Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2007., 22:22   #1201
Quote:
Mr-yes kaže: Pogledaj post
Danas 2007 placam stan 760€ i zaradjivam 1400€ Netto, pa sad mozes usporediti...
Hmm, 1400-760=660
660 - 60 (telefon, net, struja i sl. sitnice) - 400 (klopa i sitni troskovi za 1 osobu) = 200
Ako si kupisi nesto za obuci, onda si otprilike na pozitivnoj nuli.

Ne isplati li ti se vise preseliti se u Hrvatsku?
anon72 is offline  
Old 23.02.2007., 12:04   #1202
Quote:
anon72 kaže: Pogledaj post
Hmm, 1400-760=660
660 - 60 (telefon, net, struja i sl. sitnice) - 400 (klopa i sitni troskovi za 1 osobu) = 200
Ako si kupisi nesto za obuci, onda si otprilike na pozitivnoj nuli.

Ne isplati li ti se vise preseliti se u Hrvatsku?
Ja sam jos sretan sto sam na nuli, nemogu se zaliti, imam posao i nisam gladan niti zedan, mogu si priustiti osnovne stvari u zivotu + malo luxuza, a ima dosta ljudi koji neznaju kako ce kupiti sutra kruha djeci.

Od povratka u HR nema nista, jer tamo sam jos veci stranac nego ovdje, rodjen sam u dijaspori, i tu cu i provesti svoj zivot, ja sam se davno pomirio sa tom sudbinom, jer nemislim da je dobro da covjek cijeli zivot pati za domovinom kao sto su moji roditelji i njihova generacija, pa im je prosao zivot ni tamo ni ovamo...
Mr-yes is offline  
Old 23.02.2007., 17:52   #1203
Quote:
Mr-yes kaže: Pogledaj post
... rodjen sam u dijaspori, i tu cu i provesti svoj zivot, ja sam se davno pomirio sa tom sudbinom, jer nemislim da je dobro da covjek cijeli zivot pati za domovinom kao sto su moji roditelji i njihova generacija, pa im je prosao zivot ni tamo ni ovamo...
Hallelujah - dobro receno.
Ja sam svjedocio gomili sjebanih ljudksih sudbina jer su ljudi zaglavili "negdje izmedju".
Prebo is offline  
Old 23.02.2007., 19:18   #1204
Ma vise i Njemacka...

Nisu bas dobre opcije, ali je Bavarska-München uvijek bio najjaci dio.
Havla na informacijama.
pierrette is offline  
Old 23.02.2007., 22:17   #1205
poslovno na guštiranje
najprije idem u halu sa sirom - za podlogu, a poslije što stignem
i tako 2 dana
dobar sajam je i Anuga-Foodtec, inače nemam što tražiti u Kölnu
DrSigmundFreud is online now  
Old 24.02.2007., 01:12   #1206
Mr-yes, sorry ako sam zvucao preostro. Ja sam u Muenchenu tek 8 godina i mogu reci da mi skoro pa svaki put kad se pojavim na aerodromu policajac digne zivac s glupim listanjem putovnice i idiotskim pitanjima tipa: "koliko vas nije bilo". Kaj ga boli briga birokratska, zivi od mojeg poreza i jos me zafrkava!

Nedavno sam bio poslovno po prvi put u UK i mogu reci da je usprkos brojnim problemima koje oni tamo imaju feeling bio puno bolji. Mislim, koji je problem njemaca sa strancima? Da mi trenutno poslovno nije super fakat bi otisao odavde.
anon72 is offline  
Old 24.02.2007., 09:01   #1207
Quote:
Mr-yes kaže: Pogledaj post
Ja sam jos sretan sto sam na nuli, nemogu se zaliti, imam posao i nisam gladan niti zedan, mogu si priustiti osnovne stvari u zivotu + malo luxuza, a ima dosta ljudi koji neznaju kako ce kupiti sutra kruha djeci.

Od povratka u HR nema nista, jer tamo sam jos veci stranac nego ovdje, rodjen sam u dijaspori, i tu cu i provesti svoj zivot, ja sam se davno pomirio sa tom sudbinom, jer nemislim da je dobro da covjek cijeli zivot pati za domovinom kao sto su moji roditelji i njihova generacija, pa im je prosao zivot ni tamo ni ovamo...

Iz prvog poleda izgleda da ti je zivot jako interesantan, onako u obliku "tu sam da odzivim svoj zivot" ili "zivim da radim".

Zasto si tamo veci stranac nego ovdje?
Seminom is offline  
Old 24.02.2007., 12:08   #1208
Quote:
anon72 kaže: Pogledaj post
Mr-yes, sorry ako sam zvucao preostro. Ja sam u Muenchenu tek 8 godina i mogu reci da mi skoro pa svaki put kad se pojavim na aerodromu policajac digne zivac s glupim listanjem putovnice i idiotskim pitanjima tipa: "koliko vas nije bilo". Kaj ga boli briga birokratska, zivi od mojeg poreza i jos me zafrkava!

Nedavno sam bio poslovno po prvi put u UK i mogu reci da je usprkos brojnim problemima koje oni tamo imaju feeling bio puno bolji. Mislim, koji je problem njemaca sa strancima? Da mi trenutno poslovno nije super fakat bi otisao odavde.
Hmmm, VB je po mnogo cemu drugacija, njihov se "problem" sa strancima ponesto drugacije manifestira ali ne bih rekao da ga nema. A i policajci su prica za sebe, mislim da je bitnije kako te tvoja okolina (prijatelji, kolege...) prihvati.
Prebo is offline  
Old 24.02.2007., 19:00   #1209
svo smo mi rasisti, svaki na svoj način
nisam primjetio da su Švabi izvan norme, možda Šviceri prednjače
DrSigmundFreud is online now  
Old 25.02.2007., 17:28   #1210
Quote:
anon72 kaže: Pogledaj post
Mr-yes, sorry ako sam zvucao preostro. Ja sam u Muenchenu tek 8 godina i mogu reci da mi skoro pa svaki put kad se pojavim na aerodromu policajac digne zivac s glupim listanjem putovnice i idiotskim pitanjima tipa: "koliko vas nije bilo". Kaj ga boli briga birokratska, zivi od mojeg poreza i jos me zafrkava!

Nedavno sam bio poslovno po prvi put u UK i mogu reci da je usprkos brojnim problemima koje oni tamo imaju feeling bio puno bolji. Mislim, koji je problem njemaca sa strancima? Da mi trenutno poslovno nije super fakat bi otisao odavde.

Kakve su to kontrole "koliko Vas dugo nije bilo", prije te nitko nista nije pitao nego si dobio samo zig, ionako nemoze kontrolirati kada si sao u Njemacku jer Slovenci sada udaraju zig.
pierrette is offline  
Old 25.02.2007., 18:55   #1211
Quote:
pierrette kaže: Pogledaj post
Kakve su to kontrole "koliko Vas dugo nije bilo", prije te nitko nista nije pitao nego si dobio samo zig, ionako nemoze kontrolirati kada si sao u Njemacku jer Slovenci sada udaraju zig.
Pa valjda bas zato i pita (jer ne moze iz pasosa ocitat).
Al nemam pojma zasto ga se to uocpe tice, mozda ima nekh carinskih/poreznih prekrsaja koji su vezani za vrijeme boravka u Njemakcoj.
Prebo is offline  
Old 26.02.2007., 20:46   #1212
Quote:
pierrette kaže: Pogledaj post
Trebala bi otici na godinu dana u München, pa da se vidi sta tamo ima.
Kako je sada situacija tamo, sto se tice posla (za strance..) kao
za pronalazenje za stan.
Kada sam bila u 90 tamo bilo je naci stan najtezi dio
(trazu ugovor od posla, zaradu ....) a stanarine su vrhunske.
Hvala na informacijama.
munchen, stuttgard uber salzburg
ryder on the storm is offline  
Old 26.02.2007., 22:57   #1213
Quote:
anon72 kaže: Pogledaj post

Nedavno sam bio poslovno po prvi put u UK i mogu reci da je usprkos brojnim problemima koje oni tamo imaju feeling bio puno bolji. Mislim, koji je problem njemaca sa strancima? Da mi trenutno poslovno nije super fakat bi otisao odavde.
Po meni su Englezi puno tolerantniji prema strancima, i nude im mnogo vise mogucnosti nego Njemci, iako sam bio samo 4x u engleskoj vidio sam na Aerodromu vise stranaca sluzbenika nego u cijeloj Njemackoj drzavi zajedno, i u Engleskoj ces naci i mnogo vise stranaca na Managerskim pozicijama, nego u njemackoj, zato sto je njemacki skolski sistem tako napravljen da vec u predskolsko doba pocinje selekcija djece, i djeca imigranata imaju puno losije mogucnosti zbog jezika, a ako su ta djeca malo starija dosla u njemacku skolu, treba im 3-4 godine da savladaju jezik, i tada su vec u 7-8 razredu Hauptschule,njima su jako mali izgledi za bolju buducnost.
Mr-yes is offline  
Old 27.02.2007., 17:35   #1214
Quote:
ryder on the storm kaže: Pogledaj post
munchen, stuttgard uber salzburg

pierrette is offline  
Old 28.02.2007., 13:33   #1215
Quote:
Mr-yes kaže: Pogledaj post
Po meni su Englezi puno tolerantniji prema strancima, i nude im mnogo vise mogucnosti nego Njemci, iako sam bio samo 4x u engleskoj vidio sam na Aerodromu vise stranaca sluzbenika nego u cijeloj Njemackoj drzavi zajedno, i u Engleskoj ces naci i mnogo vise stranaca na Managerskim pozicijama, nego u njemackoj, zato sto je njemacki skolski sistem tako napravljen da vec u predskolsko doba pocinje selekcija djece, i djeca imigranata imaju puno losije mogucnosti zbog jezika, a ako su ta djeca malo starija dosla u njemacku skolu, treba im 3-4 godine da savladaju jezik, i tada su vec u 7-8 razredu Hauptschule,njima su jako mali izgledi za bolju buducnost.
Ovo uopće ne stoji, jer su 80% emigranta u D i A bezveze, sretni su da su im djeca pismena,
a sve što je više je luksus
to vrijedi pogotovo za Turke (uopće za kompletnu Muslimaniju), Srbe, Cigiće i Bosance svih nacionalnosti
DrSigmundFreud is online now  
Old 02.03.2007., 11:19   #1216
Quote:
Prebo kaže: Pogledaj post
Pa valjda bas zato i pita (jer ne moze iz pasosa ocitat).
Al nemam pojma zasto ga se to uocpe tice, mozda ima nekh carinskih/poreznih prekrsaja koji su vezani za vrijeme boravka u Njemakcoj.
Ima detalja, ali ono sto ja govorim je da nije OK da mi tip koji zivi od mog poreza ne pokaze bar neki minimum postovanja. Nije da je bezobrazan, uostalom snima se sve na aerodromu, pa da mi radi probleme mogu ga tuziti, ali nekako se drzi ukiseljeno i arogantno i totalno mi da osjecaj: "WTF am I doing in this country?".
anon72 is offline  
Old 02.03.2007., 11:24   #1217
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
Ovo uopće ne stoji, jer su 80% emigranta u D i A bezveze, sretni su da su im djeca pismena,
a sve što je više je luksus
to vrijedi pogotovo za Turke (uopće za kompletnu Muslimaniju), Srbe, Cigiće i Bosance svih nacionalnosti
Ima svakakvih imigranata i svakakvih njemaca. Moje misljenje je isto da su djeca useljenika u Njemacku postavljena u inferiorni polozaj. Radi se jednostavno o njemackim predrasudama po kojima su svi stranci prljavi, smrdljivi, neobrazovani lopovi.
Jednom sam slucajno sreo curu koja radi kao uciteljica u osnovnoj skoli u njemackoj i uzasnulo me kako je govorila o svojim ucenicima. Kvocki je normalno da su djeca stranaca losa, to joj je default i zestoko se opire ideji da djeca useljenika mogu biti iznad prosjeka jer su njoj useljenici turci koji ciste ulice.

Danasnji useljenici se ne bave gradjevinom i cistocom nego IT-em i high tech podrucjima, ali upravo takav oduran stav odbija kvalitetne ljude od Njemacke. Na svu srecu ima i drugih, boljih drzava na svijetu.
anon72 is offline  
Old 02.03.2007., 14:02   #1218
Quote:
anon72 kaže: Pogledaj post
Ima svakakvih imigranata i svakakvih njemaca. Moje misljenje je isto da su djeca useljenika u Njemacku postavljena u inferiorni polozaj. Radi se jednostavno o njemackim predrasudama po kojima su svi stranci prljavi, smrdljivi, neobrazovani lopovi.
Jednom sam slucajno sreo curu koja radi kao uciteljica u osnovnoj skoli u njemackoj i uzasnulo me kako je govorila o svojim ucenicima. Kvocki je normalno da su djeca stranaca losa, to joj je default i zestoko se opire ideji da djeca useljenika mogu biti iznad prosjeka jer su njoj useljenici turci koji ciste ulice.

Danasnji useljenici se ne bave gradjevinom i cistocom nego IT-em i high tech podrucjima, ali upravo takav oduran stav odbija kvalitetne ljude od Njemacke. Na svu srecu ima i drugih, boljih drzava na svijetu.
Potpuno se slazem. Nakom 6 godina u ITju imam iste zakljucke. Pogotovo od kada je mali krenuo u skolu - dok nisam napravila galamu kod uciteljice i ravnateljice i malo im objasnila kako stvari stoje tretirali su ga kao neodgojenog divljaka a mene kao neobrazovanu cistacicu. Sad su se smirili, ali ipak im je tesko podnjet da mali sisa Njemce iz matematike i njemackog, pa ga sad hebu na muzickom - "Er will nicht mit singen!". Pa i ako nece - boli me.

Osim na poslu - tu se nisam nikada osjecala inferiorno, dapace, cesto upravo obrnuto.

Na ljeto se vracamo u HR.
AgentScully is offline  
Old 03.03.2007., 20:27   #1219
Quote:
AgentScully kaže: Pogledaj post
Potpuno se slazem. Nakom 6 godina u ITju imam iste zakljucke. Pogotovo od kada je mali krenuo u skolu - dok nisam napravila galamu kod uciteljice i ravnateljice i malo im objasnila kako stvari stoje tretirali su ga kao neodgojenog divljaka a mene kao neobrazovanu cistacicu. Sad su se smirili, ali ipak im je tesko podnjet da mali sisa Njemce iz matematike i njemackog, pa ga sad hebu na muzickom - "Er will nicht mit singen!". Pa i ako nece - boli me.

Osim na poslu - tu se nisam nikada osjecala inferiorno, dapace, cesto upravo obrnuto.

Na ljeto se vracamo u HR.

Pa jeli su to Agenticu reaktivirali ?


"Er will nicht mit singen?" jeli onu pijesmicu:"Auf der Mauer auf der Lauer sitzt ne kleine Wanze ..." ?
Seminom is offline  
Old 03.03.2007., 20:41   #1220
Predrasude i Njemacka ?? ma jok !
-ako si stranac i posjedujes nekretninu onda si diler ili mafijas
-ako si stranac i vozis zadnji model BMW-a ili sl. onda si diler ili mafijas
-ako si stranac i nosis odijelo radnim danom onda si diler ili makro
-ako si stranac i imas vise od dvoje dijece onda si socijalni slucaj
-ako si stranac i imas vise od dva puta tijedno sexualnog odnosa onda si ozenjen
-ako se u javnosti glasno nasmijes onda si pijan ili drogiran,


ovo je samo mali izbor, ali inace nema predrasude u Njemackoj.
Seminom is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.