Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2004., 17:34   #21
Okvirna cijena postavljanja limarije sa dostavom na gradilište,uključivo sav spojni materijal i pribor :
1. Pocinćana limarija ..... 60 kn/m
2. Poc. bojana limarija .... 75 kn/m
3. Bakrena limarija .......... do 150 kn/m
opšavi krovnih ploha dvostruko falcanim limom oko 100 kn/m2 samo ruke bez materijala .
Po želji dodajte pdv i to je to !!
Dajemo i garanciju te besplatan servis.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 10:37   #22
Quote:
Flo_Master kaže:
Bilo sto da stavim kao pokrov, kroviste ce me jako puno kostati. Samo mi limar trazi 4 800 DM (2400) Eur za zljebove i dvije krovne kucice koje treba obuci u lim.
Kaze da je njegova cijena 25 Dm/m zljeba i kada sve izracuna (vjetarlajsne, zljebove, opsave,...) ispane nekih 160 duznih metara limarije. Uglavnom, jako skupo.

Cuj to je jako puno. Di nalazis te ekstra skupe. Ja sam rad za cijeli krov platio 4000 kuna. Tu sam bio ja stari i jos jedan decko al to je sve pomocna radna snaga koju mozes dobit za 150 kn po danu. Ovaj decko je cak bio 100. a sve skupa traje 4 dana, znaci da ga hebes to nemoze preko 6000 kuna. tebi je samo lim 4800dem.
Limar me trazio nesto preko 4000 kuna za sve (zljebovi, vjetar lajsne, opsav dimnjaka i prozora tavanskog). Nisam upotrebio bakar nego neki drugi (mislim pocincani pofarbani lim) al izgleda super. Neznam kolka mu je izdrzljivost al se nadam najboljem....
Mislim da je kod ovog tvog stvar sta je upotrebio bakar. Ti sad odluci jel ti se to isplati. Po meni, za 4 puta vise love ne bas....
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 14:31   #23
Quote:
moja-kucica kaže:
Cuj to je jako puno. Di nalazis te ekstra skupe. Ja sam rad za cijeli krov platio 4000 kuna. Tu sam bio ja stari i jos jedan decko al to je sve pomocna radna snaga koju mozes dobit za 150 kn po danu. Ovaj decko je cak bio 100. a sve skupa traje 4 dana, znaci da ga hebes to nemoze preko 6000 kuna. tebi je samo lim 4800dem.
Limar me trazio nesto preko 4000 kuna za sve (zljebovi, vjetar lajsne, opsav dimnjaka i prozora tavanskog). Nisam upotrebio bakar nego neki drugi (mislim pocincani pofarbani lim) al izgleda super. Neznam kolka mu je izdrzljivost al se nadam najboljem....
Mislim da je kod ovog tvog stvar sta je upotrebio bakar. Ti sad odluci jel ti se to isplati. Po meni, za 4 puta vise love ne bas....
Ne znam gdje nalazim te skupe. Pitam se gdje ti nalazis te jeftine. 4000 kn mi je nevjerojatna cifra. Osim toga, ne znam kako netko tko nije kvalificiran moze raditi sa limarom. Nije to tek puko slaganje crijepa.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 14:34   #24
Quote:
zh1 kaže:
Okvirna cijena postavljanja limarije sa dostavom na gradilište,uključivo sav spojni materijal i pribor :
1. Pocinćana limarija ..... 60 kn/m
2. Poc. bojana limarija .... 75 kn/m
3. Bakrena limarija .......... do 150 kn/m
opšavi krovnih ploha dvostruko falcanim limom oko 100 kn/m2 samo ruke bez materijala .
Po želji dodajte pdv i to je to !!
Dajemo i garanciju te besplatan servis.
Da, to su vec cijene koje su u rangu realnosti. Ja sam nasao jednog limara za 70 kn/m, ali je mali problem sto je zauzet iducih 10 dana.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2004., 17:15   #25
Quote:
Flo_Master kaže:
Ne znam gdje nalazim te skupe. Pitam se gdje ti nalazis te jeftine. 4000 kn mi je nevjerojatna cifra. Osim toga, ne znam kako netko tko nije kvalificiran moze raditi sa limarom. Nije to tek puko slaganje crijepa.
nije to malo. dnevnica je 400 kuna. ja sam znao da je to 4 dana posla a dao sam njima dvojici majstora 5 dnevnica da ne ispadne nategnuto.dva majstora i 3 "budale" je dovoljno pameti za jedno kroviste.
sta se tice limara (u fusu naravno) on je sav lim skrojio kod nekog svog i doso sa bratom (koji je meni kao tesar radio to isto kroviste i u lim se ne kuzi previse, bar ja tako mislim) i za par dana oni to slozili. ne znam sta ce ti tu vise od jednog limara koji se kuzi i jednog pomocnika koji ce mu pridrzat na drugom kraju, i koji se naravno ne boji visine kao ja i ne bi se ni za zivu glavu penjao gore. ovi su to tako slozili bez problema...za par dana posla je zaradio barem 2000 kuna. pa nije to bas ni malo...
slozio je za 10.nemam nikakve primjedbe i osim funkcionalnosti sta je isprobana i estetike koju svako vidi nemas tu sta drugo....
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 13:41   #26
Quote:
moja-kucica kaže:
nije to malo. dnevnica je 400 kuna. ja sam znao da je to 4 dana posla a dao sam njima dvojici majstora 5 dnevnica da ne ispadne nategnuto.dva majstora i 3 "budale" je dovoljno pameti za jedno kroviste.
sta se tice limara (u fusu naravno) on je sav lim skrojio kod nekog svog i doso sa bratom (koji je meni kao tesar radio to isto kroviste i u lim se ne kuzi previse, bar ja tako mislim) i za par dana oni to slozili. ne znam sta ce ti tu vise od jednog limara koji se kuzi i jednog pomocnika koji ce mu pridrzat na drugom kraju, i koji se naravno ne boji visine kao ja i ne bi se ni za zivu glavu penjao gore. ovi su to tako slozili bez problema...za par dana posla je zaradio barem 2000 kuna. pa nije to bas ni malo...
slozio je za 10.nemam nikakve primjedbe i osim funkcionalnosti sta je isprobana i estetike koju svako vidi nemas tu sta drugo....
OK. Ja sam govorio o ukupnoj cijeni, tj. ruke + materijal.
Vidim da govoris o cijeni za ruke i tu se slozem sa tvojom cifrom.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 14:26   #27
ma naravno, samo ruke. cijenu materijala u principu ne govorim jel je to vise manje isto. mozes ti proc malo jeftinije al na rukama mozes spusit puno puno vise....
kod ove gradje za krov bi puno vise paznje upotrebio kako je osusit.na tvom bi je mjestu (ak bude sirova) jako pazljivo slozio sa razmakom izmedju redova i stupaca da dobro ventilira i ravno (ja sam je pod waser vagu stavio) da ne dobije torziju kako se susi.moja je ispala prilicno ravna, a kakve sam samo vidio....
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 10:05   #28
Čelični pokrov s posipom od kamenog grnaulata

Pozdrav

Krećem u prekrivanje kuće koja je bila pokrivena šindrom i počela curiti. Razmišljao sam o dosta solucija i na kraju zaključio da mi je najbolje staviti limeni pokrov bez skidanja starog pokrova. E sad... ne sviđa mi se obični glatki lim jer mi izgleda kao za hale. Naišao sam na čelični pokrov koji s gornje strane ima posip od kamenog granulata. Montiraju se ploče koje su profilirane kao crijep i visine crijepa(oko 37 cm). Kad se postavi izgleda kao klasični crijep. Prednost mi je jer je lagan pa ne moram mijenjati konstrukciju. Izgleda mi super a ploče su zaštićene sa alu-cinkom, akrilnim bojama i granulatom koji uz lijepi izgled daje pokrovu zaštitu od fizičkih utjecaja.
Naišao sam na više proizvoda u hrvatskoj i na sve ide garancija, od 30 do 50 godina, kako kod kojeg. Manje više svi izgledaju slično i tehnologija izrade je ista.
Zasad mi je najpovoljniji proizvod ROSER. Ima 50 g garancije i cijenu oko 113 - 115(ovisno o modelu - postoje 3 modela) Kn/m2. Postoji web www.roser.com ili www.gratrade.hr kod nas.

Interesira me dali je neko naišao na nekog drugog proizvođača s nižom cijenom kod nas.

Također me interesira način prekrivanja preko šindre. Planiram samo preko nje staviti paropropusnu foliju pa kontraletve(zbog zračnog mosta) i letve pa pokrov. Dali je to u redu ili je još nešto potrebno?

Nadam se da ima zainteresiranih za temu a nekom sam možda dao i ideju za prekrivanje. Pokrov mi se čini jako interesantan i koliko sam gledao na internetu vani se stvarno puno koristi i ljudi su jako zadovoljni jer pokrov stvarno dugo traje i izgleda kao nov.
 
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 11:21   #29
Quote:
Također me interesira način prekrivanja preko šindre. Planiram samo preko nje staviti paropropusnu foliju pa kontraletve(zbog zračnog mosta) i letve pa pokrov
Ja bih ti predložio da šindru strgaš skroz dole i da onda kreneš sa gore opisanim radnjama zbog bolje ventilacije krova te specifićne izrade i montaže limarskih radova za taj tip pokrova . Na našem tržištu se prvobitno pojavio pod nazivom"gerrard" pod novozelandskom zastavom i zastupala ih je "lesnina" a sada pokrov izrađuju i slovenci pod nazivom "hosekra".Meni osobno se kao pokrov prilićno sviđa i ako posao izvedu ljudi od struke a ne fušeri sa ceste krov izgleda više nego dobro.Posebnu pažnju treba obratiti na hodanje po ploćama jer su sklone deformaciji a raskrivanje je zbog specifićnog pričvršćivanja malo komplicirano.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 13:42   #30
Bok,
Crh.....danas je tvoj lucky day

Ovak, ja sam prije dva tjedna postavio taj pokrov na kucu tako da ako te zanima kak to uzivo izgleda i Velika Gorica ti nije daleko....slobodno navrati.
Naravno, gazdi butelja, gazdarici bombonjera


-Sto se tice samog pokrova zadovoljan sam, bilo je malo problema dok majstori nisu skuzili kak se postavlja ( pa je dosla guba koja postavlja Gerard - konkurentski proizvod, ali nesto skuplji ) koji im je sve objasnio u pol sata i sve 5.
Lako se postavlja, lagan je, pribija se galvaniziranim cavlima tako da nema sanse da ti ga vjetar baci s krova, a i sad kad je kisa padala malo sam ga "slusao" jer ekipa brije da se cuje kisa kad pada po njemu , ali ja stvarno nisam nista od toliko spominjanje buke prouzrocene kapljicama kise po limu cuo, naravno zbog kamenog posipa.
Fotic mi se malo zbrejko pa dok to ne rjesim linkam samo ove dvije fotke.

http://web.vip.hr/kos.vip/krov1.JPG

http://web.vip.hr/kos.vip/krov.JPG



Lp,

k
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 14:47   #31
Nadam se da lik neće doći uzeti smjernice jer se na gore linkanim slikama vidi samo totalno nepoštivanje uobićajenih standarda i materijala koji se koriste kod tih pokrova a sve u svrhu uštede . Opšavi bi MORALI BITI izvedeni od istog materijala kao i pokrov te bi trebali nasjedati na pokrovnu ploću koja na završetku MORA biti 4 cm spertlana okomito i nalijegati na predhodno montiranu štaflu 5x8 cm po rubovima krova .Prvi red ploća(najdonji) mora nasjedati na okapni lim a ne izlaziti direktno nad žljeb.Nadam se da nečeš nikada imati potrebe za reklamacijom ,jer garanciju možeš slobodno zaboraviti.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 16:28   #32
Nadam se da lik neće doći uzeti smjernice jer se na gore linkanim slikama vidi samo totalno nepoštivanje uobićajenih standarda i materijala koji se koriste kod tih pokrova a sve u svrhu uštede

-Ustede kod limarije ili ?

Opšavi bi MORALI BITI izvedeni od istog materijala kao i pokrov te bi trebali nasjedati na pokrovnu ploću koja na završetku MORA biti 4 cm spertlana okomito i nalijegati na predhodno montiranu štaflu 5x8 cm po rubovima krova

- Ajd please pojasni



Prvi red ploća(najdonji) mora nasjedati na okapni lim a ne izlaziti direktno nad žljeb

-ok, a di sad nasjeda ? Koliko ja vidim ploce su nad limom ili ?

Nadam se da nečeš nikada imati potrebe za reklamacijom ,jer garanciju možeš slobodno zaboraviti.

-Pisanu garanciju od proizvodaca i izvodaca sam dobio tako da se ne brinem glede toga.

Ovak, buduci da se ti bavis tom problematikom,a ja sam laik, poslikat cu ovaj vikend detalje pa ih ti ako ti nije problem prokomentiraj jer i mene zanima ako je tko nesto krivo napravio.



Lp,

k
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 20:38   #33
Ovdje ti je link pa si nađi sve kaj te zanima a možeš skinuti i uputstvo za montažu(nije preveliko) pa detaljno proući problematiku.Za uštedu sam mislio na limariju tj. isključivo opšave jer bi oni trebali biti od istog materijala kao i okapni lim a za nestrućne detalje sam mislio na veterlajsne koje se ne postavljaju kao kod tebe već kao što je na slici na uputstvima za montažu od proizvođaća.Nemoj misliti da ja pljujem po tvome krovu već ti govorim iz iskustva da će se u slućaju reklamacije predstavnik proizvođaća pozvati na detalje izvedbe jer je kod tvoje izvedbe moguć prodor snijega i vode ispod ploća u malo ekstremnijim uvjetima .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 11:10   #34
ne znam , bumo vidli rekli su slijepci
-Limar koji je postavljao limariju mi je tako reci susjed, odnosno ne mre nikud pobjec, a kazem nitko od ostalih susjeda se jos nije zalio na njegovu izvedbu, a garanciju i racune imam od samog proizvodaca pokrova i izvodaca radova ( koji je njegov ovlasteni krovopokrivač )...tako da mislim da ne bi trebalo biti problema prilikom mozebitne reklamacije.
Nadam se da bu sve ok, a ak ne bu....hebaga...


Lp,

k
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 11:19   #35
Dobio sam listu krovopokrivača od nekoliko distributera i većina ih se poklapa. Neke sam kontaktirao i vele da se radi o istim materijalima makar postoji razlika u cijeni. Pitao sam za obrube i kaže mi krovopokrivač koji radi i za Gerard i za Roser da se preporuča izrada opšava od istog materijala ali da nekad ljudi traže klasični limeni opšav i da se može i tako izvresti. Roser je dosta povoljniji od ostalih i mislim da ću se odlučiti za njega jedino još moram odlučiti dali skidati šindru ili ne.
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 11:01   #36
zh1:Za uštedu sam mislio na limariju tj. isključivo opšave jer bi oni trebali biti od istog materijala kao i okapni lim


-Sad se sjetih, mislim da je to bila spika da ti od njihovog materijala imas ploce max duljine 1320 mm, sto znaci da tamo di ti treba 4-5 metara morao bi spajati ploce sto mi bas i nije bila opcija, zato sam radije uzeo obican lim.
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 15:36   #37
Ploće su dugaćke 2 m i široke 40 i 50 cm i to im je naravno nedostatak ,ali se to može izvesti da ispadne ok.Da su skupe ,skupe su ali mi se u principu odreknemo dijela rabata pa se uvijek nađe nekakav kompromis .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 00:25   #38
Ceoni,zidni opsav,visenamjenska ploča:
-duzina: 1400 mm

Ne znam mozda kod Gerarda ima duzih ploca, ali kod Rosera su ovakvih dimenzija sto mislim da nikako ne moze biti bolje od neprekinutog lima od 5 m, a sto se pak cijene tice metar toga bi me kostao nekih 60 kn (materijal) , a limarija me kostala 80 kn ( s postavljanjem naravno ) tako da nije bila cijena u igri vec su me savjetovali da napravim na ovaj nacin.
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 08:11   #39
limeni pokrov?

projektiranje kuće je u toku.
Arhitekt je definirao tlocrte za idejni projekt, fasade su u toku, a i krov...
Predlaže mi limeni krov, odnosno nekakve limene panele, koji su kao sad turbomoderni.
U principu nemam ništa protiv, pogledao sam malo po webu, i vidim o čemu je riječ.
Jedino što još nijednu obiteljsku kuću nisam vidio pokrivenu na taj način u mojoj okolici, a to je južna dalmacija...
Ima li tko iskustva sa tim stvarima, i kako se to ponaša u uvjetima ekstremnog juga i velikih kiša?
Na stranicama proizvođača normalno piše da je to turbo super, ali me zanimaju vaša iskustva. Cijena je navodno slična klasičnoj izvedbi, a to bio ovdje bio mediteran crijep ili kupa kanalica
canis_lupus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 08:49   #40
Navedi konkretno o kojem pokrovu se radi ako želiš isti takav odgovor !!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.