Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 11:08   #901
da za obrve je dovoljno kap dvije utrljati u obrve ne treba ga miješati.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 11:12   #902
Ispiranje ricinusa kao i mješavina s njim s kose ovisi prvenstveno o tipu kose. Nekome će se takva kombinacija isprati lakše a nekome teže.
Isto će tako, različito, djelovati i na rast i oporavak kose.
Ja ga isto teško isperem jer imam gustu grivu, a ako šamponiram više puta onda mi se kosa krene isušivati tako da je meni u tu svrhu još najbolja kombinacija laganog šampona uz dodatak gline kako sam i napisala.

Nisam znala da više nema sipf-a poljske preslice, no svakako može se kuhati i čaj.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 13:04   #903
Quote:
voldie kaže: Pogledaj post
bademovo ti je bolje za donji dio kose, nego za tjeme, tako da možeš na tjeme stavljati ricinusovo,a bademovo po dužini kose, i još ricinusovo na vrhove da manje pucaju..mislim tako bih ja napravila
ja stavljam na masnu kosu 2 ili više sati prije pranja ili večer prije pa operem ujutro...nema ti baš smisla stavljati na opranu jer ćeš ju morati tak i tak prati poslije te kure
hvala na odgovoru
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 13:11   #904
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
da za obrve je dovoljno kap dvije utrljati u obrve ne treba ga miješati.
fala ti.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 04:11   #905
Quote:
bela flor kaže: Pogledaj post
može li se ricinusovo pomiješati s bademovim kao tretman za kosu?

kupila sam bademovo ulje za piling, a još prije sam bila kupila ricinusovo u ljekarni i sad si mislim jel bi se moglo ta dva pomiješati i, ako da, u kojem omjeru?

i može mi netko reći postupak stavljanja tih ulja na kosu - stavlja ih se na mokru, prethodno opranu šamponom ili samo da bude mokra? ako sam dobro shvatila, stavljaju se na tjeme i cijelu kosu?
Često ih miješam jer je ricinusovo dosta gusto. Mislim da je bademovo je sigurno dobro za vlasište premda vjerujem da bi bilo puno bolje miješati s makadamijom (koju nemam) Miješam 1:2 ricinus i badem, ne znam kako drugi.

Sve uljne maske stavim na mokru do vlažnu kosu, ne na svježe opranu. Umasiram u tjeme, rasporedim po dužini i zamotam u topli ručnik.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:55   #906
Da li je netko pio ricinusovo ulje?
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 14:09   #907
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
Da li je netko pio ricinusovo ulje?
Znam da se koristi po pola do žličice ricinusovog ulja iz apoteke kod zatvora ili spore i otežane probave, to su mi davali kao djetetu. Mislim da se smije piti samo tjedan dana u komadu, ne više i da ne smiju trudnice.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 12:42   #908
pozdrav svima ja sam nova dugo sam vas pratila na forumu i jucer sam se odlucila za kupovinu ricinusovog ulja.. citala sam da je zlatno-zute boje ali ovo koje sam ja kupila je prozirno pa me zanima dali netko zna zasto je to tako i dali ulje ricinusa prozirne boje ima dobar ucinak za kosu i njezin rast?
ana2511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 17:14   #909
Mislim da je to manje vise isto...imala sam i takvo, nisam primijetila neku razliku...inace nemoj pretjerivati..ricinus je i otrovan..kad sam to negdje procitala, smanjila sam mu uporabu.
LadyDanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 22:57   #910
E hvala puno
Ma ne pretjerujem, ja sam ga cak pomjesala sa maslinovim uljem..
I ja sam to bila cula ali sam se raspitala i dosla do informacije da biljka je otrovna, ali ulje iz biljke ne, cak suprotno
ana2511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 00:59   #911
Stavila sam par puta ulje na trepavice i obrve. Izašli su mi kao sitni bijeli pristići po kapcima. Kako da to sprijecim? Inače mi koza nije osjetljiva i jako rijetko imam pristice
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 12:41   #912
Quote:
LadyDanger kaže: Pogledaj post
Mislim da je to manje vise isto...imala sam i takvo, nisam primijetila neku razliku...inace nemoj pretjerivati..ricinus je i otrovan..kad sam to negdje procitala, smanjila sam mu uporabu.
zar nije otrovan samo u smislu ako se pretjera i popije prevelika količina ?
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 14:39   #913
Quote:
Tonnie kaže: Pogledaj post
zar nije otrovan samo u smislu ako se pretjera i popije prevelika količina ?
...ja isto mislim da je otrovan samo kad se popije ne znam ni ja koliko toga, za vanjsku upotrebu ne može biti otrovan, WTF??

@Galadriel - sumnjam da je od toga, ali ajd... A kako riješiti - piling nekakav (kakav god za lice), sredstvo za prišteve, pasta za zube...
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 15:42   #914
Nikada nemam nikakve pristice po licu. Stavljala sam ricinus na trepavice dva puta (sa razamakom od tjedan dva) i ti pristici bi se pojavili nakon toga,na kapcima, taman gdje su trepavice doticale kapak. Mislim od cega bi drugo bilo?
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 16:04   #915
I ja sam imala iskustvo sa pristicima na kapcima..doduse, ja sam znala i kapke namazati ali otisli su i vise se nisu pojavili kada sam prestala ricinus tamo stavljati.
Od klica nisam imala takvo iskustvo, divota od ulja. starleta je rekla da one isto pospjesuju rast dlacica..da probas sa njima?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 19:20   #916
Dakle, ricinus sadrži sjemenke koje su otrovne ako se pojedu. Ali ulje koje se dobiva hladnim prešanjem tih istih sjemenki ne da nije otrovno, već je super ljekovito! Svaki otrov ujedno je i lijek. Ne zaboravite da ulje kanabisa ima ljekovita svojstva za teške bolesnike i da se od zmijskog otrova također prave i lijekovi i protuotrovi. Bez brige
KediKot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 10:14   #917
Nisam znala da je ovo ricinus! Pa ima ga moja baka!!! Slucajno sam naletila na sliku ovdje!http://ricinusovoulje.blogspot.com/2...us-biljka.html
bo-ba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 02:30   #918
kupila, probala, oduševila se!

znači, priča je išla ovako...

imala sam prekrasnu kosu. svilenkastu, meku, sjajnu, dugu, prirodne boje (tamno smeđe, gotovo crno), bujna, gusta, čvrsta, nikada nije pucala na vrhovima (iako je malo malo bila u repu ili punđi, i iako sam trenirala plivanje-čitaj klor ), kosa na koju su svi bili ljubomorni! ali doslovno! stalno su mi prijateljice ali i poznanice govorile kako ne mogu vjerovati kako prekrasnu kosu imam, a NIKAKVE preparate nisam koristila... savršeno! i još mi užasno brzo raste, oko 2cm mjesečno
e onda je nastupio grdi dio života... živci, stres, simte-tamte, svašta se događalo, i meni su sa 18 godina masovno izbijale sjede, što se na mojoj tamnoj kosi užasno vidjelo. kosa je i dalje bila krasna, gusta, čvrsta, sjajna blabla...
i ja iskompleksirana, odlučila se na farbanje u PLAVO... da... u jednom mahu, iz tamne u plavu, rekoh, neće se vidjeti toliko sjede...
i trebalo mi je čak 2 farbanja sa paletinom platenastom... prvo sam bila žumanjak, a onda "plava"(čitaj žuta), i to u jednom mjesecu. al meni je bilo to dobro, a kosa je i dalje bila meka, gusta, čvrsta, nije pucala bla...
i tako ja bila plava jedno 2 godine. nikada nisam bila na pramenovima niti na blajhu, isključivo samo palete i garnijer boje za kosu.
tada sam otkrila syoss posvjetljivače, i rekoh ja sebi, idem biti baš plava a ne picek žuta. godinu dana syossa, i moja kosa se počela sušiti pri vrhovima, i naravno pucati. i rekoh ja idem u crno, da ju ne sušim plavom, jel... pa kaj, tak brzo raste
u roku godinu dana sam prošla redom: crnu, ljubičastu, plavu (ali plavo plavo, ne blond), mahagonij, crvenkasta, žarka crvena, i pukne mene jednog dana, oću ja opet plavo
u dva posjeta frizera (razmak 2tj) ja sam postala opet plava, ali stvarno lijepa boja, onako pepeljastog tona, savršeno... ali me tretman (šišanje duge kose na asimetričan bob, blajhanje sa 9% hidorgenom, za 2 tj opet blajh 9%, +pramenovi sivog tona i između pramenova bojanje drugim tonom da izbije narančastu, i još preljev) koštao jako...
kosa mi je bila doslovno, ne pretjerujem, kao metla. užas! suho, ispucalo, katastrofa... al mislim si kasnije, kad mi je sjelo kaj sam radila od kose, dobro da mi nije otpala...
mj dana nakon toga odem na na pramenove opet, jer sam imala svadbu, pa sam se htjela osvježiti... u tom momentu mi se dogodilo to da mi je kosa počela pucati po sredini, ne pri vrhovima.. dakle izgledala sam kao da me netko eto silovao tamo među bršljanima pa ono... new look...
mislim si, ej kosa mi brzo rase, budem ja to riješila podšišavanjem blabla... ali meni se neda čekati. i nađem ja postove o ricinovom ulju.
pristupila sam užasno skeptično, jer sam do tada probala i mahagonijevo, bademovo, čičkovo, maslonovo, žumanjak, cimet, ocat, maske kupovne, home made, marokansko ulje... i ništa.
stari moj... u roku od godinu dana koliko koristim ricinovo ulje,meni je kosa narasla kao trava poslije kiše! BOLESNO!
o tome koliko se oporavila neću ni pričati! da se razumijemo, i dalje sam plava, i dalje idem na pramenove svakih mj i pol dana (jer mi kosa stvarno prebrzo raste), ali još uvijek nisam ošišala onaj dio koji je bio pod blajhom, a moja kosa je PREKRASNA! gusta, čvrsta, duga, sjajna, meka, ooo kako je meka...
ako itko ima bilo kakvu skepsu spram ricina, ona je nepotrebna. ako je moj kupus i metlu dovelo do žive, bujne, duge, čvrste, sjajne i, ono najbitnije (meni) meke kose... ricin će pomoći svakome!
imemoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 00:02   #919
koliko dugo koristiti ovo ulje na trepavicama?
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 14:04   #920
Koristi ga dok ne vidis da si zadovoljna ucinkom. Ako mislis koliko dugo ulje treba da stoji u toku jednog tretmana, najbolje je da ga stavis pred spavanje tako da bude cijelu noc na trepavicama.Najbolje je da uradis kombinaciju sa kuvanom koprivom i ricinusovim uljem.

Zadnje uređivanje bo-ba : 13.10.2014. at 14:12.
bo-ba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.