Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2004., 00:32   #41
Quote:
Winona kaže:
on the spot, od clinique hvala luce

Savrsen ubije i smau pomisao na prist, bocica 15 ml a traje vjecno ( kupljena proslo ljeto a jos gotovo sasvim puna, treba minimalna kolicina)
Annie1 - evo ti odgovora, mozda Winona zna nesto vise o tome?
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 09:38   #42
Thx. Cijena? I di to mogu nac?
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2004., 19:40   #43
Dizem jer i mene zanima odgovor
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2004., 21:06   #44
Quote:
Annie1 kaže:
Thx. Cijena? I di to mogu nac?
pojma nemam Anni1 ja sam u DE, pretpostavljam u parfumeriji gdje ima i ostatak stvari od clinique

Kostao je negdje oko 15,00 €
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 16:25   #45
180 kuna u Mulleru na Trgu.
Nadjes Clinique cosak, opres se prodavacici koja bi ti uvalila
3 koraka tretman i voila.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 19:00   #46
Pristici - lokalni tretmani

Znam da ima dosta tema o pristicima, al mene bi zanimalo kakve lokalne tretmane koristite i koja su vam iskustva - znaci, ne sredstva za ciscenje i kremice nego samo stickovi, gelovi i sl. koji se nanose iskljucivo na pristic.

__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 19:01   #47
dalacin i toniranu kremicu za isušivanje od green linea
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 19:23   #48
rosal korektor, heal&hide
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 19:26   #49
clear+ od oriflamea. i ulje od lavande. protuupalno, umirujuće, dezinficira, vodi psa u šetnju..
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 20:38   #50
ulje čajavca
iz DM-a skoro pa badava a efikasnije od mase skupih preparata
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 21:13   #51
Kod mene se (zasad) najefikasnijom pokazala starinska metoda - pasta za zube

I trudim se što manje dirati lice, to zbilja puno znači
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2005., 21:27   #52
Re: Pristici - lokalni tretmani

Quote:
tough_cookie kaže:
Znam da ima dosta tema o pristicima, al mene bi zanimalo kakve lokalne tretmane koristite i koja su vam iskustva - znaci, ne sredstva za ciscenje i kremice nego samo stickovi, gelovi i sl. koji se nanose iskljucivo na pristic.

Clean & Clear nikako!!! U ljekarni imaš nešto na kli.... što je mislim dobro, manje ih stišći (zbilja pomaže u roku od tjedan dana) i redovito se umivaj, skidaj šminku i sve...
crna_tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 01:01   #53
koristila dalacin t,nije mi pomogao. onaj garnier tubica-stick ništa ne valja.
ono što mi donekle pomaže je čajevac,dezinficiranje alkoholom i pasta za zube,ali ne one gelaste,prozirne već bijele,guste.
za prekrivanje koristim green line korektor koji suši i prekriva.

i da,što manje diranja,to bolje,ali se teško suzdržati. na svoje veliko iznenađenje,otkrila sam još nešto. kad sam bila jako bolesna nekih 5-6 dana, nisam bila u stanju uopće čistit lice i trackat se kremicama jer nisam mogla ustat iz kreveta. kad sam se nakon toga pogledala u ogledalo,lice mi je bilo porculanski čisto (nisam uzimala nikakve lijekove koji bi tome pridonijeli). mislim da je stvar u tome da se koža malo odmorila od svakodnevnih tretmana i uravnotežila se. žao mi je što to ne mogu češće napraviti,ali jednostavno ne mogu protiv nagona za neprestanim čišćenjem.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 08:46   #54
Re: Re: Pristici - lokalni tretmani

Quote:
crna_tigrica kaže:
Clean & Clear nikako!!! U ljekarni imaš nešto na kli.... što je mislim dobro, manje ih stišći (zbilja pomaže u roku od tjedan dana) i redovito se umivaj, skidaj šminku i sve...
klindamicin ili tako nesto? da, vidjela sam da se na forumu neko vrijeme spominjao ... al zar nije to neki antibiotik? moze se dobit bez recepta?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 08:49   #55
Quote:
res publica kaže:
koristila dalacin t,nije mi pomogao. onaj garnier tubica-stick ništa ne valja.
ono što mi donekle pomaže je čajevac,dezinficiranje alkoholom i pasta za zube,ali ne one gelaste,prozirne već bijele,guste.
za prekrivanje koristim green line korektor koji suši i prekriva.

i da,što manje diranja,to bolje,ali se teško suzdržati. na svoje veliko iznenađenje,otkrila sam još nešto. kad sam bila jako bolesna nekih 5-6 dana, nisam bila u stanju uopće čistit lice i trackat se kremicama jer nisam mogla ustat iz kreveta. kad sam se nakon toga pogledala u ogledalo,lice mi je bilo porculanski čisto (nisam uzimala nikakve lijekove koji bi tome pridonijeli). mislim da je stvar u tome da se koža malo odmorila od svakodnevnih tretmana i uravnotežila se. žao mi je što to ne mogu češće napraviti,ali jednostavno ne mogu protiv nagona za neprestanim čišćenjem.
ja sam svojedobno imala problema s dermatitisom i nasla se nekako kod jedne kozmeticarke koja mi je dala 3 kreme koje sam trebala izmjenjivati kroz neki period od x dana ... bez umivanja UOPCE, samo jednu na drugu ... moram priznati da, koliko god mi se cinilo nevjerojatno, dermatitis se prilicno smirio ... samo su kreme bile koma skupe pa nisam nastavljala s tim tretmanom ... al stvarno je pomoglo (neumivanje?) ...
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 14:33   #56
Re: Re: Re: Pristici - lokalni tretmani

Quote:
tough_cookie kaže:
klindamicin ili tako nesto? da, vidjela sam da se na forumu neko vrijeme spominjao ... al zar nije to neki antibiotik? moze se dobit bez recepta?

moze se dobiti bez recepta jer ti svaka ljekarna to sebi mucka sama..to ti je tonik u kojem ima malo tog antibiotika i zato nije preporuceno stavljat ga na cijelo lice nego drito na pristice,a ako imas koji upaljeni potkozni (mrzim te kvrge ) onda drzis cca 15 min ko oblog..fakat pomaze
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 17:33   #57
Re: Re: Re: Pristici - lokalni tretmani

Quote:
tough_cookie kaže:
klindamicin ili tako nesto? da, vidjela sam da se na forumu neko vrijeme spominjao ... al zar nije to neki antibiotik? moze se dobit bez recepta?
Mislim da da, nisam ga ja koristila ali koliko znam to je gel, ne tonik
crna_tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 20:10   #58
dalacin t je klindamicin.istina,neke ljekarne ga spravljaju same i to u obliku tonika,kojim mažeš cijelo lice,ali taj ima manju koncentraciju klindamicina.dalacin stavljaš samo na akne.za taj tonik mi je liječnica dala recept i dobila sam ga besplatno,a na dalacinu piše da ide samo uz recept,ali ja sam ga kupila bez recepta(55kn).

za isušivanje je dobar i onaj apotekarski bijeli tekući puder,može se nabaviti obični ili s bivacinom.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 06:47   #59
najbolja stvar ever za prištiće imho je sivosmeđa smrdljiva krema koju rade ljekarne zagreb. samo pitate za kremu za akne koju oni sami pripravljaju. stavlja se samo na prišt, preko noći, ili dok si doma
frulo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 07:26   #60
quick-fix za vrlo lokalan i mali problem

vec jako dugo nisam imala pristic/bubuljicu ali za svaki slucaj doma uvijek imam otopinu Dalacin T i kremu s benzoil peroxidom (2.5, 5 ili 10%, sve su efikasne, sto manje aktivne tvari manja mogucnost iritacije). pa vec sto mi je pod rukom...
nekad ako bas nemam nista, onda je maska s glinom pogodna za isusivanje. pasta za zube i cinkova mast mi nisu nikad bile korisne...
moja prijateljica (koja je valjda 2 puta u zivotu dobila prist) u svrhu isusivanja koristi one antiperpspirante kristale. nisam to nikad probala....
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.