Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2009., 11:03   #1
Dijeta 9 kg u 14 dana

Budući da je opet sezona dijeta i mršavljenja, zanima me da li je netko bio na ovoj dijeti i kakvi su dojmovi i rezultati:

Ova dijeta omogućava vam da smršavite do 9 kg u 14 dana, pod uvjetom da se striktno držite plana dijete. Po ovoj dijeti dolazi do promjene metabolizma, te ukoliko nastavite normalno jesti nakon 2 tjedna, kilogrami se neće vraćati.


Ponedjeljak

Doručak :
crna kava bez šećera

Ručak:
2 kuhana jaja
špinat skuhan u slanoj vodi (količina nije ograničena)

Večera:
1 veliki odrezak ili biftek pečen na 1-2 žlice ulja
zelena salata

Utorak

Doručak :
crna kava bez šećera
1 mala žemlja

Ručak:
1 veliki odrezak na žaru
zelena salata
za desert voće po želji

Večera:
kuhana šunka (količina nije ograničena)

Srijeda

Doručak :
crna kava bez šećera
1 mala žemlja

Ručak:
2 kuhana jaja
zelena salata
1 paradajz

Večera:
šunka (količina nije ograničena)
zelena salata

Četvrtak

Doručak :
kava bez šećera
1 mala žemlja

Ručak:
1 kuhano jaje
kuhana repa ili mrkva
10 dkg svježeg sira

Večera:
voće
jogurt (količina nije ograničena)

Petak

Doručak :
kava bez šećera
naribana svježa mrkva ili repa sa limunom

Ručak:
kuhana riba
1 paradajz

Večera:
1 veliki odrezak na žaru
zelena salata

Subota

Doručak :
crna kava bez šećera
1 mala žemlja

Ručak:
pile na žaru

Večera:
2 kuhana jaja
svježa mrkva ili repa

Nedjelja

Doručak :
Čaj sa limunom (bez šećera)

Ručak:
1 veliki odrezak pečen na 1-2 žlice ulja
salata po izboru
za desert voće po izboru

Večera:
po želji izaberite nešto sa jelovnika

Ponovite isti jelovnik slijedećih 7 dana.

Obavezno morate piti minimalno 2 litre tekućine dnevno (najbolje voda, ali možete čaj bez šećera ili limunadu bez šećera). Alkohol je strogo zabranjen.
Salatu možete začiniti octom ili limunom i soli.
Voće, salatu i mrkvu ili repu možete jesti u neograničenim količinama kada su na jelovniku.
Odrezak možete začiniti soli, paprom, začinima. Uzmite odrezak težine cca 250g. Odrezak neka bude od nemasnog ili malo masnog mesa (juneće, bijelo ili teleće meso).
Umjesto šećera možete koristiti zaslađivač.
Za vrijeme držanja dijete preporuča se dodatno uzimanje vitamina.
Ako se striktno držite dijete izgubit ćete do 9 kg nakon 14 dana. Nakon 2 tjedna počnite normalno jesti. Mora proći najmanje 14 dana da bi ponovili dijetu.
Po ovoj dijeti dolazi do promjene metabolizma koji se zatim ne mijenja 3 godine.
Dijete se možete pridržavati samo ukoliko nemate nikakvih zdravstvenih ili probavnih problema. Preporučamo da se prije započinjanja dijete konzultirate sa liječnikom
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 15:24   #2
9 kila u 14 dana? Ako neko čak i uspije tu velikim dijelom odlazi voda,drugo da se kile neće vraćati to su priče jer kod tako naglih mršavljenja kad se prestane s dijetom nešto se svakako vrati
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 21:00   #3
Quote:
Myra kaže: Pogledaj post
Budući da je opet sezona dijeta i mršavljenja, zanima me da li je netko bio na ovoj dijeti i kakvi su dojmovi i rezultati:

Ova dijeta omogućava vam da smršavite do 9 kg u 14 dana, pod uvjetom da se striktno držite plana dijete. Po ovoj dijeti dolazi do promjene metabolizma, te ukoliko nastavite normalno jesti nakon 2 tjedna, kilogrami se neće vraćati.


Obavezno morate piti minimalno 2 litre tekućine dnevno (najbolje voda, ali možete čaj bez šećera ili limunadu bez šećera). Alkohol je strogo zabranjen.
Salatu možete začiniti octom ili limunom i soli.
Voće, salatu i mrkvu ili repu možete jesti u neograničenim količinama kada su na jelovniku.
Odrezak možete začiniti soli, paprom, začinima. Uzmite odrezak težine cca 250g. Odrezak neka bude od nemasnog ili malo masnog mesa (juneće, bijelo ili teleće meso).
Umjesto šećera možete koristiti zaslađivač.
Za vrijeme držanja dijete preporuča se dodatno uzimanje vitamina.
Ako se striktno držite dijete izgubit ćete do 9 kg nakon 14 dana. Nakon 2 tjedna počnite normalno jesti. Mora proći najmanje 14 dana da bi ponovili dijetu.
Po ovoj dijeti dolazi do promjene metabolizma koji se zatim ne mijenja 3 godine.
Dijete se možete pridržavati samo ukoliko nemate nikakvih zdravstvenih ili probavnih problema. Preporučamo da se prije započinjanja dijete konzultirate sa liječnikom

isuse, ovo podebljeno je katastrofa!

uzimati 2 lit tekučine a k tome se jede voće i povrće koje več sadrži vodu! možeš završti u bolnici zbog trovanja vodom. jedna amerikanka je umrla jer je pila vodu toliko da joj je srce stalo!

ovo ostalo podebljano ne bi ni komentiral!

05.kg - 1 kg u tjedan dana je normalan, sve ostalo je katastrofa!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 21:08   #4
Quote:
Myra kaže: Pogledaj post
...Po ovoj dijeti dolazi do promjene metabolizma koji se zatim ne mijenja 3 godine...
da sigurno
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:17   #5
Bila na njoj,izgubila 9 kg u 14 dana s time da sam pila ujutro kakao,špinat radila kao i inače i ostalo si prilagodila,a kile tek dobila nakon 4 godine kada sam krenula na potpomognutu oplodnju.A jela sam normalno,zdravo i raznovrsno.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 02:34   #6
Quote:
Sany* kaže: Pogledaj post
Bila na njoj,izgubila 9 kg u 14 dana s time da sam pila ujutro kakao,špinat radila kao i inače i ostalo si prilagodila,a kile tek dobila nakon 4 godine kada sam krenula na potpomognutu oplodnju.A jela sam normalno,zdravo i raznovrsno.
pa ti si onda medecinsko čudo!

daj napiši knjigu o tome, zaradila buš brdo love!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 02:50   #7
Kava obvezno bez šećera (tih 4-5gr), ali za večeru veliki biftek i voće u neograničenim količinama

Velik dio voća ima vrlo visok GI i nisu preporučljivi za dijetu, isto vrijedi za mrkvu itd..energija (šećer) se prebrzo rastvara, treba birati namirnice s niskim GI.

Od mesa izbjegavati zasićene masnoće (kojih ima i u žumanjku jajeta - kolesterol) već jesti piletinu.

A to koliko će tko smršaviti ovisi i mnogo čimbenika, npr. posljednjih 10 dana ne jedem potpuno ništa osim posnog sira i tunjevine, ugljikohidrati potpuno izbaceni (manje od 5-10gr dnevno, daleko ispod ketoze) pa sam uspio smršavit cca. 3-4kg.
juma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 07:47   #8
a i doručak je fantastičan samo kava ili kava i žemlja i samo tri obroka dnevno...prava stvar za ubrzavanje metabolizma
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:09   #9
Quote:
Sany* kaže: Pogledaj post
Bila na njoj,izgubila 9 kg u 14 dana s time da sam pila ujutro kakao,špinat radila kao i inače i ostalo si prilagodila,a kile tek dobila nakon 4 godine kada sam krenula na potpomognutu oplodnju.A jela sam normalno,zdravo i raznovrsno.
kad bi to tako stvarno bilo onda ne bi bilo debelih,svi bi pregrmili tih 14 dana,smršavili i ostali mršavi.

I ne bi bilo potrebe da se više ikakve dijete spominju,knjige pišu,otvaraju klinike za mršavljenje,....nego bi svi debeli ljudi išli na tu dijetu,smršavili i svi bi bili sretni

Samo što u stvarnosti nije ni blizu toga
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 12:33   #10
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
kad bi to tako stvarno bilo onda ne bi bilo debelih,svi bi pregrmili tih 14 dana,smršavili i ostali mršavi.

I ne bi bilo potrebe da se više ikakve dijete spominju,knjige pišu,otvaraju klinike za mršavljenje,....nego bi svi debeli ljudi išli na tu dijetu,smršavili i svi bi bili sretni

Samo što u stvarnosti nije ni blizu toga
Ali napisala je da je jela zdravo kasnije, ako sam dobro shvatila... Znači skinula je kile i održavala sa zdravom prehranom, nije nastavila po starom. A to je problem sa nama, mi poslije dijete po starim lošim navikama, tu ne može pomoći nijedna dijeta.
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 12:58   #11
Spomenula mi je prijateljica tu dijetu. Proučavajući komentare osoba koje su bile na toj dijeti, većina ih je pisala da im je mučno i jako loše nakon 2-3 dana dijete. S obzirom na unos kalorija i "kvalitetu" namirnica - npr. šalica kave kao doručak, u ta dva tjedna ne bi smjela ni pomaknuti prst, a kamoli uobičajeno raditi, šetati ili nedaj bože teži fizički napor. Meni osobno bi organizam kolabrirao bez doručka, a i postanem jako nadrkana ako ujutro nisam jela.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:14   #12
Quote:
Myra kaže: Pogledaj post
Ali napisala je da je jela zdravo kasnije, ako sam dobro shvatila... Znači skinula je kile i održavala sa zdravom prehranom, nije nastavila po starom. A to je problem sa nama, mi poslije dijete po starim lošim navikama, tu ne može pomoći nijedna dijeta.
pa onda je jednostavnije, a da ne kažem i puno zdravije odmah krenut sa zdravom prehranom i vježbanjem, a ne maltretirati tijelo s ovako glupim dijetama
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:59   #13
Ma u pravu si, ali da je i to lako, onda bi svi bili mršavi
Ovak se šokiraš, skineš kile (valjda), pa onda znaš cijenu kad ti se smiju čokoladice u 10 navečer!
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:00   #14
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
pa ti si onda medecinsko čudo!

daj napiši knjigu o tome, zaradila buš brdo love!
Ne ja nisam medicinsko čudo,a hvala novca imam dosta.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:08   #15
Quote:
juma kaže: Pogledaj post
Kava obvezno bez šećera (tih 4-5gr), ali za večeru veliki biftek i voće u neograničenim količinama

Velik dio voća ima vrlo visok GI i nisu preporučljivi za dijetu, isto vrijedi za mrkvu itd..energija (šećer) se prebrzo rastvara, treba birati namirnice s niskim GI.

Od mesa izbjegavati zasićene masnoće (kojih ima i u žumanjku jajeta - kolesterol) već jesti piletinu.

A to koliko će tko smršaviti ovisi i mnogo čimbenika, npr. posljednjih 10 dana ne jedem potpuno ništa osim posnog sira i tunjevine, ugljikohidrati potpuno izbaceni (manje od 5-10gr dnevno, daleko ispod ketoze) pa sam uspio smršavit cca. 3-4kg.
Dijeta ima doista svakakvih,a znamo da niti jedna nije zdrava.Svaka ima nešto dobro,a nešto loše.Svatko si odabire kako želi smršaviti i koji mu oblik prehrane ili koja dijeta mu najviše odgovara i u to se nitko ne bi smio miješati,a pogotovo ne bezobrazne i zločeste komentare davati.Ako vam se nešto čini glupo ne čitajte.Kako vam se samo da slobodno vrijeme trošiti na to.Po meni nije pametno jesti samo posni sir i tunjevinu,ali ako ti misliš da je to pametno,meni ne smeta.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:17   #16
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
kad bi to tako stvarno bilo onda ne bi bilo debelih,svi bi pregrmili tih 14 dana,smršavili i ostali mršavi.

I ne bi bilo potrebe da se više ikakve dijete spominju,knjige pišu,otvaraju klinike za mršavljenje,....nego bi svi debeli ljudi išli na tu dijetu,smršavili i svi bi bili sretni

Samo što u stvarnosti nije ni blizu toga
To je stvarno tako bilo,ali treba izdržati 14 dana.Ja nikad nisam imala problema sa kilama,ali nakon poroda mi je 9 ostalo i niti makac.Zbog osobnih razloga nisam mogla vježbati i odlučila sam se na tu dijetu jer se nisam dobro osjećala sa tim kilama,a i ljeto je bilo tu.Prošlo 14 dana,sve otišlo,ja nastavila i dalje lijepo i pametno jesti kao i prije,nakon godine dana i vježbati i super.A frendica otišla na akumpukturu,izgubila 15 kg,uskoro ih vratila 20 jer se prežderavala.Zato ima debelih ljudi.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:23   #17
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Spomenula mi je prijateljica tu dijetu. Proučavajući komentare osoba koje su bile na toj dijeti, većina ih je pisala da im je mučno i jako loše nakon 2-3 dana dijete. S obzirom na unos kalorija i "kvalitetu" namirnica - npr. šalica kave kao doručak, u ta dva tjedna ne bi smjela ni pomaknuti prst, a kamoli uobičajeno raditi, šetati ili nedaj bože teži fizički napor. Meni osobno bi organizam kolabrirao bez doručka, a i postanem jako nadrkana ako ujutro nisam jela.
Ja sam rekla da sam si prilagodila dijetu,tako da sam za svaki doručak pojela,ali pecivo.Imala sam malo dijete od 4 mjeseca koje je imalo grčeve od 14 do 19 sati i sa kojim sam morala vježbati motoriku 3 puta na dan i sve ostalo u kući sam radila i nisam osjetila slabost.Ali tako i tako nitko od vas ništa pametno ne pita,nego samo kritizirate.Kupite si vreću pa ju tucite i istjerajte bijes i zloću iz sebe,jer meni su ovo komentari zločestih ljudi.Nikada ne bih komentirala nešto o čemu nemam pojma i što nisam isprobala.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:32   #18
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
pa onda je jednostavnije, a da ne kažem i puno zdravije odmah krenut sa zdravom prehranom i vježbanjem, a ne maltretirati tijelo s ovako glupim dijetama
Svatko ima svoje razloge i načine.Nakon pokušaja potpomognute oplodnje i sve sile hormona imala sam tri mjeseca pauzu i u tom vremenu sam vježbala 4 puta na tjedan u teretani,a 3 puta doma i uz zdravu prehranu skinula tih 10 kila koje sam dobila u tom periodu.Ali tada sam mogla vježbati,a prije nisam,a meni je to jako bitno.Ne znam kako bih bez vježbanja samo zdravom prehranom to uspjela i koji bi period trebao za to.Pogotovo kada su moje kile došle od hormona,a ne jela.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:41   #19
tri puta ponovi i ode ti pod crnu zemlju.nije cilj dijete da brzo skineš kilograme.cilj je da polako skineš i održiš tu težinu.ako se vec ubijaš onda to ucini brzo.cemu ti treba 15 dana?
milkyp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 17:13   #20
Quote:
Sany* kaže: Pogledaj post
To je stvarno tako bilo,ali treba izdržati 14 dana.Ja nikad nisam imala problema sa kilama,ali nakon poroda mi je 9 ostalo i niti makac.Zbog osobnih razloga nisam mogla vježbati i odlučila sam se na tu dijetu jer se nisam dobro osjećala sa tim kilama,a i ljeto je bilo tu.Prošlo 14 dana,sve otišlo,ja nastavila i dalje lijepo i pametno jesti kao i prije,nakon godine dana i vježbati i super.A frendica otišla na akumpukturu,izgubila 15 kg,uskoro ih vratila 20 jer se prežderavala.Zato ima debelih ljudi.
Eto to je problem, stalno se spominje jojo efekt poslije dijeta. Nije kriva nijedna dijeta, nego loše navike kojih se ne možemo riješiti i nakon dijete se kreće po starom.
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.