Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2010., 12:19   #1
Blatobrani na MTB, da ili ne ?

Razmisljam da stavim blatobrane na svoj bajk. Jucer se vozio po mokrom i oblijepilo me blatom sa svih strana ko mumiju, ajd ono sto sprica po ledjima to ne vidim pa mi kao i ne smeta, nego prednji sprica direkt u facu. Em mi usere sve sto obucem, em mi budu mokre hlace i dupe od zadnjeg kotaca. Dakle ima li tko blatobrane i kakva su iskustva, pomazu li? Neko ce reci da je to ruzno na mtb, bas me briga za ljepotu, vaznija mi je funkcionalnost. I motori za moto kros imaju blatobrane,pa niko ne kaze da su ruzni.
omahen is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 13:12   #2
stavi blatobrane , zašto ne , ima ih dosta skupih i nisu ni loši na izgled
ako budeš gledat što drugi misle i kažu , uvijek ćeš imat mokra leđa
mnogi ne žele ni kacigu nosit i kad nalupaju glavinu dođu pameti , a neko možda ni tad
imam zadnji blatobran , a prednjeg stavim po potrebi
ako voziš teže terene , tamo gdje je veliko blato i još jako ljepljivo , pokušaj nabavit malo kvalitetnije blatobrane jer znaju otpast ili puknut kad se napune blata , a loše su kvalitete

Zadnje uređivanje alkoholik : 04.02.2010. at 13:33.
alkoholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 13:15   #3
ako voziš po jako mokrom nije loše stavit onaj plastični blatobran koji se montira na downtube.
stražnji zaista nije potreban jer ćeš ionako bit potpuno prljav.

problem sa blatobranom je što ako teren nije potpuno mokar i pun vode nastaje ono ljepljivo blato koje šprica po bajku, a blatobran automatski postaje jedan ogromni sakupljač tog blata.
ako ti se po rami, bez blatobrana, polijepi pola kile blata, računaj da ćeš s blatobrnom skupit bar 5 puta više!

znači, blatobran je super za vodu, ali jako loš za blato.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 13:35   #4
mene više muci kako zaštiti desnu nogu od prednjeg pogona.. -ili rastrgam hlace ili ih uprljam mascu XD
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 13:41   #5
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
mene više muci kako zaštiti desnu nogu od prednjeg pogona.. -ili rastrgam hlace ili ih uprljam mascu XD
e, jbga sad , vozio bi po blatu i htio ostat čist
zamotaj široke ljepljive trake oko desne nogavice , ne podmazuj lanac prekomjerno sa lošim uljem, obuci staru odjeću , stavi one skijaške šuljače na desnu nogavicu i još štošta , il nemoj vozit po blatu
alkoholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 13:46   #6
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
mene više muci kako zaštiti desnu nogu od prednjeg pogona.. -ili rastrgam hlace ili ih uprljam mascu XD
Jedna kvačica za vješanje veša ili traka sa čičkom čuda rade.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 15:22   #7
odi u prvu trgovinu sa krojačkom galanterijom i kupi 20 cm čička.
spojiš, malo proštepaš iglom i koncem i to je to.
il kupiš gotovu stvar u butigi od bicikla.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:10   #8
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
mene više muci kako zaštiti desnu nogu od prednjeg pogona.. -ili rastrgam hlace ili ih uprljam mascu XD
Stavi bashguard
__________________
"Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving."
Slavuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 19:23   #9
Quote:
Slavuj kaže: Pogledaj post
Stavi bashguard
i chainguide
__________________
Domaca Rakija - EXtreme Drink for EXtreme People
pecsz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 20:43   #10
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
odi u prvu trgovinu sa krojačkom galanterijom i kupi 20 cm čička.
spojiš, malo proštepaš iglom i koncem i to je to.
il kupiš gotovu stvar u butigi od bicikla.
Ovo sam ja napravio, i riješenje je fantastično!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 22:27   #11
Ja sam imala prednje i zadnje blatobrane na Žutoj te mogu reći da su definitivno koristili...prilično sam manje prljava bila, dobro ne baš u mislima , po odjeći...nego, zivcirali su me strasno, jer bi svako malo zbog vibracija otpao zadnji blatobran...
ZovitemeŽuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 23:24   #12
Quote:
ZovitemeŽuta kaže: Pogledaj post
.nego, zivcirali su me strasno, jer bi svako malo zbog vibracija otpao zadnji blatobran...
da, da zbog vibracije

što si vozila kompresor???

a, da si ga malo bolje učvrstila ili bar kupila onog od sto kuna
alkoholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 08:13   #13
Quote:
ZovitemeŽuta kaže: Pogledaj post
Ja sam imala prednje i zadnje blatobrane na Žutoj te mogu reći da su definitivno koristili...prilično sam manje prljava bila, dobro ne baš u mislima , po odjeći...nego, zivcirali su me strasno, jer bi svako malo zbog vibracija otpao zadnji blatobran...
jesi li to nam htjela reć da si sad sa novim bajkom opet postala prljava
__________________
RACING because football, baseball, bowling & golf require only ONE BALL
kikiafro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 09:46   #14
Quote:
ZovitemeŽuta kaže: Pogledaj post
Ja sam imala prednje i zadnje blatobrane na Žutoj te mogu reći da su definitivno koristili...prilično sam manje prljava bila, dobro ne baš u mislima , po odjeći...nego, zivcirali su me strasno, jer bi svako malo zbog vibracija otpao zadnji blatobran...
Zato bi i ulozio koju kunu vise u kvalitetnije blatobrane, jer ako kupim neko jeftino smece za npr 50kn, niti cu imati dobre i funkcionalne blatobrane ,a ni tih 50kh koje sam dao za taj komad plastike.
omahen is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 01:01   #15
Koristio sam prednji SKS Shockboard, doduše ne za blato jer nisam ljubitelj blata, ali ponekad kad je cesta mokra, dobro zaštiti jer ostaneš suh i čist. Zadnji sam također koristio SKS-ov, ali nije kao prednji jer pokriva samo gornji dio kotača (okači se na sic-cijev), stoga sam koristio običan blatobran koji pokrije zadnji kotač i s prednje strane, a ne samo s gornje, pa potkoljenice ostanu suhe.
P.M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 16:31   #16
Imam blatobrane samo na bajku za posao i grad. Na drugom naravno ne. Zapravo su mi najbitniji dok po suhom ljetnom danu zaboravim na vlagu i vozim brzo, pa naletim na vodu izlivenu na cesti u ćem je neka baba natapala kurje oči
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 16:49   #17
Blatobrani kupljeni neki dan. Jucer i danas isprobani po snijegu,bljuzgi i lokvama. Vratio se kuci suh i cist !
omahen is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 18:48   #18
Quote:
omahen kaže: Pogledaj post
Blatobrani kupljeni neki dan. Jucer i danas isprobani po snijegu,bljuzgi i lokvama. Vratio se kuci suh i cist !
kolika je prosječna brzina? 5kmh?
__________________
Ljubav je za mlade.
flečer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 18:49   #19
ima tko stare blatobrane iz 80tih, koji su se stavljali na specke? trebali bi mi
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 21:19   #20
E baš dobro da sam se sjetio...i ja trebam blatobrane kao i omahen...sam mene zanima gdje ima za kupiti dobrih blatobrana?? Malo sam gledao po dučanima i ima svakakvih blatobrana, al ne čini mi se baš da su pojedini adekvatni, jer se nekak izgledaju kratki, kao da (kao što je netko prije već spomenuo) pokrivaju samo gornji dio kotača, a iz nekog iskustva kao klinac znam da takav blatobran ničemu ne služi ...
Inaće treba mi samo za vodu jer nisam ljubitelj vožnje po blatu.
t.kodrnja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.