Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2018., 12:29   #1
Drvena skeletna gradnja

Planiramo gradnju kuce, i odlucili smo se na drvenu masivnu, pa odustali jer smo shvatili da je interijer prilicno taman, pa se odlucili za klasicnu ciglu, ali nekako ta zelja za drvenom kucom i dalje ne popusta.
I tako smo krenuli istazivati drvenu skeletnu gradnju koja se cini ok, zanima me ako netko zna iz prve ruke da li medukatna konstrukcija skripi kao sto skripi u drvenoj masivnoj?
I naravno svi pros (ZA) i cons (PROTIV) su dobrodosli.
malica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2018., 17:45   #2
To je kao ona američka "light-frame"? Sa štaflama?
Zanimljivo bi bilo znati da li ITOK u HR to zna i radi.
Naravno, postoje montažne kuće čija konstrukcija je napravljena na taj način, samo se ne radi štafla po štafla na mjestu, već se elementi sklapaju pod krovom na suhom

Međutim, ono što mi upada u oko.. Kako mislite "interijer je taman"? Kakve veze interijer ima sa konstrukcijom zgrade? Vi prozore stavljate kakve i kolike hoćete, iznutra knauf farbate u koju god boju hoćete.

Drvena masivna, sa gredama, se može izvesti da su grede vidljive (što akda se napravi sa ukusom je jako lijepo), ali mogu biti i sakrivene, tako da prostor ne bude "taman". Barem sam tako viđao na nekoj UK stranici za dizajn interijera, ne mogu se sada sjetiti imena.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 08:28   #3
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
To je kao ona američka "light-frame"? Sa štaflama?
Zanimljivo bi bilo znati da li ITOK u HR to zna i radi.
Naravno, postoje montažne kuće čija konstrukcija je napravljena na taj način, samo se ne radi štafla po štafla na mjestu, već se elementi sklapaju pod krovom na suhom

Međutim, ono što mi upada u oko.. Kako mislite "interijer je taman"? Kakve veze interijer ima sa konstrukcijom zgrade? Vi prozore stavljate kakve i kolike hoćete, iznutra knauf farbate u koju god boju hoćete.

Drvena masivna, sa gredama, se može izvesti da su grede vidljive (što akda se napravi sa ukusom je jako lijepo), ali mogu biti i sakrivene, tako da prostor ne bude "taman". Barem sam tako viđao na nekoj UK stranici za dizajn interijera, ne mogu se sada sjetiti imena.
da to je to, skelet kuce je u drvu. Rade slovenci, a nasala sam i neke nase na webu. Kad kazem da je interijer taman, onda mislim da iznutra ostane sve drveno, malo mi je bezveze imati masivnu kucu pa ju onda oblaciti u knaf, koji je onda smisao drvene masivne kuce.
Tu me jedino "brine" to skripanje na katu, logika mi govori da mora skripati, ali eto htjela sam cuti iskustva iz prve ruke
malica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 09:47   #4
Pa da ali je nebitno da li je masivna ili lagana kontrukcija za interijer, ako se isto uređuje.

Kažete glupo je sakriti da se ne vidi, a kad se vidi glupo je jer je tamno. To je kontradikcija.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 12:05   #5
Mozda bi se dalo drvo direktno pofarbat u svjetliju nijansu, a da se i dalje vide godovi itd?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 18:44   #6
Lijepo je i kada boja sve prekriva, ako su grede mjestimično raspucale, kao u ovoj kući: https://smallhousebliss.com/2014/09/...allhousebliss/.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 21:04   #7
Raspucale se grede- to je normalno, drvo je drveno
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 21:10   #8
Mislim da me nisi razumio. Nisam htjela reći da ako je drvo raspucano da ga treba prekriti bojom da se taj "defekt" ne vidi ili manje vidi. Upravo obrnuto! Sviđa mi se raspucalo drvo jer mu daje dodatni šarm starine, a prekrivna bijela boja tome ne smeta (ujedno prostoru dodaje svjetlost koju autorica želi).
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 23:27   #9
Ma razumio sam te, dapače
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 09:00   #10
Ako nekog ipak smeta, moze se pokitat pa prefarbat opet.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 09:24   #11
Drvo puca zbog sušenja i opterećenja.

jedan zgodan link, ima ih i kod nas:
cijena- vjerujem da je za odlikaše
Prije 10tak god. cca 800e/m2 roh bau.
http://www.riko-hise.si/hr/


Bila je u VŽ ili okolici firma koja je in situ radila drvene kuće, na kanadski način. Makar ne vidim smisao toga, ne može biti osjetno jeftinije od montažne iz tvornice. Ali može biti nepreciznije.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 10:43   #12
[QUOTE=baustelac99;71643049]Drvo puca zbog sušenja i opterećenja.

jedan zgodan link, ima ih i kod nas:
cijena- vjerujem da je za odlikaše
Prije 10tak god. cca 800e/m2 roh bau.
http://www.riko-hise.si/hr/

Riko hize su odlicne, oni rade masivne kuce, bila sam u jednoj takvoj, to je prava umjetnost od kuce, ali stvarno, medutim dosta su skupi
malica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 14:51   #13
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Drvo puca zbog sušenja i opterećenja.

jedan zgodan link, ima ih i kod nas:
cijena- vjerujem da je za odlikaše
Prije 10tak god. cca 800e/m2 roh bau.
http://www.riko-hise.si/hr/


Bila je u VŽ ili okolici firma koja je in situ radila drvene kuće, na kanadski način. Makar ne vidim smisao toga, ne može biti osjetno jeftinije od montažne iz tvornice. Ali može biti nepreciznije.
Pa može biti jeftinije, samo ne kod nas.
Ovisi o cijeni materijala i rada. U kanadi/sad hvala bogu drva ima, a kako svi rade tako, i ruke su jeftine.
Kod njih su montažne puno skuplje.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 17:35   #14
Da imam svoje zemljište ne bih dvojila. Jedna ovakva, drvena, ne mora biti velika, jedno 130 m2, ne može ljepše, bolje i zdravije.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.