Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2006., 11:51   #21
Quote:
stoposto kaže:
zanima me da li su "priručnik kvalitete" i "poslovnik kvalitete" ista stvar?
Mislim da ćeš naćisve odgovore ovdje:

http://www.centar.ba/ISO9001.htm
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 12:58   #22
Ne!

Poslovnik je glavni, a može se pozivati na priručnike. Kao u programiranju. Imaš Glavni program koji poziva potprograme.
__________________
Ustrijeli me Vendi
Ogius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 13:13   #23
A što je onda Politika kvalitete (Quality Policy)?
Isto što i Poslovnik?
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 13:55   #24
Quote:
stoposto kaže:
A što je onda Politika kvalitete (Quality Policy)?
Isto što i Poslovnik?

Politika kvalitete je vršni dokument koji je kreiran za svaku kompaniju (koja u sebi ima integriran sustav kontrole i upravljanja kvalitetom) individualno. To je nešto kao politika kuće u najblažim crtama, a uglavnom se referira na neki od standarada. Iako ne nužno. Bitno je da politika kvalitete i referentni standard koji kuća koristi nisu u koliziji.
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 14:37   #25
po jednom knjizi koju upravo čitam , dokumentacija ima 4 sloja:
1) Politiku kvalitete
2) Priručnik kvalitete
3) Postupke
4) Upute, zapise i sl.

Zato mi je nejasno što je Poslovnik?
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 00:25   #26
Quote:
stoposto kaže:
po jednom knjizi koju upravo čitam , dokumentacija ima 4 sloja:
1) Politiku kvalitete
2) Priručnik kvalitete
3) Postupke
4) Upute, zapise i sl.

Zato mi je nejasno što je Poslovnik?
Politika kvalitete mora stati na jedan A4. Treba se uramiti i staviti na vidljiva mjesta u tvrtki. Potpisuje ju direktor...

Priručnik kvalitete je pretpostavljam sinonim za poslovnik (na engleskom je manual). Postupci i upute su "potprogrami" glavnog programa u priručniku kvalitete. Zapisi kvalitete su dokumenti koji nastaju kao posljedica primjene priručnika (postupaka i uputa).
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 13:57   #27
Quote:
wapi kaže:
Priručnik kvalitete je pretpostavljam sinonim za poslovnik (na engleskom je manual).
Da, to se i meni čini, da su poslovnik i priručnik ista stvar.
thanx
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 11:01   #28
Post

Prema HRN EN ISO 9000:2000

Politika kvalitete: sveukupne namjere i opredjeljenost organizacijekoji se odnose na kvalitetu kako ih je službeno izrazila uprava

Priručnik za kvalitetu: dokument koji određuje sustav upravljanja kvalitetom neke organizacije

Tu istu terminologiju naravno koristi i ISO 9001:2000 a iz prakse znam da su priručnik i poslovnik sinonimi.
 
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 15:09   #29
Ljudi,
da li znate za neke prezentacije koje govore o ISO 9001 na popularan način.
Trebao bi ljudima u firmi ispričati nešto o tome, ali na zanimljiv način.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 10:58   #30
Thumbs up

Nećete vjerovat,ali ja pisem dvogodisnji seminar na faksu o Priručniku kvalitete u ISO standardima....ne pitajte,pa malo surfam o tome po Netu.....da stvar bude gora,jedina literatura mi je neka knjiga na eng koja to sustavno opisuje (dijelove,procese....)......pozelite mi srecu.......
__________________
I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.{Carrie}
Tesanera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:12   #31
Imaš dvije knjige od dr. Nenada Injaca iz edicije Mala enciklopedija kvalitete (izdanje Oskar Zagreb). Nije loše.
Imaš http://kvaliteta.inet.hr/. Nije nešto.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 09:46   #32
Quote:
stoposto kaže:
Imaš dvije knjige od dr. Nenada Injaca iz edicije Mala enciklopedija kvalitete (izdanje Oskar Zagreb). Nije loše.
Imaš http://kvaliteta.inet.hr/. Nije nešto.
hvala hvala,uspijela sam cak i naci ovu knjigu,pa cemo vidjet koliko ce mi pomoci.punnnnno hvala.
__________________
I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.{Carrie}
Tesanera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 10:02   #33
čuj, imam i neke dokumente koje sam pronalazio na webu pa bi ti ih mogao poslati. ako hoćeš, pošalji mi neki mail na PM.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 02:38   #34
imam i ja ponešto literature i kolegu koji malo više o tome zna nego ja pa ako gdje zaškripi slobodno javi!
__________________
Kako oblikovati potpise
sikeizy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 16:18   #35
Thumbs up

sad sam zapocela prevodit ovu svoju knjigu na eng,i posluzit cu se Malom enciklopedijom, pa cu onda vidjet kaj cu dalje........ali fakat puno hvala na ponuđenoj pomoći......
__________________
I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.{Carrie}
Tesanera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 21:16   #36
Smile

zaboravila sam reci...rijesila sam seminar i dobila 5....ajme bas sam bila happy..al sam se i na mucila...i to pošteno...i konacan zakljucak je....barem po meni...jao onom tko uvodi ISO Standard...napatit ce se... al ok,isplati se na kraju....
__________________
I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.{Carrie}
Tesanera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 23:02   #37
čestitam na petici!
a 9001 nije strah i trepet.
treba biti pametan kad se piše dokumentacija i onda se samo toga treba držati.
pametnima pomaže, sigurno!
što ti je slijedeće na redu?
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 19:29   #38
Cool

hvala Bogu, nista...
sada dolaze ispiti........to je vise nego dovoljno...
__________________
I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.{Carrie}
Tesanera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 12:14   #39
ISO standardi (ISO 9000:2000)

Pozdrav!
Nisam siguran da li ova tema ide ovdje, ali se nadam da cete mi moci pomoci. Naime, pisem elaborat o kontroli kvalitete i tema je ISO 9000:2000. Iako na internetu ima jako puno informacija, one su jako sture, a o ovoj posebnoj normi gotovo da ih nema. Pa bih vas molio za kratko objasnjenje sto to predstavlja? Ili mozda koji link na stranicu?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 10:43   #40
e moj zeko
tomosgang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.