Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2004., 14:41   #21
Pa evo nasoj zgradi se nudi 400 € mjesečno. No, da stvar bude zanimljiva, svaki vlasnik treba potpisati kod javnog bilježnika suglasnost o tome, a ugovor se na uvid dobiva tek NAKON potpisa! Nema šanse da to potpišem. Takav bezobrazluk je stvarno neviđen. Uostalom, reče mi susjeda koja živi u Njemačkoj, da je tamo zabrana postavljanja takvih repetitora na stambene zgrade. A drugo, navodno je promijenjen zakon koji regulira ta zračenja, tako da HT više nema obvezu godišnjeg mjerenja zračenja. Nakon godinu-dvije, po utjecajem atmosferskih (ne)prilika, zračenje može krenuti baš u smjeru prema dolje, tj. prema stanovima, tako je bar rekao profesor na FER-u. DAklem, neću potpisati, i ne bih nikako nikome preporučila da potpisuje takve stvari. Ipak se radi o ljudskom zdravlju, a posljedice bi možda bile vidljive tek za par godine. Ne želim riskirati, neka riskira Mudrinić.
Ivsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 22:13   #22
Prava istina o baznim stanicama

Radim u jednom hrvatskom GSM operateru, pa znam ponesto o baznim stanicama...

Istina je ono sto je netko napisao gore: vece zracenje dobije susjedna zgrada od one na kojoj je antena, bas zbog njezine usmjerenosti. Dakle, nema opasnosti cak i ako je bazna stanica kat iznad vas.

Inace, svugdje je frka oko postavljanja baznih stanica na zgrade. Ali, u vecini slucajeva vam je razlog ljubomora stanara: ulaz koji postavi baznu stanicu na svoj krov dobiva lijepu lovu, a susjedni ulaz koji je pun kojekakvih "ekologa" nije dobio nista. I tu se onda javlja dobra stara hrvatska zavist.....

Zanimljivo kako ljudi postaju ekolozi kad se radi o baznim stanicama (koje su prosle sve zive testove), a ti isti ekolozi pod okriljem noci ostavljaju infektivni otpad po supama, i kemikalije ispod Savskog mosta...
Klingonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 09:18   #23
točno, odmah krene jal...uvjerio se osobno

odmah "dobri susjedi" sve znaju, kak su ovi iz ulaza do bolji, ljepši, pametniji, kako kod njih novi portofoni, nove tipkice u liftu, sve ofarbano....
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 10:28   #24
Zanimljivo, zašto si nitko ne uzme mjerač jačina elektromagnetskog polja i ide izmjeriti koliko je?

Svima je kao "opasno", a uopće ne barataju nekim egzaktnim podacima... Jačina polja je fizička mjerljiva veličina... I vrlo precizno je propisano kolika smije biti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 10:44   #25
a di se to kupuje?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 12:17   #26
u chipoteci ne nalazim takaf metar

ajde netko....gdje se kupuje jačinaelektromagnetnogpoljaMETAR
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 17:52   #27
Nedavno smo uselili u stan koji se nalazi na nekih 30-tak metara zracne udaljenosti od zgrade na cijem krovu se nalaze antene mobilnih operatera.Stoje tri stupa a na svakom su po dva velika bijela pravokutnika,i jos jedna antena,izgleda kao satelitska ali debela.Okrenute su usvim pravcima.Mi zivimo na zadnjem katu i gotovo smo u ravnini sa antenama.
Meni je muka od samog pogleda na antene,ali selidba,nazalost nije opcija.I jos imamo malu bebu doma tako da su strahovi na najjace.

Molim nekoga tko je upoznat sa tematikom da mi kaze imam li razloga za zabrinutost i postoji li ikakav nacin zastite od eventualnog zracenja?
Sandra80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 18:08   #28
Ako koristiš mobitel i još si živa onda ti neće biti ništa ni od bazne stanice.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 18:19   #29
ok, puno sam citala po netu o tome ,i negdje pise da prakticki nema opasnosti, dok sa.druge strane postoji zabrana postavljanja antena na krovove stambenih zgrda u razvijenim zemljama,te razna istrazivanja na tu temu od kojih se ledi krv u zilama.I tesko je laiku bit pametan i ne panicarit.
Sandra80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 16:18   #30
Imam osjećaj da je razlog zabrane postavljanja više estetske prirode. Razvijene zemlje više vode računa o takvim stvarima.

Imate mikrovalnu doma? Eto zračenja stotinu tisuća puta jačeg od bazne stanice.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 22:22   #31
Hvala Vam na odgovoru! Upravo to sam zeljela cuti jer ponekad mislim da cu oboljeti na zivce od svega sto citam. Misljenja i rezultati kojekakvih istrazivanja su dijametralno suprotni i ne znam vise sto misliti. Mozete mi jos samo reci dal je zracenje jace s obzirom da se ne radi kod nas o jednoj anteni vec o njih puno vise, i imaju li kakav utjecaj zidovi u sprecavanju zracenja s obzirom da drugih barijera nema?Imolim Vas samo mi recite misljenje o svemu sto se moze o ovoj temi procitat npr. da o bezopasnosti antena uglavnom govoreoni koji imaju profit od istih, pa razna isteazivanja koja govore o stetnosti...
Sandra80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:00   #32
Quote:
Sandra80 kaže: Pogledaj post
Nedavno smo uselili u stan koji se nalazi na nekih 30-tak metara zracne udaljenosti od zgrade na cijem krovu se nalaze antene mobilnih operatera.Stoje tri stupa a na svakom su po dva velika bijela pravokutnika,i jos jedna antena,izgleda kao satelitska ali debela.Okrenute su usvim pravcima.Mi zivimo na zadnjem katu i gotovo smo u ravnini sa antenama.
Meni je muka od samog pogleda na antene,ali selidba,nazalost nije opcija.I jos imamo malu bebu doma tako da su strahovi na najjace.

Molim nekoga tko je upoznat sa tematikom da mi kaze imam li razloga za zabrinutost i postoji li ikakav nacin zastite od eventualnog zracenja?
u sličnoj situaciji smo i mi.
preko noći postavili su antenske odašiljače na zgradu ispred nas, koja je niža od naše zgrade, a okolo nje ima više zgrada.
i u ravnini je sa našim stanom.
svekar je pisao pisma operaterima, i sad je to u nekom procesu odgovora, neke odgovore nismo niti dobili.
i mislili smo pisati peticiju sa svim okolnim zgradama,a oko nas je i trafostanica, bolnica, vtrići, itd.
stvarno nisu normalni, mogli su pitati svih za mišljenje , a ne preko noći to postaviti na najnižu zgradu, koja im je to logika?

snop zraka puca u nas jer smo višlja zgrada i gledamo na tu nižu.

Quote:
Sandra80 kaže: Pogledaj post
Hvala Vam na odgovoru! Upravo to sam zeljela cuti jer ponekad mislim da cu oboljeti na zivce od svega sto citam. Misljenja i rezultati kojekakvih istrazivanja su dijametralno suprotni i ne znam vise sto misliti. Mozete mi jos samo reci dal je zracenje jace s obzirom da se ne radi kod nas o jednoj anteni vec o njih puno vise, i imaju li kakav utjecaj zidovi u sprecavanju zracenja s obzirom da drugih barijera nema?Imolim Vas samo mi recite misljenje o svemu sto se moze o ovoj temi procitat npr. da o bezopasnosti antena uglavnom govoreoni koji imaju profit od istih, pa razna isteazivanja koja govore o stetnosti...

to sve i mene zanima, isto imamo malo dijete kući.
tarantula100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 16:23   #33
Quote:
tarantula100 kaže: Pogledaj post
u sličnoj situaciji smo i mi.
preko noći postavili su antenske odašiljače na zgradu ispred nas, koja je niža od naše zgrade, a okolo nje ima više zgrada.
i u ravnini je sa našim stanom.
svekar je pisao pisma operaterima, i sad je to u nekom procesu odgovora, neke odgovore nismo niti dobili.
i mislili smo pisati peticiju sa svim okolnim zgradama,a oko nas je i trafostanica, bolnica, vtrići, itd.
stvarno nisu normalni, mogli su pitati svih za mišljenje , a ne preko noći to postaviti na najnižu zgradu, koja im je to logika?

snop zraka puca u nas jer smo višlja zgrada i gledamo na tu nižu.

to sve i mene zanima, isto imamo malo dijete kući.
Pozdrav.

Hrvatska je implementirala smjernice za International Commission on Non-Ionizing Radiation Protection (ICNIRP) 1999 godine.

Te neke smjernice određuju kolika zračenja moraju biti koga i čega u spektru od 0 - 300 GHz. Hrvatska je implenetirala smjernicu pod nazivom

1999/519/EC
Recommendation in the relevant legislation
Više informacija na
hrcak.srce.hr/file/2918

Te smjernice sadrže ove brojke
Frequency
(f)
10 MHz–10 GHz

Specific Absorption
Rate averaged over the
whole body
SAR / W kg-1
0.08

Specific Absorption
Rate localized in the
head and trunk
SAR / W kg-1
2

Specific Absorption
Rate localized in the
extremities
SAR / W kg-1
4
Power density
S / W m-2
-

Znači recimo dijete smije biti najviše izloženo zračenju recimo da ima 10kg * 0.08= 0.8W

Recimo glava 2*težina

Ekstremitet 4*težina

E sad koliko emitiraju bazne stanice? Imamo primjer za 900 i 1800mhz

http://www.hpa.org.uk/webc/HPAwebFil.../1194947399556

Stranica 27(dokument 23) i 28 (dokument 24).

Imate dva grafa koji prikazuju zračenje u odnosu na udaljenost objekta od antene. Uglavnom malo gledajte po grafu. Navodim dvije stvari

Za 900mhz u teoriji za ICNIRP ne smije se biti bliže od 8.4m, u praksi 2.4m

Za 1800mhz u teoriji 6.7m, u praksi 5.9.

Ukratko ako ste udaljeniji od 10m nemate problema. Također zidovi i sve ostale prepreke upijaju/odbijaju zračenje tako da tu također dolazi do smanjenog zračenja.

Druga stvar
"Radiofrekvencijska emisija je neionizirajuće zračenje i njeni biološki učinci potpuno se razlikuju od »ionizirajućih zračenja« što ih proizvode radiološki uređaji (npr. rengen). "

http://www.udruga-stanara.hr/upload/...o_zracenje.doc

I evo vam nešto od vipa
http://sc.vip.hr/c/document_library/...oupId=10307706
Tu vam se spominje ICNIRP

Ljudi informirajte se postoji mogućnost da sam neke podatke krivo interpretirao ili da sam ih u krivom kontekstu naveo, ali mislim da nisam puno fulao
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 20:24   #34
Ne ulazeći u činjenicu da EM polje opada s kvadratom udaljenosti pa se značajno više zračiš dok pričaš na mobitel nego kad te zrači bazna stanica iskreno savjetujem svima da ako im dođe čovjek koji radi akviziciju baznih stanica (repetitor je potpuno druga stvar) da obavezno pristanu na to jer je to za njih bolje.

Zašto je to bolje? Odgovor je vrlo jednostavan. Neki mobilni operator očito na tom području ima lošije pokrivanje pa ako neće na tvoju zgradu onda će ići na zgradu preko puta tebe ili neku blisku. Ako malo pogledaš vertikalni snop zračenja tipične sektorske antene vidiš da je on vrlo uzak i da vrlo malo zračenja ide prema dole...okvirno ta ista antena puno više "zrači" zgradu preko puta od zgrade ispod. Evo i link za ilustraciju: http://en.wikipedia.org/wiki/Sector_antenna. Ukratko to bi bila vrlo loša antena koja bi zračila i dolje i gore i u svim smjerovima, zapravo za takvo zračenje u svim smjerovima ti i ne treba antena, dosta je komad žice

Dodatno ukoliko netko sumnja da ga neka bazna stanica zrači previše može to prijaviti HAKOM-u, oni imaju mjerač električnog polja pa će izmjeriti je li sve unutar dopuštenih razina, cca 10 V/m na 900 do 2000 MHz. Generalno sve više od 10m od bazne u horizontalnom smjeru (vertikalno praktički već od pola metra) je ispod dopuštene razine. Napomena da je dopuštena razina ona koju je svjetska zdravstvena organizacija testirala da zagrijava tijelo čovjeka u toliko beznačajnoj mjeri da se tijelo bez ikakvih problema samo hladi.

P.S. Budući da sam na kratko imao mjerač električnog polja uspio sam dobiti oko 40 V/m kad mobitel poziva i prislonjen je direktno na mjerač (kao što je prislonjen na glavu), čim se poziv uspostavi polja padne na 2 do 3 V/m. To znači da ne držite mobitele priljubljene uz glavu dok se poziv uspostavlja i da ne zovete dok imate slab signal (liftovi, garaže itd) jer što je slabiji signal to je bazna stanica dalje pa mobitel mora više zračiti da "dobaci" do bazne. Po ovoj logici je zapravo bolje da imate bliže baznu jer ćete imati bolji signal pa će vas sam mobitel manje zražiti što je na kraju krajeva dokazano značajno više od neke bazne udaljene od vas 50ak ili više metara.
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 12:20   #35
Ja ne kužim ljude. Mi na svojoj zgradi imamo baznu stanicu i ja sam 2 kata ispod. Mi smo se trgali da baznu stanicu dovedemo na našu zgradu i dva razloga:
1. Zračenje SVIH baznih stanica je u približno horizontalnom smjeru sa padom od oko 6 stupnjeva što znači da si zapravo najsigurniji ispod same antene a najviše su "nahebali" (ako se tako može reći) oni koji stanuju u zgradama do naše. Postoje naravno izboji zračenja tzv "latice" i u ostalim smjerovima ali su one puno manjeg inteziteta a direktno prema dolje zapravo niti nema zračenja.

2. Operateri plaćaju finu lovu za najam krova zgrade. Mi smo se dogovorili da nam daju 10 godišnji najam unaprijed i od te love obnovili totalno ruinirani lift koji nije radio zadnjih 40 godina. Uz to operater nam plaća svu struju za stubište, lift i podrum zgrade jer svoju stanicu napaja preko naše zgrade i brojila. Može se reći da smo itekako profitirali ovom stanicom.

I onda meni stvarno nije jasno koji bilmezi idu odbijati antene na svojim zgradama da bi onda operater antenu postavio na susjednu i napravio mu dvostruku štetu, ozračio te 100 puta više i ostavio te bez love od najma?!
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 22:11   #36
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim ljude. Mi na svojoj zgradi imamo baznu stanicu i ja sam 2 kata ispod. Mi smo se trgali da baznu stanicu dovedemo na našu zgradu i dva razloga:
1. Zračenje SVIH baznih stanica je u približno horizontalnom smjeru sa padom od oko 6 stupnjeva što znači da si zapravo najsigurniji ispod same antene a najviše su "nahebali" (ako se tako može reći) oni koji stanuju u zgradama do naše. Postoje naravno izboji zračenja tzv "latice" i u ostalim smjerovima ali su one puno manjeg inteziteta a direktno prema dolje zapravo niti nema zračenja.

2. Operateri plaćaju finu lovu za najam krova zgrade. Mi smo se dogovorili da nam daju 10 godišnji najam unaprijed i od te love obnovili totalno ruinirani lift koji nije radio zadnjih 40 godina. Uz to operater nam plaća svu struju za stubište, lift i podrum zgrade jer svoju stanicu napaja preko naše zgrade i brojila. Može se reći da smo itekako profitirali ovom stanicom.


I onda meni stvarno nije jasno koji bilmezi idu odbijati antene na svojim zgradama da bi onda operater antenu postavio na susjednu i napravio mu dvostruku štetu, ozračio te 100 puta više i ostavio te bez love od najma?!
Meni je ovakvo razmišljanje katastrofa. Znači,nije bed šta ćete ozračivati susjede, samo nek zrada fino grabi lovu, a za to što će netko možda (iako nije dokazano još) jednog dana oboliti zbog zračenja.. to nije bed..nije bed šta možda u susjednoj zgradi ima djece.. užas..
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 22:50   #37
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Meni je ovakvo razmišljanje katastrofa. Znači,nije bed šta ćete ozračivati susjede, samo nek zrada fino grabi lovu, a za to što će netko možda (iako nije dokazano još) jednog dana oboliti zbog zračenja.. to nije bed..nije bed šta možda u susjednoj zgradi ima djece.. užas..
a tebi nije bed kad noseči mobitel ozračuješ sve oko sebe ????
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 10:07   #38
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
a tebi nije bed kad noseči mobitel ozračuješ sve oko sebe ????
Ajme koja glupost! Pa ne telefoniram cijeli dan. Uopće nije za usporediti-antena zrači svaki dan,non stop.
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 14:01   #39
da, i? a mobitel konstantno komunicira sa baznom stanicom, telefonirala ti ili ne. sad si pokazala svoje znanje, al bitno da si najglasnija protiv toga, a pojma o tome nemas. tipicno

nego, zna neko kak predat zahtjev da mi stave to na kucu, bas smo u nekoj rupi i data signal od dva glavna operatera je slab, bas bih volio stavit si to na kucu
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 16:27   #40
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Ajme koja glupost! Pa ne telefoniram cijeli dan. Uopće nije za usporediti-antena zrači svaki dan,non stop.
Ali tvoj mobitel telefonira čak i kad je ugašen...
Ali nema veze to je moj mobitel pa me nije briga ali ono što taj mobitel opskrbljuje signalom je fuj i štetno...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.