Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2013., 14:14   #3861
Jutros uspješno preživljena gastroskopija
Poruka paničarima (i ja sam bila cila prestravljena): stvarno, ali stvarno nije toliko strašno, neugodno jest, ali ja sam doslovno imala osjecaj da je trajalo 20-30ak sekundi.

E sad imam pitanje. Poštovani dr. Hrvoje, nalaz glasi ovako:
Ezofagoskopija: kardija zatvorena, sluznica uredna.
Gastroskopija: u lumenu obilje svijetle pjenušave žuči, lagana hiperemija u piloričnom kanalu- uzeta biopsija na h pylori.
Duodenoskopija: bulbus pravilan, sluznica i nabori uredni.
Dijagnoza: Gastritis chr., test na h pylori neg.
Terapija: Acipan 40 mg kroz 6 tjedana.

Zanima me što je s ovim ''obilje svijetle pjenušave žuči'', dr. mi je rekla kad uhvatim vremena (???) da obavim ultrazvuk, kao ništa zabrinjavajuće, no meni jest zabrinjavajuće jer naime, mlada sam poprilično i nije mi jasno otkud mi gastritis, a pogotovo što je s tom žuči, pa ako bi mi mogli malo to pojasniti bila bih Vam jako zahvalna.
Eine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 14:22   #3862
Quote:
jaiv kaže: Pogledaj post
znam,i samoj mi je bilo tako...nemoj se bojati dijagnoze,vjerojatno ni nije ništa strašno.strašna je ova neizvjesnost i anksioznost.
ma ja znam svoju dijagnozu i samo mi je izazvala još veću anksioznost i strah
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 14:59   #3863
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
ma ja znam svoju dijagnozu i samo mi je izazvala još veću anksioznost i strah
Sve znam, mene nervoza drma kao luda. Helex od 0,25 bas i ne pomaže. Sad razmišljam da li krenuti s ADom, jer s ovom nervozom radim si još gore...
jaiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 15:21   #3864
i ja krećem na AD, mislim da vrijedi pokušati sve, jer ovo sad zbilja ugrožava fizičko zdravlje s vrlo ozbiljnim posljedicama.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 15:25   #3865
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
i ja krećem na AD, mislim da vrijedi pokušati sve, jer ovo sad zbilja ugrožava fizičko zdravlje s vrlo ozbiljnim posljedicama.
Slažem se, samo se bojim nuspojava, jer kako ću tek onda funkcionirat... Ah ta divna stvar zvana psiha...
jaiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 15:56   #3866
Quote:
danijel0000 kaže: Pogledaj post
Nije strašno, samo trebaš disati na nos i opustiti se, koliko je to moguće, jel
jel mogu disati na usta?

Što ako sam prehlađen i nos mi je zaštopan ?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 15:57   #3867
Quote:
jaiv kaže: Pogledaj post
Slažem se, samo se bojim nuspojava, jer kako ću tek onda funkcionirat... Ah ta divna stvar zvana psiha...
Što je AD?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 16:04   #3868
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Što je AD?
Antidepresiv. Pije se kod anksioznosti, depresije, paničnih napada, fobija itd...,
jaiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 16:35   #3869
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
Već se odavno više bojim dijagnoze nego bilo kakve pretrage
potpisujem ! strah od pretrage je 0 naspram straha kakv je nalaz..
__________________
Posao sa budalom će te uvijek koštati
nurse teyoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 17:07   #3870
Quote:
Eine kaže: Pogledaj post
Jutros uspješno preživljena gastroskopija
Poruka paničarima (i ja sam bila cila prestravljena): stvarno, ali stvarno nije toliko strašno, neugodno jest, ali ja sam doslovno imala osjecaj da je trajalo 20-30ak sekundi.

E sad imam pitanje. Poštovani dr. Hrvoje, nalaz glasi ovako:
Ezofagoskopija: kardija zatvorena, sluznica uredna.
Gastroskopija: u lumenu obilje svijetle pjenušave žuči, lagana hiperemija u piloričnom kanalu- uzeta biopsija na h pylori.
Duodenoskopija: bulbus pravilan, sluznica i nabori uredni.
Dijagnoza: Gastritis chr., test na h pylori neg.
Terapija: Acipan 40 mg kroz 6 tjedana.

Zanima me što je s ovim ''obilje svijetle pjenušave žuči'', dr. mi je rekla kad uhvatim vremena (???) da obavim ultrazvuk, kao ništa zabrinjavajuće, no meni jest zabrinjavajuće jer naime, mlada sam poprilično i nije mi jasno otkud mi gastritis, a pogotovo što je s tom žuči, pa ako bi mi mogli malo to pojasniti bila bih Vam jako zahvalna.
...nalaz Vam je u biti dobar za razliku od puno "gorih" ovdje na forumu ,a što se tiče obilja žuči koje Vas zabrinjava ....to je sad radi jake peristaltike i refluksa žuči kroz pilorus ali ne bojte se ...uzv abdomena da bi se vidjelo što i kakav je žučni mjehur ,možda masnija jetra ,žučni kanalići ,i tako idete u laganu obradu ali nije ništa hitno niti bi trebali toliko strahovati i javite ako vam je bolje od terapije .Toliko od mene
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 17:18   #3871
upadam sad kao padobranac .ali izludit cu vise,moze li od gastritisa bolit u prsima ,neka nelagoda pa bol.trenutno sam na controloc tabletama ...nisam ih pila bas redovito i eto sranja (
tratinćica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 17:22   #3872
Quote:
tratinćica30 kaže: Pogledaj post
upadam sad kao padobranac .ali izludit cu vise,moze li od gastritisa bolit u prsima ,neka nelagoda pa bol.trenutno sam na controloc tabletama ...nisam ih pila bas redovito i eto sranja (
Može, itekako.
A i obrnuto je moguće.
Za svaki slučaj, mudro bi bilo kontaktirati nadležnog liječnika, posebice ako se radi o novonastalom stanju,ako traje dulje vremena i ako se pogoršavaju tegobe.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 17:26   #3873
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Može, itekako.
A i obrnuto je moguće.
Za svaki slučaj, mudro bi bilo kontaktirati nadležnog liječnika, posebice ako se radi o novonastalom stanju,ako traje dulje vremena i ako se pogoršavaju tegobe.
ma bila sam ,obisla kardijologa i sve ok ...imam preskakanja srca koja su sad smanjena ult u redu ..uglavnom srce zdravo.mene muci i vracanje hrane .totalno sam u bedu zbog sveg ,uhvati me i panika ((doktor mi kaze da je to sve od gastritisa
tratinćica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 17:38   #3874
Quote:
tratinćica30 kaže: Pogledaj post
ma bila sam ,obisla kardijologa i sve ok ...imam preskakanja srca koja su sad smanjena ult u redu ..uglavnom srce zdravo.mene muci i vracanje hrane .totalno sam u bedu zbog sveg ,uhvati me i panika ((doktor mi kaze da je to sve od gastritisa
Nekad ima smisla i doktore poslušat, posebice kad se radi o redovnom uzimanju terapije
Vjerujem kako nije ugodno, no Controloc relativno brzo djeluje pa se nekakvo osjetnije poboljšanje (želučane priče) javlja već kroz par dana REDOVITOG uzimanja lijeka
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 17:48   #3875
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nekad ima smisla i doktore poslušat, posebice kad se radi o redovnom uzimanju terapije
Vjerujem kako nije ugodno, no Controloc relativno brzo djeluje pa se nekakvo osjetnije poboljšanje (želučane priče) javlja već kroz par dana REDOVITOG uzimanja lijeka
hvala na utjehi nadam se da hoce ..samo da ta bol(nelagoda) prestane ..http://www.monitor.hr/smilies/mig.gif
tratinćica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 18:16   #3876
ma to ti je refluks, ne samo gastritis, klasika...pij terapiju.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 18:30   #3877
Pitanjce ...

Inače imam probleme s vraćanjem hrane (ne smjem leći niti sagnuti se poslije jela) i povremene mučnine ukoliko npr. jedem slatko i pijem kavu ili popijem sok od naranče na prazan želudac. Otkrila sam što mi smeta i uspjela sam to nekako "ukrotiti".

Unazad 3 tjedna imam gotovo cjelodnevne mučnine i dešava mi se kao da mi se "digne" želidac, no bez povraćanja.
Tu i tamo se javi koje "probadanje u želucu", smetaju mi mirisi i unatoč tome što sam gladna ne mogu puno pojesti i brzo se zasitim. Imam osjećaj kao da mi je želudac totalno iziritiran. Nisam pila nikakve ljekove niti konzumirala ništa što inače ne jedem/pijem.

Svi savjeti/iskustva vezano uz moje trenutne tegobe i što da učinim su dobrodošli ...
Just2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 18:39   #3878
Quote:
Just2 kaže: Pogledaj post
Pitanjce ...

Inače imam probleme s vraćanjem hrane (ne smjem leći niti sagnuti se poslije jela) i povremene mučnine ukoliko npr. jedem slatko i pijem kavu ili popijem sok od naranče na prazan želudac. Otkrila sam što mi smeta i uspjela sam to nekako "ukrotiti".

Unazad 3 tjedna imam gotovo cjelodnevne mučnine i dešava mi se kao da mi se "digne" želidac, no bez povraćanja.
Tu i tamo se javi koje "probadanje u želucu", smetaju mi mirisi i unatoč tome što sam gladna ne mogu puno pojesti i brzo se zasitim. Imam osjećaj kao da mi je želudac totalno iziritiran. Nisam pila nikakve ljekove niti konzumirala ništa što inače ne jedem/pijem.


Svi savjeti/iskustva vezano uz moje trenutne tegobe i što da učinim su dobrodošli ...

Po opisu, moguće je kako se radi i o nekakvom GERB-u,ulkusu, no to se može isključiti/potvrditi tek gastroenterološkom obradom.
Simptomi su nespecifični, puno stanja/bolesti mogu imati slične simptome, svakako treba konzultirati svog liječnika, kako bi se sa sigurnošću ustanovilo o čemu se radi-katkad upravo tako zna biti i u prvim tjednima trudnoće...

Zadnje uređivanje body halleck : 16.01.2013. at 18:48.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 19:10   #3879
Svaki put kad sam objašnjavala probleme liječniku/liječnici vezane uz moj želudac prvo pitanje bilo je - da niste možda trudni?

Znam da bih trebala liječniku, no svakako sam htjela čuti da li je netko imao slične tegobe jer sam mislila da se možda radi o H.Pylori ...
Just2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 19:11   #3880
Quote:
Just2 kaže: Pogledaj post
Pitanjce ...

Inače imam probleme s vraćanjem hrane (ne smjem leći niti sagnuti se poslije jela) i povremene mučnine ukoliko npr. jedem slatko i pijem kavu ili popijem sok od naranče na prazan želudac. Otkrila sam što mi smeta i uspjela sam to nekako "ukrotiti".

Unazad 3 tjedna imam gotovo cjelodnevne mučnine i dešava mi se kao da mi se "digne" želidac, no bez povraćanja.
Tu i tamo se javi koje "probadanje u želucu", smetaju mi mirisi i unatoč tome što sam gladna ne mogu puno pojesti i brzo se zasitim. Imam osjećaj kao da mi je želudac totalno iziritiran. Nisam pila nikakve ljekove niti konzumirala ništa što inače ne jedem/pijem.

Svi savjeti/iskustva vezano uz moje trenutne tegobe i što da učinim su dobrodošli ...
upravo isti simptomi i mene muče..pogotovo to dizanje žeudca..po cijeli dan mi je tako..ne mora nužno se zbog hrane dignut..nego ono u bilo kojem trenu se to dogodi..isto jedem malo i ništa..i kad pojedem..pojedem dva zalogaja jer imam osjećaj ko da sam pojela jako puno...al ja imam gerb, chr.gastritis,hh,gastroptozu..i pijem lijekove..tako da znam od čega je meni to..al po opisu vjerojatno se i kod tebe radi o nečemu od ovog šta ja imma..pa otiđi u svoje dr. te u gastroenterologa..
__________________
Posao sa budalom će te uvijek koštati
nurse teyoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.