Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2008., 22:00   #41
Jest da malo naginjem na orijental ovo je mnogooo dobroooo.
Urme sa orasima i čokoladom
15 urmi
100g mljevenih oraha
2 kasike secera u prahu
Urme rasjeci po duzini i izvaditi kostice.Orahe pomjesati sa 2 kasike secera.U to dodati 1-2 kapi mlijeka i 1-2 kapi ruma,pa tijesto zamjesiti da bude gusto.Od ovog fila praviti oblike poput kostice od urmi i njima popuniti pripremljene urme.Punjene urme umakati u glazuru od cokolade i ostavljati u korpice od papira..
milkyp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:51   #42
Svake godine radim 2-3 vrste kiflica. Vrste kiflica ovise o mom raspoloženju

Onda od kile brašna zamijesim prhko tijesto. Od toga režem različite oblike kalupićima.
Po 3-4 vrste tih oblika (srca, jedna pa druga, pa cvjetove...) lijepim raznim vrstama pekmeza da bih proizvela dojam da ima keksa raznih vrsta
http://umojojkuhinji.blog.hr/2008/03...-pekmezom.html

Od tog istog tijesta kalupima izrezujem zvijezde raznih veličina za boriće. Pečene zvijezde stavljam na čačkalice u kombinaciji sa suhim voćem da bi to izgledalo kao apstraktni borić.


http://umojojkuhinji.blog.hr/2008/01...icna-suma.html

Prošle godine sam prvi put radila kućicu od tijesta za medenjake.
Ne znam hoću li ju raditi ove godine, jer još imamo prošlogodišnju. Nitko to neće jesti. Svi samo gledaju, svima je žao to pojesti i tako stoji skoro godinu dana. Jedino su odlijepili i pojeli gumene bombone kojima je kućica bila ukrašena

Od prhkog tijesta radim i krugove za glave Djeda Božićnjaka.
Na pečene krugove stavljam crvenu i bijelu smjesu od bjelanjaka i šećera u prahu. "Apstraktnim" potezima napravim bijelu bradu, kosu, obrve i bijeli rub kape, a crvenom bojom kapu.

Umjesto klasičnih Breskvi, počela sam raditi Košarice s breskvama; malo za promjenu. Malo je dosadno i pipkavo pa ja izradu toga rastegnem na par dana.



http://umojojkuhinji.blog.hr/2008/04...breskvama.html


Nisam još odlučila što ću osim toga raditi, ovo navedeno spada u standardni repertoar, a još moram smisliti 4-5 vrsta.

Radit ću i nekakvu tortu i kremaste kolače, ali o tome još nisam ni razmišljala.
I naravno orehnjaču ili makovnjaču.

Jako mi se sviđaju ove kuglice s prošekom. Tako nešto radila sam s nekom žesticom, ali ne znam više kojom, možda s votkom ili s kruškovcem - jako su nam se dopale

Zadnje uređivanje Sinder : 04.12.2008. at 15:06.
Sinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 16:30   #43
ove godine sam napravila svoj prvi kolač i nisam još baš vična slastičarsstvu,ali svakako ću peći orahnjaču, makovnjaču i neke kekse pomoću one mašinice za kekse
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 21:40   #44
Question

ja mislim raditi češere, bajaderu, rafaello, kokos kiflice, medenjake, prhke kekse, rolat od oblatne i kuglice od ruma. već sam nešto počela radit, jer mislim to dugo imati, sve do nove god, pošto mogu dugo stajati, a super mi idu uz popodnevnu kavu i večernji film. no mislim radit za sam božić i jednu tortu, ČOKOLADNU TORTU. jela sam je jednom u gostima, savršena je, no nisam uspjela pokupit recept. u sebi ima strašno puno čokolade, natopljen je biskvit njome. pa me zanima zna li tko recept od te torte, iako je malo vjerojatno s obzirom da sam isprobala mnogo recepata i niti jedan nije pravi... smjc! pomagajte?!!
zbunjenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 13:33   #45
KUGLICE OD COKOLADE

Skuvati sirup od 280gr secera i 5 kasika vode.Skinuti ga sa vatre i dodati mu 280gr obarenih,oljustenih i isecenih badema.Od te mase praviti kuglice i pri tome svaki put ruku umociti u hladnu vodu.8 kockica secera,3 kasike kuvane crne kafe i 1,5 stanglu cokolade prokuvati,pa u tu masu svaku kuglicu umociti,a zatim uvaljati u krupno struganu cokoladu.
milkyp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 14:42   #46
Ta.ja, jel može recept za tortu Ferrero rocher?!
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 11:02   #47
TORTA FERRERO ROCHER

Biskvit: 1 šalica = 2 dcl
2 šalice smeđeg šećera
1 šalica oštrog brašna
1 šalica glatkog brašna
1 1/2 žličica praška za pecivo
1 1/2 žličica sode bikarbone
3/4 šalice kakaa
2 jaja
1 šalica mlijeka
1/2 šalice ulja
2 žličice arome vanilije
1/2 šalice kipuće vode

U jednoj posudi pomiješati sve mokre (bez vode), a u drugoj sve suhe sastojke. Postupno dodavati mokre u suhe sastojke i miksati, a na kraju dodati kipuću vodu i pomiješati. Premazati kalup maslacom i posuti krušnim mrvicama, uliti smjesu i peči 40 - 45 minuta na 170 stupnjeva.

Krema:
400 g nutelle
400 g mascarponea
250 g poprženih lješnjaka (pola samljeti na fino, a pola izrezati na grubo)
4 napolitanke od lješnjaka (mljevene)

Za kremu je potrebno pomiješati sve sastojke. Kreme ima dovoljno da se nadjene torta (biskvit prerezati na pola) i ukrasi cijela površina torte. Ja još dodatno pospem tortu grubo nasjeckanim prženim lješnjacima.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 11:31   #48
TORTA FERRERO ROCHER

Ovo zvuči genijalno, i ja ću je peći!
izabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 12:44   #49
[QUOTE=Cats;17397151]Kuglice s prošekom

Dobro izmiješati 20 dag ribane čokolade, 20 dag mljevenih lješnjaka ili oraha ili bajama ili miješano, 2 vanili šećera. Onda se doda 2 bjelanca, 3 velike žlice prošeka i ako je presuho žlicu ili dvije vode. Naprave se kuglice, uvalja ih se u šarene šećerne mrvice ili u kakao ili u kristal šećer ili u mišje drekiće i složi se u male papirnate čašice. Prije posluživanja ih je dobro držati jedan dan u frižideru.

sirovi ne izradjeni bjelanjak ? on povezuje samo smjesu?
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 14:12   #50
Evo kako izgleda torta Fererro rocher:

[IMG][/IMG]

Vrlo je jednostavna za napraviti i mogu ju raditi čak i početnici
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 15:14   #51
Ja imala u kuci neki maskarpone kome je isticao rok i promesala juce, nutelu maskarpone i seckane pecene lesnike, rashladila i posluzila gostima u visokim casama kao mus. Kad smo kolektivno olizali i izgrizli case, onda sam donela serpu s ostacima iz frizidera, pa sam izjeli i nju, iako je od inoxa.
Ta krema je fenomenalna.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 16:01   #52
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Evo kako izgleda torta Fererro rocher:

[IMG][/IMG]

Vrlo je jednostavna za napraviti i mogu ju raditi čak i početnici
Bravo!Voda mi ide na usta.
milkyp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 17:40   #53
Za Božić idu makovnjača za mene, kremšnite za brata, zvijezdice i vanilci za mamu, i ne znam kaj još ona planira, ali ja ću se naučiti pritom pripremati ovu deliciju zvanu MAKOVNJAČA (bez grožđica i sl. mak mak i samo mak)

te ću u međuvremenu isprobati, pitu od batata, mrvičastu od jabuka i možda od višnji i jogurta i također planiram jednoga dana ispeći ovu tortu http://www.coolinarika.com/recept/725986
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 17:54   #54
medenjaci
keksi u svim mogucim kombinacijama (guljeni bademi, neguljeni bademi, przeni ljesnjaci, ljesnjaci vulgaris, orasi) i to okrugli s caknama s 3 rupice, okrugli sa srcem, zvijezdom, itd.
linzer keksi





i ako mi dodje inspiracija bum jos nesto
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 06:45   #55
Quote:
Le Chef kaže: Pogledaj post
Kolačići s komadićima čokolade

3/4 šalice maslaca
3/4 šalice smeđeg šečera
1/2 šalice bijelog šečera
1 jušna žlica ekstrakta vanilije
1 jaje
1 žumance
2 šalice brašna
1/2 čajne žličice sode bikarbone
1/2 čajne žličice soli
1 šalica ili svije po želji grublje mrvljene čokolada koja moze biti i nasjeckana na veće komadiće.

zagrijte pečnicu na 160 stupnjeva celzijusa. Otopite maslac u posudi, maknite s vatre i odvojite da se na sobnoj temperaturi stisne.
U posudu za miksanje stavite maslac, smeđi i bijeli šečer i miksajte na največoj brzini dok se smjesa fino ne ujednači. Dodajte vanilin ekstrakt, jaje, žumance i miksajte dok ne dobijete glatku smjesu.

Umiješajte u posebnoj posudi brašno i sodu zajedno. Dodajte sol i maknite sa strane.

Sada smjesu brašna, sode i soli stavite u posudu s osnovnom smjesom koju ste prethodno napravili i sve skupa miksajte na srednje jakoj brzini dok se sve skupa ne ujednači. Dodajte čokoladne mrvice, miješajte kuhačom dok se sve skupa ne prožme i ne dobijete ujednačenu smjesu.

pripremite protvan za pečenje na koji ste stavili papir za pečenje. Žlicom vadite smjesu u količini da se oblikuju malo kolačići koje modelirajte ručno.

Stavite kolačiće na protvan ali s dosta mjesta između njih jer se prilikom pečenja mogu malo proširiti.

Pecite kolačiće do 15 minuta dok ne popruime zlatnu boju.

Napomena: Preporučam da smjesu stavite u frižider prije pečenja, jer se na taj načim maslac stisne i kolačići dodatno dobiju na kompaktnosti i čvrstoći. isto tako dio smjese možete zamrznuti.
... a jel se može ta smjesa usipati u keksomat i tako raditi keksići Jer baš nisam vješta pa me strah da ne ispadnu ko kupčeki ko zna čega
slonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 07:56   #56
Pokušala bi ispeć keksiće šta se lijepe marmeladom. Jel je moram prethodno malo zagrijat da se otopi prije nego šta ih lijepim?!
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 12:28   #57
Quote:
Patkica_ST kaže: Pogledaj post
Pokušala bi ispeć keksiće šta se lijepe marmeladom. Jel je moram prethodno malo zagrijat da se otopi prije nego šta ih lijepim?!
Bilo bi poželjno
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 12:30   #58
Quote:
Patkica_ST kaže: Pogledaj post
Pokušala bi ispeć keksiće šta se lijepe marmeladom. Jel je moram prethodno malo zagrijat da se otopi prije nego šta ih lijepim?!
izmiksas ju ili vilicom ili zicom ili mikserom...i jos dodas par kapi ruma za aromu
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 17:34   #59
Thnx!
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 23:42   #60
Quote:
slonica kaže: Pogledaj post
... a jel se može ta smjesa usipati u keksomat i tako raditi keksići Jer baš nisam vješta pa me strah da ne ispadnu ko kupčeki ko zna čega
Ma nemaš straha, masa je prerijetka za keksomat. Flikneš žlicu smjese na peki papir, i to se tijekom pečenja formira u okruglasti kuki

Samo hrabro, vidjet ćeš da ne možeš fulat
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.