Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2009., 10:47   #1
Čišćenje jetre - Liver Flush po Huldi Clark

Otvaram ovaj thread na ideju kolege sinkezga, za sve prisutne alternativce i one koji će tek postati kad shvate da kod alopatske medicine nema lijeka za određene tegobe koje težak život čine još težim. Ako patite od alergija (bilo koji tip, pogotovo alergija na hranu), ili drugi problema.... onda je ovo thread za vas i vrijeme da počnete mijenjati neke stvari u svom životu. Za početak mjenjajte prehranu u smislu razumnog i zdravog jedenja (pod tim mislim da ne jedete stalno isto i sa što više voća i povrća između glavnih obroka). Izbacite smeće koje je lijepo upakirano, poput parizera. Jetra će vam biti malko zahvalna.

A sad glavni dio zašto ovo pišem? Jer mogu se pohvalit da sam se rješio alergija na travu (kontakni tip) od koje sam bolovao više od 10 godina i šljive (prehrambeni tip) u zadnje 2-3 godine. Nakon silnih nalaza i posjeta dermatolgu pomoći nije bilo za tak jednostavne stvari. Zamislite da ne smijete taknuti travu a kamoli hodati po njoj!? Inače dobite takve plikove i osipe da izgledate kao da ste pali u koprive, svrab 10x jači od uboda komarca i to tak 2-3 tjedna da prođe i to sa kremama i tabletama!?
Dalje imao sam konstantno bolove na desnoj strani odmah ispod prsnog koša tamo gdje je jetra. Uhvatilo bi me u običnoj šetnji barem 1 tjedno a o trčanju da ne govorim. Jednostavno kao da vas iglom neko probada i onda moram stat i usporit da prođe. Dalje imao sam visok tlak (iako imam samo 24 god) i ništa mi nije pomagalo osim omege3 u velikim količinama. Bio sam kod doktora i bio na ultrazvuku abdomena ali sve je OK, jetra, slezena.. sve 5 kao što i treba biti. Lijekove mi nijedan doktor nije htio dati za tlak iako sam tražio, kažu premlad si to si samo malo uzbuđen, a meni glava i žile kao da će prsnut. Sad sam im zahvalan što mi nisu dali.
I onda sam jedan dan sjeo pred google i počeo tražit riješenje i našao ga i čišćenju jetre. Dugo je trajalo dok sam došao do toga. Probao sa maksimalno zdravom prehranom, homeopatijom, dijetama, čišćenjem crijeva, detoksifikacijom, antiparazitnim programima poput zapera i MMS (ova zadnja dva su bitna za pripremu terena ali nisu riješila problem barem kod mene ali to jest možda dovoljno kod nekog drugog).
I onda sam naletio na Huldu Clark i njen recept za jetru i nakon otprilike 2 čišćenja (manje od mjesec dana) tegobe su doslovce obrisane.
Iskustvo:nakon prvog ispiranja izabacio hrpu zeleni kao kamenčića - http://img198.imageshack.us/img198/5392/014f.jpg (slika s curezona ali tako izgleda).Tu se radi o nakupini toksina u obliku masnoće koje su se godinama nataložili i uzrokovali alergije. O dobivenoj energiji nakon toga ne treba ni govoriti. MMS (https://www.forum.hr/showthread.php?t=412447 Alan je za taj dio zadužen pa molim sva pitanja da preusmjerite tamo)) jesam koristio prije toga skoro mjesec dana i on je obavio svoj posao ubijanja patogena al ono kamenje što je bilo u jetri nije mogao izbaciti. Trošim i glinu sa psiliumom obavezno nakon svakog čišćenja jetre da nebi nešto ostalo u crijevima, iako nakon onolike popijene gorke soli čisto sumnjam. Nakon 2 ispiranja u razmaku od 12-14 dana neznam ni sam koliko je izašlo kamenčića, oko 150 sveukupno. Kamenje se izbaci kroz izmetni otvor sljedeći dan a ne kroz mokraćni. Traje dan i pol i idete stalno na wc zbog gorke soli.
Izlaze iz vas doslovce kamenčići, u početku i veće kamenje (imao sam 2, 3 poput palca veliki) a onda kasnije manji, možda za nijansu manji od graška. Inače to ovako izgleda (slika s curezona) - http://img198.imageshack.us/img198/5392/014f.jpg.
Dosad sam imao 5 ispiranja, jedno neuspješno (taj dan ne jedite ništa osim malo kruha i jabuke). Uglavno procedura je nešto najodvratnije što sam radio u životu. MMS je šala za ovo. Sad sam imao zadnje prije 2 tjedna i možda 2 il 3 kamenčića je izašlo. Al budem sad malo pauziro jer sam išao svaki 12 dana što je minimalni vremenski razmak između ispiranja. Enormno iscrpi organizam, a da ne pričam koliko je gorka sol jaka za crijeva. Bez acidofilusa u tabletama i kefira nebi to nikad radio. Naravno obavezno prije toga čišćenje od parazita, MMS il zaper svjedno, neki tjedan dana prije al ovi koji su " u formi" što se tiče toga mogu odmah.
S tim čišćenjem rješio sam alergije, tlak i bolove u desnom dijelu. Te bolove i dalje imam al jako blage i po maksimalnim opterećenjem, što znači da je potrebno još čišćenja. Prosjek je 5-6 a nekim treba i 20 puta. Znači to je jako dug proces ali se samo jednom tako radi jer za održavanje je potrebno 2x godišnje.
Prvo ispiranje je bilo najupečatljivije što sam osjetio u životu. Bio sam lagan kao perce, nisam osjećao težinu utrobe (ako znate na šta mislim) nego sam bio kao jedna cjelina (znam glupo zvuči al neznam kak da to opišem to stanje). Energije sam imao na bacanje prva 3 dana. Po noći sam spavao 2-3 sata. Dignem se u pol 5 odmoran, pun snage i energije. cirkulacija (iako sam mlad i treba bit dobra) vrel kao da sam trčao konstantno i još kad sam stavio magnetsku narukvicu ajme gorio sam. Uglavnom neopisivo iskustvo. Evo linka sa receptom na HR pa uživajte - http://www.alternativa-za-vas.com/ciscenje-jetre.html. U početku sam koristio literaturu na engleskom dok nisam naišao na ove naše da su preveli. Svaka im čast. Pogledajte iskustvo jednog korisnika koji je to odlično opisao - http://www.youtube.com/watch?v=UXIiueDQapk.
Da sumiramo, trebate proći
1. antiparazitni program prije toga barem tjedan-dva da pobijete parazite. Imate načina x za to. Zapper, MMS ili na biljnoj bazi (http://www.alternativa-za-vas.com/parazit-program.html). Vi odaberite ali MMS je najjeftiniji i najbrži od svega toga.
2. nakon toga idete na recept i to je to. Kupite grejp, maslinovo ulje i gorku sol. Za maslinovo ulje uzmite mješavinu rafiniranog i extra djevičanskog od SMS-a jer je najblaže po okusu. Grejp može bilo koji, ja sam koristio bijeli.
Gorku sol imate u bilo kojoj apoteci i treba vam dosta pa sam ja sebi naručio s ebay-a gdje je duplo jeftinije neg kod nas.
3. za oporavak crijeva treba vam ili kefir ili acidophilus u tabletama. Ima u apoteci za kupit tablete s dobrim bakterijama i vitaminima neznam kak se zove, nešto kao za probavne tegobe. To koristite stalno jer sve to troši crijevnu floru pogotovo gorka sol i morate je s nečim obnovit.

Za sad toliko pa uživajte u procesu vraćanja vašeg zdravlja.

Zadnje uređivanje CroMan132 : 22.05.2009. at 11:02.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 11:14   #2
Bok, evo baš sam i ja prije par dana dobila tekst o istoj temi. Vidim da si koristio MMs, no zanima me da li si koristio i ovu mješavinu oraha, klinčića i pelina? Gdje si nabavio indijski trputac (psylium)?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 11:33   #3
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Bok, evo baš sam i ja prije par dana dobila tekst o istoj temi. Vidim da si koristio MMs, no zanima me da li si koristio i ovu mješavinu oraha, klinčića i pelina? Gdje si nabavio indijski trputac (psylium)?
Ovako koristio sam samo mješavinu oraha (black walnut) no mislim da je mms dovoljan. Sve kupujem s ebay-a, čak i gorku sol. Evo linka za psylium i glinu - http://tinyurl.com/rythew. Tako ja kupujem jer je jednostavno i nije preskupo i poštar za 10 dana donese i to je to.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 11:25   #4
e bas ti hvala na ovoj temi ... posto cu ja za nekih 10 tak dana poceti antiparazitni program ( vec sam kupila pre 20 dana ) ali sam jos na MMS pa cekam da to prvo odradim ... ja se malo plasim tog ciscenja ali samo zbog toga sto kontam da je jako gadno piti tu gorku so (ja sam probala da pijem morsku so u sklopu indijskog cisecenja org.) i nisam mogla jer mi je bilo jakooo lose ... ovo ulje i grejp mi se cini malo boljim za popit ... ali moracu sta je tu je - posto sam ulozila vec 250 kn u antiparazitni programa

jel' bas tako gadno ? jel' ti bilo jakooo muka ? (slazi me molim te )

menora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 11:40   #5
Quote:
menora kaže: Pogledaj post
e bas ti hvala na ovoj temi ... posto cu ja za nekih 10 tak dana poceti antiparazitni program ( vec sam kupila pre 20 dana ) ali sam jos na MMS pa cekam da to prvo odradim ... ja se malo plasim tog ciscenja ali samo zbog toga sto kontam da je jako gadno piti tu gorku so (ja sam probala da pijem morsku so u sklopu indijskog cisecenja org.) i nisam mogla jer mi je bilo jakooo lose ... ovo ulje i grejp mi se cini malo boljim za popit ... ali moracu sta je tu je - posto sam ulozila vec 250 kn u antiparazitni programa

jel' bas tako gadno ? jel' ti bilo jakooo muka ? (slazi me molim te )

Samo naprijed sa antiparazitnim. Vjeruj mi i mene je bilo strah kad sam prvi puta išao s tim. gorka sol je odvratna al mali tip što se tiče nje. U receptu piše da se napravi odjednom i ostatak stavi u frižider. Nemoj to radit jer je ultra odvratno. Odmjeri u 1.5dl svježe hladne vode i stavi veliku žlicu gorke soli i promješaj dok se ne otopi i popi sa slamkom. Tak je puuuno lakše i nije toliko gorko u ustima. Tako za svaku čašu prije nego ideš piti da bude svježe.
U orginalnom receptu od HC piše da se prva doza pije u 18h a ovdje u 16h. Probao sam obje kombinacije i mislim da je ova u 16h učinkovitija.
Uglavnom taj prvi put je bilo najgore. Nakon sat vremena puls i temperatura tijela su skočili do neba. Kosti, mišići sve me bolilo. Muka općenito, al neko čudno stanje. To je trajalo neki sat-dva onda se smirilo. I da prvi put kad sam potpuno mirno ležao osjetio sam kak mi nešto klizi (kamen naravno) na desnoj strani.
Ako slučajno nekome počnu bolovi, iako se rijetko dogodi bez panike. Ima više načina kako to rješit jer vjerovatno je kamenčić zapeo u cjevi. Treba masirati, staviti nešto vruće na to ili vježbati. Ili čak cijeli leći u toplu kupku.

Zadnje uređivanje CroMan132 : 22.05.2009. at 11:48.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 11:58   #6
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Samo naprijed sa antiparazitnim. Vjeruj mi i mene je bilo strah kad sam prvi puta išao s tim. gorka sol je odvratna al mali tip što se tiče nje. U receptu piše da se napravi odjednom i ostatak stavi u frižider. Nemoj to radit jer je ultra odvratno. Odmjeri u 1.5dl svježe hladne vode i stavi veliku žlicu gorke soli i promješaj dok se ne otopi i popi sa slamkom. Tak je puuuno lakše i nije toliko gorko u ustima. Tako za svaku čašu prije nego ideš piti da bude svježe.
U orginalnom receptu od HC piše da se prva doza pije u 18h a ovdje u 16h. Probao sam obje kombinacije i mislim da je ova u 16h učinkovitija.
Uglavnom taj prvi put je bilo najgore. Nakon sat vremena puls i temperatura tijela su skočili do neba. Kosti, mišići sve me bolilo. Muka općenito, al neko čudno stanje. To je trajalo neki sat-dva onda se smirilo. I da prvi put kad sam potpuno mirno ležao osjetio sam kak mi nešto klizi (kamen naravno) na desnoj strani.
Ako slučajno nekome počnu bolovi, iako se rijetko dogodi bez panike. Ima više načina kako to rješit jer vjerovatno je kamenčić zapeo u cjevi. Treba masirati, staviti nešto vruće na to ili vježbati. Ili čak cijeli leći u toplu kupku.
Hvala ti puno -uradicu kako kazes ... brrrrrr jaooooo ...svaka tebi cast kada si to napravio vec 5 puta ... plasim se ja od mucnine (recimo ovo sa MMS mi nije bilo nesto strasno ) jer ja se generalno plasim da povracam - mozda sam u zivotu povracala max 7-8 puta ukupno e otuda strah od ovog ciscenja
menora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 12:21   #7
Za sve postoji prvi put pa tako i za ovo.
Da odgovorim izgubljenoj na pitanje:Odakle su ti kamenčići? Jetra nema direktnu vezu s crijevima.

Ima, indirektno. Iako je jetra cjelovit organ sastoji se od 4 djela i svi su povezani cjevčicama (hepatic ducts) na glavnu cijev (common bile duct). Između jetre i crijeva se nalazi žućni mjehur koji je samo rezervoar za žuć jer jedna od glavnih funkcija jetre je i proizvodnja žući. I onda kad pojedeš masno žuć se ubacuje u crijeva preko tog common bile ducta. Common, tj. zajednički jer dijeli isti izlaz sa gušteračom. Sve se vidi na slici.
http://img29.imageshack.us/img29/6763/anatomyliver1.gif
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 12:21   #8
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Za sve postoji prvi put pa tako i za ovo.
Da odgovorim izgubljenoj na pitanje:Odakle su ti kamenčići? Jetra nema direktnu vezu s crijevima.

Ima, indirektno. Iako je jetra cjelovit organ sastoji se od 4 djela i svi su povezani cjevčicama (hepatic ducts) na glavnu cijev (common bile duct). Između jetre i crijeva se nalazi žućni mjehur koji je samo rezervoar za žuć jer jedna od glavnih funkcija jetre je i proizvodnja žući. I onda kad pojedeš masno žuć se ubacuje u crijeva preko tog common bile ducta. Common, tj. zajednički jer dijeli isti izlaz sa gušteračom. Sve se vidi na slici.
http://img29.imageshack.us/img29/6763/anatomyliver1.gif
Ej, pitala sam na zdravlju i tamo tvrde da kroz cjevčicu koja vodi od jetre do crijeva ne može proći takvo kamenje jer cjevčica ima promjer nekoliko milimetara do najviše jednog centimetra

Ali bez obzira na to očito je da postupak pomaže.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello

Zadnje uređivanje izgubljena : 25.06.2009. at 12:29.
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 21:58   #9
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Uglavnom taj prvi put je bilo najgore. Nakon sat vremena puls i temperatura tijela su skočili do neba. Kosti, mišići sve me bolilo. Muka općenito, al neko čudno stanje. To je trajalo neki sat-dva onda se smirilo. I da prvi put kad sam potpuno mirno ležao osjetio sam kak mi nešto klizi (kamen naravno) na desnoj strani.
Zvuci gadno, ali opet, moglo bi i meni koristiti. Za sada skupljam hrabrost.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 22:03   #10
Naškodit sigurno neće samo ne treba paničarit. Tebi je MMS oslobodio energiju i još da ti ovo oslobodi imaš da poletiš od snage
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 22:21   #11
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Naškodit sigurno neće samo ne treba paničarit. Tebi je MMS oslobodio energiju i još da ti ovo oslobodi imaš da poletiš od snage
Znas, bas si nesto mislim kako bih i ja imao koristi od toga, ali eto, sad mi se nesto ne zuri (uvijek je tako kad trebas probati nesto novo, znam ja to odlicno). Nego, koliko bi kostala u apoteci gorka sol i koliko je to 4 velike zlice (mislim da bi to trebalo biti oko 60g, ali imas li neke druge podatke)? Znas, sve nekako razmisljam da jedan vikend provedem lezeci u krevetu, izbacujuci kamencice.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 17:11   #12
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Naškodit sigurno neće samo ne treba paničarit. Tebi je MMS oslobodio energiju i još da ti ovo oslobodi imaš da poletiš od snage
Kako MMS oslobađa energiju?
HudiClark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 20:46   #13
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Zvuci gadno, ali opet, moglo bi i meni koristiti. Za sada skupljam hrabrost.
ja ću skupit hrabrost tek kad ti skupiš hrabrost i opišeš ovdje svoje iskustvo.
Nego, rekao mi je tata da je ta gorka sol stari poznati lijek, da je on za to već čuo.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 21:17   #14
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
Nego, rekao mi je tata da je ta gorka sol stari poznati lijek, da je on za to već čuo.
Ma, i ja sam za to cuo, samo se ne mogu sjetiti gdje tocno i u kom kontekstu. Jasno, kad puno citas, a slabo pamtis to nije nista cudno.

Ustvari, trenutacno me najvise muci sto jesti taj prvi dan i kako ce to biti bez pijenja vode, ipak je sad toplo, dosta se znojim i nesto razmisljam kako ce to biti tesko ne piti ista od 14h pa nadalje.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 11:31   #15
evo ja sam ovde porucila antiparazitni program uz koga ces dobiti recept za cisenje jetre http://www.alternativa-za-vas.com/parazit-program.html ... a tu nam je CroMan da nam pomogne

e da da kazem da ja za sada imam 2 vrste alergije ;na sunce(od pre 8-9 godina) i odnedavno se pojavila jos jedna ali ne znam na sta -uglavnom stalno kijam,curi nos itd. klasika
menora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 12:54   #16
evo ovde cu preporuciti da OBAVEZNO PROCITATE knjigu "Smrt u crijevima" Wolfgang Spiller ...ima jako puno objasnjenja o funkcionisanju imuniteta, o jetri,koliko i zasto je jetra pored creva tj. mikroflore creva kljucna za funkcionisanje imuniteta

...mozete naci ovde na forumu ili vam mogu poslati na mail u pdf
menora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 16:57   #17
a evo našla sam isti članak i u Jutarnjem http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2009,2,26,,153645.jl.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 23:04   #18
Evo i moj mali doprinos ovoj temi. Ja sam pred nekih 5 godina obavila čišćenje jetre po istom receptu. Jedina razlika je što u uputstvima koja sam dobila piše da se koristi sok od narančastog grejpa. Počela sam u subotu i završila u nedjelju. Nije bilo ugodno, ali sam preživjela. U uputstvima koja sam dobila još piše: "Trebate izbaciti oko 2000 kamenčića kako bi se vaša jetra pročistila. Time ćete se zauvijek riješiti alergija i bolova u donjem dijelu leđa. Prvo čišćenje može vas osloboditi bolova za nekoliko dana, ali će se kamenčići iz stražnjeg dijela pomaknuti prema naprijed i bolovi će se opet vratiti. Možete ponoviti čišćenje nakon 2 tjedna.
Nemojte čistiti jetru ako ste bolesni. Ponekad su kanali puni kolesterola u kristalu koji se još nisu formirali u kamenčiće. Oni će u vodi plutati.
Koliko je čišćenje jetre sigurno? Vrlo sigurno! Moje se mišljenje temelji na preko 500 slučajeva, uključujući i mnogo osoba starijih od 60 i 70 godina. Nitko od njih nije završio u bolnici i nitko se od njih nije žalio na bolove.
ČESTITAMO! Izvadili ste kamence bez operacije. Ovaj postupak je u suprotnosti s viđenjima moderne medicine. Misli se da se žučni kamenci stvaraju u žući, a ne u jetri. Misli se da ih je nekoliko, a ne na tisuće. Tu nema nikakvog bola osim upale žučne vrećice. Vrlo je lako shvatiti zašto se tako misli kad vi već imate kronične upale i bolove. Nešto kamenaca se tek sada nalazi u žučnoj vrećici i dovoljno su kalcificirani da se vide na rendgenu i oni su doveli do upale. Kada izvadite žučnu vrećicu kronične bolne upale nestanu, ali drugi bolovi i problemi s probavom ostaju."
Čišćenje sam obavila samo jednom, bilo je zelenih kamenčića, a neki su i plutali. Nisam ih brojila. Tada sam odlučila da ću bar jednom godišnje obaviti čišćenje jetre, a evo prošlo ih je i više.
ivana09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 23:19   #19
pozdrav ivana i dobrodošla na forum.hr. Vidim da ti je prvi post i sve što si napisala stoji. Da mi je barem netko rekao za to prije 5 godina valjda danas nebi imao zdravstveni problema, ali idemo dio po dio, treba sve isprobati barem što se tiče alternative. U suradnji sa drugim metodama mislim da nas doktori nebudu više vidjeli.
Sad kad se pogledam gdje sam sad a gdje sam bio prije godinu dana. Na neki način seboreja me natjerala da se "probudim" i drago mi je zbog toga jer tek sad vidim kolko sam živio u neznanju i slijepom vjerovanju doktorima. Prije sam se zgražao čim bi netko spomenu rak il tešku bolest a sad me to sve zanim kako, zašto, uzrok, tretmani...
Ono što više ulaziš u to manje znaš. Al problem je u ljudima koji te baš i ne doživljavaju i dalje kao da su pod hipnozom regularne medicine, al to je opet njihov problem.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 21:21   #20
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Sad kad se pogledam gdje sam sad a gdje sam bio prije godinu dana. Na neki način seboreja me natjerala da se "probudim" i drago mi je zbog toga jer tek sad vidim kolko sam živio u neznanju i slijepom vjerovanju doktorima.
E da, i ja sam primjetio taj "problem", tj. kad nam postane toliko lose da vise ne moze tako, mi se pokrenemo, promijenimo nesto i ustvari otkrijemo toliko novih, a korisnih i dobrih stvari da se poslije cudimo, a zasto to nismo uradili prije, zasto odmah nismo krenuli u "avanturu", van alopatske medicine. I jasno, nije to uopce jednostavno i lako, zato je i trebalo toliko se patiti i zato je i trebalo da nam postane toliko lose, da jednostavno vise ne mozemo dalje zivjeti tako kako zivimo i da moramo nesto promijeniti.

Vrlo interesantno, a opet, u skladu s time da ipak duh vlada nad materijom.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.