Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2014., 23:49   #1
Najučinkovitiji borilački sport

Trebao bih jedan savjet... Imam trinaestogodišnjeg sina koji ima želju početi trenirati neki borilački sport. Moje pitanje je: Koji je borilački sport najučinkovitiji za obranu na ulici ali da u isto vrijeme razvija fizičke i psihičke sposobnosti? Također ako možete i preporučiti neki kvalitetan klub u Zagrebu. Hvala unaprijed.
User977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 02:18   #2
To najviše ovisi od samog djeteta, karakter, fizičke sposobnosti...

Recimo Realni Aikido je jako dobar za samoobranu a i vjerovatno će naučiti dosta o životu i ponašanju u izazovnim situacijama.-održava se na velesajmu

Wing Chun je još jedan dobar izbor, pogotovo ukoliko je povučeniji, mirniji tip osobe. Nisam siguran gdje se održava.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 14:52   #3
Quote:
User977 kaže: Pogledaj post
Trebao bih jedan savjet... Imam trinaestogodišnjeg sina koji ima želju početi trenirati neki borilački sport. Moje pitanje je: Koji je borilački sport najučinkovitiji za obranu na ulici ali da u isto vrijeme razvija fizičke i psihičke sposobnosti? Također ako možete i preporučiti neki kvalitetan klub u Zagrebu. Hvala unaprijed.
Za to godište osobna preporuka kyokushin karate, judo ili hrvanje, ovisno šta mu se više svidi.
Konkretne preporuke nemam, al evo vam adresar klubova koji vam mozda pomogne.
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:41   #4
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
To najviše ovisi od samog djeteta, karakter, fizičke sposobnosti...

Recimo Realni Aikido je jako dobar za samoobranu a i vjerovatno će naučiti dosta o životu i ponašanju u izazovnim situacijama.-održava se na velesajmu

Wing Chun je još jedan dobar izbor, pogotovo ukoliko je povučeniji, mirniji tip osobe. Nisam siguran gdje se održava.
Mali je živahan i pun energije i kaže da bi htio BJJ ili Muay Thai. Gdje trenirati?
User977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:00   #5
Mislim da je za ulicu ucinkovitiji Judo od BJJ jer se BJJ vecinom bazira na borbi u parteru(gdje se na ulici ne zelis naci), dok se Judo vecinom bazira na bacanjima i ostanku u stand up-u sto je u ulicnom kontekstu bolja taktika. BJJ je ionako evoluirao iz Juda.
Sta se tice Muay Thaia treba paziti da nije neki klub gdje se mlate ko ludi u glavu s obzirom da to opcenito bas nije zdravo za mozak, a kamoli razvoj mozga mladih te dobi. Zato sam i predlozio Kyokushin Karate gdje se uglavnom udaraju u tijelo tokom sparringa, plus šta ima više njegovih vršnjaka na Karateu.
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:49   #6
Gyonin, ne znam ima li netko dobar da poučava hapkido u zg, ti si upućeniji vjerujem. To bi moglo biti rješenje, pogotovo jer se radi o još vrlo pokretljivoj osobi koja bi mogla savladati sve 'elastične' poteze u hapkido-u.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 23:08   #7
zaboravi hapkido, poslušaj gyonina
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 03:29   #8
Quote:
User977 kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je: Koji je borilački sport najučinkovitiji za obranu na ulici
Za obranu na ulici je vaznije poznavanje psihologije kriminalca i poznavanje rasporeda samih ulica (terena).

Quote:
User977 kaže: Pogledaj post
ali da u isto vrijeme razvija fizičke i psihičke sposobnosti?
Atletika.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 11:10   #9
Ne bih ti preporučio vještine samoobrane.
Pridružio bih preporukama BJJ ili Juda...kasnije kad naraste u neki Muay Thai klub koji imaju dobru opremu(zaštita tijela).
Vještine samooobrane ne bih preporučio, jer po razgovoru sa jednim frendom, kojem su na treninge dolazili polaznici takvih tečaja, samo mali broj njih usvoji znanje da je samo sposobno se obraniti od nasilnika na ulici.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 03:01   #10
Evo da se ja uključim
Imam isto 14 godina i živim u Zg
Ne znam šta izabrati Muay Thay ili MMA ??
Ako mi ko može pomoći hvala
__________________
Život je težak,vreća cementa isto
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 11:34   #11
odi i probaj besplatno oboje. želiš li samo udaranje ili i hrvanje i maženje na podu
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 17:38   #12
Ja isto imam 14 godina i ne mogu se također odlučiti između Muay Thai-a i MMA. Više sam zainteresiran za ono što je opasnije. Znam da Muay Thai ima puno udaraca nogom ali dali ima poluga i gušenja? Preporuke? Hvala unaprijed.
Fighter79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 17:48   #13
nema, odi na mma ako te zanimaju i poluge, gušenja,...
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 20:16   #14
I još jedno pitanje, kojih sve borilačkih vještina ima u MMA-u? Hvala
Fighter79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 20:48   #15
Quote:
Fighter79 kaže: Pogledaj post
I još jedno pitanje, kojih sve borilačkih vještina ima u MMA-u? Hvala
Koliko sam ja upućen sve su uključene, sve ovisi o samom borcu od čega će se sastojati njegov arsenal, samo pogledaj borbe u UFC-u
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 23:35   #16
Odlucio sam da cu godinu dana Muay Thai, a onda poslije prijec na MMA jer sam citao da zahtjeva savrsenu fizicku spremu pa onda da malo prije ojacam da mogu lakse trenirat. Ali svejedno hvala na pomoci.
Fighter79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 00:13   #17
Ja cu onda vjerojatno MMA jer treniram vaterpolo pa mi nije teško
Fighter jesi ti šta trenirao ili če ti ovo biti prvi put??
__________________
Život je težak,vreća cementa isto
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 00:42   #18
Quote:
Piterson23 kaže: Pogledaj post
Ja cu onda vjerojatno MMA jer treniram vaterpolo pa mi nije teško
Fighter jesi ti šta trenirao ili če ti ovo biti prvi put??
Trenirao sam tenis 6 godina. Desna ruka mi je kao kamen a lijeva kao grančica. Dobre sam kondicije ali mišići su mi neusklađeni jer je tenis asimetričan sport i zato ih prvo moram uskladit, a onda MMA.
Fighter79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 00:45   #19
Jesi odlučio u koji češ klub ići??
Ja sam mislio u MMA klub Komodo jer sam čuo da je jedan od boljih u zg
__________________
Život je težak,vreća cementa isto
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 00:53   #20
Quote:
Piterson23 kaže: Pogledaj post
Jesi odlučio u koji češ klub ići??
Ja sam mislio u MMA klub Komodo jer sam čuo da je jedan od boljih u zg
Ja sam mislio u Titan Gym zato sto mi je blizu, a i cuo sam da su prilicno dobri jer mi vec nekoliko frendova tamo trenira.
Fighter79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.