Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2010., 03:39   #1
Cista/ciste na jajnicima

Jel postoji neki čaj za cistu na jajniku,meni svakih 2 do 3 mjeseca cista pukne pa dobijem mengu koja mi zbog toga dosta kasni,pa mi se opet pojavi nova cista i nemam mengu 1, mj.nekad 2 mj.a ponekad i 3. onda kad ta pukne opet dobijem i tako u krug.Bila sam kod gin.ali ona kaže da je to normalno.

Zadnje uređivanje miaa02 : 12.12.2010. at 03:46.
miaa02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 11:32   #2
Odgovorila sam ti na temi o čajevima na pdf žensko zdravlje
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:05   #3
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Odgovorila sam ti na temi o čajevima na pdf žensko zdravlje
Hvala
miaa02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 01:31   #4
U rješavanju cisti treba piti antioksidanse i koristiti pčelinje proizvode (matričnu mliječ). Ova terapija se u praksi dokazala uspješnom.

Za više informacija na PM.
sandra-dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 21:48   #5
Question ciste

Quote:
sandra-dada kaže: Pogledaj post
U rješavanju cisti treba piti antioksidanse i koristiti pčelinje proizvode (matričnu mliječ). Ova terapija se u praksi dokazala uspješnom.
Problem s cistama može riješiti i terapija bioenergijom.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 12:35   #6
Quote:
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Odgovorila sam ti na temi o čajevima na pdf žensko zdravlje
Molim te, možeš ponovno ovdje napisati jer nisam uspjela naći na "ženskom zdravlju"
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 14:44   #7
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Molim te, možeš ponovno ovdje napisati jer nisam uspjela naći na "ženskom zdravlju"
evo posta jedne forumašice sa ženskog zdravlja:

Quote:
putnica kroz vrijeme kaže:
Evo jos jedna dobra vijest od mene - NEMA CISTE NA LIJEVOM JAJNIKU!!! A bila je tu godina, usprkos svim hormonima. Cajeve pijem 4 mjeseca bez prestanka, znaci svaki dan. Popijem litru caja, to si ujutro skuham, drzim poklopljeno oko 20tak min, procijedim, ulijem u litrenu bocu i put pod noge na posao. Kad sam zedna, umjesto vode ja cugam svoj caj.
Znaci, u litru vode stavim jesnu zlicu nevena, jusnu zlicu stolisnika, jusnu zlicu vrkute, jusnu zlicu koprive-list (ima i kopriva korijen, ali za ove nase probleme je kopriva list). Kupujem u biljnim apotekama, nekako njima najvise vjerujem. Uz sve to koristim i ulje nocurka i e vitamin. Pripremi se na cesto piskenje .
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:11   #8
Hvaaala.
Još samo da nađem nekog dobrog travara preko neta, koji šalje čajeve poštom.
Mi u gradu nemamo više biljnu apoteku, recesija ju je pokopala.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 13:47   #9
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Hvaaala.
Još samo da nađem nekog dobrog travara preko neta, koji šalje čajeve poštom.
Mi u gradu nemamo više biljnu apoteku, recesija ju je pokopala.
Ja sam primjetila dosta velik izbor biljnih pripravaka u Kauflandu, od istih proizvođača kao i u biljnoj ljekarni (suban etc).
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 20:56   #10
Jesi li mršava? Ako jesi, dobij koju kilicu. Kilaža tu isto može imati svoje prste.
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:09   #11
Da. ali suprotna kilaža... u godinu dana sam digla 10 kg (opet nisam debela)
Nešto su se hormoni posvađali i bacili me u neravnotežu
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 17:01   #12
Ne valja naglo ići u ekstreme. Dodji na normalnu težinu, malo po malo, i onda ju održavaj. I bavi se nekim sportom, to nebi bilo loše.
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:11   #13
Evo jednog narodnog sredstva: usitniti pregrade između jezgra oraha - 4 jušme žlice, zaliti prokljucalom vodom (3 čaše) i kuhati 15-20 minuta. Ostaviti na pola sata, onda procijediti kroz gazu ili sitno sito.
Uzimati po pola čaše 3 puta dnevno.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 12:26   #14
Pitanje za Begemonticu vezano uz:


Quote:
putnica kroz vrijeme kaže:
Evo jos jedna dobra vijest od mene - NEMA CISTE NA LIJEVOM JAJNIKU!!! A bila je tu godina, usprkos svim hormonima. Cajeve pijem 4 mjeseca bez prestanka, znaci svaki dan. Popijem litru caja, to si ujutro skuham, drzim poklopljeno oko 20tak min, procijedim, ulijem u litrenu bocu i put pod noge na posao. Kad sam zedna, umjesto vode ja cugam svoj caj.
Znaci, u litru vode stavim jesnu zlicu nevena, jusnu zlicu stolisnika, jusnu zlicu vrkute, jusnu zlicu koprive-list (ima i kopriva korijen, ali za ove nase probleme je kopriva list). Kupujem u biljnim apotekama, nekako njima najvise vjerujem. Uz sve to koristim i ulje nocurka i e vitamin. Pripremi se na cesto piskenje .


Mojaa mama je imala ciste na jajnicima koje su joj zbog toga laparaskopski uklonili, ali ima ih i na bubrezima, štitnjači i dojkaama gdje se najbrže stvaraju novee (trenutno ih ima preko 5 samo na prsima).
Da li ovaj recept vrijedi za sve ciste neovisno gdje se nalaze?
Da li također treba trošiti vitamin E?
Hvala unaprijed
Ivana_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 12:50   #15
Quote:
Ivana_7 kaže: Pogledaj post
Pitanje za Begemonticu vezano uz:
Mojaa mama je imala ciste na jajnicima koje su joj zbog toga laparaskopski uklonili, ali ima ih i na bubrezima, štitnjači i dojkaama gdje se najbrže stvaraju novee (trenutno ih ima preko 5 samo na prsima).
Da li ovaj recept vrijedi za sve ciste neovisno gdje se nalaze?
Da li također treba trošiti vitamin E?
Hvala unaprijed
To se odnosi samo na ciste na jajnicima, koji su izazvane hormonskom neravnotežom. Ne znam da li će djelovati na druge ciste.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 16:00   #16
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
To se odnosi samo na ciste na jajnicima, koji su izazvane hormonskom neravnotežom. Ne znam da li će djelovati na druge ciste.

Zna li netko drugi možda kako liječiti i druge ciste?
Ivana_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 01:24   #17
Imala sam 7cm cistu na jajniku,naravno da sam dobila neizbježan antibiotik sumamed,koji je navodno efikasan za pucanje cisti.Uz to, pila sam čaj od vrkute i rusomače.Ta dva čaja se pomiješaju,mora biti ista mjera ,najbolje mjeriti na šalice.Npr:2 šalice rusomače,2 šalice vrkute,zatim zatvoriti dunstflašicu i dobro protresti da se ta dva čaja dobro pomiješaju.Po đezvici sam stavljala jednu žlicu tako pomiješanog čaja,jer je dosta jak i meni po okusu očajan pa sam stavljala i žlicu meda ,makar bi bilo najbolje bez ičega.Čaj se pije u jutro i navečer po šalicu ,tri tjedna i nakon toga potrebno je napraviti prekid od tri tjedna,pa se može ponoviti .I cista je pukla :-) Hvala Bogu .Osim tih čajeva ,dobar je i čaj od lana.Sjemenke lana smeljem u električnom mlincu za kavu,U kipuću vodu stavljam žlicu friško samljevenog lana i malo cvijeta kamilice ,po volji.Isto jako dobar čaj za čišćenje cisti.Mokrenje je naravno učestalije jer upravo kroz njega se vrši čišćenje.Lijepi pozdrav svima i sretno !!!
michelle 81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 16:09   #18
Trebam pomoć:dakle doznala sam da imam dvije čokoladne ciste na lijevom jajniku.Pijem pilule ali očito ne pomažu pošto mi je u roku 3 mjeseca ova druga narasla.Jedna je vličine 2 i pol cm a druga 15mm.Dali je netko bio na operaciji.Možete li mi preporučiti nekoga i objasniti mi o kakvoj se operaciji radi (koji je postupak).Prije god. dana sam operirala cistu na vratu i nije bila baš bezazlena operacija,pa me zanima kak cu ovaj put proći.
Dj Mimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 14:57   #19
DJ Mimi, nema ništa alternativnom u operativnom liječenju, a vidim da si već pitala na pdf-u žensko zdravlje, tamo ćeš sigurno dobiti potrebne odgovore.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 15:07   #20
Ne znam zašto ne mogu pronaći ništa aktualno na forumima o cistama na jajnicima, a od prije nekoliko godina bilo je puno postova po forumima. Da nisu svima sve ciste nestale?
Evo ja imam cistu 4 cm. na desnom jajniku, bila je za centimetar manja prije nekoliko mjeseci kada sam bila na pregledu gdje je ustanovljena. Nisam još rađala i do sada nikada nisam imala ciste i sve je bilo uredno.
E sad, doktor želi da idem na laparoskopiju. Rekao mi je da će sigurno rasti i da sigurno nema nikakvog drugog izlaza i da to moram napraviti kako bih spasila jajnik. Napravila sam markere CA125 i granično su mi povišeni.

Ja ne bih na operaciju :-( Nekako mi je neshvatljivo da sam do prije nakoliko mjeseci smatrala sebe potpuno zdravom osobom a sada najednom bam - moram na operaciju pod općom anestezijom inače gubim jajnik!!! Inače me ništa ne boli niti ne osjećam taj jajnik.
Inače, doktor nije ustanovio kakva je to cista (kao što sam čula običnim ultrazvukom ni ne može, prije 4 mjeseca mi je govorio da je to glupost i da će puknuti a sada najednom zato što nije prsnula sve najgore).
Ja se uistinu osjećam izvrsno, doktor je spominjao endometriozu kao da je sto posto sigurno da ju imam. Nadam se da se vara.
Da li netko ima sličnog iskustva?
Živim zdravo, čak sam uvela nekakve čajeve pa ćemo vidjeti na kontroli gdje sam mislila potražiti drugo mišljenje da li se stanje popravlja.
Da li netko možda iz iskustva misli da bi ovo mogla biti bezazlena cista i prsnuti sama od sebe kao što ja imam osjećaj da jest? Familijarno nitko nema ovakve probleme niti je itko operirao jajnike, zato se nadam da bi i ova moja prošla sama od sebe... Znam da mi nitko ne može dati stručnije mišljenje od doktora, ali nekako bi mi bilo lakše kad bih čula slično iskustvo...Da li netko ima iskustva sa nekakvim drugim pregledima kao npr. punkcija ili 3D ultrazvuk? Ima li to smisla?
leptir84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.