Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2014., 00:32   #1
Question Boks

Znaci imam 17 godina vec dosta treniram kosarku ali sad mislim pocet i boks u isto vrijeme,pa me zanima kakvi su to poceci treninga boksa? ako neko zna jos nesto za prehranu...(190cm,72 kg btw)
lulci567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:24   #2
Quote:
lulci567 kaže: Pogledaj post
Znaci imam 17 godina vec dosta treniram kosarku ali sad mislim pocet i boks u isto vrijeme,pa me zanima kakvi su to poceci treninga boksa? ako neko zna jos nesto za prehranu...(190cm,72 kg btw)
pa ovak
prvo se uči kretanje
pa onda udarci u prazno na mjestu
pa udarci sa kretanjem. shadow boxing odnosno

to ti je nekih 2 tjedna. prehrana normalna mani se suplementata i sranja


ili košarku ili boks, ne ide jedno i drugo
koker spanijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 18:06   #3
Moja preporuka je ne ić odma s košarke na boks, prvo odi trčat van i radi puno trbušnjaka( al baš puno) jedno mjesec dana i onda kreni lagano na treninge... Na treningu se rade sklekovi, trbušnjaci svih vrsta(podizanju trupa nogu jedne noge itd.. ), lupanje u vreću, shadow box, to dvoje ces tamo skuzit... Zgibovi se ne rade, bar ne tamo di sam ja treniro, čučnjevi isto ne bas, imaju bučice po 1-2 kg i s njim radiš shadow, budeš vidio na sparingu da je box skroz mentalan sport, nema puno teških pokreta... moraš bit mentalno spreman
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 11:30   #4
zakej mora prvo raditi vježbe? pa kondicija se tamo nabije bez problema čak iako nikad nisi ni badminton igrao
kroz jedno 6 do 8 tjedana bi se vidio napredak i to veliki ako si početnik. i ako si edovit na treningu, a ne imati izlike tipa kiša pada ili je Titi rođendan.
koker spanijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 23:09   #5
slično pitanje kao u uvodnom postu...
počeo sam ić na faks, imam želju za treniranjem boksa...
kakvi su početci, što trebam imati od opreme i slično?
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 20:16   #6
Kod mene prvih mjesec dana nije trebalo ništa. Al korisno je da odma nabaviš bandaže. A onda i rukavice.
U početku ces umirat prvih par treninga. jer su boksacki treninzi nekak specificni po tempu i tezini. barem meni, u odnosu na druge sportove koje sam prije trenirao. Ugl, kako je rekao kolega gore, trbusnjaci i sklekovi 90% ostalo cucnjevi, vjezbe za snagu vrata i slicno. inace se gro skače, sparira, udara vreča, šadira... i tak.. zanimljivi treninzi sve u svemu, nije dosadno
Dosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 15:43   #7
Na počecima se ne treba ništa. Barem ja nisam trebala. Vježbaš kretnje i udarce u prazno. Trening je kružni, žustar i dinamičan.
Nakon nekog vremena smo stavljali bandaže, a onda dolaze na red dugo čekane rukavice. Mislim da smo do rukavica "čekale" kojih dva tri mjeseca.
Iako, moram napomenuti, rekreativac sam.
No boks je divan.
*LoLa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 03:33   #8
I normalno da nades klub u kojem ti nece odma prvi trening glavu razbit
User1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 16:30   #9
Pozdrav svima, zanima me bi li mi neko mogao preporučit dobar boksački klub da je na trešnjevci, ili barem tu negdje u blizini doma sportova? Samo za rekreaciju jasno, ništa ozbiljno.
Joyrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 12:56   #10
Quote:
Joyrider kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, zanima me bi li mi neko mogao preporučit dobar boksački klub da je na trešnjevci, ili barem tu negdje u blizini doma sportova? Samo za rekreaciju jasno, ništa ozbiljno.
Koliko se sjecam, bio je klub tu u Kutiji sibica, odmah pored igralista NK Tresnjevka. Par frendova je islo na boks tamo godinama, cak se nije placala clanarina pod uvjetom da dolazis redovito. Ne znam kako je sad, odi pa se raspitaj.
Matador9 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.