Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2011., 12:50   #1
Lov na bicikliste

Već neko vrijeme lokalne vlasti diljem zemlje sudjeluju u lovu na bicikliste i biciklistice. Nerazumno i striktno se provode loši zakoni i novčano se kažnjavaju biciklisti/ice.

Primjeri:
Država u lovu na bicikliste

Karlovčani ogorčeni! Policija sve češće "vreba" i globi bicikliste

Valpovčani miču bicikle iz pješačke zone

I biser na kraju:
"Može li se na Silbi voziti biciklom?
Iako se mogu vidjeti na Silbi, bicikli nisu dozvoljeni. A kako su i mjesto i otok mali, nisu ni potrebni.
" ( link )


Umjesto da nam se omogući sigurno, legalno i efikasno prometovanje i na taj način se popularizira bicikl kao prijevozno sredstvo i kvalitetna alternativa automobilima i jadnom javnom prijevozu radi se upravo suprotno.


Zašto se ne bi zauzeli za sljedeće:
- funkcionalnije biciklističke staze (bez prepreka, napravljene da vode i preko raskršća, prometni znakovi koji upozoravaju vozače koji ih sijeku na križanjima)
- dozvoljeno kretanje biciklom po pješačkoj zoni i nogostupu, ALI malom brzinom.
- unošenje bicikle u sredstva javnog prijevoza a posebno pojednostaviti prijevoz bicikle vlakom
- biciklističke trake uz manje prometne ulice ili tamo gdje nije moguće napraviti bic stazu.
__________________
biciklistzg.blog.hr
biciklistzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 13:18   #2
ne podržavam tvoj stav
nisam iz zagreba , ali donekle poznajem biciklističke staze u tom gradu
to nisu staze , to je farsa , politički poeni koji su potrošeni
ne može biciklistička staza biti napravljena na način da se pješacima oduzme dio njihove i tako već sužene staze
i tu nastaje nered , djeca , žene s djecom , žene s kolicima , babe ,. starci , ljudi sa psima i još štošta se kreće tom nazovi pješačko biciklističkom stazom i još i biciklisti , kojih ruku na srce ima svakojakvik , naravno kao i pješaka ili pak vozača , uglavnom , primitivna ljudska populacija
logika biciklista je vrlo jednostavna '' bolje da se vozim po kakvoj takvoj biciklističkoj i pješačkoj stazi ,da se bunim na nekulturu pješaka i negoduhejm , nego da vozim po cesti gdje će me dovatiti šleper''
logika pješaka ''što nam se tu guraju oko naše djece i divljaju , nek idu na cestu , kamo i spadaju''
logika vozača'' baš si mi se ti s biciklom sad tu na cesti morao namjestiti , a žurim ''itd..
da je pješački nogostup dovoljno širok i da se može podijeliti i fizički odvojiti od biciklističke staze , onda u redu , ali onako uzak nije ni za pješake a kamo li za oboje , a oboje još i nekulturni
istina jeste , kada biciklist sastavi babu na stazi , ozljede su male i psovke valike , ali kada šleper pokupi biciklistu , ozljede su velike , a psovke nema
o tome smo već pričali , treba uvesti već u osnovnoj školi predmet , ponašanje u prometu , i za pješake i za bicikliste i sve druge sudionike i dosljedno provoditi zakon za sve
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 15:39   #3
mazgov: Mislim da nisi biciklistzg samo svatio, za to jer meni dode da vam je idea koncepta voznje bicikla gradom slicna.
Magmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 15:58   #4
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...Varazdina.html
52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 16:41   #5

Potpuno bez pameti, tko je bio, mogao se a i tko želi pa će se moći - prije par godina posjetila sam Bern na jedan dan.
Sam uži dio grada je kao svaki drugi srednjovjekovni gradić, ali hotel me je uredno opskrbio sa biciklom.
Tog dana i izleta se sjećam među dražima.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 16:45   #6
Quote:
biciklistzg kaže: Pogledaj post
Zašto se ne bi zauzeli za sljedeće:
- funkcionalnije biciklističke staze (bez prepreka, napravljene da vode i preko raskršća, prometni znakovi koji upozoravaju vozače koji ih sijeku na križanjima)
- dozvoljeno kretanje biciklom po pješačkoj zoni i nogostupu, ALI malom brzinom.
- unošenje bicikle u sredstva javnog prijevoza a posebno pojednostaviti prijevoz bicikle vlakom
- biciklističke trake uz manje prometne ulice ili tamo gdje nije moguće napraviti bic stazu.


Sve što navodiš su zapravo - politički ciljevi.

A dok nisi pobjegao od užasa ili okrenuo očima - politički ciljevi nužno ne znače nešto loše i to je vani najnormalnija praksa dijaloga među pojedinim sudionicima, a ne masovna makljaža kako to obično biva na brdovitom Balkanu ili je lokalnom hadžiji dopupteno ono što ni Bogu nije u stilu one prastare rimske: što je dopušteno Jupiteru, nije i volu. (na latinskom se ovo rimuje pa je pogodnije za zapamtiti).

Svi ovi gradovi imaju mogućnosti donositi ovakve odluke - sve što je donešeno administrativnim putem i movjereno voljom građana tj. putem gradskeskupštine ili općinskog vijeća: odluke i pravilnici su legitimni.

Ono što je daleko bitnije od ovoga svega - da formirano kritičko mišljenje stvori dovoljno bitnu bazu da uvjeri donositelje ovakbih pravilnika da im to zapravo: šteti.
To je prava politička i borba sa argumentima tzv. retoričko mačevanje.

Ovo je sve super, ispuštanje ventila na forumima, međutim bez izražavanja političke volje i stvaranja platforme: nema od svega ovoga vajde.

Kadgod razuman čovjek ustukne u maniri razumijevanja, nerazumnik uleti i prohuji sa plijenom. Tako je to ovdje. I zato bon-tonu
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 23:07   #7
Danas u Osijeku velika akcija MUP-a usmjerena protiv prekršitelja na biciklima. Mene zaustavio policajac u prigradskom naselju, u kojem nema biciklističke staze, jer sam se vozio po pješačkoj stazi. Kaže policajac da smijem voziti isključivo biciklističkom stazom ili po kolniku, bliže desnom rubu kolnika. Ulica u kojoj se to desilo cijeli dan je puna automobila, kamiona, autobusa koji jure do 70 km/h, dok se na pješakoj stazi nađe gdje god koji pješak. I sada se ja pitam, tko je tu lud. Zar je zakonodavac stvarno zamislio da se i djeca do 16 godina (pa i ona najmanja), koja moraju imati kacigu, isto moraju voziti po kolniku? Ja sam svojem djetetu zabranio vožnju po cesti, bolje da platim 300 kn kazne nego da ga netko udari na cesti.
kenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 16:23   #8
Quote:
kenta kaže: Pogledaj post
Ulica u kojoj se to desilo cijeli dan je puna automobila, kamiona, autobusa koji jure do 70 km/h, dok se na pješakoj stazi nađe gdje god koji pješak. I sada se ja pitam, tko je tu lud. Zar je zakonodavac stvarno zamislio da se i djeca do 16 godina (pa i ona najmanja), koja moraju imati kacigu, isto moraju voziti po kolniku? Ja sam svojem djetetu zabranio vožnju po cesti, bolje da platim 300 kn kazne nego da ga netko udari na cesti.
Te policijske akcije su se nekako sumnjivo poklopila sa pojavom jedne (anti)biciklističke udruge koja ide toliko daleko da se čak i zalaže za ukidanje bic staza jer biciklima, kao vozilima nije mjesto na pločniku (čak ni na bic stazi).

Položaj biciklista bi se značajno popravio kada bi bic staze uvijek bile iscrtane uz pješački te kada bi se dozvolila vožnja pločnikom na način koji ne ugrožava pješake.
__________________
biciklistzg.blog.hr
biciklistzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 18:08   #9
Quote:
biciklistzg kaže: Pogledaj post
pojavom jedne (anti)biciklističke udruge koja ide toliko daleko da se čak i zalaže za ukidanje bic staza jer biciklima, kao vozilima nije mjesto na pločniku (čak ni na bic stazi).
mislim da si nekaj krivo skuzio. http://www.facebook.com/sindikatbiciklista?sk=info
sindikat je za staze, ali za prave staze, na cesti, fizicki odvojene od autiju, a ne ove kvazi staze koje su preuske i di je pjesacima oduzet prostor. ja kad sam pjesak na prostoru za pjesake, hocu pustit mozak na pasu ili razmisljat o kojecemu, a ne da i na trotoaru moram gledat stalno oce me neko pokupit ili nece. zato biciklima nije mjesto na prostoru za pjesake. osim toga, kak ces ti malom djetetu od 2 godine objasnit da ona traka znaci da ne smije utrcat preko nje? i onda ti na biciklu moras vozit 5 na sat i gledat stalno oce ti ko istrcat ili nece i onda ta staza opet nema smisla.
perogabud is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 23:19   #10
Quote:
perogabud kaže: Pogledaj post
mislim da si nekaj krivo skuzio. http://www.facebook.com/sindikatbiciklista?sk=info
sindikat je za staze, ali za prave staze, na cesti, fizicki odvojene od autiju, a ne ove kvazi staze koje su preuske i di je pjesacima oduzet prostor. ja kad sam pjesak na prostoru za pjesake, hocu pustit mozak na pasu ili razmisljat o kojecemu, a ne da i na trotoaru moram gledat stalno oce me neko pokupit ili nece. zato biciklima nije mjesto na prostoru za pjesake. osim toga, kak ces ti malom djetetu od 2 godine objasnit da ona traka znaci da ne smije utrcat preko nje? i onda ti na biciklu moras vozit 5 na sat i gledat stalno oce ti ko istrcat ili nece i onda ta staza opet nema smisla.
Ma raspisao sam se o tome na prvom postu.

Stav sindikata biciklista koji me smeta:
Quote:
Izgradnja biciklističke infrastrukture ne može biti samo 'farbanje' crta po nogostupima. Prioriteti moraju biti usmjereni na pružanje kvalitetne alternative upotrebi automobila koja očigledno sve više zagušuju naš grad. To znači izgradnju mnogo kvalitetnijih biciklističkih trasa uzduž i poprijeko grada, prvenstveno uz arterijalne rute i opterećene međugradske prometnice. Grad je do sada uglavnom uzimao pješacima da bi 'dao' biciklima. To izaziva opravdani gnjev pješaka, a biciklistima uglavnom ne koristi: staze su preuske, preblizu parkiranim vozilima i haustorima, brzina kretanja je zbog rinzola, neprilagođenih semafora i miješanja s pješacima svedena na nepraktično sporu razinu, križanja staza i cesta su opasno riješena... Ukratko, pješačko-biciklističke staze na nogostupima su najgori oblik prometne infrastrukture koji postoji. Uostalom, nogostup pripada pješacima, a ne vozilima
link

Oni žele isključivo biciklističke trake (kao staza ali na cesti) a biciklističke trake (bicycle lines) su od prometa odvojene žutom crtom. A trake koje su fizički odvojene od auto prometa (i pješačkog prometa) se zovu protected bicycle lanes i jesu dobro rješenje ali nisu svuda moguće i sindikat biciklista ih ne spominje.

Plan prebacivanja bic staza na kolinik nije niti realan a isključiti će veliki broj potencijalnih biciklista. Ja npr viđam obitelji sa malom djecom kako koriste bic staze po Horvaćanskoj ili Zagrebačkoj (Ljubljanskoj) aveniji - ali čisto sumnjam da bi se oni vozili po tim cestama kada bi ih od jurećih automobila i kamiona djelila samo žuta linija i 20cm.

Ako se ostvari njihov plan bicikl kao svakodnevno prometno sredstvo će koristiti samo entuzijasti/avanturisti i oni koji zbog financijskih razloga to moraju. Bicikl neće postati prvi izbor kod odabira prijevoznog sredstva. To će dalje imati za posljedicu dodatno smanjivanje broja biciklista/ica te daljnje pogoršanje našeg položaja.

Također taj stav ignorira realne potrebe biciklista/ica - a to je da do svog odredišta dođu biciklom. Npr svakodnevno biciklisti/ice se voze kroz pješačke zone, voze po pločniku ako je cesta preopasna - i to je u redu ako voze polako i oprezno, čak i policija to tolerira (ako nemaju neku prigodnu akciju) - pa zašto se onda ne zalagati da se takvo stanje legalizira?

Problem pješaka na bic stazama će se rješiti sam od sebe kada se poveća broj biciklista/ica - a on će se povećati kada bic staze postanu funkcionalne - jedan od glavnih razloga njihove ne funkcionalnosti je njihova isprekidanost - tj to što nisu iscrtane preko ceste uz zebru - no taj problem sindikat biciklista isto ne spominje.

Osim toga, u Austriji, Sloveniji itd postoje i bic staze i bic trake u zavisnosti od situacije na terenu. U ljubljani konkretno bic staza malo postaje traka pa malo staza, uredno su spojene, prelaze preko raskršća i ljudi po njima prometuju sigurno, efikasno i legalno. Kod nas trenutno nije moguće biciklom po Zagrebu prometovati istovremeno sigurno, efikasno i legalno. A plan sindikata biciklista to neće omogućiti.

Biciklističke staze se mogu brzo i jednostavno 'popraviti' da budu funkcionalne, dok je premještanje bic staza na cestu nije previše realna opcija i neće nam u bliskoj budućnosti pomoći.
__________________
biciklistzg.blog.hr
biciklistzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 02:46   #11
Quote:
biciklistzg kaže: Pogledaj post
Ma raspisao sam se o tome na prvom postu.

Stav sindikata biciklista koji me smeta:

Oni žele isključivo biciklističke trake (kao staza ali na cesti) a biciklističke trake (bicycle lines) su od prometa odvojene žutom crtom. A trake koje su fizički odvojene od auto prometa (i pješačkog prometa) se zovu protected bicycle lanes i jesu dobro rješenje ali nisu svuda moguće i sindikat biciklista ih ne spominje.
pa i oni se zalazu za sve to sta si napisao, osim da se biciklom ide medju pjesake i ja se s tim slazem.
pa dobro, nemoj se sad bas lovit za nekaj u clanku di su se mozda nespretno izrazili. oni se zalazu za kvalitetno rjesenje, a kvalitetno rjesenje sigurno nije neko polurjesenje kao sto je sad.

Quote:
biciklistzg kaže: Pogledaj post
Ako se ostvari njihov plan bicikl kao svakodnevno prometno sredstvo će koristiti samo entuzijasti/avanturisti i oni koji zbog financijskih razloga to moraju. Bicikl neće postati prvi izbor kod odabira prijevoznog sredstva. To će dalje imati za posljedicu dodatno smanjivanje broja biciklista/ica te daljnje pogoršanje našeg položaja.

Također taj stav ignorira realne potrebe biciklista/ica - a to je da do svog odredišta dođu biciklom. Npr svakodnevno biciklisti/ice se voze kroz pješačke zone, voze po pločniku ako je cesta preopasna - i to je u redu ako voze polako i oprezno, čak i policija to tolerira (ako nemaju neku prigodnu akciju) - pa zašto se onda ne zalagati da se takvo stanje legalizira?
ako se ostvari njihov plan, biciklista ce biti sve vise, a bicikliranje ce biti sigurno i nece biti avanturizam. biciklom se mora moc doci od tocke a do tocke b sigurno i brzo pa nema nikakvog smisla ak se moram naguravat s pjesacima i vozit se 3 na sat (inace, i po zakonu, ako se bicikl krece cini mi sporije ok 5km/h, tretira se kao pjesak).

Quote:
biciklistzg kaže: Pogledaj post
Problem pješaka na bic stazama će se rješiti sam od sebe kada se poveća broj biciklista/
kak? tak da biciklisti preplave trotoar i izguraju pjesake na trotoar s druge strane ceste? pogle klaicevu? pa i bez bic. staze je premalo mjesta za pjesake, a oni onda zaguraju bic. stazu. i sad ak se poveca broj biciklista, neminovno je da ce se pocet dogadjat i nesrece i pjesaci ce pocet mrzit bicikliste, a to nije cilj jer smo mi prijatelji, ne

igrom prilike imam cast vozit bicikl ovih dana po barceloni i gledat kolko ljudi se vozika po gradu, ali i van njega. osim izgradnje infrastrukture, takodjer i policija mora radit svoj posao i ganjat vozace koji ne postuju bicikliste. tu niko nervozno ne trubi, a cak sam vidio i znakove uz cestu koji ukazuju da kod preticanja bicikliste, mora biti barem 1.5m razmaka od auta.

Quote:
biciklistzg kaže: Pogledaj post
Biciklističke staze se mogu brzo i jednostavno 'popraviti' da budu funkcionalne, dok je premještanje bic staza na cestu nije previše realna opcija i neće nam u bliskoj budućnosti pomoći.
nema brzih i jednostavnih rjesenja. takva su rjesenja uvjek kratkorocno dobra, ali su dugorocno losa. treba raditi na dugorocnim rjesenjima. kad se gradi nova ulica, treba voditi racuna da bude dovoljno siroka da se osim traka za aute, izgrade i trake za bicikle. kao sto se danas vodi racuna da kad se gradi nova zgrada da mora imati pristup za invalide.
ocito imas ideja pa se slobodno javi u sindikat i reci svoje stavove i misljenja. siguran sam da ces skuzit da ste na istoj valnoj duljini. (ja nisam dio sindikata, barem za sad, ali me zanimaju neke stvari)

evo kak to izgleda u barci

ok je stavit stazu na plocnik, ako je plocnik dovoljno sirok da se ne uskrati pjesake. al i u tom slucaju bi vlio da je traka koja je granica, bude onak malo povisena.
perogabud is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 21:29   #12
Jel kažnjava policija ako se vozim po cesti umjesto po biciklističkoj stazi/traci? Pješake naravno boli uvo za žutu crtu pa mi se ne da gurat s njima.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 11:40   #13
ma treba starogradsku jezgru zatvoriti za aute, a prilaz centru otežati, čime će profitirati i pješaci i biciklisti...
ako je itko ikada bio u skandinavskim zemljama, vidio je da uz auto traku ide još jedna takva (malo povišena kako se auti nebi vozili po njoj) iste površine za bicikle... kad bi se recimo po zelenom valu, di su 3 trake za aute u centru grada, 1 odvojila za bicikliste, em bi pješaci i biciklisti bili sretniji, a oni koji je voze u autima i koji bi se sve više gužvali, bili bi prisiljeni koristiti javni prijevoz...
C.C.C.P.agent001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 13:53   #14
Quote:
C.C.C.P.agent001 kaže: Pogledaj post
ma treba starogradsku jezgru zatvoriti za aute, a prilaz centru otežati, čime će profitirati i pješaci i biciklisti...
ako je itko ikada bio u skandinavskim zemljama, vidio je da uz auto traku ide još jedna takva (malo povišena kako se auti nebi vozili po njoj) iste površine za bicikle... kad bi se recimo po zelenom valu, di su 3 trake za aute u centru grada, 1 odvojila za bicikliste, em bi pješaci i biciklisti bili sretniji, a oni koji je voze u autima i koji bi se sve više gužvali, bili bi prisiljeni koristiti javni prijevoz...
ja se u potpunosti slazem s tobom i zagovaratelj sam ideje da se vozace stimulira da parkiraju na crnomercu, u dubravi i sl. pa onda hop na tramvaj, al kaj kad je u zg javi prijevoz koma. doduse, auto u centar je isto koma i ja bi uvjek radije parkiro auto negdje na rubu sireg centra pa se guzvo u tramvaju nego da se kuham u autu i zivciram se i gledam lijevo-desno-naprijed-nazad. ovak udjem u tramvaj i mozak na pasu.
perogabud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 14:38   #15
Quote:
perogabud kaže: Pogledaj post
ja se u potpunosti slazem s tobom i zagovaratelj sam ideje da se vozace stimulira da parkiraju na crnomercu, u dubravi i sl. pa onda hop na tramvaj, al kaj kad je u zg javi prijevoz koma. doduse, auto u centar je isto koma i ja bi uvjek radije parkiro auto negdje na rubu sireg centra pa se guzvo u tramvaju nego da se kuham u autu i zivciram se i gledam lijevo-desno-naprijed-nazad. ovak udjem u tramvaj i mozak na pasu.
Slažem se, i besplatan tramvaj u središtu grada je bilo korak ka tome. Moglo se auto parkirati na rubnim dijelovima, eventualno stanica-dvije pješke, pa na besplatan tramvaj. Uopće niti jednom nisam autom išla u grad. Međutim to se fino ukinulo, i ja prva od tada, kad trebam u centar, sjednem u auto, odem u podzemnu, platim 7 kn i obavim šta trebam. Ne pada mi na pamet lihvarima davati 2x10 kn (ili 8 kn ako je s kioska). A bicikl ne ostavljem ni sekunde . Zato ozbiljno razmišljam o kupnji pony-a za cca 200 kn za te svrhe.
tenazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 23:59   #16
Quote:
C.C.C.P.agent001 kaže: Pogledaj post
ma treba starogradsku jezgru zatvoriti za aute, a prilaz centru otežati, čime će profitirati i pješaci i biciklisti...
ako je itko ikada bio u skandinavskim zemljama, vidio je da uz auto traku ide još jedna takva (malo povišena kako se auti nebi vozili po njoj) iste površine za bicikle... kad bi se recimo po zelenom valu, di su 3 trake za aute u centru grada, 1 odvojila za bicikliste, em bi pješaci i biciklisti bili sretniji, a oni koji je voze u autima i koji bi se sve više gužvali, bili bi prisiljeni koristiti javni prijevoz...
Ma ne će biciklisti uopće profitirati. Od Gundulićeve do Palmotićeve ne smiješ se voziti na biciklu uopće. Kakva je korist od toga? Ne smije se preko zebere, ne smije se u pješačku zonu, ne smije se nikuda. Od bicikla u Zagrebu (ako se poštuju propisi) nema baš prevelike koristi (ako se ne guraš sa autima).
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 02:19   #17
hasn, pa kad bi se strogi centar zatvorio za aute, oda bi profitirali jer bi cesta bila za bicikle
perogabud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 14:09   #18
Policija u Koprivnici se modernizirala

http://danas.net.hr/crna-kronika/pag...06.html?pos=n1

(uopce se ne bi bunija da mi daju jedan takav )
__________________
.
NooKie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 15:31   #19
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ma ne će biciklisti uopće profitirati. Od Gundulićeve do Palmotićeve ne smiješ se voziti na biciklu uopće. Kakva je korist od toga? Ne smije se preko zebere, ne smije se u pješačku zonu, ne smije se nikuda. Od bicikla u Zagrebu (ako se poštuju propisi) nema baš prevelike koristi (ako se ne guraš sa autima).
hm...
Budući da u centru grada i živim i radim svaki dan sam izložena bježanju i mahnitom skakanju s jedne na drugu stranu pješačke staze ,pred manijakalim biciklistima.
Meni se čini da se propisa drži malo koji biciklist.
A kad krenu žifčano zvonit da im se makneš?????
Kaj je tim ljudima?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 15:51   #20
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
hm...
Budući da u centru grada i živim i radim svaki dan sam izložena bježanju i mahnitom skakanju s jedne na drugu stranu pješačke staze ,pred manijakalim biciklistima.
Meni se čini da se propisa drži malo koji biciklist.
A kad krenu žifčano zvonit da im se makneš?????
Kaj je tim ljudima?
opet po biciklistima......
GULIVER72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.