Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2013., 17:29   #141
Molim ako ima tko da je radio privatno testove za kolestazu ( u Zagrebu ) da mi napiše može i pp. Svrbe me dlanovi, tabani. trbuh.... Dokt. mi je rekla da je to normalno ali ja sam tako zabrinuta da bi najradije išla privatno i obavila taj test ! Puno hvala!
tatjana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 16:49   #142
ja sam imala kolestazu... trebala bi napravit nalaze jetrenih proba...radila sam ih privatno u labaratoriju breyer i u labor centru...ako te svrbe dlanovi i stopala obavezno napravi pretrage... s kolestazom se nije za igrati...
__________________
baby
happy mommy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 20:25   #143
meni se moja alergija samo u trudnoci pogorsala...najgore je sta mi se lice zacrveni, a takva ne mogu vanka...dobila san od dermatologice belogent i nakon toga elocom...al ja san uzela afloderm jer je blazi...nazalost to sad jos i traje, pa jednom tjedno pomjesam beloderm sa belobazom, i odma mi se smiri...al opet namjeravam otic, jer se ne zelim i dalje trovat sta sebe a jos gore dijete sa tim
NeverGiveUp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 19:10   #144
Trudnoca i kronicna urtikarija

Bok :-)
Zanima me ima li tko iskustva sa ovom temom?
Naime polako razmisljam o trudnoci, a bolujem od kronicne urtikarije vec nekoliko godina i jednostavno nikako ne mogu izdrzati bez antihistaminika dulje od tri dana, a kako se oni ne smiju piti u trudnoci ne znam sto mi je ciniti
Ako ste prosle ovo jeste li uzimale lijekove, jesu se mozda simptomi povukli u trudnoci?
Molim vas ako znate za bilo kakva iskustva da napisete.

Hvala
Lima- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:15   #145
Lima ja sam imala kroničnu urtikariju nepoznata uzroka koja se javljala uglavnom poslijepoden i navečer nekada svakodnevno pa bi onda nekada prošlo vremena....uglavnom unazad par godina se javlja i to je izgledalo otprilike kao da me Freddy Kruger izgrebao po rukama i nogama i vratu, a ponekad su mi leđa naprosto gorjela.
Išla sam kod imunologa lani i napravila pretrage gdje su mi ustanovljeni povišeni CiC imunokompleksi (igG i IgM) i povišen ukupni IgE te pozitivna antitijela na TG što uz TSH 3 ukazuje na subkliničku hipotireozu i Hashimoto - a to je najvjerojatnije bio uzrok urtikarije. Odmah sam počela uzimati Kal-ov Bio E + selen i to u dozi od 2 na dan i dobila sam Euthyrox od svojeg MPO liječnika. Ostala sam trudna i sad nemam urtikariju. Javila se par puta u noći po rukama kao osjećaj pruritusa, ali je brzo prošlo.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 16:10   #146
urtikarija se brzo i jednostavno rješava homeopatski. uzima se pripravak koprive, po kojoj je i dobila ime. tražite u ljekarni remediju urtica urens u potenciji 30C. ja sam je se tako riješila u par dana.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 21:18   #147
ne kužim se u homeopatiju skroz, nešto malo znam, tipa klincima sam davala chamomillu za zubiće i thymo za imunitet...
kako je s tim u trudnoći? recimo kad bi se pojavila urikarija u trudnoći isto bi išla ta remedija?
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 13:03   #148
da, urtica ide bez problema u trudnoći. čak je odlična za reguliranje mlijeka kad rodiš. ja sam se tako spasila da uspješno održim dojenje. svega nekoliko remedija je kontraindicirano u trudnoći. tipa, potiču otvaranje i slično.

i ureaplasme sam se rješila tek kad sam uzela homeopatsku ureaplasmu, jer nisam smjela uzimati doksiciklin.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:59   #149
Podizem temu.

Prije dva - tri mjeseca me neizdrzivo, neizdrzivo poceo svrbiti desni list. Ali, nemoguce je opisati koja je to muka bila...
Tada sam bila oko 20. TT...

Trajalo je nekih mjesec dana, najvise oko gleznja i malo vislje, oko ruba carape.
Ponekad i lijevi list, ali nikad tako kriminalno kao desni...
Nakon cca mjesec dana nekako prestalo...

Sad sam u 31. TT, evo se govno vratilo ima dan -dva... Taj desni list mi je postao jedna velika crvena fleka...

Jedino sto mi ima smisla je zeljezo.
Tj. nema smisla, ali jedino tu vidim poveznicu.
Naime, u periodu dok me nije svrbilo sam uzimala zeljezo za popraviti krvnu sliku...
Prije tjedan dana sam prestala i opet je svrab poceo...

Ima li smisla ova teorija?
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 00:20   #150
Velo kad te svrbi, uvijek ili u određeno doba dana?
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:14   #151
Blentic, uglavnom navecer, krene uvijek od podrucja ruba carape.
Danas je krenulo oko podne dok sam bila na poslu, htjela sam iz koze iskociti od svraba.

Pocesala sam se malo, tek toliko da ublazim svrbez, odmah se tu stvorila tvrda, hrapava koza s ranama.
Ma uzas.

Ali mi je zanimljivo to sto je svrab skroz nestao kad sam pila zeljezo.
Sad pauziram radi probave, i evo, svrab se vratio.
Pitam se ima li to ikakve veze.
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 21:04   #152
Ja sam u trudnoći imala sugu na licu tj još uvijek je imam ali je puno bolje i vidi se da se povlači. Probala sam sve moguće kreme izgleda da je jednostavno od hormona. Onako crvene ljuskave fleke koje svrbe izmedju obrva, u bori smijalici i na bradi

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:49   #153
Meni se tako nešto pojavilo nakon nedavne svadbe na kojoj sam bila i šminke (koju inače koristim ali nešto očito nije pasalo koži). Tjedan dana sam sa skoro pa ljuštila po cijeloj faci i imala crvene fleke. Jedino što mi je pomoglo bila je Bepanthen krema. I prije mi je pomagala al sad me je spasila!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2020., 13:09   #154
Dizem temu.

Otpustena sam iz bolnice gdje su me zadrzali dva dana radi sumnje na kolestazu.

Dva nalaza ne upucuju na kolestazu, jetreni enzimi i bilirubin su ok.

Medjutim, svrbez je i dalje tu. Ima li koja iskustva da se nakon dobrih nalaza vrijednosti ipak naglo povecaju? Ili moze biti nesto drugo sto uzrokuje taj svrbez?
__________________
That's when you know you've found somebody really special. When you can just shut the fuck up for a minute and comfortably share the silence.
Pravnicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2021., 18:19   #155
SVRBEZ! HELP!

Pozdrav drage trudnice, guram 33. Tjedan i idjednom mi se zadnjih nekoliko dana pojavio svrbez po stomaku, a zadnjih dana sve vise nogu i nekada ruku?
Mazem se uljem za trudnice redovno od prvog dana trudnoce, a nekada i kokosovim i domacim uljem nevena. Strija nema jos.
Zadnjih dana nista ne pomaze, osobito navecer pred spavanje kada ludim.
Imate li neki trik ili preparat za preporuciti?
__________________
hhhhhh
tosamjamimica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2021., 18:45   #156
pregled krvi da nije kolestaza
aralk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2021., 18:49   #157
Quote:
aralk kaže: Pogledaj post
pregled krvi da nije kolestaza
Procitala sam da se tu javlja svrbez dlanova i stopala sto kod mene nije slucaj pa sam to nekako iskljucila 🤨
__________________
hhhhhh
tosamjamimica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2021., 19:28   #158
koliko znam po frendici koja je zbog kolestaze isla na hitan carski moze biti i svebez trbuha i ledja. svakako bi provjerila s dr ili sama napravila pretragu krvi
aralk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2021., 22:52   #159
STRIJE KOJE UŽASNO SVRBE

Pozz ekipa
Nisam našla temu vezanu strogo za strije pa da ovdje pitam
37tt sam i oko pupka su mi se pojavile strije, ali ispod pupka su kao ožiljci izbocene i užasno me svrbe. Neznam kako da vam objasnim, toliko me svrbe da bi se poderala, a stalno se mazem sa onom kremom baš protiv strija.
Neznam smijem li si namazati sa belodermom ili nečim da mi smiri taj svrab
Rosamunda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2021., 12:29   #160
Quote:
velana kaže: Pogledaj post
Ali mi je zanimljivo to sto je svrab skroz nestao kad sam pila zeljezo.
Sad pauziram radi probave, i evo, svrab se vratio.
Pitam se ima li to ikakve veze.
Vidiš, zanimljivo... Mene su u prvom trimestru svaku večer svrbile grudi i leđa. Pretpostavljala sam da je od rasta grudi i grudnjaka.
U međuvremenu sam promijenila grudnjak, ali isto tako sam i počela piti željezo. Svrab je prestao, ali nije mi do sada palo na pamet povezati sa željezom.

Inače, meni je heferol bio potpuno zatvorio probavu, baš ono na gadno krenulo sa stolicom. Pa sam napravila malu pauzu, i onda prešla na floradix (skuplja opcija, ali me spasilo). I još su me spašavale i suhe šljive (prokuhanih 5 dnevno), ali sad imam i gestacijski dijabetes, pa ih vjerojatno više ne smijem , sve se bojim.



Inače, meni se s jedne strane nosa i brade, tako u liniji valjda bora smijalica, ali samo na jednoj strani, pojavilo nekakvo crvenilo i ljuštenje kože. Ne svrbi, samo vizualno primjećujem. Nikad prije to nisam imala, ne znam s čim bi bilo povezano. Bepanthenom mogu slobodno probati namazati u trudnoći, to nema neke upitne sastojke?
guli ha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.