Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2011., 09:48   #61
ovako malo razmišljam sama sa sobom, siguran znak da gubim zdravi razum
nas zapravo nitko ne razumije. a li zaista nitko. meni govori dečko kako zadnje vrijeme nisam baš nervozna, ja mu kažem da nisam izvana, ali iznutra jesam. a on me u čudu pogleda i pita pa zar mi nije bolje?! i nebi ti sad poludio na to! ja ga nsatojim ne zamarati, da stalno ne pričam o mom problemu, žao mi što ionako jadan samnom to prolazi pa da bar šutim oko toga, a on to tumači kako je meni zapravo dobro pa zato ja šutim. u p.m. više, svi me nerviraju!? najradije bi pobjegla u mišju rupu i dok mi ovo sranje, kad moram ovako reći, ne prođe!!!!

pokušavam se skoncentrirati na posao ali ne ide, stalno mislim o ovom i zašto je to meni još otečeno! nije puno ali oteklina postoji, što to uzrokuje jebemu više! tješi me jedino što mi je podnošljivije sjedenje na stolici. sad je zaista osjetno manja bol. ali što dovodi do toga da je otečeno. kad hodam imam feeling da mi je neko strano tijelo dole...
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 12:34   #62
Quote:
MarMio kaže: Pogledaj post
Hej, draga! ja ću te zvati svojom mlađom sekom kad mi imaš samo 20 godina ja kad sam imala 20. godina to mi se činilo kao da imam puno, puno

......
EJJ micekk! awww mozeeee starijaa sekoo!! mi smo seke u nevolji lol^^ i da s 20 se osjecam takoo staro lol nism vise teen al tak je ionako svake godimne uvijek me smeta kak brzo godine idu a ja sam u dusi jos dijete XD a ono imam 20 godina i jos kad mi se netko s teta ili sa Viobrati staaa !! poludim al nema veze neka imam i 50 a da samzdrava....BUDEMO MI TO ODJEBALE Od nas ...jebene drugarice...kud nam je bas to doslo zatso nismo stalno prehlađene a ne to XD
Ugl..doso je papa test i rekla je sve u redu vidimo se za godinu dana na kontroli -.-
meni ofc nije sve u redu...sad mi je bolje^^al nije super al je boljee i to je nesto...stavljam to kantarinovo ulje na tampon i dole..i mama mi je narucila acidosalus s cesnjakom za pit..to je dobro za gljivice i jos od tog jogurta vaginalete...i radi mi paštete od tnjevine s cesnjakom^^ a nasla sam spagete od rize pa to mogu a kruh jos nisam nasla bez kvasca budem ga doma sama ispekla...smrsavial sam ti 5 kila vec morat cu nac nes da se zastim...ne jedem ti nista slatko i nikakve sokove nepijem samo caj bez icega unutra...hranu odrzavam tak za protiv gljivica mjesec dana vec...teso je jako al ide nekako
ma ti doktori i meni ihje pun k vec svatko nesto sere ili nema vremena za tebe ili ako je privatnik ti kaze sve isto i ne zna zapravo kak da ti pomogne -.-
idu mi na jetra !
da znam njima to niejnista a to sto se nama cijeli zivot poremetio i sto se borimo same s sobom da ne dosadujemo previse drugimaoko nas s stalno jedno te istom pricom a ionako nam nemogu pomoc al nam treba neto da nas razumije al nas ne razumije ...a sve znam al evo bar smo nasle jedna drugu, obje znamo kako je to i kako se osjecamo i pokusvamo si bilo kako pomoci...to je za mene bar nesto pozitivno u ovoj gwupoj bolesti

e to za zastitu starija sekoo inace smo uvijek koristili kondom i uz to da ne svrsi unutra neg van...onda dok sam ja i pila te jaz tablete nismo ni imali odnose jer sam taman negdje tad i dobila ovo sto nece da ode...a ovo sto se desilo je bilo u naletu -.- lol gwupan kao samo je malo htio tolko me izmolio a i ja sam naravno htijela ma ne znam...ugl to malo nes se desilo al necemo vise bez kondoma...sad kad osjetim da je fkt bolje probat cemo nakon pola godine i to s nekim kondomima koji nemaju spermicidna svojstva..tak mi je doktorica rekla...da i oni mogu izazvat kojekakve iritacije...i ona se jos moliti bogu da to nece pogorsat moje stanje..i budemo mu kupili tu kremicu znam to sam mu rekla da mora sad za svaki slucaj...volim tu tvoju kugluu jedva cekam taj dan!!! bude nam to izletilo van i budemo se smijale jooj se sjecas kak je bilo ..uf uf daajj jos samo malo moramo izdrzat!!!

Zadnje uređivanje Sashica : 25.03.2011. at 20:03.
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 12:48   #63
Quote:
MarMio kaže: Pogledaj post
Dobro jutro nadam se da si danas bar malo bolje, koliko to možeš biti naravno.

ja bi se trebala naručiti giniću, a vjeruj mi da mi je to postalo takvo mučenje s obzirom da nikakve koristi od njih. moram vidjeti nalaz hormona prvo pa do njega da to pogleda. pretpostavljam da će me sad poslati do dermatovenerologa, a meni se uopće ne ide k njemu. em mi je više muka ponavljati svoj problem, em što mislim da mi to nije nikakva alergija. s obzirom da meni sad najveći problem predstavlja sjedenje, ne znam kakva bi to alergija mogla biti. a to moje crvenilo dole ionako varira od normalne roze boje do crvenkaste pa tko kakva bi tad boja bila kad dođem k njemu. a on će mi vjerovatno također dati neku kremu, a čisto sumnjam da postoji neka čudotvorna koja bi mi pomagla ako niti jedna do sad nije. ginekolog misli kako dermatolozi bolje znaju kreme za kožu i za njenu obnovu, to stoji ali mislim da meni peckanje i žarenje nije od oštećenja kože s vanjske strane nego jendostavno nešto što će samo proći.
postalo mi je zaista sve lakše sjediti, kao da se žarenje dosta smanjilo, zaista se nadam da sam u fazi prolaska. prije ako nije peklo, uvijek bi žarenje bilo, a sad dok sjedim osjetim da mi je dole lagano otečeno, i primjetim kad si pogledam ali zaista lagano, to doktor ne bi ni primjetio jer što on zna kako je to meni inače. nije ni svaka žena ista. ali puno lakše mi je sjedit, kao da popušta to pomalo. a tako me strah ponadati se jer dosad kad god sam imala bolji period odmah bi se ponadala da prolazi kad ono šok-opet pogoršanje. možda to u mom slučaju zaista tako lagano prolazi. jer ako su mi to prouzrokovali hormoni (što nije nužno da se vidi iz nalaza) onda možda treba da se sve normalizira dosta dugo. možda sam baš ja taj rijetki slučaj. što je moj doktor rekao- možda si ti baš taj slučaj jedan od 10000 gdje se tako nešto dogodi. kao što nisam nikg čula da je imao nus pojave Jaza kao ti. to je prestrašno.
Javljaj se da čujem kako si, nemoj da sad opet tjedni prođu
da znam kak je to kad samo zelis otat doma i nigdje ne ici neg se jastukom udaviti od ljutnje i očaja jer te to sranje muci tolko da se nemoze sko covijek opustiti...al ja stvarno mislimd ati prolazi cim mozes sjediti bolje da te manje peče to je nesto tznaci ima nade...nazalost nam to nemoze proc odjednom isto ako je trajalo dugo nemoze niti odma proc nego moramo s eboriti s tim isto dugo i nadati se i dati sve od sebe da stoprije prođe ...da bar imanekidoktor kojitocno zna kak nam pomoci...i makar trjalo duze al da bar znamo d ace proci...a ne ovako poboljsa nam se pa nam se pogorsa pa opet nam se poboljsa i tako do nedogled... a odi do ginekolgice znamd atinece puno pomoc al ko zna mozda se neceg dosjeti i probaj do dermatologa opet...nemoras ti uzeti ljiek koji ti da ...samo misljenje poslusaj...i ako nisi probaj do homeopatskog lijecnika...ja sma bila ne znamkolko to radi al mozda pomogne ona mi je dala neki prirodni lijek z aobnavljanje sluznice al taj jos nisamkupila...jer mi je ovo sve drugo tolko para odjnjelo da si nemogu to sve priustiti tj. mojim roditeljima ne meni :/ i jos se zbog toga krivo osjecam kaj njima trosim tolke novce na moje zdravlje
a nisam ti jos bila za jaz odgvorila to sam pila 3 mjeseca...onda mi se to sve desilo s cikama i od kad sam prestala cike su u redu^^
a jel mi se ti drzis?

Quote:
MarMio kaže: Pogledaj post
ovako malo razmišljam sama sa sobom, siguran znak da gubim zdravi razum
nas zapravo nitko ne razumije. a li zaista nitko. meni govori dečko kako zadnje vrijeme nisam baš nervozna, ja mu kažem da nisam izvana, ali iznutra jesam. a on me u čudu pogleda i pita pa zar mi nije bolje?! i nebi ti sad poludio na to! ja ga nsatojim ne zamarati, da stalno ne pričam o mom problemu, žao mi što ionako jadan samnom to prolazi pa da bar šutim oko toga, a on to tumači kako je meni zapravo dobro pa zato ja šutim. u p.m. više, svi me nerviraju!? najradije bi pobjegla u mišju rupu i dok mi ovo sranje, kad moram ovako reći, ne prođe!!!!

pokušavam se skoncentrirati na posao ali ne ide, stalno mislim o ovom i zašto je to meni još otečeno! nije puno ali oteklina postoji, što to uzrokuje jebemu više! tješi me jedino što mi je podnošljivije sjedenje na stolici. sad je zaista osjetno manja bol. ali što dovodi do toga da je otečeno. kad hodam imam feeling da mi je neko strano tijelo dole...
a to s deckom...poznato mi je meni moj stalno govri da ce proc i sve to al ga zapravo ne zanima kak da kazem on to vise automacki govori mislim razumijem i to dojadilo je i njemu a ipak osjecam se neshvaceno i usamljeno u svemu tome...jos mi mama najvise pomaze ^^ neki dan sam imala ija slom zivaca bas sam bila u kujcu :/ sad mi je bolje malo al i dalje se borim sama s sobom..i znamkakje to da se nemozes skoncetrirati nanista ...jakodobro to znam..ja sam ti se da upsila na neku borilačku vjestinu da si maknem misli s ovog i da nesto radim s tijelom ^^
a studiram ti graficki dizajn...
sory kaj se nisam prije javila bila sam busy..budem s ecesce javljala i ti isto meni
budemo mi to zajendo prosle i bit cemo zdrave i čile )))

Zadnje uređivanje Sashica : 25.03.2011. at 20:02. Reason: spajanje postova
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 13:23   #64
Hej, seko Malo si me nasmijala sa onim da si stara i da se čudiš kad ti kažu Vi ili teta kao da sebe slušam. za vrijeme faxa, u zgrdai gdje sam živjela je bio vrtić, i jedan dan ulazim u zgradu, imam 19-20 godina, a kaže meni mala curica :" Teta...", ja sva u čuduAl eto, njima smo stari, pogotovo ja sad
Idući tjedan mi je gin pa da se opet nas dvoje malo pogledamo, ja mislim da mu je zlo kad me vidi. Pita kako je, a ja uvijek jedno te isto odgovorim. jutros sam imala krizni moment pa su malo i suze krenule al evo sad sam se skulirala.

drago mi je da ti na papa testu nema gljivica, samo nek tako ostane, i to je dobar znak. ti jadnica od dijete smrsavila, ja od nerviranja. a jadne li smo...
zanima me što će za hormone reći. mene brine zašto više nemam onaj normalni isjedak... možda je to do hormona, a možda bi se to ionako promjenilo s vremenom, tko će znati. samo da nam više to prođe... vidit ću što kaže doktor pa još do dermatologa poći. ne kužim zašto mi to dole otiče, zaista ne kužim. ne samo ja da ne kužim nego ni doktori. a više sam se i stufala odlazaka doktoru... najradije bi rekla da puštam sve kako je da malo odmorim, al kakav bi to odmor bio, nikakav. poći ću dermatologu pa da vidim šta on kaže...
svaka ti čast što imaš snage na sport ići. ja godinama idem u teretanu al sad odkad imam ove smetnje ne, jer nisam od volje a pogotovo što me smetaju hlače zeznito bi mi bilo to dodatno iritirati... možda bi se mogla i ja prisilit pa da bar par puta tjedno malo misli maknem od toga.

a to da nas nitko ne razumije je točno. ako pričaš o tome onda si im više dosadan, a ako ne pričaš onda zaključe da si super-nikom ne padne napamet da ih u cijeloj toj muci nastojiš ne umarati bespotrebno.
ja samo maštam kad će doći dan a da ja lijepo opušteno odem npr na kavu, posao, dan kad ću uzeti novine u ruke i čitati glusposti opušteno, a ne se mislit kako je svima lijepo osim meni. znam da nije tako, ali eto, tako se osjećam. znaš i sama... Ja se nekako pokušavam uvjeriti da to ipak ide na bolje jer je laganije to peckanje i žarenje, sve lakše je i sjedit, prije nisam to mogla ni u fazama, a sad je ipak generalno bolje, ali zašto tako sporo to ide??' i ja bi volila doći kod nekog doktora koji će mi reć- vidio sam to, znam što je to, dugo traje ali će proći, pa se na to uhvatit, a ovako kad njima vidim zbunjujuće face, odmah vidim i osjetim i njihovu nesigurnost i osjećaš se ko da si jedini na svijetu sa ovakvim problemom. a onda možeš poluditi.

Zadnje uređivanje Sashica : 25.03.2011. at 20:01. Reason: spajanje postova
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 13:30   #65
Quote:
MarMio kaže: Pogledaj post
Hej, seko Malo si me nasmijala sa onim da si stara i da se čudiš kad ti kažu Vi ili teta kao da sebe slušam. za vrijeme faxa, u zgrdai gdje sam živjela je bio vrtić, i jedan dan ulazim u zgradu, imam 19-20 godina, a kaže meni mala curica :" Teta...", ja sva u čuduAl eto, njima smo stari, pogotovo ja sad
Idući tjedan mi je gin pa da se opet nas dvoje malo pogledamo, ja mislim da mu je zlo kad me vidi. Pita kako je, a ja uvijek jedno te isto odgovorim. jutros sam imala krizni moment pa su malo i suze krenule al evo sad sam se skulirala.

drago mi je da ti na papa testu nema gljivica, samo nek tako ostane, i to je dobar znak. ti jadnica od dijete smrsavila, ja od nerviranja. a jadne li smo...
zanima me što će za hormone reći. mene brine zašto više nemam onaj normalni isjedak... možda je to do hormona, a možda bi se to ionako promjenilo s vremenom, tko će znati. samo da nam više to prođe... vidit ću što kaže doktor pa još do dermatologa poći. ne kužim zašto mi to dole otiče, zaista ne kužim. ne samo ja da ne kužim nego ni doktori. a više sam se i stufala odlazaka doktoru... najradije bi rekla da puštam sve kako je da malo odmorim, al kakav bi to odmor bio, nikakav. poći ću dermatologu pa da vidim šta on kaže...
svaka ti čast što imaš snage na sport ići. ja godinama idem u teretanu al sad odkad imam ove smetnje ne, jer nisam od volje a pogotovo što me smetaju hlače zeznito bi mi bilo to dodatno iritirati... možda bi se mogla i ja prisilit pa da bar par puta tjedno malo misli maknem od toga.
a znam seko znam :/ evo bas sad dok ti pisem ovo me pece..malo prode pa se vrati i tako stalno...budemo mi to nekako izdrzale..i da ne znam to mi je najtragicnije kaji doktori ne znaju kaj nam je zatso je tak..nija neznam zatso otice a kao kad si rekla da misle da je alergija ana sta bi bila alergija...jel nosis pamucne gacice? i da nenosis nosila si svaakve odavno pa s enis nije desilo neg bas sad...ne znamni ja ne kuzim ta nasa tijela...ja fkt nisam zivila nikakvim raskalsenim zivotom XD imam jednog partnera 3 ipo godine, tolko kolko sam se okej hranila, nisamsad bila bas stalno na zraku al ni doma neg sve umjereno i onda beštije napdnu...
btw i ja bisi trebala kupiti suknji dosta...sad samjos uvijek u hlacama jer nemam bas suknji...a i osjecam se neugodno u suknjama al eto sta se mora nije tesko, izdrzi danas na poslu ...uzivaj bar ti u hrani kad ja nemogu odi na ogroman sladoleeed :P:P

Quote:
MarMio kaže: Pogledaj post
a to da nas nitko ne razumije je točno. ako pričaš o tome onda si im više dosadan, a ako ne pričaš onda zaključe da si super-nikom ne padne napamet da ih u cijeloj toj muci nastojiš ne umarati bespotrebno.
ja samo maštam kad će doći dan a da ja lijepo opušteno odem npr na kavu, posao, dan kad ću uzeti novine u ruke i čitati glusposti opušteno, a ne se mislit kako je svima lijepo osim meni. znam da nije tako, ali eto, tako se osjećam. znaš i sama... Ja se nekako pokušavam uvjeriti da to ipak ide na bolje jer je laganije to peckanje i žarenje, sve lakše je i sjedit, prije nisam to mogla ni u fazama, a sad je ipak generalno bolje, ali zašto tako sporo to ide??' i ja bi volila doći kod nekog doktora koji će mi reć- vidio sam to, znam što je to, dugo traje ali će proći, pa se na to uhvatit, a ovako kad njima vidim zbunjujuće face, odmah vidim i osjetim i njihovu nesigurnost i osjećaš se ko da si jedini na svijetu sa ovakvim problemom. a onda možeš poluditi.
e pa upravo tako tocno to da nam bar netko kaze da zna stvarno sto je neka traje kolko treba al da znamo s sigurnoscu d ace proc a ovo je mucenje -.-
i nemam pojma zatso tako sporo :/ al ide ocito... budemo mi taj dan docekale ja se nadam uskoro.
E i ja bi ti preporucila da odes ili u teretanu ili bilo gdje da nestos tijelom radis...kolko god tesko, uzmi siroku trenirku dole...trci da
se sve toprozraci dole...jer i to je tijelu potrebno da se giba kolko god nama nije do toga od ovih problema

Zadnje uređivanje Sashica : 25.03.2011. at 19:57. Reason: spajanje postova
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 17:34   #66
ja sam zaista navikla od svoje 20-e godine vježbati 3 puta tjedno, odmah se bolje osjećam, poletnije, ljepše. nisam imala nikad problema s kilima, dapače, lako mršavim pa sam ja stalno na borbi da se prisiljavam jesti da održim kilažu, a ovako čim se nerviram odmah mi padnu kili.
mogla bi se i ja nekako prisiliti otići vježbati, pa ako mi bude baš teško išlo prestati ću, a što mogu. ja sam teški fanatik postala, čim dođem doma s posla, odmah ogledalce u ruku i analiziranje milostive. uvijek lagano crvenkasto i lagano otečeno. kao da mi tu kožicu nešto steže iritira i pitaj Bogu što sve ne. pa mi je ponekad osjećaj kao da se namažeš mentolom-onako toplo-hladno. ma sačuvaj Bože. A teško mi se i tješiti više, al opet kad se sjetim kako mi je bilo prije kad je žarilo, peklo ko užarena masa (čak sam i led znala dole staviti koliko je to jako bilo), onda se mislim izdržati ću i ovo. nemam druge. moram vjerovati da će to proći. teško mi je, na dane se ok držim, imam nade a na dane grozno. al, ide to na bolje, ide, proći će. ja nekako zamišljam da smo mi obje sad u finishu i da je najgore taj kraj izdurati.
A i ja sam kao i ti-uvijek sve regularno, nit pijem nit pušim, nisam od nekih velikih izlazaka nikad bila-rođena ko penzionerka,uvijek vježbala, nikakvih problema sa zdravljem i onda me dohvati nešto što ni neznaju što bi moglo biti. tako to valjda mora biti. a onda kad mi ovo prođe-a hoće, neću se ja predavat tako lako-onda ću malo više cijeniti život i kako je lijepo kad si zdrav.

Nosim isključivo pamučne gaćice od kada me ovo snašlo. s tim da više ne nosim dnevne ulošćiće jer su me jako iritirt počeli kad me ovo snašlo. bila sam jako suha pa me to valjda dodatno iritiralo. a sad ih nemam ni potrebe nosit kad ni nemam iscjedak kakav sam prije imala. valjda će se vratiti. Sad me malo brine jer zadnjih par dana imam malo smeđeg dole, ono kao kad ti stvari trebaju doći, a meni tek neki dan prošle. me me strah da mi nije neka upalica. dubolo se nadam da nije jer bi me antibiotik sad unazadio. reći ću doktoru pa će on vidjet kad baci oko

lijepo mi je da si ovako popričamo, cyber seko Kakav ti je plan za vikend?

postala sam ljubomorna na ljude koji sjede. znaš ono-ledaš kako olako shvaćaju to sjedenje. Čovječe, u što se pretvoriš! Samo da nam ovo prođe, samo da nam ovo prođe! pa da se onda dopisujemo, vidimo što koja od nas radi, ali onako vesele, vedre, ... Daj Bože da mi se više u kugli ukaže taj dan
znaš, meni se nekad čini kao da nam je ovo tijelo signaliziralo da se manje nerviramo. ja pretpostavljam da su mi ovo tablete uzorkovale, unatoč tome što hormoni nisu pokazali manjak estrogena (na to smo sumnjalis obzirom na gubitak iscjedka), međutim čudno da je to baš koincidiralo sa promjenom pilula. koliko cura prelazi sa tableta na tablete pa nemaju smetnje, ali možda se baš meni zalomilo pa sam ovo čudo dobila. vjerovatno je to aktiviralo bombu u meni. ipak sam ja dugo tablete pila. znam da doktori kažu da ih se može cijeli život piti, međutim nije to baš tako bezopasno. činjenica je da je to sve kemija. sve je to umjetno. i kao što je moja doktorica rekla- sve što je umjetno nije bezazleno. ja sam u sebi probudilo vraga i sad es s tim bori. baš me zanima što će mi doktor reći za hormone.

To za zašitu je tako i najpametnije. uvijek kondom. pa da ni ne prenosite međusobno bakterijice i sl. bit će vremena za odnose bez toga. i to da on uvijek vani svrši-isto tako treba. Ionako čovjek uvijek stahuje

Zadnje uređivanje Sashica : 25.03.2011. at 19:56. Reason: spajanje postova
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 12:12   #67
dobro jutro, seko
Uh, mene jutros žuta minuta uhvatila. ubijaju me noći kad se dobro ne napsavam nego mozgam o ovom problemu pa srce počme lupati, i naravno sutradan si grozno. Na dane si ok, ana dane katastrofa. najradije nebi danas nikud išla... a nije rješenje u kući stajati, onda je još gore.

mene sad muči kako ću sad kad zatopli suknje nositi. ja sam kao i ti-nisam ljubitelj suknji iako mi svi kažu da mi dobro stoje, ali eto, više sam tip za hlače. a sad sam ih zadnjih mjeseci nosila jer je zima pa su mogle na čizme ići. a sad za kojig 10-ak dana kad zaista otopli, već sad je dosta toplo, vraćam se na hlače. ne znam, al ne osjećam se ugodno u suknji bez čizama-ne sviđaju mi se moje noge Bože, tek sad vidim kako je to sve skupa jadno- tek sad uviđam da bi ako treba i gola prošetala po gradu, samo da mi prođe problem sa milostivom Onda tek od srama nebi na ništa drugo mogla ni misliti

Točno kužim da bez obzira što mi je generalno bolje stanje sa milostivom gospođicom, i što je sve manje onih dana kad dosta peče ili žari (ipak što se pečenja tiče stanje je osjetno bolje-ako i peče radi se o laganom peckanju, a ne luđačkom pečenju ko prije), stim da ta nelagoda dole nikako ne prolazi i reakciju izaziva sjedenje, pa hlače uske bez obzira što su od mekog pamučnog materijala-trenerka, itd. ja sam psihički lošije sad nego u periodu kad me najjače peklo. valjda je došlo do tog psihičkog umora. dojadilo mi više trpiti ovo, pa mi je zato puna kapa svega. želim da mi više to prođe, ne zadovoljavam se s tim da je bolje, u tom se radi. proći će to više... Osjećam Nadam se samo da me osjećaj ne vara
Ideš nekud na more ovo ljeto?
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 15:32   #68
Quote:
MarMio kaže: Pogledaj post
dobro jutro, seko
Uh, mene jutros žuta minuta uhvatila. ubijaju me noći kad se dobro ne napsavam nego mozgam o ovom problemu pa srce počme lupati, i naravno sutradan si grozno. Na dane si ok, ana dane katastrofa. najradije nebi danas nikud išla... a nije rješenje u kući stajati, onda je još gore.

mene sad muči kako ću sad kad zatopli suknje nositi. ja sam kao i ti-nisam ljubitelj suknji iako mi svi kažu da mi dobro stoje, ali eto, više sam tip za hlače. a sad sam ih zadnjih mjeseci nosila jer je zima pa su mogle na čizme ići. a sad za kojig 10-ak dana kad zaista otopli, već sad je dosta toplo, vraćam se na hlače. ne znam, al ne osjećam se ugodno u suknji bez čizama-ne sviđaju mi se moje noge Bože, tek sad vidim kako je to sve skupa jadno- tek sad uviđam da bi ako treba i gola prošetala po gradu, samo da mi prođe problem sa milostivom Onda tek od srama nebi na ništa drugo mogla ni misliti

Točno kužim da bez obzira što mi je generalno bolje stanje sa milostivom gospođicom, i što je sve manje onih dana kad dosta peče ili žari (ipak što se pečenja tiče stanje je osjetno bolje-ako i peče radi se o laganom peckanju, a ne luđačkom pečenju ko prije), stim da ta nelagoda dole nikako ne prolazi i reakciju izaziva sjedenje, pa hlače uske bez obzira što su od mekog pamučnog materijala-trenerka, itd. ja sam psihički lošije sad nego u periodu kad me najjače peklo. valjda je došlo do tog psihičkog umora. dojadilo mi više trpiti ovo, pa mi je zato puna kapa svega. želim da mi više to prođe, ne zadovoljavam se s tim da je bolje, u tom se radi. proći će to više... Osjećam Nadam se samo da me osjećaj ne vara
Ideš nekud na more ovo ljeto?
za vikend a nista posebno, za faks crtati, i tako malo van izac ne van van nego izvan kuce, ja tiisto nisam tip koji ide stalno vani ni ja ne pusim ni nepijem^^
vidis kako smo uzorne )
a na more ti ja svako ljeto u zadar idem imamo tamo kucu moji su ti od tamo ^^
da da znam imeni je jucer sam imala malo dark day danas mije malo bolje al ipak fkt ne znam vise dosvno mi dode da porazbijam doma sve kaj imam od ljutnje i bijesa :/ nekuzim fkt ak mi na papa tesu nije bilo niceg kak onda sad doduse papa test mijebioprije ovog pogoršanja :/ al ono vec mi stvarno ideeee na zivceee jakoo jakoo jakoooooooooo grrrr grrrr grrr
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 22:00   #69
Hej curke, znam da većinom vas dvije tu pišete, s obzirom da očito nema puno cura taj problem, ali molim da se ipak držite teme

Ako želite pričati o odlascima na more, oblačenju i slično, nema frke, ali onda tu.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 22:24   #70
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Hej curke, znam da većinom vas dvije tu pišete, s obzirom da očito nema puno cura taj problem, ali molim da se ipak držite teme

Ako želite pričati o odlascima na more, oblačenju i slično, nema frke, ali onda tu.
Oky doky
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 11:34   #71
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Hej curke, znam da većinom vas dvije tu pišete, s obzirom da očito nema puno cura taj problem, ali molim da se ipak držite teme

Ako želite pričati o odlascima na more, oblačenju i slično, nema frke, ali onda tu.
Ok Sashica
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 11:36   #72
Quote:
MarMio kaže: Pogledaj post
Ok Sashica
oces da se prebacimo na msn ili skype?
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 11:52   #73
Uh, dobili smo opasku nastojat ćemo se pridržavati pravila. Nego, vidim da ima postoje i privatne poruke -samo nek skužim kako se to šalje pa možemo i tako neke stvari slati. nitko nas ne razumije da nama to oblačenje predstavlja problem, a da se to ne radi o modi. nema veze.

Btw, razveselila si ti mene- nas dvije ćemo moći popiti kavu ovog ljeta I to nadam se sretne i vesele i da ti nećeš morati biti na toj anticandida dijeti pa da odemo na sladooooled

Ako ti padne napamet nešto što izlazi iz teme javi da li ćeš mi to slati na taj ženski chat ženskog zdravlja ili na privatne poruke-meni ovo naše dopisivanje zaista dođe kao terapija. kod doktora kad odeš oni te s medicinksog stajališta uvjeravaju da si ti zapravo super jer su ti nalazi ok, a ti si jadan nikakav. Koliko para smo samo dale na te privatne doktore, lijekove-a mi smo tobože super.

Najteže mi pada kad me dečko pita što mi je-vidi da sam tužna, ja mu kažem da zna zbog čega, a on-a rekla si ide na bolje. a ide, ali pitam se umišljam li ja to da ide na bolje. Evo npr. sad dok ti tipkam mi je super, široka trenirka ništa ne steže, i počmem se prisjećati lijepih bezbolnih dana... al ja se ko kokoš na jajima moram namještati da nekako sjednem a da me nesmeta, ma za poludit.
Brine me zašto mi još to otiče. čim to otekne normalno da je teže sjedit. a mislim da prvenstveno otekne upravo iz tog razloga što sjedenjem pritišćem to područje. To što si mi spominjala alergiju- nemam pojma na što bi mogla biti. sad sam isključivo na pamučnom rublju. i postala sam fanatik da nakon što se robe opere da još u nekoliko voda isperem rublje, da ne bude omekšivaća ni sl. a i dosad sam prala u istom, ma nevejrujem je to alergija. mislila sam možda pokušati piti nekakve tablete za alergiju, pa vidim da li bi to djelovalo. pitat ću ginekologa ovaj tjedan. on mi je zbog te sumnje dao belogent-kortikosteroid, ali je to dosta jako pa mijesamo izazvalo crvenilo. ja mislim da je meni tome uzrok nešto iznutra potaknuto pilulama.

A to za tvoju gljivicu- i mene malo čudi. jer gle, nema veze što si uzimala papu prije nego što ti je došlo do pogoršanja, jer tebi i u tom boljem periodu nije bilo dobro- nije bilo normalno nego se samo činilo da ide na bolje. za to bi bilo idealno da ti gin.gleda sluz na svakom pregledu pa pod mikroskopom vidi ima li gljivice. tako meni moj radi. znaš šta-to što ti je nema na papa testu je prvi dobar znak. vjerovatno ti se sad tijelo mora odmoriti i opustiti da bi se vratilo u normalu. ako si se ti dugo gombala s njom onda nije ni za očekivati da preko noći prođe. nastoj vidjet kako će ti ta dijeta djelovati. a bilo bi dobro ako bi imala mogućnosti da se raspitaš tko ti u Zg od doktoru ima običaj to na mikroskop gledat. to bi ti idealno bilo. ne trebaš svaki tren na bris nego odeš k njemu i on ti vidi. pa da se ne truješ lijekovima jer čak i ti prirodni štetu prave. trebaš uzeti u obzir da ti je sluznica loša, jako loša.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 11:53   #74
Quote:
orhidey kaže: Pogledaj post
oces da se prebacimo na msn ili skype?
Što je msn?
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 12:04   #75
Quote:
orhidey kaže: Pogledaj post
oces da se prebacimo na msn ili skype?
poslala sam ti privatnu porku -u desnom gornjem kutku možeš vidjeti da li ti je došla.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 22:23   #76
bok
evo ja sam tek večeras slučajno naišla na ovu temu, dosada nisam ni znala za vulvodiniju.meni su se ti problemi pojavili prije dvije godine, zapravo kada sam postala spolno aktivna.inače sam sklona gljivičnim infekcijama pa sam uvijek sve tome pripisivala, ali je problem što i kada nemam infekciju ponekad mi otiču male stidne usne i to uglavnom na istom mjestu,u zadnje vrijeme sve češće.ponekad to oticanje prati nesnosan svrbež i sve sve povuče za pola sata. ginekolog mi kaže da je to moguća alergija.sinoć mi je poslije odnosa malo nateklo ali bez svrbeža i tako stalno stoji uz lagano probadanje u trbuhu i na ulazu u rodnicu,imam ovulaciju pa su možda bolovi od toga ne znam što je u pitanju, papu sam napravila prije tjedan dana sve uredu, sada idem dalje raditi briseve.stalno imam jači iscjedak pa je možda u pitanju bakterijska infekcija
užasno se bojim, ne mogu normalno funkcionirati,dečko mi je sustretljiv i pokušava pomoći koliko može.
ne znam što da mislim mama mi kaže da mi je to sve psiha....
ugl vidim da nisam jedina sa takvim ili sličnim problema, nadam se vi cure uspjevate u održavanju normalnog života
chaverronni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:01   #77
Quote:
chaverronni kaže: Pogledaj post
bok
evo ja sam tek večeras slučajno naišla na ovu temu, dosada nisam ni znala za vulvodiniju.meni su se ti problemi pojavili prije dvije godine, zapravo kada sam postala spolno aktivna.inače sam sklona gljivičnim infekcijama pa sam uvijek sve tome pripisivala, ali je problem što i kada nemam infekciju ponekad mi otiču male stidne usne i to uglavnom na istom mjestu,u zadnje vrijeme sve češće.ponekad to oticanje prati nesnosan svrbež i sve sve povuče za pola sata. ginekolog mi kaže da je to moguća alergija.sinoć mi je poslije odnosa malo nateklo ali bez svrbeža i tako stalno stoji uz lagano probadanje u trbuhu i na ulazu u rodnicu,imam ovulaciju pa su možda bolovi od toga ne znam što je u pitanju, papu sam napravila prije tjedan dana sve uredu, sada idem dalje raditi briseve.stalno imam jači iscjedak pa je možda u pitanju bakterijska infekcija
užasno se bojim, ne mogu normalno funkcionirati,dečko mi je sustretljiv i pokušava pomoći koliko može.
ne znam što da mislim mama mi kaže da mi je to sve psiha....
ugl vidim da nisam jedina sa takvim ili sličnim problema, nadam se vi cure uspjevate u održavanju normalnog života

hej bok

a meni je stvarno život koma zadnjih 8 mjeseci. sastoji se od tog ada obilazim doktore koji ne znaju što će samnom jer su mi svi nalazi uredni. ja ti spolne odnose nema već mjeseci jer me dole stalno peče i žari i bude otečeno da jednostavno nemam ni volje za tim a pretpostavljam da bi mi od toga samo gore bilo. i moj gin misli da nije kakva alergija ali da točno kuži da kako sam prestala stavljati dole kojekakve kreme da se stanje popravlja. ko puž sporo ali ide nekako na bolje. Zadnjih desetak dana primjetim osjetno poboljšanje što se tiče pečenja i žarenja, čak mi je i puno lakše sjediti ali zašto mi otiču stidne usne??! ne razumim!

doktor mi kaže da pričekam još malo s odlaskom dermatologu.

pokušao mi je dati belogent jer sumnja na alergiju ali niš koristi od toga, samo dodatno pocrvenilo i počelo zatezati.
u odnosu na sve te mjesece prije sad je to dole puno ljepše boje, nije više žarko crveno, nego onako blago rumeno, ali od čega to otiče, nitko ne zna. nitko mi nije potvrdio da je uzrok tome zaista dugotrajno pijenje piilula ili prelazak na druge, s obzirom da mi se to tad sve manifestiralo.

što ti kaže gin o kakvoj alergiji bi ti se to moglo raditi?
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 15:47   #78
ej
a kaže mi gin da može biti alergija od mačke jer sam inače alergična na mačiju dlaku, a dečko mi ima mačku koja je u kući,iako se ja trudim da bude što dalje od mene i postelje
ali ja još nisam napravila briseve na bakterijske infekcije tako da prvo moram vidjeti jeli to.
točno znam kako ti je ni meni nije jasno zašto mi stalno otiču stidne usne, kojem god doktoru to spomenem blijedo me gleda
čak mi je doktorica rekla da to može biti od stresa odnosno od pretjeranog straha, jer ja kad to vidim izbezumim se u potpunosti,nikako se naviknuti, i kako stalno očekujem da će mi se nešto takvo dogoditi, onda se i dogodi,ali ne znam koliko ta teorija drži vodu.rado bi htjela da je to pa ako sredim psihu i to će otići
stvarno me strah vulvodinije,jesi ti stoposto sigurna da je imaš ili samo nagađaš?
chaverronni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 17:35   #79
ma ja ti nagađam da je imam, ali s obzirom da je puno smetnji koje imaju ovakve simptome, teško je točno reći što je. pitala sam ginekologa da li je to vulvoinija, kaže da nije. ja nakon nekog vremena opet da li je to vulvodinija a on meni da vulvodinija nije bolest nego opis simptoma. kao npr. glavobolja. al je bitno otkriti uzrok, tako da uzrok te vulvodinije može biti i alergija na nešto izvana (npa mačje dlake- u tvom slučaju), hormonski poremećaj (ja sam sumnjala da je meni to u pitaanju s obzirom da su mi se smetnje pojavile s prelaskom na nove pilule), uzrok vulvodinija može biti lokalna preosjetljivost na gljivicu Candidu, tako da je to dosta širok spektar. sve one cure što muku muče sa gljivicom mjesecima i godinama, i njih stalno peče, ne samo ono da malo zasvrbi, tako da se ne zamaram sa nazivom. ja kad sam prvi put naišla na tu vulvodiniju, ja to protumačila (s obzirom da je malo istražena pa se ne zna o tom puno) da to ako obiješ da si gotov-da ti je život propao jer da je to neizlječivo. al ne bi rekla da je to tako. proći će to samo je to očito nešto dugotrajno.

e da, dobro kažeš- u čudu te gledaju kad im kažeš da ti otiču stidne usne, i onda kad te pregledaju još ti kažu da nije to tako strašno! meni ti recimo kroz dan bude od skoro pa normalnog do podosta oteknutog i onda nikad ne znaš kako ćeš potrefiti doći kod doktora.

stres je zaista lako mogući uzrok svega ovoga , padne imunitet i pukne negdje. al aj se ti smiri kad imaš ovakve smetnje.

meni je ovako već 8 mjeseci (pretpostavljam da is čitala moje postove pa d se ne ponavljam). s obzirom da sam prelaskom na logest ostala bez iscjedka nekako je bilo najlogičnije da us to tablete uzrokovale, ali jebemu, sad sm 5 ipol mjeseci bez njih pa zašto više ne prolazi?!
doduše, tješi me da mi je ipak dosat bolje. još nemam spolne odnose, na to ću čini se morati još pričekati, ali nema veze, dečko mi je super, strpljiv, ovo je dokaz koliko me voli, samo da meni to više prođe. kako vrijeme više prolazi nestrpljivija sam pa mi se zato čini da ide još i sporije.

al kad sad stanje usporedim s onim kad sam nasilu pila logest puna 2 mjeseca sa smetnjama, doktor me uvjeravao da ću se priviknut na njih, to je bilo nešto ajme ajme. to je peklo sve u šesnaest, dan i noć, neprekidno. koma, koma. i sad ti to nekako od mjeseca do mjesec aide na bolje ali polako polako. od svakodnevnog pečenje, ono baš pečenja, prešlo je na svakodnevno žarenje i povremeno pečenje svakih par dana (to mi se tad činilo kao veliki pomak, jer je žarenje lakše podnijeti), onda se smanjivao i intenzitet žarenja i pečenje se počelo pretvarati u peckanje, da bi se dosta dobro primirivat počelo do prije mjsec ipo, onda je najviše smetnje bilo kad sjedim (a stalno sjedim jer mi je takav posao) i tada bi žarilo, a sad zadnjih desetak dana je postalo lakše i sjedit. ima dana da ne žari, pa onda svakig par dana malo zažari. al ta oteklina non stop i onda poludiš jer osjećaš je ko višak između nogu. prvih jedno 5 mjeseci su mi cijele male usne bile crvene i otečene, onda zadnja 2 mj. donji dio usana kod ulaza u vaginu, prema međici i taj dio je bio dosta crven, a ostali dio je počeo poprimati normalniju boju. sad zadnjih 10 ak dana nije više otečen taj dio pri ulazu, nit je posebno crven, sad su cijele usne otečene, al su skoro pa normalne boje.

pa se nekako mislim kao da mi je to ipak znak da malo po malo prolazi. bar se tješim jer sam ja već odavno poludila, uništava mi normalno funkcioniranje, bez dramatiziranja.

zato ću do dermatolog ajer mi ginekolog sumnja na neku alergiju jer su mi i dnevni ulošci počeli smetati, adosad sam ih koristila godinama. pa ću vidjet što dermatolog kaže. jel znaš možda kako uzima dermatolg bris ili uzorak?
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 19:49   #80
a ne znam to za dermatologa jer nisam nikad ni išla, a nisam se ni raspitivala
ja tek sad zapravo počinjem sa vršenjem pregleda jer mi je dosadilo stalno čekati kad će me opet zateći svrbež ili oteklina.zadnje dvije godine napravila bi komplet gin. godišnji pregled kod privatnog doktora i sve bi bilo u najboljem redu od pape pa do color doplera.prošli tjedan sam išla u bolnicu kod ginekologa jer imam namjeru napraviti sve moguće briseve koji postoje a nemam baš novaca za sve te pretrage koje su kako čujem jako skupe, napravila sam opet papu i sve je ok a meni opet sve nateklo, sljedeći tjedan idem opet i tražit ću 4 ciljana brisa pa ćemo vidjeti.dermatolog mi je zadnji
hormone sam isto gledala i sve je ok.

znam kako se osjećaš iako je kod tebe puno izraženije nego kod mene, hvala bogu mene ne peče ništa stalno, samo ponekad osjetim lagano žarenje ugl nakon odnosa i naravno oteklina koja je kod mene uglavnom pokraj klitorisa, kao da me ubode komarac pa kad ono jako oteče.
kako sam astmatičar od druge godine života i na lijekovima sam otkad znam za sebe, hvala bogu sad to više nisu tako jaki i destruktivni ljekovi ali prije sam stalno uzimala nešto na bazi kortikosterioda i deksametazona, doktorica mi je rekla da mi je od toga potpuno uništena vaginalna flora i da zato stalno imam candidu pa sam pila kapsule za poboljšanje flore.
ali kako vrijeme odmiče nisam više sigurna da je u pitanju candida jer isto tako stalno imam žućkasti iscjedak koji nije tipičan za candidu.

baš kako ti kažeš ako pričaš o tome misle da dosađivaš a ako ne pričaš onda si automatski bolje.razumiti mogu samo oni koji su u sličnoj situaciji.
sretne smo barem što imamo strpljive dečke koji sve s nama strpljivo prolaze i trpe i čekaju da prođe,dokazuju ljubav
ugl jeli planiraš to uskoro ići god dermatologa?javi kako je to prošlo.
puno je lakše kad ovako imaš nekoga ko razumije pa makar preko neta
chaverronni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.