću kuhinju nakoncu je svaki nož dobar samo je razlika ta kaj nož malo lošije kvalitete budeš malo češće brusio od ovih bolje kvalitete. Ali da ćeš zbog boljeg noža kuhati bolje e to baš neće ići, ista stvar je i sa nogometašima skupa kopačka nečini vrhunskog nogometaša.
Uostalom vrhunski Brazilski nogometaši su trenirali i treniraju s loptom u Brazilu golim nogama !

Bolje bi bilo da se posvetimo tomu kako što bolje kuhati i što kuhati.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:27   #550
Eto malo sam proucavao teme kuhinjskih nozeva posto mi u zadnje vrijeme fali dobar.

Prvo bi htio pohvaliti svoj dobar stari Amway noz (chefs) (...da dobro ste procitali Amway). Sluzio me dobrih 15 godina, prosli smo svasta skupa, koristio je kao pila za smrznuto, dlijeto za lomljenje kostiju na puricama i odojcima u kombinaciji s cekicem, preciznom rezanju junetine na debljinu filter papira za shabu shabu itd...

Nakon x ostrenja i sranja izgleda da je napokon odlucio ne naostrit se kak spada i sav je nazubljen odozdola - vjerojatno od mnogo perilice sudja i zlostavljanja.

Na zadnjem sushiju koji sam pripravljao sam shvatio da je vrijeme da ga posaljem na vjecna rezalista...

Sad sam uzeo ovaj, pa cemo vidjeti kak ce se taj denuti:

http://www.ebay.com/itm/Tojiro-DP-Co...item19f10e3a59

Javim jel ikojem bijesu to valja. Dosel je 400 kn s postarinom, vidjet cemo dal ce proc vrlu nam carinu il ce me natezat s porezima

I.

Zadnje uređivanje igorl : 01.10.2014. at 15:33.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 12:36   #551
Ukoliko nekoga zanima trenutačno su u Mulleru na akciji WMF Grand Class noževi. Uzeo sam Chef's knife 20cm, za sada se čini izvrsnim. Cijena je bila 400kn, sniženo sa 640kn. Jedino kaj me malo stiltalo je što su mi nož dali bez ičega, nema kutije, nema etuia...tak da ga je teta na blagajni zamatala u ukrasni papir.
VitezM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 12:58   #552
Quote:
VitezM kaže: Pogledaj post
Ukoliko nekoga zanima trenutačno su u Mulleru na akciji WMF Grand Class noževi. Uzeo sam Chef's knife 20cm, za sada se čini izvrsnim. Cijena je bila 400kn, sniženo sa 640kn. Jedino kaj me malo stiltalo je što su mi nož dali bez ičega, nema kutije, nema etuia...tak da ga je teta na blagajni zamatala u ukrasni papir.
čudno, nikad nisam kupila wmf nož koji ne bi imao pakiranje. imam ih nekoliko. bilo veći s kutijom, bilo mali s papirnatom/pvc navlakom bar za oštricu.
ako nije od onih u kutiji, trebao je biti barem s kartonskom zaštitom na oštrici...
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 18:25   #553
Bila u Muelleru i kupila sniženi baby Chef's - hvala na dojavi za sniženje
imam previše noževa, al si duže vrijeme pikiram malecnog šefa jer mi je veliki nezgrapan i odmara u kuhinji

Naravno, pakiran je u svojoj kutiji. Trebao si pitati za kutiju, ti noževi su origigi pakirani na one crne podloge koje idu u prozirnu plastičnu "kutiju".
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 18:37   #554
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Bila u Muelleru i kupila sniženi baby Chef's - hvala na dojavi za sniženje
imam previše noževa, al si duže vrijeme pikiram malecnog šefa jer mi je veliki nezgrapan i odmara u kuhinji

Naravno, pakiran je u svojoj kutiji. Trebao si pitati za kutiju, ti noževi su origigi pakirani na one crne podloge koje idu u prozirnu plastičnu "kutiju".
Tweetee, koiko košta baby Chef's? I meni su svi pravi Chef's malo nezgrapni.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 20:13   #555
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Tweetee, koiko košta baby Chef's? I meni su svi pravi Chef's malo nezgrapni.
ok, zapravo nije baby (u smislu za klince) - 15 cm sam platila 320 kn na sniženju (mislim da je bio preko 500 kn u originalu), nisam mogla odoljeti

uzmi to okvirno jer cijena ovisi o tome kojoj liniji pripada nož - moj je Spitzenklasse Plus - to je bio jedini mali Chef's na sniženju na Trgu

gledala sam prošle subote u Seiersbergu baš baby Kai - malecni, za klince, preslatki, u kompletu sa štitnikom za prste, al mi bio skup i nemam ga još kome kupiti (burazovi klinci još premali za tak nekaj) http://kai-europe.com/kitchen/junior...er.php?lang=en

btw. u tom Wmf u Seiersbergu uvijek ima dobrih sniženja - ovaj put smo uboli Wmf beštek 60 kom za 12 osoba za 134 eur. danas sam gledala u Muelleru - isti dezen s 30 kom je ovdje 1400 kn, ovaj naš od 60 kom nemaju, a onaj od 68 kom je 3500 ili 4000 kn (ne sjećam se točno).
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 22:08   #556
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
ok, zapravo nije baby (u smislu za klince) - 15 cm sam platila 320 kn na sniženju (mislim da je bio preko 500 kn u originalu), nisam mogla odoljeti

uzmi to okvirno jer cijena ovisi o tome kojoj liniji pripada nož - moj je Spitzenklasse Plus - to je bio jedini mali Chef's na sniženju na Trgu

gledala sam prošle subote u Seiersbergu baš baby Kai - malecni, za klince, preslatki, u kompletu sa štitnikom za prste, al mi bio skup i nemam ga još kome kupiti (burazovi klinci još premali za tak nekaj) http://kai-europe.com/kitchen/junior...er.php?lang=en

btw. u tom Wmf u Seiersbergu uvijek ima dobrih sniženja - ovaj put smo uboli Wmf beštek 60 kom za 12 osoba za 134 eur. danas sam gledala u Muelleru - isti dezen s 30 kom je ovdje 1400 kn, ovaj naš od 60 kom nemaju, a onaj od 68 kom je 3500 ili 4000 kn (ne sjećam se točno).
OK, sad si mi otkrila činjenicu da se proizvode chef's noževi za klince.

Definitivno sam mislila na nož za mene.

Pogledat ću što nude ostali Mulleri.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 18:06   #557
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Naravno, pakiran je u svojoj kutiji. Trebao si pitati za kutiju, ti noževi su origigi pakirani na one crne podloge koje idu u prozirnu plastičnu "kutiju".
Pitao sam za kutiju, naravno...teta koja je otvorila ormaric je rekla da su im ih ovak poslali i dala mi je samo nož kak je i bio izložen. Neku su imali kutije, neki nisu. To je bilo u Mulleru u City Centru.

@coffeebreak - U City Centru West u Mulleru je bio jos jedan mali Chef's (15cm), barem kad sam ja bio u subotu.
VitezM is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 23:53   #558
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
ok, zapravo nije baby (u smislu za klince) - 15 cm sam platila 320 kn na sniženju (mislim da je bio preko 500 kn u originalu), nisam mogla odoljeti

uzmi to okvirno jer cijena ovisi o tome kojoj liniji pripada nož - moj je Spitzenklasse Plus - to je bio jedini mali Chef's na sniženju na Trgu

gledala sam prošle subote u Seiersbergu baš baby Kai - malecni, za klince, preslatki, u kompletu sa štitnikom za prste, al mi bio skup i nemam ga još kome kupiti (burazovi klinci još premali za tak nekaj) http://kai-europe.com/kitchen/junior...er.php?lang=en

btw. u tom Wmf u Seiersbergu uvijek ima dobrih sniženja - ovaj put smo uboli Wmf beštek 60 kom za 12 osoba za 134 eur. danas sam gledala u Muelleru - isti dezen s 30 kom je ovdje 1400 kn, ovaj naš od 60 kom nemaju, a onaj od 68 kom je 3500 ili 4000 kn (ne sjećam se točno).
Ima u seiersbergu kai trgovina ili je u sklopu nečeg? Odlučio sam kupiti 2-3 ozbiljna noža pa da ne lutam
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 06:44   #559
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Ima u seiersbergu kai trgovina ili je u sklopu nečeg? Odlučio sam kupiti 2-3 ozbiljna noža pa da ne lutam
nema. ovo je wmf dućan, a drže i kai tj. druge marke noževa,
no kako nisam gledala noževe ovaj put (već samo usput vidjela ovaj dječji kai), ne znam ti reći kakva je ponuda kai noževa

imaš u centru Graza u K&O ozbiljnih noževa pa moguće i kai, a odmah u ulici do K&O je http://www.scala-murgasse.at/index.html gdje bi isto moglo biti.

u http://www.klammerth.at/ također u centru Graza imaju kvalitetno posuđe i sl., nisam sigurna dal imaju noževe
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 10:49   #560
Puno hvala
spic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.